En İyi Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Aracı – Ubersuggest

Zaman kaybettiren işe yaramaz kelimelerin sonsuz bir listesi gibi anahtar kelime araştırmaları yapmaktan yoruldunuz mu? Evet ise, o zaman yalnız değilsiniz. Ben de orada bulundum. Doğru kelimeyi aramak için bir kelimeden diğerine gitmenin nasıl bir his olduğunu biliyorum. Çok sinir bozucu, değil mi?


Başarılı olmak için iki şeye ihtiyacınız vardır – güçlü çaba ve doğru anahtar kelimeler. Ancak bu, tüm gününüzü bunu yaptığınız anlamına gelmez. Dedikleri gibi, akıllı çalışın.

Anahtar kelime araştırması SEO’da çok önemli bir rol oynamaktadır. Anahtar kelimeleri manuel olarak aradığınız günler geride kaldı. Bugün, doğru araçlar ve doğru stratejilerle, anahtar kelime araştırması hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bu makalede, Neil Patel’in Ubersuggest’ini kullanarak anahtar kelime araştırmasını nasıl daha kolay ve hızlı hale getirebileceğiniz konusunda size bilgi vereceğim. Evet, hiç terlemenize gerek yok.
Daha ileri gitmeden önce, anahtar kelime araştırmasının ne olduğunu tanımlamamız önemlidir.

Anahtar kelime araştırması nedir?

Anahtar kelime araştırması, kullanıcıların bir şey ararken Google’a girecekleri alternatif arama terimlerini bulma sürecidir. Temel olarak, web sitenize gelen trafik ne kadar yüksek olursa, Google sıralamanız da o kadar yüksek olur. Belki de, doğru anahtar kelimelere sahip iyi bir içerik sizi Google’ın ilk sayfasına yönlendirebilir.

Örneğin, yeni bir telefon almayı planlıyorsunuz. Bir tane satın almadan önce, muhtemelen bugün en iyi telefon modeli nedir, size ne kadar ve çok daha fazlasına mal olacak gibi birçok sorunuz var. Sorunuzun yanıtlarını bulmak için Google’a gideceksiniz.

Öte yandan, telefon satan bir çevrimiçi mağazam olduğunu varsayalım. Ne yapacağım insanların telefonlar hakkında ne aradığını bulmaktır. Google’da bir şey aradığınızda girdiğiniz genel anahtar kelimeleri öğreneceğim.
Mesele şu ki, görünen birçok anahtar kelime var. Bazıları işe yaramaz olabilir ve bunları sınıflandırmak çok fazla zaman alacaktır. Ubersuggest gibi anahtar kelime araştırma araçlarının sahneye girdiği yer burası.

Öyleyse Ubersuggest nedir?

Ubersuggest, aynı zamanda bir blog yazarı ve girişimci olan Neil Patel’in sahip olduğu ücretsiz bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Ubersuggest’in hikayesi, Neil Patel’in web sitesine daha fazla trafik çekmek istemesi ve yaptığı şey Ubersuggest’i satın alıp herkesin kullanabilmesi için ücretsiz hale getirmesidir. Daha sonra, web sitesine entegre etti ve sonunda daha fazla trafik başarıyla oluşturdu..

Ubersuggest, diğer anahtar kelime araştırma araçlarından çok daha hızlıdır ve anahtar kelime listesinin tek bir tıklamayla indirilmesine izin verir. Makaleleriniz için en iyi anahtar kelimelere sahip olmanın hızlı, kolay ve güvenilir bir yoludur. Anahtar kelimeleri kolayca filtreleyebileceğiniz kadar kopyalayıp yapıştırmanıza da izin veririm.

Temel olarak, Ubersuggest aşağıdaki gibi dört şey yapar:

Anahtar Kelime Araştırmasına Genel Bakış

Ubersuggest’te bir anahtar kelime girdiğinizde, size her ay anahtar kelime için ne kadar trafik ve kaç arama olduğuna dair bir genel bakış sunar..
Örneğin, anahtar kelimem olarak “2018 İçin En İyi Akıllı Telefonlar” gireceğim. Ubersuggest bana böyle bir şey gösterecek.

Anahtar Kelime Önerisi

Anahtar Kelimeye Genel Bakış dışında, Ubersuggest ayrıca Anahtar Kelime Fikirleri verir. Anahtar kelime fikirleri dediğimizde, bunlar genellikle girdiğiniz içerikle ilgili olan ve çoğu kişi tarafından aranan diğer anahtar kelimelerdir. Hangisinin en iyi sonucu verdiğini daha kolay seçebilmeniz için önerilen anahtar kelimeler listesini daraltabilirsiniz.

Anahtar Kelime Zorluğu

Ubersuggest ayrıca, o anahtar kelime söz konusu olduğunda en fazla trafiğe sahip web sitelerini listeleyerek size anahtar kelime zorluğu verir. Makalelerin kaç kez paylaşıldığını bilmenizi sağlar, bu da makalelerin ne kadar rekabetçi olduğu hakkında bir fikir verecektir. Anahtar kelimenizin zorluk derecesini bilmek, onu hassaslaştırmanız gerektiği fikrini verecektir..

Rekabetci zeka

Ubersuggest, belirli bir anahtar kelime için en üst sıralarda yer alan kişileri bulmanızı sağlar. Ayrıca, tıklama başına her ödeme için kimin ödeme yaptığını da gösterir. Dahası? Size rakiplerinizin kayıplarını ve reklam kopyalarını gösterecek.

Bu tür verilerle, anahtar kelimenizin hedeflemeye değer olup olmadığını zaten anlayabilirsiniz. Anahtar kelimenin değerli olup olmadığını, rakiplerinizin belirli kelime öbekleri için teklifte bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

Ubersuggest nasıl çalışır??

 1. Ubersuggest kullanımı çok kolay ve çok basittir. Siteniz için doğru anahtar kelimeyi bulmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.
 2. Eklentilerini ubbersuggest.com adresine giderek Chrome veya Firefox tarayıcınıza yükleyin.
 3. Ubersuggest.io adresine gidin. Ubersuggest, Chrome veya Firefox’a bir uzantı olarak eklenebilir, hepsi ne kullandığınıza bağlıdır.
 4. Arama çubuğuna anahtar kelime önerinizi girin.
 5. Açılır menüden kaynağınızı seçin. Ubersuggest, Web’i varsayılan kaynak olarak kullanır, ancak dosyanın kendisini yüklemeyi veya YouTube ve diğer kaynaklardan almayı seçebilirsiniz..
 6. Dili seçin. İngilizce’den İspanyolca’ya ve aradaki her şey arasından seçim yapabileceğiniz birçok dil vardır..
 7. Anahtar kelime önerileri, istatistikler ve tümü görünür. Ubersuggest aşağıdakileri yapmanızı sağlar:
  • Sonucu belirli bir anahtar kelimeyle filtreleyin
  • Sonuçlara alfabetik sırayla göz atın
  • Anahtar kelimeleri metin dosyası olarak indirme

Ubersuggest gerçekten ücretsiz olduğunu düşünüyor. Kesinlikle onunla herhangi bir konuyu çıkarabilirsiniz. Şahsen denediğimde, sonuçların ne kadar hızlı görüntülenmesi şaşırtıcı. Tüm ağır işleri sizin için yapan ve sonucu kullanışlı bir pakette veren güçlü bir araçtır.

Günümüzde piyasanın ne kadar rekabetçi olduğu düşünüldüğünde, nasıl öne çıkacağını bilmek büyük bir sorun. Tabii, süreç kolay değil ama sonunda buna değecektir. Rekabeti zirveye çıkarmak için, sizi neyin neyin yükselteceğini ve nelerin sizin için neyin daha kolay hale getireceğini bilmek önemlidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map