Písanie obsahu priateľského k SEO – príručka pre začiatočníkov až po pokročilých

Ktokoľvek môže napísať článok, ale článok optimalizovaný pre SEO je úplne iná guľová hra. Každý chce toto miesto na stránkach vyhľadávacieho nástroja spoločnosti Google, najmä pokiaľ ide o kľúčové slová s vysokou návštevnosťou. Ak je to váš prípad, musíte zvládnuť písanie obsahu optimalizovaného pre SEO, pričom každý príspevok alebo stránku optimalizujete pomocou konkrétnych kľúčových slov. Vďaka týmto cenným kľúčovým slovám strategicky zvýrazneným vo vašich článkoch vyhľadávacie nástroje pohodlne všimnú vaše úsilie a ohodnotia vaše stránky lepšie ako ostatné.


Ak nikto nenavštívi vašu stránku, aj keď píšete najlepšie články, robíte to zbytočne. Zabezpečenie toho, aby bol váš obsah priateľský k SEO, je bezpochyby najvyššou prioritou, ak sa usilujete o rast svojich webových stránok alebo podnikania.

Čo je to SEO?

Prečo sa všetci zaujímajú o SEO? SEO alebo optimalizácia vyhľadávacích nástrojov je prax zvyšovania počtu a kvality návštevníkov vašich webových stránok zlepšením poradia vo výsledkoch algoritmických vyhľadávacích nástrojov..

Výskumy a štúdie ukazujú, že webové stránky na prvej stránke Google získavajú takmer 95% kliknutí. Zvýšená miera prekliknutia (MP) zodpovedá vyššej návštevnosti.

Čo je to pre vás? Viac návštevníkov znamená potenciálnych klientov, ktorí sa premietnu do zvýšenia miery konverzie a výnosov.

Ako funguje SEO?

Google a Bing hodnotia svoje výsledky vyhľadávania na základe relevantnosti a autority webových stránok, ktoré indexovo prehľadali a zahrnuli do svojho webového indexu..

Súčasťou SEO je aj zabezpečenie toho, aby boli vaše webové stránky prístupné a technicky správne. Kontroluje tiež, ako vaše stránky používajú slová, ktoré ľudia vyhľadávajú a zadávajú do vyhľadávacích nástrojov. Obsah na vašom webe musí byť užitočný a musí poskytovať kvalitný obsah, ktorý pomáha odpovedať na otázku používateľa.

Ako urobiť SEO?

SEO zahŕňa technické a kreatívne činnosti. SEO na mieste a SEO na pracovisku sú zvyčajne dve hlavné kategórie práce na SEO.

Aj keď tieto činnosti často vyžadujú zručnosti na optimalizáciu vašich webových stránok, môžete sa ich naučiť, aj keď ste nováčik. Druhou možnosťou je najať si profesionálnu SEO agentúru alebo SEO konzultanta na pomoc s vašimi SEO potrebami.

SEO na mieste znamená aktualizáciu vášho webu, aby sa zvýšila organická viditeľnosť. Činnosti, ako je analýza a používanie slov často vyhľadávaných návštevníkmi, zabezpečenie indexácie vašich webových stránok a zabezpečenie dôveryhodnosti a autority obsahu, patria medzi spôsoby, ako vylepšiť hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. Uviedli sme zoznam najnovšie SEO nástroje, ktoré vám to pomôžu zvládnuť.

Offsite SEO zahŕňa externé aktivity, ako napríklad rozširovanie serióznych odkazov z iných webových stránok, písanie pre ďalšie externé publikácie a oslovovanie vplyvných pracovníkov a bloggerov na propagáciu vašich webových stránok.

Písanie článkov optimalizovaných pre SEO

Hlavným cieľom optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO) je, aby bol váš obsah pre používateľov objaviteľný a porovnateľný prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, ako sú Google a Bing..

Na dosiahnutie tohto cieľa je dôležité naučiť sa písať obsah priateľský k SEO. Písanie obsahu priateľského k SEO zahŕňa:

  • Poznanie a pochopenie publika – Predtým, ako začnete písať svoj obsah, je potrebné zvážiť niektoré z kľúčových pojmov, ktoré sa týkajú témy, ktorú chcete napísať. Tento krok zvyčajne začína otázkou ako „Čo hľadá moje publikum?“.
  • Starostlivý výber tém obsahu – Používatelia a ich skúsenosti by mali byť pri písaní obsahu na prvom mieste, zatiaľ čo úvahy o SEO sú súčasťou obsahu. Toto myslenie zaručí, že váš obsah bude v súlade s konečným cieľom vývoja obsahu: poskytnutie užitočných informácií vášmu súčasnému a budúcemu publiku.
  • Vytváranie vysokokvalitného obsahu pre vaše publikum – nie pre vyhľadávacie nástroje – Kvalitný obsah je o vytvorení skvelého používateľského zážitku pre vaše publikum a odpovedaní na jeho otázku. Vysokokvalitný obsah sa osvedčil pri získavaní spätných odkazov alebo externých odkazov z iných stránok, čo tiež patrí medzi hlavné faktory.

Začnite s výskumom

Samozrejme, že chcete začať výskumom, na ktoré kľúčové slová sa majú zamerať, dĺžkou a typom vášho článku, analýzou existujúceho obsahu a stanovením obrysov a otázok, ktoré môžu ľudia položiť.

SEO nástroje ako SEMRush alebo Ahrefs pomôžu vám robiť lepší výskum a správne optimalizovať kľúčové slová. Ak sa chcete uistiť, že zacieľujete na správne kľúčové slová, určite by ste mali mať tieto nástroje.

Typ obsahu

Ak chcete zistiť, aký druh článkov sa momentálne hodnotí, jednoducho vložte do vyhľadávania Google svoje cieľové kľúčové slovo. Toto je časť prieskumu, čo vám pomôže pochopiť, aký druh článku by ste mali napísať.

Vo výsledkoch vyhľadávania si môžete všimnúť nejaký vzor. Spoločnosť Google môže napríklad zobraziť zoznamy alebo formu písania vo formáte zoznamu. Ak hľadáte najlepšie SEO nástroje pre WordPress, možno zistíte, že vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazujú listinky.

Dĺžka článku

Ak chcete poznať typickú dĺžku článkov, ktoré hodnotia vaše cieľové kľúčové slovo, môžete použiť bezplatný nástroj s názvom SEO Rambler.

Ak je priemerný počet slov na prvej stránke 2 455 a najvyšší priemerný počet slov na 3 576, musíte sa uistiť, že článok, ktorý sa chystáte napísať, je väčší ako počet slov. Môžete písať obsah, ktorý má viac ako 3 600 slov.

Teraz musíte vytvoriť obrys svojho obsahu. Nápad môžete získať analýzou 10 najlepších výsledkov cieľového kľúčového slova.

Ľudia sa tiež pýtajú

Ak hľadáte cieľové kľúčové slovo vo vyhľadávaní Google, všimnete si časť „Ľudia sa tiež pýtajú“. Možno budete chcieť vybrať otázky, ktoré sú pre váš článok najrelevantnejšie a odpovedať na tieto otázky vo svojom článku.

Ak kliknete na jednu z týchto otázok, všimnete si, že sa v zozname zobrazí viac položiek, čo znamená, že môžete nájsť viac otázok, na ktoré môžete odpovedať vo svojom článku, a to je jeden inteligentný spôsob, ako ju optimalizovať..

Teraz pokračujte a napíšte tento článok. Akonáhle už napíšete obsah, tu je niekoľko ďalších tipov, ako vylepšiť SEO vášho článku:

1. Uveďte názov a meta titul

Názov príspevku je spôsob, akým vaši čitatelia vidia názov príspevku na vašom webe. Meta názov je spôsob, akým vyhľadávacie nástroje zobrazia váš príspevok vo výsledkoch vyhľadávania.

Je dôležité, aby ste do metaznačky pridali svoje cieľové kľúčové slová, pretože ak nie, vyhľadávacie nástroje budú považovať váš príspevok za rovnaký ako s metazazdom.

Názvy príspevkov by mali mať menej ako 66 znakov.

2. Uverejnite meta popis

Pridanie popisov metadat je rovnako hodnotné ako pridanie metaznačiek do vášho príspevku, pretože to slúži ako kópia predaja pre váš príspevok. Musíte vytvoriť meta popis, ktorý má asi 156 znakov a je taký lákavý, aby naň návštevníci klikli.

Ak ste teda neurobili žiadny meta popis, urobte to lepšie teraz a uistite sa, že každý príspevok, ktorý napíšete, má potenciál zvýšiť maximálnu návštevnosť vašich webových stránok..

3. Atribút Alt Alt

My, ako ľudské bytosti, považujeme to za relatívnejšie, keď vidíme vizuály. To je dôvod, prečo je poskytovanie obrázkov do vášho obsahu také dôležité.

Zvyšujú angažovanosť publika a sú ďalším kontextovým prvkom, ktorý je možné optimalizovať pre organické vyhľadávanie. Vyhľadávacie nástroje „čítajú“ atribúty alt („alt text“) a názvy súborov obrázkov.

Ak je obrázok správne pomenovaný a optimalizovaný, je pravdepodobnejšie, že sa pri vyhľadávaní obrázkov zobrazí relevantné dotazy.

Väčšina platforiem systému na správu obsahu (CMS) má textové pole alt alt, ktoré je možné optimalizovať. Text alt alt by mal byť krátky popisný výraz obrázka. Názvy obrázkových súborov by sa mali uložiť pred odovzdaním fotografií a mali by byť tiež krátkou popisnou frázou oddelenou spojovníkmi.

Pri optimalizácii obrázkov je potrebné vziať do úvahy aj veľkosť a uloženie pre web (prostredníctvom Photoshopu). Obrázky môžu často predstavovať obrovské zdroje a spôsobiť, že sa stránka načíta pomaly. Úspora pre web (70 až 80 percent originálu je zvyčajne v poriadku pre fotografie s vysokým rozlíšením) a správne nastavenie veľkosti pixelov môže výrazne zvýšiť rýchlosť stránky.

4. Prepojiť a ukotviť text

Keď píšete nový príspevok, môžete ho prepojiť späť so svojimi starými príspevkami, aby vaši čitatelia mohli čítať ďalej a zostať dlhšie na vašom webe a vyhľadávacie nástroje mohli znova prehľadávať vaše minulé príspevky..

Prepojenie pomáha pri navigácii na vašom webe a tiež znižuje mieru okamžitých odchodov, čo je ďalší zásadný faktor pre zvýšenie hodnotenia SEO.

Na prepojenie sa používa technika kotviaceho textu. Je to iba uvedenie odkazov na váš blogový príspevok, aby sa vaši čitatelia dostali do ďalších častí vášho webu.

Môžete tiež použiť Inteligentné odkazy SEO a doplnok Yoast pre automatické interné prepojenie. Alebo môžete prechádzať ďalej rozsiahly zoznam alternatívnych doplnkov SEO.

5. Odstráňte slová „STOP“ z permalinku

Slová ako „a“, „an“, „am“, „a“, „a“ a mnoho ďalších bežných slov vyhľadávacie nástroje ignorujú. Uistite sa preto, že váš permalink nemá stop slová.

Napríklad názov vášho príspevku je „Najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze“. Permalink v predvolenom nastavení bude yourdomain.com/the-best-ways-to-make-money.html.

Slová „the“ a „to“ sú ‘stop ‘slová, takže by ste mali aktualizovať permalink tak, aby bol yourdomain.com/best-ways-make-money.html.

Pred zverejnením príspevku to urobte.

6. Správne použitie položiek

Jedným z najdôležitejších faktorov pre zvýšenie SEO poradia je správne použitie značiek nadpisov H1, H2 a H3.

Názvy príspevkov štandardne používajú značky nadpisov H1. Takže pre ďalšiu podkapitolu vo svojom príspevku môžete použiť H2 a potom H3 pre ďalšiu podkapitolu atď..

Osvedčeným postupom je tiež použitie cieľových kľúčových slov v značkách H1, H2 a H3.

záver

Ako som už spomenul, každý môže napísať článok, ale ak sa chcete vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja umiestniť na vyššej pozícii, musíte sa naučiť písať obsah priateľský k SEO..

Samozrejme, nechcete strácať čas a úsilie písaním článkov a nie je ich čítané cieľovým publikom?

Vyskúšajte preto naše tipy a napíšte tento optimalizovaný článok, aby vaše stránky zasiahli túto stránku 1 z výsledkov vyhľadávacieho nástroja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector