OceanWP WordPress Teması – Derinlemesine İncelememizde Batacak veya Yüzecek mi?

Üçüncü taraf eklentileri ve sürükle ve bırak geliştiricilerini destekleyen hızlı yüklenen bir WordPress teması vesilesiyle yükselecek. Hareket halindeyken, OceanWP’nin en iyi çok yönlü, çok yönlü WP teması olma yarışında bir ön koşucu olabileceği anlaşılıyor.


OceanWP, kullanıma hazır çok sayıda işlevsellik sunar ve web siteniz tek bir tıklamayla dönüştürülür. Her hevesinize göre daha da geliştirmek için daha fazla ücretsiz ve premium eklenti ekleyebilirsiniz..

Bu temanın ücretsiz sürümü aslında 300.000’den fazla web sitesi tarafından ve WordPress.org’da neredeyse mükemmel bir beş yıldızlı derecelendirme ile kullanılıyor. OceanWP’nin çok yönlülük ve işlevsellik açısından ne kadar üstün olabileceğini hayal edebilirsiniz.

Şimdi, OceanWP’yi daha ayrıntılı incelememiz gerekiyor ve bunun web siteniz için mükemmel olup olmadığına karar vermenize izin vereceğiz.

Çok Amaçlı WordPress Teması

OceanWP modern bir WordPress temasıdır. Duyarlı ve birden çok dili destekliyor.

Bir çevrimiçi mağaza kurmayı planlıyorsanız, OceanWP WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde entegre olabilir. Alışveriş sepeti açılır penceresi, alışveriş sepeti kayan çubuğu ve alıcılarınızın sayfadan ayrılmadan bir ürünü görüntülemelerini sağlamak için hızlı görüntüleme modu gibi farklı özellikler ekleyebilirsiniz. WooCommerce’in sıfırdan nasıl düzgün bir şekilde kurulacağı hakkında daha fazla bilgi için, işte bizim En son WooCommerce web sitesi oluşturma öğreticisi.

Tasarımcı olmayanlar için en yaygın sorunlardan biri, bir WordPress temasını ilk tasarımının ötesinde değiştirmeyi zor bulmaktır. Renkleri ve yazı tiplerini değiştirmek oldukça basittir, ancak WordPress temaları genel yapıyı değiştirmeyi genellikle kolaylaştırmaz.

Ancak OceanWP Theme ile bu bir sorun değil. İçerik oluşturucuya izin verir birçok profesyonel WordPress tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz tema demo sistemi kullanılarak web sitesine aktarılabilen.

Size söylüyorum, tema demosunun kalitesi mükemmel. Tüm tasarımlar çeşitli web sitesi türleri için kullanılabilirken, çoğu e-ticaret mağazası veya kurumsal web sitesi gibi belirli bir amaç için tasarlanmıştır..

OceanWP için daha fazla stil seçeneği, sayfa oluşturucuları için ek widget’lar, yeni özel yazı türleri ve daha fazlasını sunan birçok eklenti uzantısı var.

Eski WordPress temasında, Divi gibi bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu kullanarak oluşturduğunuz şık sayfaları sayfanın ortasındaki küçük bir tuval alanına sıkıştırıldığını görebilirsiniz. Ancak OceanWP’de kenar çubuklarının, üstbilgilerin ve altbilgilerin görüntülenip görüntülenmeyeceğini tanımlayabilirsiniz. Logo ve kenar boşlukları gibi diğer ilgili sayfa ayarlarını da kontrol edebilirsiniz..

Her sayfayı uygun şekilde değiştirebilir ve web sitesi yapısının ve içeriğinin bu kontrol düzeyiyle uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz..

Kurulum ve Önerilen Eklentiler

OceanWP olabilir WordPress.org’dan indirildi veya doğrudan WordPress’in görünüm bölümündeki temalar sayfasından. OceanWP’yi etkinleştirdikten sonra, üç eklenti yüklemenizi öneren bir mesaj olacaktır: Elementor, Ocean Extra ve WPForms.

Ocean Extra’un gerekli bir eklenti olduğunu söyleyebilirim, çünkü OceanWP kontrol paneli gibi hayati tema işlevleri bu eklenti olmadan görüntülenmeyecek.

“Eklentileri Kurmaya Başla” bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Önerilen tüm eklentileri seçin ve Toplu İşlemler açılır listesinden Yükle’yi seçin. “Uygula” düğmesine tıklayın.

Tamamlandığında, artık gösterge tablosuna dönebilirsiniz.

Kurulum Senin internet siten

Gösterge tablonuzda, “Kurulum Sihirbazı’nı çalıştırın” için mavi düğmeli OceanWP mesajını göreceksiniz.

Üzerine tıklayın, Kurulum Sihirbazı’nın Hoş Geldiniz Sayfasına yönlendirileceksiniz. “Başlayın” düğmesini tıklayın.

Sonraki sayfada bir web sitesi tasarımı seçebilirsiniz. Önizlenebilir ve sonra yüklenebilir ücretsiz bir demo var. Ancak yapmamayı tercih ediyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz..

Yeni başlayan biriyseniz, demo web sitelerini içe aktarmak, sitenize tamamen geliştirilmiş bir tasarımı içe aktarmanıza izin verdiği için çok yararlıdır. Yapmanız gereken tek şey içeriği markanıza uyacak şekilde değiştirmek ve demoyu gerçekten kendi yapmak.

Ancak, demo içeriğini yüklemek gerekli değildir. Sadece kendi web sitenizi WordPress, OceanWP ve Elementor ile şekillendirebilir ve oluşturabilirsiniz. Bir demoyu içe aktarmak, bazı yer tutucu içeriği de dahil olmak üzere mizanpajı bulma ve görselleştirme işlemini basitçe azaltır.

Web Sitenizi Özelleştirme

Ocean Extra’yı etkinleştirdikten sonra, yönetici menünüzde OceanWP için tema paneli menüsü görüntülenecektir. Buna Tema Paneli deniyor.

Ana Tema Paneli sayfasındaki WordPress tema özelleştiricisinden bölümleri etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Eminim tüm bölümleri etkin tutacaksın.

Özelleştiricide logonuzu yükleme ve başlığınızı değiştirme gibi temel ayarlara ilişkin bağlantıların altında da bulabilirsiniz.

Kurulum sihirbazı da bu sayfadan tekrar çalıştırılabilir. Üçüncü taraf hizmetleriyle entegrasyonları entegrasyonlar sekmesinde bulabilirsiniz. MailChimp için entegrasyon seçeneklerini yalnızca hiçbir eklenti uzantısı etkin değilse görürsünüz.

OceanWP’nin kendi şablonlama sistemi vardır. Bir kısa kod kullanarak, WordPress görsel düzenleyicisini kullanarak yeni şablonlar oluşturabilir ve bunları istediğiniz zaman yeniden kullanabilirsiniz; bu, yayınlara ve sayfalara aynı içeriği sık sık ekliyorsanız size zaman kazandırabilir.

Komut dosyaları ve stiller sayfasında düzinelerce Javascript ve CSS öğesini etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Kullanmadığınız özellikleri devre dışı bırakarak, sayfalarınızın toplam boyutunu azaltacak ve sayfa yükleme sürelerinizi hızlandıracaksınız..

Tüm tema ayarları bir .dat dosyasına aktarılabilir. Bu, tercih ettiğiniz ayarları yedeklemek veya OceanWP’yi bir test ortamından canlı bir web sitesine aktarmak istiyorsanız faydalıdır.

WordPress tema özelleştiricisi ile değiştirilebilen kurulum sihirbazı ile yapılandırılan stil seçenekleri ve web sitesi ayarları.

Daha önce kullanıcılar, demoyu web sitelerine aktarmak için Demo İçe Aktarma Uzantısı eklentisini yüklemeliydi. Ancak şimdi, bu işlev Demo Yükle sayfasındaki Ocean Extra’ya aktarıldı.

İşlem benzerdir: Yüklenebilecek Ücretsiz demoların bir listesini görürsünüz. Her demo için bir önizleme var ve tasarıma tıklamak, bunun için hangi eklentilerin gerekli olduğunu gösterecek.

Tasarımların kalitesi yadsınamaz derecede muhteşem. Hem ücretsiz hem de premium, yüksek bir standarda göre oluşturuldu. OceanWP’nin en iyi özelliklerinden biridir çünkü web sitenizi olağanüstü bir şeye dönüştürmenize izin verir.

Tema panelindeki son sayfa, OceanWP premium uzantıları için bir tanıtımdır.

Bir OceanWP ayarları alanı, tüm gönderiler, sayfalar ve özel gönderi türleri için WordPress görsel düzenleyicisi altında bulunabilir. Burada tanımlanan ayarlar söz konusu sayfaya özgüdür ve web sitenizdeki diğer sayfalara uygulanmaz.

Sayfalarınızın önemli bölümlerinden önce ve sonra kısa kodlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca şu anda kullanılan logoyu ve gezinme menüsünü de değiştirebilirsiniz.

Web sitenizdeki belirli bir alanı markalaştırıyorsanız, istediğiniz görünüm ve hissi elde etmek için bu ayarlar yapmanız gereken ayarlardır..

Ayrıca başlıkları, alt başlıkları ve başlıkların stilini tamamen değiştirebilirsiniz. Öte yandan, tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, görsel düzenleyiciyi kullanarak kırıntıları ve altbilginizi özelleştirmek mümkündür.

Ses, video, bağlantılar, alıntılar ve daha fazlası için kullanılabilen benzersiz yazı biçimi seçenekleri vardır.

OceanWP’yi çok güçlü kılan şey, web sitenizdeki her sayfayı beğeninize göre özelleştirebilmenizi sağlayarak, olanakları sınırsız hale getirmektir..

Tema Özelleştiriciyi Kullanma

Çoğu ayar ve stil seçeneği WordPress tema özelleştiricisinde bulunabilir. Web sitenizde değişiklik yaparken masaüstleri, tabletler ve akıllı telefonlar için gerçek zamanlı önizlemeler mevcuttur.

Çok sayıda önemli site ayarını Genel Ayarlar bölümünde bulabilirsiniz. Buradan, web sitesi tasarımınızın stilini ve sitenizin ana alanları ve sayfalandırması için düzen stilini kontrol edebilirsiniz..

Çoğu tema demoları, web sitenizdeki her öğenin tipografisini değiştirebilmemin yanı sıra benim için öne çıkan birkaç başlık stiline sahiptir. Renkler, dolgu, kenar boşlukları ve daha fazlası kolayca düzenlenebilir. Ayrıca, web sitenizi öne çıkarmak için büyük resimler ve video banner’lar yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, altbilgi bölümünde altbilgiyi etkinleştirip devre dışı bırakarak tabletlerde veya akıllı telefonlarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, kısa kodlar kullanarak kendi telif hakkı mesajınızı oluşturabilirsiniz.

Seçenekler panelinden güç alan geleneksel seçenekler sayfasını kullanmak yerine, daha fazla tema geliştiricisinin WordPress tema özelleştiricisini kucakladığı açıktır.

Tema özelleştirici her zaman web sitesi değişiklikleri yapmanın en hızlı yolu değildir, ancak değişiklikleri yaparken görebilmeniz için küçük bir bedeldir..

Çekirdek Uzantıları

OceanWP temasının temel işlevlerini genişletmek istiyorsanız, eklenti uzantılarını kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz 8 ücretsiz ve 13 premium uzantı var.

Ücretsiz uzantılar şunları içerir:

 1. Her Şeye Yapış – web sitenizde istediğiniz herhangi bir öğeyi yapıştırabilirsiniz
 2. Kalıcı Pencere – kalıcı bir pencereye herhangi bir içerik ekleyebilir ve herhangi bir yere bir açma düğmesi ekleyebilirsiniz
 3. Yayınlar Kaydırıcısı – blog yayınlarınızı bir kaydırıcıda görüntüleyebilirsiniz
 4. Demo İçe Aktarma – demo içeriğini tek bir tıklamayla içe aktarabilirsiniz
 5. Özel Kenar Çubuğu – kenar çubukları oluşturabilir ve bunları web sitenizde herhangi bir yere ekleyebilirsiniz
 6. Ürün Paylaşımı – her ürüne sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz
 7. Sosyal Paylaşım – yazılarınıza sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz
 8. Ocean Extra – demoları içe aktarmak, tema paneline sahip olmak ve komut dosyaları ve stiller eklemek için kullanışlıdır

Premium Uzantılar

OceanWP ile kullanabileceğiniz 13 premium uzantı var. Ücretsiz uzantılarla birlikte paket halinde satın alabilirsiniz. Tek bir site için, bunları yalnızca 39 ABD doları karşılığında alabilirsiniz.

Premium uzantılar şunları içerir:

 1. Tam Ekran – Tam ekran kaydırma web sitesi
 2. Çerez Bildirimi – Web sitenizin ziyaretçilerine GDPR uyumluluğu için çerez kullandığınızı bildirmek için
 3. Popup Login – Web sitenizin herhangi bir sayfasına bir pop-up giriş / kayıt formu ekleyin
 4. Instagram – Instagram özet akışınızı görüntüleyin
 5. Beyaz Etiket – OceanWP adını kendi marka adınızla değiştirin
 6. Portföy – Portföyünüzü ekleyin
 7. Woo Popup – Ziyaretçiler Sepete Ekle düğmesini tıklattığında bir açılır pencere görüntüle
 8. Yapışkan Altbilgi – Ekranın altına bir altbilgi ekle
 9. Ocean Hooks – Özel içerik ekle
 10. Elementor Widget’ları – Elementor’a daha fazla widget
 11. Yan Panel – İçinde widget bulunan duyarlı yan panel
 12. Yapışkan Başlık – Başlığınızı sayfanızın üstüne yapıştırın
 13. Altbilgi Bilgisi – Şirketiniz hakkında tercih edilen ayrıntıları altbilgiye ekleyin

Sonuç

Ücretsiz ama kaliteli bir WordPress teması arayanlardan biri iseniz, OceanWP’nin neler sunabileceğini takdir edeceksiniz. OceanWP’nin tasarım ve stil seçenekleri konusunda sunabileceği çok şey var.

Eğer bir acemi iseniz, değişiklikleri yaparken OceanWP’nin ne kadar yardımcı olduğunu kesinlikle takdir edersiniz, çünkü bu değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Bu yeterli değilse, adresinde kaydırma yapmayı düşünebilirsiniz. Astra temasının detaylı incelemesi.

WordPress görsel düzenleyici altında görüntülenen ek ayarlar, web sitenizi nasıl özelleştirdiğiniz konusunda sınırsız olasılıklar açan sayfalarınızı benzersiz bir şekilde özelleştirmek için kullanılabilir.

Üstbilgi, altbilgi ve kenar çubukları gibi sayfa öğelerini bir düğmeyi tıklatarak etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Tema demo sistemi şüphesiz OceanWP’nin en iyi özelliklerinden biridir, çünkü kullanıcılara yüksek kaliteli tasarımların bir kataloğuna erişim sağlar.

Bir şekilde hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü her bir ücretsiz demonun doğru çalışması için premium bir eklenti uzantısı gerekiyor.

Geniş dokümantasyon alanına da göz atmalısınız. Her eklenti uzantısının nasıl çalıştığına dair ayrıntılar da dahil olmak üzere her OceanWP özelliğinin video eğitimlerini ve yazılı kılavuzlarını içerdiğinden.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector