Najlepsze narzędzia SEO w 2020 roku

Łatwo jest zgubić się w zawiłym świecie SEO, zwłaszcza gdy jesteś początkującym – nie masz pojęcia, od czego zacząć, a żadna mapa drogowa nie wskazuje kierunku, w którym należy iść. Dostępnych jest wiele narzędzi SEO – tyle, że łatwiej jest zgubić się niż poprowadzić na właściwą ścieżkę.


Faktem jest, że potrzebujesz tych narzędzi SEO. Stawką jest wyższa sprzedaż, budowanie autorytetu i kilka innych możliwości, dlaczego chcesz skupić się na strategii SEO. Na szczęście przeprowadzimy Cię przez najlepsze narzędzia SEO na rynku i co sprawiło, że są najlepsze.

Co to jest SEO i jak działa?

Search Engine Optimization (SEO) jest jednym z bardziej znaczących aspektów marketingu cyfrowego, ponieważ polega głównie na poprawie rankingu witryny w wyszukiwarce.

Im wyższa pozycja słów kluczowych w Google, tym większe szanse na kliknięcie Twojej witryny przez potencjalnych czytelników lub odwiedzających. Jeśli Twoja witryna jest pierwszym linkiem na stronie wyników wyszukiwania Google, bardziej prawdopodobne jest uzyskanie 30% kliknięć użytkownika.

Gdy użytkownik szuka określonego słowa kluczowego w Twojej niszy, chcesz, aby Twoja witryna była na górze wyniku strony.

Tworzenie wysoce informacyjnych i cennych treści, które pomagają internautom i dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, a także tworzenie linków zwrotnych lub otrzymywanie linków do witryny z witryn o największej liczbie odbiorców, może pozytywnie poprawić Twoje SEO.

Oto najlepsze narzędzia SEO, których powinieneś użyć:

Po pierwsze, istnieją trzy główne narzędzia SEO, z których wszyscy korzystają.

 • SEMrush
 • Ahrefs
 • Moz

Wszystkie te trzy kwalifikuje się jako jedno z najlepszych narzędzi SEO dzięki śledzeniu pozycji, analizie linków i badaniom słów kluczowych.

Po wybraniu jednego z nich polecam wybrać bezpłatne narzędzie, takie jak Google Analytics i Google Search Console.

SEMrush – Najlepsze narzędzie SEO dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz od SEO, zalecamy użycie SEMrush. Jest najłatwiejszy w użyciu w porównaniu do Moz i Ahrefs.

Ponadto był ulubieńcem fanów SEO. Nawet eksperci SEO są zdumieni jego niesamowitymi funkcjami.

Dzięki SEMrush masz łatwy dostęp do raportów o swoich rankingach i wszelkich zmianach w nich, a także zaleceń, aby lepiej pozycjonować. Zawiera analizę linków, analizę konkurencji i badania słów kluczowych. Bezpłatną alternatywą dla badań słów kluczowych jest Ubersuggest.

Oznacza to, że masz wszystko, czego potrzebujesz, nie przytłaczając się.

SEMrush zaczyna się od 99,95 $ miesięcznie.

Odwiedź SEMrush

Ahrefs – Najlepsze narzędzie SEO dla zaawansowanych użytkowników

Ahrefs jest jednym z najbardziej polecanych przez ekspertów narzędzi SEO. To drugi co do wielkości robot indeksujący witryny po Google.

Jego funkcja, zwana Audytem Strony, jest jednym z najlepszych narzędzi do analizy SEO na rynku. Informuje, która część witryny wymaga aktualizacji i ulepszeń. Pomaga to uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Dla eksperta SEO to ulga. Jeśli jesteś początkującym, możesz skończyć drapiąc się w głowę z dezorientacją. Ale jeśli wiesz dokładnie, czego chcesz i jesteś zdeterminowany, aby się tego nauczyć i zdobyć, Ahrefs jest dla Ciebie doskonałym narzędziem SEO.

Jeśli planujesz dużo budować linki, funkcja analizy linków Ahrefs jest dobra w porównaniu z innymi narzędziami SEO. Warto przejść przez krzywą uczenia się.

Jeśli chcesz rzucić okiem na linki zwrotne konkurenta, możesz to zrobić za pomocą Ahrefs. A jeśli chcesz poznać najbardziej powiązane treści w swojej niszy, Ahrefs ma tę funkcję.

Możesz uzyskać wersję próbną Ahrefs za 7 USD za siedem dni. Jego regularny plan zaczyna się od 99 USD miesięcznie.

Odwiedź Ahrefs

Yoast SEO – Najlepsza wtyczka SEO WordPress

Jeśli masz witrynę WordPress, to Yoast jest najpopularniejszą wtyczką SEO WordPress pod względem użytkowania. Może być tysiąc wtyczek SEO, ale uważam, że Yoast jest bardzo łatwy w użyciu. Niektóre świetne alternatywy to SEOPress i RankMath.

Automatyzuje wiele zadań SEO, a także optymalizuje tytuł, opis, adres URL, metatagi, treść i wiele więcej. Posiada również najbardziej zaawansowane funkcje map witryn XML.

Yoast jest bezpłatny, a nawet darmowa wersja już wystarczy. Ale oczywiście, jeśli chcesz mieć więcej funkcji, takich jak optymalizacja wielu słów kluczowych i podgląd kanałów społecznościowych, możesz uaktualnić do planu premium zaczynającego się od 89 USD.

Odwiedź Yoast SEO

Screaming Frog SEO Spider – najlepsze narzędzie do indeksowania SEO

Jeśli masz dużą witrynę z tysiącami adresów URL, nigdy nie możesz ręcznie przeglądać witryny. Przeszukiwanie i kontrolowanie dużych witryn może być prawdziwą walką, zwłaszcza gdy nie masz dedykowanego narzędzia do indeksowania, które wykonuje te zadania.

Ahrefs, Moz i SEMrush są dość podstawowymi narzędziami do kontroli tego typu rzeczy. Potrzebujesz więc przeszukiwacza witryny, takiego jak Screaming Frog SEO Spider.

Co to jest i jak działa? Jest to robot indeksujący witryny, który indeksuje adresy URL witryny i przegląda kluczowe elementy oraz analizuje techniczne i lokalne SEO. Odkryjesz także błędy, które mogłeś popełnić podczas tworzenia witryny.

Możesz uzyskać bezpłatną wersję do znajdowania uszkodzonych linków, błędów i przekierowań, analizowania tytułów stron i metadanych, generowania map witryn XML i znajdowania duplikatów stron. Jeśli jednak chcesz uzyskać więcej funkcji, takich jak integracja z Google Analytics, integracja Search Console i integracja linków, wybierz płatną wersję za 149,00 GBP rocznie.

Sztuczka polega na tym, aby zarejestrować się i płacić przez kilka miesięcy podczas czyszczenia witryny, a następnie anulować subskrypcję, gdy skończysz.

Ale jeśli przeprowadzasz wiele audytów co miesiąc, wybierz subskrypcję długoterminową.

Odwiedź Screaming Frog SEO Spider

Pitchbox – najlepsze narzędzie informacyjne

Jeśli planujesz dotrzeć do budowania linków, chciałbym cię ostrzec, że wykonywanie projektów informacyjnych przy użyciu tylko Gmaila i Arkusza Google może być bardzo uciążliwe.

Śledzenie kontaktów, koordynacja z nimi i aktualizacja szablonów może być bardzo czasochłonna.

To nie jest, jeśli masz potężne narzędzie do zautomatyzowania zasięgu dla Ciebie. Pitchbox znajduje dla Ciebie kontakty i śledzi je. Ponadto automatyzuje monitorowanie wiadomości e-mail.

Odwiedź Pitchbox

Darmowe narzędzia Google

Nie lekceważ potęgi bezpłatnych narzędzi Google, takich jak Google Analytics i Google Search Console. Oboje są światowej klasy.

Uważam Google Analytics za ogólnie najlepsze narzędzie do analizy witryn. Google Analytics to bezpłatne narzędzie do analizy danych biznesowych.

Większość osób korzysta z Google Analytics tylko do sprawdzania całkowitego ruchu w swojej witrynie. Ale jest coś więcej. Dzięki Google Analytics poznasz dokładne źródła ruchu i strony w Twojej witrynie, które generują ruch.

Po zainstalowaniu Google Analytics skonfiguruj także Google Search Console. To kolejne bezpłatne narzędzie do uzyskiwania rzeczywistych danych słów kluczowych od Google. Możesz także uzyskać inne informacje, takie jak błędy w witrynie, dane o wyświetleniach i kliknięciach oraz indeksowane strony.

Google Search Console pomaga zrozumieć zachowanie użytkowników Twojej witryny, dzięki czemu możesz zoptymalizować swoją witrynę, aby uzyskać lepszy ranking na stronach wyników wyszukiwania. Ponadto raport o użyteczności mobilnej podkreśla adresy URL, które mają problemy z użytecznością podczas przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Pamiętaj, że nie pracuj w witrynie bez instalacji zarówno Google Analytics, jak i Search Console.

Twój proces decyzyjny

Pozwól więc, że poprowadzę cię przez proces podejmowania decyzji o Twojej podróży SEO. Najpierw wybierz jedno z narzędzi SEO – SEMrush, Ahrefs lub Moz. Następnie zainstaluj wtyczkę SEO na swojej stronie WordPress.

Jeśli Twoja witryna jest ogromna, zainstaluj zaawansowane narzędzie do indeksowania SEO. Jeśli budujesz link, dodaj narzędzie informacyjne.

Wreszcie nie zapomnij o bezpłatnych narzędziach: Google Analytics i Google Search Console.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map