Najlepšie SEO nástroje roku 2020

Je ľahké sa stratiť v spletitom svete SEO, najmä ak ste začiatočník – nemáte predstavu, kde začať a žiadna mapa vám neindikuje smer, kam máte ísť. K dispozícii je veľké množstvo nástrojov SEO – toľko, že je ľahšie stratiť svoju cestu, ako byť vedený správnou cestou.


Faktom je, že tieto nástroje SEO potrebujete. V stávke je vyšší predaj, stavebné oprávnenie a niekoľko ďalších možností, prečo sa chcete zamerať na svoju stratégiu SEO. Našťastie pre vás urobíme tie najlepšie SEO nástroje na trhu a to, čo z nich urobilo to najlepšie.

Čo je to SEO a ako to funguje?

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je jedným z najvýznamnejších aspektov digitálneho marketingu, pretože sa to týka najmä zlepšenia poradia vašich webových stránok vo vyhľadávači..

Čím vyššie sú vaše kľúčové slová v službe Google, tým vyššia je pravdepodobnosť, že na vaše webové stránky kliknú potenciálni čitatelia alebo návštevníci. Ak je váš web prvý odkaz na stránke s výsledkami vyhľadávania Google, je pravdepodobnejšie, že získate 30% kliknutí návštevníkov.

Keď používateľ vyhľadáva konkrétne kľúčové slovo vo vašom výklenku, chcete, aby bol váš web na vrchu stránky.

Vytváranie vysoko informačného a hodnotného obsahu, ktorý pomáha používateľom internetu a prispôsobuje vaše webové stránky mobilným zariadeniam, ako aj spätné odkazy alebo prijímanie odkazov na vaše webové stránky z webových stránok s najvyšším publikom, môže pozitívne vylepšiť vaše SEO.

Tu sú najlepšie nástroje SEO, ktoré by ste mali použiť:

Po prvé, každý používa tri hlavné nástroje SEO.

 • SEMrush
 • Ahrefs
 • Moz

Všetky tieto tri sú kvalifikované ako jeden z najlepších nástrojov SEO so sledovaním poradia, analýzou prepojení a funkciami prieskumu kľúčových slov.

Po výbere jedného z nich vám odporúčame zvoliť bezplatný nástroj, ako je Google Analytics a Google Search Console.

SEMrush – najlepší SEO nástroj pre začiatočníkov

Ak práve začínate so SEO, odporúčame vám použiť SEMrush. Je to najjednoduchšie použitie v porovnaní s Mozom a Ahrefom.

Navyše je obľúbeným fanúšikom komunity SEO. Dokonca aj SEO experti sú ohromení jeho neuveriteľnými vlastnosťami.

S SEMrush máte ľahký prístup k správam o svojich rebríčkoch a akýchkoľvek zmenách na nich, ako aj k odporúčaniam na lepšie umiestnenie. Má analýzu odkazov, konkurenčnú analýzu a výskum kľúčových slov. Bezplatnou alternatívou pre výskum kľúčových slov je Ubersuggest.

To znamená, že máte všetko, čo potrebujete, bez toho, aby ste sa sami sami nezdrvili.

SEMrush začína na 99,95 dolárov mesačne.

Navštívte spoločnosť SEMrush

Ahrefs – najlepší SEO nástroj pre pokročilých používateľov

Ahrefs je jedným z najviac odporúčaných SEO nástrojov odborníkmi. Je to druhý najväčší prehľadávač webových stránok po prehliadači Google.

Jeho funkcia s názvom Site Audit je jedným z najlepších nástrojov na analýzu SEO na trhu. Povie vám, ktorá časť vašej webovej stránky potrebuje aktualizáciu a zlepšenie. To vám pomôže získať vyššie hodnotenie vyhľadávačov.

Pre odborníka na SEO je to úľava. Ak ste začiatočník, mohli by ste zmätkom poškriabať hlavu. Ale ak viete presne, čo chcete a ste odhodlaní sa ho naučiť a získať, Ahrefs je pre vás dokonalým nástrojom SEO..

Ak plánujete urobiť veľa odkazov, funkcia Ahrefovej analýzy odkazov je v porovnaní s ostatnými nástrojmi SEO dobrá. Takže, dostať sa cez učenie sa za to stojí.

Ak chcete získať prehľad o spätných odkazoch vášho konkurenta, môžete tak urobiť pomocou Ahrefovcov. A ak chcete vedieť, čo najviac súvisí s obsahom vo vašom výklenku, Ahrefs má túto funkciu.

Môžete získať skúšobnú verziu Ahrefov za 7 dolárov na sedem dní. Jeho pravidelný plán začína na 99 dolárov mesačne.

Navštívte Ahrefs

Yoast SEO – Najlepšie WordPress SEO Plugin

Ak máte webovú stránku WordPress, potom je Yoast z hľadiska použitia číslo jedna WordPress SEO plugin. Mohlo by to byť tisíc SEO pluginov, ale zistil som, že Yoast sa veľmi ľahko používa. Niektoré skvelé alternatívy sú SEOPress a RankMath.

Automatizuje množstvo úloh SEO a optimalizuje váš názov, popis, URL, metaznačky, obsah a oveľa viac. Má tiež najpokročilejšie funkcie súboru Sitemap XML.

Ste zadarmo a dokonca aj bezplatná verzia už je dosť. Ak však chcete viac funkcií, ako je napríklad optimalizácia viacerých kľúčových slov a ukážky sociálnych kanálov, môžete samozrejme prejsť na prémiový plán začínajúci na 89 dolárov..

Navštívte stránku SEO

Kričiaca žaba SEO Spider – najlepší nástroj na indexové prehľadávanie SEO

Ak máte veľkú webovú stránku s tisíckami adries URL, nikdy ju nemôžete prejsť manuálne. Prechádzanie a auditovanie veľkých stránok môže byť skutočným problémom, najmä ak nemáte vyhradený nástroj na prehľadávanie, ktorý by tieto úlohy vykonával..

Ahrefs, Moz a SEMrush sú dosť základné nástroje pre audit tohto druhu. Potrebujete prehľadávač lokalít, ako je napríklad Kričiaca žaba SEO Spider.

Čo je to a ako to funguje? Je to prehľadávač webových stránok, ktorý prehľadáva adresy URL vašich webových stránok a kontroluje kľúčové prvky a analyzuje technické a miestne SEO. Zistíte tiež niektoré chyby, ktoré ste mohli urobiť pri vytváraní stránok.

Môžete získať bezplatnú verziu, aby ste našli nefunkčné odkazy, chyby a presmerovania, analyzovali názvy stránok a metadáta, generovali súbory XML a našli duplicitné stránky. Ak však chcete mať viac funkcií, ako je integrácia služby Google Analytics, integrácia Search Console a integrácia metrík prepojení, potom choďte za platenú verziu na 149,00 GBP ročne..

Trik spočíva v tom, že sa zaregistrujete a zaplatíte niekoľko mesiacov počas upratovania svojej stránky. Po dokončení odber zrušte.

Ak však vykonávate viac auditov každý mesiac, potom choďte na dlhodobé predplatné.

Navštívte Kričiacu žabu SEO Spider

Pitchbox – najlepší pomocný nástroj

Ak plánujete urobiť pomoc pri budovaní odkazov, chcel by som vás upozorniť, že môže byť veľmi náročné robiť informačné projekty iba pomocou služieb Gmail a Google Sheet..

Sledovanie vašich kontaktov, ich koordinácia a aktualizácia šablón môže byť veľmi časovo náročné.

Nie je to, ak máte silný nástroj na automatizáciu dosahu pre vás. Pitchbox nájde kontakty pre vás a sleduje ich. Navyše pre vás automatizuje následné e-mailové správy.

Navštívte Pitchbox

Bezplatné nástroje spoločnosti Google

Nepodceňujte výkon bezplatných nástrojov spoločnosti Google, ako sú Google Analytics a Google Search Console. Obaja sú svetovou triedou.

Google Analytics považujem za celkovo najlepší nástroj na analýzu webových stránok. Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý sa používa na analýzu podnikových údajov.

Väčšina ľudí používa službu Google Analytics iba na kontrolu celkovej návštevnosti svojich webových stránok. Ale je toho viac. V službe Google Analytics budete poznať presné zdroje návštevnosti a stránky, ktoré na vašom webe prinášajú návštevnosť.

Po nainštalovaní služby Google Analytics nakonfigurujte aj svoju Konzolu vyhľadávania Google. Je to ďalší bezplatný nástroj, ktorý sa používa na získanie skutočných údajov o kľúčových slovách od spoločnosti Google. Môžete tiež získať ďalšie informácie, ako sú chyby na vašom webe, údaje o zobrazeniach a prekliknutiach a indexované stránky.

Konzola Google Search Console vám pomáha porozumieť správaniu návštevníkov vašich webových stránok, aby ste mohli optimalizovať svoje webové stránky tak, aby sa lepšie umiestnili na stránkach s výsledkami vyhľadávania. V prehľade použiteľnosti pre mobilné zariadenia sa navyše zdôrazňujú adresy URL, ktoré majú pri prehliadaní v mobile problémy s použiteľnosťou.

Nezabudnite, že na svojom webe nepracujte bez inštalácie nástrojov Google Analytics a Search Console.

Váš rozhodovací proces

Dovoľte mi, aby som vás sprevádzal pri rozhodovaní o vašej ceste SEO. Najprv si vyberte jeden z nástrojov SEO – SEMrush, Ahrefs alebo Moz. Potom nainštalujte doplnok SEO pre svoju webovú stránku WordPress.

Ak je váš web obrovský, nainštalujte si pokročilý nástroj na indexové prehľadávanie SEO. Ak vytvárate prepojenia, pridajte pomocný nástroj.

V neposlednom rade nezabudnite na bezplatné nástroje: Google Analytics a Google Search Console.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map