Nejlepší SEO nástroje roku 2020

Je snadné se ztratit ve spletitém světě SEO, zejména pokud jste začátečník – nemáte ponětí, kde začít, a žádný plán vám neřekne směr, kam jít. K dispozici je mnoho nástrojů SEO – tolik, že je jednodušší ztratit se, než být veden správnou cestou.


Faktem je, že tyto nástroje SEO potřebujete. V sázce je vyšší prodej, stavební úřad a několik dalších možností, proč se chcete zaměřit na svou strategii SEO. Naštěstí pro vás provedeme ty nejlepší SEO nástroje na trhu a to, co je nejlepší.

Co je to SEO a jak to funguje?

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je jedním z nejvýznamnějších aspektů digitálního marketingu, protože zahrnuje především zlepšení hodnocení vašich webových stránek ve vyhledávači..

Čím vyšší jsou vaše klíčová slova v Googlu, tím vyšší je pravděpodobnost, že vaše webové stránky kliknou potenciální čtenáři nebo návštěvníci. Pokud je váš web prvním odkazem na stránce s výsledky vyhledávání Google, pravděpodobněji získáte 30% kliknutí návštěvníků.

Když uživatel vyhledává konkrétní klíčové slovo ve vašem výklenku, chcete, aby váš web byl v horní části stránky.

Vytváření vysoce informačního a hodnotného obsahu, který pomáhá uživatelům internetu a přizpůsobení vašeho webu mobilnímu zařízení, jakož i zpětné propojení nebo přijímání odkazů na váš web z webů s nejvyšším publikem, může pozitivně zlepšit váš SEO.

Zde jsou nejlepší nástroje SEO, které byste měli použít:

Nejprve existují tři hlavní nástroje SEO, které každý používá.

 • SEMrush
 • Ahrefové
 • Moz

Všechny tyto tři jsou kvalifikovány jako jeden z nejlepších nástrojů SEO s jejich sledováním pozice, analýzou odkazů a funkcemi výzkumu klíčových slov.

Jakmile vyberete některou z těchto možností, doporučujeme vám vybrat bezplatný nástroj, jako je Google Analytics a Google Search Console.

SEMrush – nejlepší SEO nástroj pro začátečníky

Pokud jste právě začínají s SEO, doporučujeme použít SEMrush. Je to nejjednodušší použití ve srovnání s Mozem a Ahrefy.

Navíc je oblíbeným fanouškem komunity SEO. Dokonce i SEO odborníci jsou ohromeni jeho neuvěřitelnými funkcemi.

S SEMrush máte snadný přístup k reportům o svých hodnoceních a jakýchkoli změnách na nich, plus doporučení pro lepší hodnocení. Má analýzu odkazů, konkurenční analýzu a výzkum klíčových slov. Bezplatnou alternativou pro výzkum klíčových slov je Ubersuggest.

To znamená, že máte vše, co potřebujete, aniž byste se sami ohromili.

SEMrush začíná na 99,95 $ měsíčně.

Navštivte SEMrush

Ahrefs – nejlepší SEO nástroj pro pokročilé uživatele

Ahrefs je jedním z nejvíce doporučovaných SEO nástrojů odborníky. Je to druhý největší webový prohledávač po Google.

Jeho funkce, zvaná Site Audit, je jedním z nejlepších nástrojů SEO analýzy na trhu. Říká vám, která část vašeho webu potřebuje aktualizaci a vylepšení. To vám pomůže získat vyšší hodnocení vyhledávačů.

Pro odborníka na SEO je to úleva. Pokud jste začátečník, můžete zmateně skončit poškrábáním hlavy. Ale pokud víte přesně, co chcete a jste odhodláni se ho naučit a získat, Ahrefs je pro vás dokonalým nástrojem SEO.

Pokud plánujete udělat spoustu odkazů, funkce Ahrefsovy analýzy odkazů je ve srovnání s ostatními nástroji SEO dobrá. Takže, dostat se skrz křivku učení, stojí za to.

Pokud chcete proklouznout zpětnými odkazy vašich konkurentů, můžete tak učinit pomocí Ahrefů. A pokud chcete vědět, co nejvíce souvisí s obsahem ve vaší nika, Ahrefs má tuto funkci.

Můžete získat zkušební verzi Ahrefů za 7 $ na sedm dní. Jeho pravidelný plán začíná na 99 $ měsíčně.

Navštivte Ahrefse

Váš SEO – Nejlepší WordPress SEO Plugin

Pokud máte webovou stránku WordPress, pak je Yoast z hlediska použití číslo jedna WordPress SEO plugin. Mohlo by existovat tisíc SEO pluginů, ale zjistil jsem, že Yoast se velmi snadno používá. Některé skvělé alternativy jsou SEOPress a RankMath.

Automatizuje mnoho úloh SEO a optimalizuje váš název, popis, URL, metaznačky, obsah a mnoho dalšího. Má také nejpokročilejší funkce XML sitemap.

Yoast je zdarma, a dokonce i bezplatná verze je již dost. Ale samozřejmě, pokud chcete více funkcí, jako je optimalizace více klíčových slov a náhledy sociálních kanálů, můžete upgradovat na prémiový plán, který začíná na 89 USD.

Navštivte svůj SEO

Křičící žába SEO Spider – nejlepší nástroj pro procházení SEO

Pokud máte velký web s tisíci adresami URL, nemůžete jej nikdy procházet ručně. Procházení a auditování velkých webů může být skutečným bojem, zejména pokud nemáte k dispozici tyto nástroje pro procházení.

Ahrefs, Moz a SEMrush jsou docela základní auditní nástroje pro tento druh věcí. Potřebujete tedy prohledávač webů, jako je křičící žába SEO Spider.

Co to je a jak to funguje? Jedná se o prohledávač webových stránek, který prochází adresy URL vašich webových stránek a kontroluje klíčové prvky a analyzuje technické a místní SEO. Zjistíte také některé chyby, které jste mohli udělat při vytváření webu.

Můžete získat bezplatnou verzi k nalezení nefunkčních odkazů, chyb a přesměrování, analyzovat názvy stránek a metadata, generovat XML soubory Sitemap a najít duplicitní stránky. Pokud však chcete více funkcí, jako je integrace Google Analytics, integrace Search Console a integrace metrik propojení, jděte na placenou verzi za 149,00 GBP ročně.

Trik je v tom, že se zaregistrujete a zaplatíte několik měsíců při čištění vašeho webu, a poté, co budete hotovi, zrušte předplatné.

Pokud však provádíte více auditů každý měsíc, pak se vydejte na dlouhodobé předplatné.

Navštivte Screaming Frog SEO Spider

Pitchbox – nejlepší pomocný nástroj

Pokud se chystáte udělat kontakt pro budování odkazů, rád bych vás varoval, že může být velmi únavné provádět informační projekty pomocí Gmailu a Google Sheet.

Sledování vašich kontaktů, jejich koordinace a aktualizace šablon může být velmi časově náročné.

Není to, pokud máte výkonný nástroj pro automatizaci dosahu pro vás. Pitchbox pro vás vyhledá kontakty a sleduje je. Navíc pro vás automatizuje sledování e-mailů.

Navštivte Pitchbox

Nástroje Google zdarma

Nepodceňujte výkon bezplatných nástrojů Google, jako jsou Google Analytics a Google Search Console. Oba jsou prvotřídní.

Google Analytics považuji za celkově nejlepší nástroj pro analýzu webových stránek. Google Analytics je bezplatný nástroj, který lze použít k analýze obchodních údajů.

Většina lidí používá Google Analytics pouze ke kontrole celkového provozu svých webových stránek. Ale je toho víc. S Google Analytics budete znát přesné zdroje provozu a stránky, které na vašem webu přinášejí provoz.

Po instalaci Google Analytics nakonfigurujte také svou Konzoli pro vyhledávání Google. Je to další bezplatný nástroj, který lze použít k získání skutečných údajů o klíčových slovech od Googlu. Můžete také získat další informace, jako jsou chyby na vašem webu, údaje o zobrazeních a proklikech a indexované stránky.

Google Search Console vám pomůže pochopit chování návštěvníků vašeho webu, abyste mohli optimalizovat svůj web tak, aby byl na stránkách s výsledky vyhledávání lepší. Přehled mobilní použitelnosti navíc zdůrazňuje adresy URL, které mají problémy s použitelností při procházení v mobilu.

Nezapomeňte, že na svém webu nepracujete, aniž byste nainstalovali nástroje Google Analytics i Search Console.

Váš rozhodovací proces

Dovolte mi, abych vás provedl při rozhodování o vaší cestě SEO. Nejprve si vyberte jeden z nástrojů SEO – SEMrush, Ahrefs nebo Moz. Poté na svůj web WordPress nainstalujte plugin SEO.

Pokud je váš web obrovský, nainstalujte pokročilý nástroj pro procházení SEO. Pokud vytváříte propojení, přidejte pomocný nástroj.

V neposlední řadě nezapomeňte na bezplatné nástroje: Google Analytics a Google Search Console.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map