Mjeti më i mirë i Kërkimeve për Fjalë kyçe – Ubersuggest

A jeni të lodhur nga procesi që kërkon kohë të bëni kërkime për fjalen në atë që duket si një listë pa fund fjalësh të kota? Nëse po, atëherë nuk jeni vetëm. Unë kam qenë edhe atje. Unë e di se si ndihet të kalosh nga një fjalë në tjetrën vetëm për të kërkuar fjalën e saktë. Veryshtë shumë zhgënjyese, apo jo?


Për të qenë të suksesshëm, ju duhen dy gjëra – përpjekje solide dhe fjalë kyçe të duhur. Por kjo nuk do të thotë që ta kaloni tërë ditën tuaj duke bërë kështu. Siç thonë ata, punoni zgjuar.

Hulumtimi i fjalëve luan një rol shumë të rëndësishëm në SEO. Kanë shkuar ditët kur ju kërkoni manualisht për fjalë kyçe. Sot, me mjetet e duhura dhe strategjitë e duhura, hulumtimi i fjalëve nuk ka qenë kurrë më i lehtë.

Në këtë artikull, do t’ju tregoj se si mund ta bëni hulumtimin e fjalëve më të lehtë dhe më të shpejtë duke përdorur Ubersuggest të Neil Patel. Po, nuk keni pse të djersiteni fare.
Para se të shkojmë më tej, është thelbësore që të përcaktojmë se çfarë është kërkimi për fjalen.

Farë është hulumtimi fjalen?

Hulumtimi i fjalëve kyçe është thjesht procesi i gjetjes së termave alternative të kërkimit që njerëzit do të hynin në Google kur kërkojnë diçka. Në thelb, ju dëshironi që ata të shkojnë në faqen tuaj te internetit sepse më i lartë është trafiku në faqen tuaj të internetit, aq më i lartë është renditja juaj e Google. Ndoshta, një përmbajtje e mirë me fjalët kyçe të duhura mund t’ju bëjë të uleni në faqen e parë të Google.

Për shembull, ju po planifikoni të blini një telefon të ri. Para se të blini një, me siguri keni shumë pyetje si cili është modeli më i mirë i telefonit sot, sa do t’ju kushtojë dhe shumë më tepër. Për të gjetur përgjigje për pyetjen tuaj, do të drejtoheni te Google.

Nga ana tjetër, le të themi se posedoj një dyqan në internet i cili shet telefona. Ajo që do të bëj është të zbuloj se çfarë kërkojnë njerëzit për telefonat. Unë do të zbuloj fjalët kyçe të zakonshme që futni sa herë që kërkoni diçka në Google.
Gjë është se ka shumë fjalë kyçe që shfaqen. Disa prej tyre mund të jenë të padobishme dhe klasifikimi i tyre do të kërkonte shumë kohë. Kjo është ajo ku mjetet e kërkimit të fjalëve si Ubersuggest hyjnë në skenë.

Pra, çfarë është Ubersuggest?

Ubersuggest është një mjet falas për kërkimin e fjalëve, në pronësi të Neil Patel, një bloger dhe sipërmarrës në të njëjtën kohë. Historia që qëndron pas Ubersuggest është se Neil Patel dëshiron të drejtojë më shumë trafik në faqen e tij të internetit dhe ajo që bëri është që ai e bleu Ubersuggest dhe e bëri falas për të gjithë ta përdorin. Pas kësaj, ai e integroi atë në faqen e tij të internetit e cila përfundimisht, gjeneroi më shumë trafik me sukses.

Ubersuggest është shumë më i shpejtë se mjetet e tjera për kërkimin e fjalëve dhe lejon që lista e fjalëve kyçe të shkarkohet vetëm me një klik. Shtë një mënyrë e shpejtë, e lehtë dhe e besueshme për të pasur fjalët më të mira për artikujt tuaj. Unë gjithashtu ju lejoj të kopjoni dhe ngjisni fjalët kyçe në aq sa mund t’i filtroni me lehtësi fjalët kyçe.

Në thelb, Ubersuggest bën katër gjëra që janë si më poshtë:

Përmbledhje e hulumtimit të fjalëve kyçe

Kur futni një fjalë kyçe në Ubersuggest, do t’ju japë një përmbledhje të trafikut dhe sa kërkime ka për fjalen çdo muaj.
Për shembull, unë do të hyj në “Smartphones më të mira për 2018” si fjalen time. Ubersuggest do të më tregojë diçka të tillë.

Keyword Sugjeroni

Përveç Përmbledhjes së Fjalë kyçe, Ubersuggest jep edhe Idetë Fjalë kyçe. Kur themi idetë e fjalëve, këto janë fjalë kyçe të tjera që lidhen me ato që keni futur, e cila shpesh kërkohet nga shumë njerëz. Ju mund të ngushtoni listën e fjalëve kyçe të sugjeruara në mënyrë që ju të zgjidhni më lehtë se cilat funksionojnë më mirë.

Vështirësia e fjalëve

Ubersuggest gjithashtu ju jep vështirësi për fjalen duke renditur faqet e internetit të cilat kanë më shumë trafik kur bëhet fjalë për atë fjalë kyçe. Kjo ju lejon të dini se sa herë e artikuj janë të përbashkëta që do t’ju japë një ide se si konkurrues artikujt janë. Njohja e nivelit të vështirësisë së fjalës suaj do t’ju japë idenë që ju duhet ta përsosni atë.

Inteligjencës Konkurruese

Ubersuggest ju lejon të zbuloni se kush është në radhët më të larta për një fjalen specifike. Ai gjithashtu tregon se kush paguan për çdo pagë për klikim. Cfare tjeter? Kjo do t’ju tregojë humbjen e konkurrencës tuaj dhe kopjen e tyre të reklamës.

Me të dhëna të tilla të dhëna, tashmë mund të kuptoni nëse fjalët tuaja ia vlen të synoni apo jo. Ju mund të dini nëse fjalia është e denjë është se konkurrentët tuaj po bëjnë oferta për fraza të veçanta.

Si funksionon Ubersuggest?

 1. Ubersuggest është shumë i thjeshtë dhe shumë i thjeshtë për t’u përdorur. Ju duhet vetëm të bëni hapat e mëposhtëm në mënyrë që ju të gjeni fjalen e duhur për faqen tuaj.
 2. Instaloni shtesën e tyre në shfletuesin tuaj Chrome ose Firefox duke shkuar në ubbersuggest.com.
 3. Shkoni në Ubersuggest.io. Ubersuggest mund të shtohet si një shtesë e Chrome ose Firefox, gjithçka varet nga ajo që po përdorni.
 4. Vendosni sugjerimin tuaj për fjalen në shiritin e kërkimit.
 5. Zgjidhni burimin tuaj nga menyja rënëse. Ubersuggest përdorni Uebin si burim të paracaktuar, por ju mund të zgjidhni vetë ta ngarkoni skedarin ose ta merrni atë nga YouTube dhe burime të tjera.
 6. Zgjidhni gjuhën. Ka shumë gjuhë në dispozicion të cilat mund t’i zgjidhni – nga anglishtja në spanjisht dhe gjithçka midis tyre.
 7. Sugjerimet, statistikat dhe fjalët kyçe do të shfaqen. Ubersuggest ju lejon të bëni sa më poshtë:
  • Filtroni rezultatin me një fjalë kyçe të veçantë
  • Shfletoni rezultatet sipas rendit alfabetik
  • Shkarkoni fjalë kyçe si skedar teksti

Ubersuggest është me të vërtetë shumë e madhe duke marrë parasysh që është falas. Ju me siguri mund të tërhiqni ndonjë temë me të. Kur e provova personalisht, është e mahnitshme me sa shpejt shfaqen rezultatet. Shtë një mjet i fuqishëm i cili bën të gjitha punët e rënda për ju dhe ju jep rezultatin në një paketë të dobishme.

Të konsiderosh sesa konkurrues është tregu në ditët e sotme, të dish të dallosh është një punë e madhe. Sigurisht, procesi nuk është i lehtë, por ai përfundimisht do të jetë i vlefshëm. Në mënyrë që të kryesohet konkursi, të dish se çfarë do të të ngrejë lart dhe çfarë do t’i lehtësojë gjërat për ty është thelbësore.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector