Pisanie treści przyjaznych SEO – przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

Każdy może napisać artykuł, ale artykuł zoptymalizowany pod kątem SEO to zupełnie inna gra. KAŻDY chce tego miejsca nr 1 na stronach wyszukiwarek Google, szczególnie w przypadku słów kluczowych o dużym ruchu. W takim przypadku musisz opanować pisanie treści zoptymalizowanych pod kątem SEO, w których zoptymalizujesz każdy post lub stronę za pomocą określonych słów kluczowych. Dzięki tym cennym słowom kluczowym strategicznie wyróżnionym w Twoich artykułach wyszukiwarki z łatwością zauważą twoje wysiłki i uszeregują strony lepiej niż inne.


Jeśli nikt nie odwiedza Twojej strony, nawet jeśli piszesz najlepsze artykuły, to to, co robisz, jest bezcelowe. Zapewnienie, że treść jest przyjazna dla SEO, jest bez wątpienia najwyższym priorytetem, jeśli dążysz do rozwoju swojej witryny lub firmy.

Co to jest SEO?

Dlaczego wszyscy martwią się o SEO? SEO lub Search Engine Optimization to praktyka polegająca na zwiększaniu liczby i jakości odwiedzających twoją stronę poprzez poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania algorytmicznego.

Badania i badania pokazują, że witryny na pierwszej stronie Google uzyskują prawie 95% kliknięć. Zwiększony współczynnik klikalności (CTR) oznacza większy ruch.

Co w tym jest dla Ciebie? Cóż, więcej odwiedzających oznacza potencjalnych klientów, co przełoży się na zwiększenie współczynników konwersji i przychodów.

Jak działa SEO?

Google i Bing oceniają swoje wyniki wyszukiwania na podstawie trafności i autorytetu stron, które zaindeksowały i które zostały uwzględnione w indeksie internetowym.

SEO obejmuje również upewnienie się, że twoja strona jest dostępna i technicznie sprawna. Sprawdza także, w jaki sposób witryna używa słów, które użytkownicy wyszukują i wpisują w wyszukiwarkach. Treść w Twojej witrynie musi być użyteczna i zapewniać wysokiej jakości treści, które pomogą odpowiedzieć na zapytanie użytkownika.

Jak zrobić SEO?

SEO obejmuje działania techniczne i kreatywne. Zazwyczaj SEO i SEO to dwie główne kategorie pracy SEO.

Chociaż te działania często wymagają umiejętności optymalizacji witryny, można się ich nauczyć, nawet jeśli jesteś nowicjuszem. Inną opcją jest zatrudnienie profesjonalnej agencji SEO lub konsultanta SEO, który pomoże Ci w potrzebach SEO.

SEO u klienta oznacza aktualizację witryny w celu zwiększenia widoczności organicznej. Działania takie jak analiza i używanie często wyszukiwanych słów przez odwiedzających, upewnienie się, że twoja strona internetowa może być zaindeksowana, oraz upewnienie się, że treść wykazuje zaufanie i autorytet, są jednym ze sposobów na poprawę rankingu w wyszukiwarkach. Wymieniliśmy najnowsze narzędzia SEO, które pomogą Ci sobie z tym poradzić.

Pozycjonowanie SEO obejmuje działania zewnętrzne, takie jak zwiększanie renomowanych linków z innych stron internetowych, pisanie pod inne publikacje zewnętrzne oraz docieranie do autorów i blogerów w celu promowania witryny.

Pisanie artykułów zoptymalizowanych pod kątem SEO

Głównym celem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest zapewnienie, aby Twoje treści były wykrywalne i możliwe do odniesienia dla użytkowników za pośrednictwem wyszukiwarek takich jak Google i Bing.

Aby to osiągnąć, nauka pisania treści sprzyjających SEO jest niezwykle ważna. Pisanie treści przyjaznych SEO obejmuje:

 • Znajomość i zrozumienie odbiorców – zanim zaczniesz pisać swoje treści, należy wziąć pod uwagę niektóre kluczowe terminy związane z tematem, o którym chcesz pisać. Ten krok zwykle zaczyna się od pytania: „Czego szuka moja publiczność?”.
 • Ostrożnie wybieraj tematy dotyczące treści – użytkownicy i ich doświadczenia powinny być najważniejsze podczas pisania treści, podczas gdy kwestie SEO są naturalnie włączone do treści. Ten sposób myślenia zagwarantuje, że Twoje treści będą zgodne z ostatecznym celem opracowania treści: dostarczeniem pomocnych informacji dla obecnych i przyszłych odbiorców.
 • Tworzenie treści wysokiej jakości dla odbiorców – nie dla wyszukiwarek – W treści wysokiej jakości chodzi o to, aby zapewnić odbiorcom satysfakcję z użytkowania i odpowiedzieć na ich pytania. Udowodniono, że treści wysokiej jakości są pomocne w pozyskiwaniu linków zwrotnych lub zewnętrznych z innych stron, co również należy do najważniejszych czynników.

Zacznij od badań

Oczywiście chcesz rozpocząć od badania, na które słowa kluczowe kierować, długości i rodzaju artykułu, analizując istniejące treści w celu ustalenia konturów i pytań, które mogą zadawać ludzie.

Narzędzia SEO, takie jak SEMRush lub Ahrefs pomóc w lepszych badaniach i właściwej optymalizacji słów kluczowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że kierujesz na właściwe słowa kluczowe, zdecydowanie powinieneś mieć te narzędzia.

Rodzaj treści

Jeśli chcesz zobaczyć, jakie artykuły są obecnie w rankingu, po prostu wpisz docelowe słowo kluczowe w wyszukiwarce Google. Jest to część badań, które pomagają zrozumieć, jakiego rodzaju artykuł należy napisać.

W wynikach wyszukiwania możesz zauważyć pewien wzór. Na przykład Google może wyświetlać listy lub formę pisania w formie listy. Jeśli szukasz najlepszych narzędzi SEO dla WordPress, może się okazać, że wyniki wyszukiwania wyświetlają listicles.

Długość artykułu

Jeśli chcesz poznać typową długość artykułów, które klasyfikują docelowe słowo kluczowe, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia o nazwie Rambler SEO.

Jeśli średnia liczba słów na pierwszej stronie wynosi 2445, a średnia 3 pierwszych słów – 3576, musisz upewnić się, że artykuł, który napiszesz, jest większy niż liczba słów. Możesz pisać treści zawierające co najmniej ponad 3600 słów.

Teraz musisz utworzyć zarys treści. Możesz uzyskać pomysł, analizując 10 najlepszych wyników słowa kluczowego docelowego.

Ludzie też pytają

Jeśli szukasz docelowego słowa kluczowego w wyszukiwarce Google, zauważysz sekcję „Ludzie również pytają”. Możesz wybrać pytania, które są najbardziej odpowiednie dla twojego artykułu i odpowiedzieć na te pytania w swoim artykule.

Jeśli klikniesz jedno z tych pytań, zauważysz, że na liście pojawi się więcej pozycji, co oznacza, że ​​możesz znaleźć więcej pytań, na które możesz odpowiedzieć w swoim artykule, i jest to jeden sprytny sposób na jego optymalizację..

Teraz napisz ten artykuł. A kiedy już napiszesz treść, oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci poprawić SEO tego artykułu:

1. Tytuł postu i tytuł meta

Tytuł posta to sposób, w jaki czytelnicy widzą tytuł posta na Twojej stronie. Meta tytuł to sposób, w jaki wyszukiwarki pokażą Twój post w wynikach wyszukiwania.

Ważne jest, aby dodać docelowe słowa kluczowe w tytule meta, ponieważ jeśli nie, wyszukiwarki będą traktować tytuł postu tak samo jak tytuł meta.

Tytuły postów powinny mieć mniej niż 66 znaków.

2. Opublikuj metaopis

Dodawanie opisów meta jest tak samo cenne, jak dodawanie tytułów meta w poście, ponieważ służy on jako kopia sprzedaży tego posta. Musisz utworzyć metaopis zawierający około 156 znaków i wystarczająco kuszący, aby odwiedzający go kliknęli.

Jeśli więc nie wprowadziłeś żadnego meta opisu, lepiej zrób to teraz i upewnij się, że każdy napisany post może potencjalnie zwiększyć maksymalny ruch na Twojej stronie.

3. Image Alt Attribute

My, jako ludzie, uważamy, że jest to łatwiejsze do oglądania, gdy oglądamy wizualizacje. Dlatego udostępnianie obrazów do treści jest tak ważne.

Zwiększają zaangażowanie odbiorców i są kolejnym elementem kontekstowym, który można zoptymalizować pod kątem bezpłatnych wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki „czytają” atrybuty alt („tekst alternatywny”) i nazwy plików obrazów.

Jeśli obraz jest odpowiednio nazwany i zoptymalizowany, jest bardziej prawdopodobne, że pojawi się w wyszukiwaniu obrazów w przypadku odpowiednich zapytań.

Większość platform systemu zarządzania treścią (CMS) ma pole tekstowe alt image, które można zoptymalizować. Tekst alt obrazu powinien być krótką, opisową frazą obrazu. Nazwy plików obrazów powinny zostać zapisane przed przesłaniem zdjęć, a także powinny być krótką, opisową frazą oddzieloną myślnikami.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy optymalizacji obrazów, jest określenie rozmiaru i oszczędności w Internecie (za pomocą Photoshopa). Zdjęcia mogą często stanowić ogromne zasoby i powodować powolne ładowanie strony. Zapisywanie w Internecie (70 do 80 procent oryginału jest zwykle OK w przypadku zdjęć w wysokiej rozdzielczości) i odpowiednie dobranie pikseli może znacznie poprawić szybkość strony.

4. Łącze i tekst zakotwiczenia

Kiedy piszesz nowy post, możesz połączyć go z powrotem ze starymi postami, aby czytelnicy mogli czytać dalej i pozostać dłużej w Twojej witrynie, a wyszukiwarki mogą ponownie indeksować twoje poprzednie posty.

Interlinking pomaga poruszać się po Twojej stronie, a także zmniejsza współczynnik odrzuceń, co jest kolejnym kluczowym czynnikiem zwiększającym twój ranking SEO.

Technika tekstu kotwicy służy do łączenia. Po prostu umieszcza linki do Twojego posta na blogu, aby zabrać czytelników do innych części witryny.

Możesz także użyć Inteligentne linki SEO oraz wtyczka Yoast do automatycznego łączenia wewnętrznego. Lub możesz przeglądać dalej obszerna lista alternatywnych wtyczek SEO.

5. Usuń słowa „STOP” z bezpośredniego łącza

Słowa takie jak „a”, „an”, „jestem”, „i”, „the” oraz wiele innych popularnych słów są ignorowane przez wyszukiwarki. Upewnij się więc, że twój bezpośredni link nie zawiera słów stop.

Na przykład tytuł Twojego posta to „Najlepsze sposoby zarabiania pieniędzy”, domyślny bezpośredni link to twojadomena.com/the-best-ways-to-make-money.html.

Słowa „the” i „to” są słowami „stop”, dlatego powinieneś zaktualizować swój bezpośredni link, aby twoja_domena.com/best-ways-make-money.html.

Upewnij się, że to zrobisz przed opublikowaniem posta.

6. Prawidłowe stosowanie pozycji

Jednym z najbardziej krytycznych czynników zwiększających ranking SEO jest prawidłowe użycie tagów nagłówkowych H1, H2 i H3.

Tytuły postów domyślnie używają tagów nagłówka H1. Zatem do następnego podtytułu w poście możesz użyć H2, a następnie H3 do następnego podtytułu i tak dalej.

Jest to również najlepsza praktyka, jeśli używasz docelowych słów kluczowych w tagach H1, H2 i H3.

Wniosek

Jak wspomniałem, każdy może napisać artykuł, ale jeśli chcesz uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, musisz nauczyć się pisać treści przyjazne SEO.

Oczywiście nie chcesz tracić czasu i wysiłku na pisanie artykułów i niepoznawanie przez odbiorców docelowych, prawda?

Wypróbuj nasze porady i napisz ten zoptymalizowany artykuł, aby Twoje strony trafiły na Stronę 1 wyników wyszukiwania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map