Psaní SEO-Friendly obsahu – začátečník až pokročilý průvodce

Kdokoli může napsat článek, ale článek optimalizovaný pro SEO je úplně jiná koule. KAŽDÝ chce toto místo na stránkách vyhledávače Google, zejména u klíčových slov s vysokým provozem. Pokud je to váš případ, musíte zvládnout psaní SEO optimalizovaného obsahu, kde optimalizujete každý příspěvek nebo stránku pomocí konkrétních klíčových slov. Díky těmto cenným klíčovým slovům strategicky zvýrazněným ve vašich článcích si vyhledávače pohodlně všimnou vašeho úsilí a hodnotí vaše stránky lépe než ostatní.


Pokud nikdo nenavštíví vaši stránku, i když píšete ty nejlepší články, pak to, co děláte, je zbytečné úsilí. Zajistit, aby byl váš obsah přátelský k SEO, je bezpochyby nejvyšší prioritou, pokud usilujete o růst svého webu nebo firmy.

Co je to SEO?

Proč se všichni obávají SEO? SEO nebo optimalizace pro vyhledávače je zvykem zvyšovat počet a kvalitu návštěvníků vašeho webu zlepšováním hodnocení výsledků algoritmických vyhledávačů..

Výzkumy a studie ukazují, že webové stránky na první stránce Google získávají téměř 95% kliknutí. Zvýšená míra prokliku (CTR) znamená větší provoz.

Co je v tom pro tebe? Více návštěvníků znamená potenciální klienty, kteří by se promítli do zvýšených konverzních poměrů a výnosů.

Jak SEO funguje?

Google a Bing skóre svých výsledků vyhledávání na základě relevance a oprávnění webových stránek, které procházeli a zahrnovaly do jejich indexu webu.

SEO také zahrnuje zajištění toho, aby vaše webové stránky byly přístupné a technicky zdravé. Také kontroluje, jak vaše stránky používají slova, která lidé vyhledávají a zadávají do vyhledávačů. Obsah na vašem webu musí být užitečný a musí poskytovat vysoce kvalitní obsah, který pomáhá odpovědět na dotaz uživatele.

Jak udělat SEO?

SEO zahrnuje technické a tvůrčí činnosti. Obvykle jsou onsite SEO a Offsite SEO dvě hlavní kategorie práce SEO.

Přestože tyto činnosti často vyžadují dovednosti k optimalizaci vašich webových stránek, lze je naučit, i když jste nováček. Druhou možností je najmout profesionální SEO agenturu nebo SEO konzultanta, který vám pomůže s vašimi SEO potřebami.

SEO na místě znamená aktualizaci vašeho webu, aby se zvýšila organická viditelnost. Činnosti, jako je analýza a používání slov často vyhledávaných návštěvníky, zajištění toho, aby váš web mohl být indexován, a zajištění toho, aby obsah prokázal důvěru a autoritu, patří mezi způsoby, jak zlepšit hodnocení vyhledávačů. Uvedli jsme nejnovější SEO nástroje, které vám to pomohou zvládnout.

Offsite SEO zahrnuje externí aktivity, jako je zvyšování důvěryhodných odkazů z jiných webů, psaní pro další externí publikace a oslovování vlivných osob a bloggerů, aby propagovaly vaše webové stránky..

Psaní článků optimalizovaných pro SEO

Hlavním cílem optimalizace pro vyhledávače (SEO) je, aby váš obsah byl pro uživatele zjistitelný a relativní díky vyhledávačům, jako jsou Google a Bing..

K tomu je důležité naučit se psát obsah přátelský pro SEO. Psaní obsahu vhodného pro SEO zahrnuje:

  • Znalost a porozumění publiku – Než začnete psát svůj obsah, je třeba zvážit některé klíčové pojmy, které se vztahují k tématu, o kterém chcete napsat. Tento krok obvykle začíná otázkou jako: „Co moje publikum hledá?“.
  • Pečlivý výběr témat obsahu – Uživatelé a jejich zkušenosti by měli být při psaní obsahu na prvním místě, zatímco aspekty SEO jsou přirozeně začleněny do obsahu. Toto myšlení zaručí, že váš obsah bude v souladu s konečným cílem rozvoje obsahu: poskytování užitečných informací vašemu současnému i budoucímu publiku.
  • Vytváření vysoce kvalitního obsahu pro vaše publikum – nikoli pro vyhledávače – Kvalitní obsah je o vytváření skvělého uživatelského prostředí pro vaše publikum a zodpovězení jejich otázky. Kvalitní obsah se osvědčil při získávání zpětných odkazů nebo externích odkazů z jiných webů, což také patří mezi hlavní faktory.

Začněte s výzkumem

Samozřejmě, že chcete začít s výzkumem o tom, která klíčová slova mají být zacílena, délka a typ vašeho článku, analyzovat existující obsah a stanovit obrysy a otázky, které se lidé mohou ptát.

SEO nástroje jako SEMRush nebo Ahrefové vám pomohou s lepším výzkumem a při správné optimalizaci klíčových slov. Pokud se chcete ujistit, že cílíte na správná klíčová slova, měli byste tyto nástroje určitě mít.

Typ obsahu

Pokud chcete vidět, jaké články v současné době hodnotí, vložte do vyhledávání Google své cílové klíčové slovo. Toto je část výzkumu, a to vám pomůže pochopit, jaký druh článku byste měli napsat.

Ve výsledcích vyhledávání si můžete všimnout nějakého vzoru. Google může například zobrazit seznamy nebo formu psaní ve formátu seznamu. Pokud hledáte nejlepší SEO nástroje pro WordPress, možná zjistíte, že výsledky vyhledávání zobrazují listiny.

Délka článku

Pokud chcete znát typickou délku článků, které hodnotí vaše cílové klíčové slovo, můžete použít bezplatný nástroj s názvem SEO Rambler.

Pokud je průměrný počet slov na první stránce 2 455 a průměrný počet slov nahoře 3 je 3 576, musíte se ujistit, že článek, který hodláte napsat, je více než tento počet slov. Můžete psát obsah, který má více než 3 600 slov.

Nyní musíte vytvořit obrys vašeho obsahu. Můžete získat představu analýzou 10 nejlepších výsledků cílového klíčového slova.

Lidé se také ptají

Pokud ve vyhledávání Google hledáte cílové klíčové slovo, všimnete si sekci „Lidé se také ptají“. Možná budete chtít vybrat otázky, které jsou pro váš článek nejrelevantnější, a odpovědět na tyto otázky ve svém článku.

Pokud kliknete na jednu z těchto otázek, všimnete si, že se v seznamu zobrazí více položek, což znamená, že v článku můžete najít další otázky, na které můžete odpovědět, a to je jeden chytrý způsob, jak jej optimalizovat..

Nyní jděte do toho a napište tento článek. A jakmile napíšete obsah, zde je několik dalších tipů, jak vylepšit SEO vašeho článku:

1. Název příspěvku a název metadat

Název příspěvku je způsob, jakým čtenáři vidí název příspěvku na vašem webu. Meta titul je, jak vyhledávače zobrazí váš příspěvek ve výsledcích vyhledávání.

Je důležité, abyste do metaznaček přidali cílová klíčová slova, protože pokud ne, vyhledávací nástroje budou s vaším příspěvkem zacházet stejně jako s metadatem.

Názvy příspěvků by měly mít méně než 66 znaků.

2. Uveďte popis metadat

Přidání popisů metadat je stejně cenné jako přidání meta titulů do vašeho příspěvku, protože to slouží jako prodejní kopie vašeho příspěvku. Musíte vytvořit meta popis, který má asi 156 znaků a lákat, aby na něj návštěvníci klikli.

Pokud jste tedy neprovedli žádný popis metadat, udělejte to lépe nyní a ujistěte se, že každý příspěvek, který píšete, má potenciál zvýšit maximální návštěvnost vašeho webu.

3. Atribut Alt Alt

My, jako lidé, považujeme to za relativnější, když vidíme vizuální prvky. Proto je poskytování obrázků do vašeho obsahu tak důležité.

Zvyšují zapojení publika a jsou dalším kontextovým prvkem, který lze optimalizovat pro organické vyhledávání. Vyhledávací stroje „čtou“ atributy alt („alt text“) a názvy souborů obrázků.

Pokud je obrázek správně pojmenován a optimalizován, je pravděpodobnější, že se při hledání obrázků zobrazí relevantní dotazy.

Většina platforem pro správu obsahu (CMS) má textové pole alt alt, které lze optimalizovat. Text alt alt by měl být krátkou popisnou frází obrázku. Názvy obrazových souborů by měly být uloženy před nahráním fotografií a měly by být také krátké, popisné fráze oddělené spojovníky.

Ještě jednou položkou, kterou je třeba při optimalizaci obrázků zvážit, je určení velikosti a úspory pro web (prostřednictvím Photoshopu). Obrázky mohou často představovat obrovské zdroje a způsobit, že se stránka načte pomalu. Úspora pro web (70 až 80 procent originálu je obvykle v pořádku pro fotografie s vysokým rozlišením) a odpovídající velikost pixelů může výrazně zlepšit rychlost stránky.

4. Propojení a ukotvení textu

Když píšete nový příspěvek, můžete jej propojit zpět se svými starými příspěvky, aby čtenáři mohli číst a zůstat déle na vašem webu a vyhledávače mohou znovu procházet vaše minulé příspěvky..

Propojení pomáhá procházet vaše stránky a také snižuje míru okamžitého opuštění, což je další zásadní faktor pro zvýšení hodnocení SEO.

Pro propojení se používá technika kotevního textu. Je to pouze uvedení odkazů na váš blogový příspěvek, aby se čtenáři dostali do jiných částí vašeho webu.

Můžete také použít Inteligentní odkazy SEO a Yoast plugin pro automatické interní propojení. Nebo můžete procházet dále rozsáhlý seznam alternativních modulů SEO.

5. Odstraňte slova „STOP“ z permalinku

Slova jako „a“, „an“, „am“, „a“, „the“ a mnoho dalších běžných slov jsou vyhledávacími nástroji ignorována. Ujistěte se tedy, že váš trvalý odkaz nemá slova pro zastavení.

Například název vašeho příspěvku je „Nejlepší způsoby, jak vydělat peníze“, ve výchozím nastavení by permalink byl yourdomain.com/the-best-ways-to-make-money.html.

Slova „the“ a „to“ jsou slova „stop“, takže byste měli aktualizovat permalink tak, aby byl yourdomain.com/best-ways-make-money.html.

Před zveřejněním příspěvku to udělejte.

6. Správné použití čísel

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro zvýšení SEO pořadí je správné použití značek H1, H2 a H3.

Ve výchozím nastavení publikujte tituly pomocí značek záhlaví H1. Takže pro další podokruh ve vašem příspěvku můžete použít H2 a poté H3 pro další podokruh atd..

Doporučujeme také použít cílová klíčová slova ve značkách H1, H2 a H3.

Závěr

Jak jsem již zmínil, každý může napsat článek, ale pokud se chcete ve výsledcích vyhledávače umístit na vyšší pozici, musíte se naučit, jak psát obsah vhodný pro SEO.

Samozřejmě nechcete ztrácet čas a úsilí na psaní článků a nečíst je vaše cílové publikum, správně?

Vyzkoušejte proto naše tipy a napište tento optimalizovaný článek tak, aby vaše stránky dopadly na stránku 1 výsledků vyhledávače.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector