SEO-sõbraliku sisu kirjutamine – Algajast edasijõudnutele

Igaüks saab artiklit kirjutada, kuid SEO-le optimeeritud artikkel on täiesti erinev pallimäng. KÕIK tahavad seda kohta Google’i otsingumootorite lehtedel kõige populaarsemal kohal, eriti nende suure liiklusega märksõnade puhul. Sel juhul peate valdama SEO-optimeeritud sisu kirjutamise, optimeerides iga postituse või lehe konkreetsete märksõnadega. Nende väärtuslike märksõnade abil, mida teie artiklid strateegiliselt esile tõstetakse, märkavad otsimootorid teie jõupingutusi mugavalt ja järjestavad teie lehti teistest paremini.


Kui keegi teie lehte ei külasta, isegi kui kirjutate parimaid artikleid, on see, mida teete, mõttetu ettevõtmine. Kui soovite oma veebisaidi või ettevõtte kasvu jaoks veenduda, et teie sisu on SEO-sõbralik, on kahtlemata peamine prioriteet.

Mis on SEO?

Miks on kõik SEO pärast mures? SEO või otsingumootori optimeerimine on tava, mille abil suurendatakse teie veebisaidi külastajate arvu ja kvaliteeti, parandades algoritmiliste otsingumootorite tulemuste paremusjärjestust.

Uuringud ja uuringud näitavad, et Google’i esimesel lehel olevad veebisaidid saavad peaaegu 95% klikkidest. Suurenenud klikkimise määr (CTR) võrdub rohkema liiklusega.

Mis selles teile sobib? Noh, rohkem külastajaid tähendab potentsiaalseid kliente, kes suurendavad ümberarvestuskursse ja -tulusid.

Kuidas SEO töötab??

Google ja Bing skoorivad oma otsingutulemusi nende indekseeritud ja oma veebiregistrisse lisatud veebilehtede asjakohasuse ja autoriteedi alusel.

SEO hõlmab ka veendumist, et teie veebisait on juurdepääsetav ja tehniliselt korras. Samuti kontrollitakse, kuidas teie sait kasutab sõnu, mida inimesed otsivad ja otsingumootoritesse sisestavad. Teie veebisaidi sisu peab olema kasulik ja pakkuma kvaliteetset sisu, mis aitab vastata kasutaja päringutele.

Kuidas teha SEO?

SEO hõlmab tehnilisi ja loomingulisi tegevusi. Tavaliselt on SEO töö kaks peamist kategooriat kohapealne SEO ja väline SEO.

Kuigi need tegevused nõuavad sageli teie veebisaidi optimeerimise oskusi, saab neid õppida, isegi kui olete algaja. Teine võimalus on palgata professionaalne SEO agentuur või SEO konsultant, kes aitaks teie SEO vajadusi.

Kohapealne SEO tähendab veebisaidi värskendamist orgaanilise nähtavuse suurendamiseks. Otsimootorite paremusjärjestuse parandamise viiside hulka kuuluvad sellised tegevused nagu külastajate poolt sageli otsitavate sõnade analüüsimine ja kasutamine, teie veebisaidi indekseerimise tagamine ning usalduse ja autoriteedi olemasolu tagamine otsingumootorite paremusjärjestuse parandamisel. Oleme loetlenud uusimad SEO tööriistad, mis aitavad teil sellega hakkama saada.

Väline SEO hõlmab väliseid tegevusi, näiteks teistelt veebisaitidelt pärit usaldusväärsete linkide suurendamine, muude väliste väljaannete jaoks kirjutamine ning mõjutajate ja blogija poole pöördumine, et teie veebisaiti reklaamida.

SEO-le optimeeritud artiklite kirjutamine

Otsimootorite optimeerimise (SEO) peamine eesmärk on see, et teie sisu oleks kasutajate jaoks leitav ja relatiivne otsingumootorite (nt Google ja Bing) kaudu.

Selle saavutamiseks on ülioluline õppida SEO-sõbraliku sisu kirjutamist. SEO-sõbraliku sisu kirjutamine sisaldab:

 • Oma publiku tundmine ja mõistmine – enne kui hakkate oma sisu kirjutama, tuleb läbi mõelda mõned peamised mõisted, mis on seotud teemaga, millest soovite kirjutada. See samm algab tavaliselt küsimusega, näiteks: „Mida mu vaatajaskond otsib?”.
 • Sisuteemade hoolikalt valimine – kasutajad ja nende kogemused peaksid olema sisu kirjutamisel esikohal, samal ajal kui SEO kaalutlused on loomulikult sisusse lisatud. See mõtteviis tagab, et teie sisu on kooskõlas sisu arendamise lõppeesmärgiga: pakkudes kasulikku teavet teie praegusele ja tulevasele vaatajaskonnale.
 • Kvaliteetse sisu loomine oma vaatajaskonnale – mitte otsimootoritele – kvaliteetse sisu eesmärk on luua oma vaatajaskonnale suurepärane kasutajakogemus ja vastata nende küsimustele. Kvaliteetne sisu on osutunud kasulikuks muudelt saitidelt lingide või väliste linkide hankimisel, mis on ka üks peamisi tegureid.

Alustage uurimistööst

Muidugi, soovite alustada uurimistööga selle kohta, milliseid märksõnu oma artikkel sihtida, pikkust ja tüüpi uurida, analüüsides olemasolevat sisu, et leida visandeid ja küsimusi, mida inimesed võivad küsida.

SEO tööriistad nagu SEMRush või Ahrefs aitab teil paremate uuringute tegemisel ja märksõnade õigel optimeerimisel. Kui soovite veenduda, et sihite õigeid märksõnu, peaksid teil kindlasti olema need tööriistad.

Sisu tüüp

Kui soovite näha, milliseid artikleid praegu järjestatakse, pange lihtsalt sihtmärksõna Google’i otsingusse. See on osa uurimistööst ja see aitab teil mõista, millist artiklit peaksite kirjutama.

Võite märgata mingit mustrit otsingutulemustes. Näiteks võib Google kuvada nimekirju või loendivormingus kirjutamisvormi. Kui otsite WordPressi jaoks parimaid SEO tööriistu, võite leida, et otsingutulemustes kuvatakse loetelu.

Artikli pikkus

Kui soovite teada teie sihtmärksõna järjestavate artiklite tüüpilist pikkust, võite kasutada tasuta tööriista nimega SEO märatseja.

Kui esimesel lehel on keskmine sõnade arv 2,445 ja kolme parima sõnade arv on 3 576, peate veenduma, et kirjutatav artikkel on suurem kui see sõnade arv. Võite kirjutada sisu, mis on vähemalt üle 3600 sõna.

Nüüd peate looma oma sisu ülevaate. Idee saamiseks võite analüüsida sihtmärksõna 10 parimat tulemust.

Inimesed küsivad ka

Kui otsite Google’i otsingus oma märksõna, siis märkate jaotist „Inimesed ka küsivad”. Võite valida oma artikli jaoks kõige olulisemad küsimused ja vastata nendele küsimustele oma artiklis.

Kui klõpsate ühel neist küsimustest, märkate, et loendis kuvatakse rohkem üksusi, mis tähendab, et leiate oma artiklist rohkem küsimusi, millele saate vastata, ja see on üks nutikas viis selle optimeerimiseks..

Nüüd minge edasi ja kirjutage see artikkel. Ja kui olete sisu kirjutanud, on siin veel mõned näpunäited oma artikli SEO täiustamiseks:

1. Postituse pealkiri ja metapealkiri

Postituse pealkiri näitab, kuidas teie lugejad teie veebisaidil postituse pealkirja näevad. Metapealkiri on see, kuidas otsingumootorid teie postitust otsingutulemustes näitavad.

On ülioluline, et lisate oma sihtmärksõnad metapealkirja, sest kui ei, siis käsitlevad otsimootorid teie postituse pealkirja sama nagu meta pealkiri.

Postituse pealkirjad peaksid olema lühemad kui 66 tähemärki.

2. Postitage metakirjeldus

Metakirjelduste lisamine on sama väärtuslik kui postitusele metapealkirjade lisamine, kuna see toimib teie postituse müügikoopiana. Peate looma metakirjelduse, mis koosneb umbes 156 tähemärgist ja on piisavalt köitev, et külastajad sellel klõpsaksid.

Seega, kui te pole meta kirjeldust teinud, tehke seda parem kohe ja veenduge, et igal teie kirjutatud postitusel on teie veebisaidile maksimaalne liiklus.

3. Pilt Alt atribuut

Meil inimestel on visuaale nähes see suhteliselt relatiivne. Sellepärast on piltide pakkumine oma sisule nii oluline.

Need suurendavad publiku kaasatust ja on veel üks kontekstuaalne element, mida saab orgaanilise otsingu jaoks optimeerida. Otsimootorid “loevad” alt-atribuute (“alt-tekst”) ja pildifailide nimesid.

Kui pilt on sobivalt nimetatud ja optimeeritud, kuvatakse see tõenäolisemalt asjakohaste päringute korral pildiotsingutes.

Enamikul sisuhaldussüsteemi (CMS) platvormidel on pildi alt tekstiväli, mida saab optimeerida. Kujutise alttekst peaks olema pildi lühike kirjeldav fraas. Piltfailide nimed tuleks enne fotode üleslaadimist salvestada ja need peaksid olema ka lühike kirjeldav fraas, mis on eraldatud sidekriipsudega.

Veel üks element, mida tuleks piltide optimeerimisel arvestada, on veebi suuruse ja salvestamise täpsustamine (Photoshopi kaudu). Pildid võivad sageli olla suured ressursid ja põhjustada lehe aeglase laadimise. Salvestamine veebi jaoks (kõrge eraldusvõimega fotode puhul on tavaliselt OK 70–80 protsenti originaalist) ja pikslite sobiv suurus võib lehe kiirust märkimisväärselt parandada.

4. Sidumise ja ankurdamise tekst

Uue postituse kirjutamisel saate selle linkida tagasi oma vanade postitustega, et lugejad saaksid teie saidil edasi lugeda ja sellel kauem viibida ning otsingumootorid saavad teie varasemaid postitusi uuesti indekseerida.

Sidumine aitab teie saidil navigeerida, samuti vähendab põrkemäära, mis on veel üks oluline tegur teie SEO paremusjärjestuse suurendamisel.

Sidumiseks kasutatakse ankru teksti tehnikat. Piisab linkide lisamisest oma ajaveebi postitusele, et viia lugejad oma veebisaidi muudesse osadesse.

Võite kasutada ka SEO nutikad lingid ja pärmi pistikprogramm automaatse sisemise linkimise jaoks. Või saate edasi sirvida ulatuslik loetelu alternatiivsetest SEO pistikprogrammidest.

5. Eemaldage alalisest lingist “STOP” sõnad

Selliseid sõnu nagu “a”, “an”, “olen”, “ja”, “ja” ning paljusid teisi levinud sõnu eiravad otsingumootorid. Niisiis, veenduge, et teie pideval lingil pole peatussõnu.

Näiteks on teie postituse pealkiri „Parimad viisid raha teenimiseks”. Vaikimisi oleks püsilink teie domeen.com/the-best-ways-to-make-money.html.

Sõnad „ja” on „peatuse” sõnad, nii et peaksite oma püsivat linki värskendama, et muuta see teie domeen.com/best-tee-make-money.html.

Enne postituse avaldamist veenduge, et teete seda.

6. Rubriikide õige kasutamine

Üks kriitilistest teguritest SEO järjestamise suurendamisel on H1, H2 ja H3 pealkirjamärkide õige kasutamine.

Pealkirjade postitamiseks kasutage vaikimisi H1 pealkirjade silte. Seega võite postituse järgmise alamrubriigi jaoks kasutada H2 ja järgmise alamrubriigi jaoks H3 ja nii edasi.

See on ka parim tava, kui kasutate oma sihtmärksõnu märksõnades H1, H2 ja H3.

Järeldus

Nagu ma mainisin, võib igaüks artiklit kirjutada, kuid kui soovite otsingumootorite tulemustes kõrgemat asetust leida, peate õppima, kuidas SEO-sõbralikku sisu kirjutada.

Muidugi, te ei soovi raisata aega ja vaeva artiklite kirjutamisele ja seda, et teie sihtrühm neid ei loeks, eks?

Proovige meie näpunäiteid ja kirjutage see optimeeritud artikkel, et teie lehed jõuaksid otsingumootori tulemuste lehele 1.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map