Alternativa SEO e Yoast për të trajtuar SEO me WordPress Si një Pro

SEO Yoast është ndoshta shtojca më e njohur e SEO që përputhet me nevojat praktike të shumicës së përdoruesve të WordPress. Megjithëse Yoast posedon fuqinë për të përmirësuar cilësimet e SEO të ndonjë uebsajti, mund të mos jetë rasti për të gjithë.


Duke qenë clunky dhe pak të lodhur për të rregulluar, Yoast mezi e bëri atë si një pretendent në lista jonë e mjeteve më të mira SEO të vitit 2019. Pra, këtu janë alternativat më të mira për SEO Yoast që mund të zgjidhni për t’ju ndihmuar të ndërtoni SEO në faqen tuaj të internetit.

1. Të gjitha në një paketë SEO

Të gjitha në një SEO është alternativa e parë e lartë për të zëvendësuar SEO Yoast. Wasshtë zhvilluar tre vjet para se SEO Yoast. Isshtë një plugin i shkëlqyeshëm SEO për fillestarët dhe zhvilluesit dhe ka veçori të përparuara gjithashtu.

Pse është gjithçka në një SEO një alternativë e shkëlqyeshme për SEO Yoast?

Të gjitha në një SEO ka shumë përdorues gjatë 12 viteve të fundit, me rreth 50 milion instalime. Përveç të qenit një Plugin SEO i përshtatshëm për përdoruesit, ai ofron shumë karakteristika që janë të ngjashme me Yoast. Ata kanë një ndërfaqe më të hollë që është e shkëlqyeshme edhe për fillestarët dhe të mirat!

Këtu janë disa tipare që Gjithë Në Një SEO duhet të ofrojë:

 • XML dhe mbështetja e sitit të imazhit
 • Integrim i thjeshtë i Google Analytics
 • Njoftime automatike për motorët e kërkimit të azhurnimeve të faqes
 • Mbështetje për SEO në llojet postare me porosi
 • Prodhimi automatik i meta tags
 • Optimizimi i titullit për motorët e kërkimit

Siç u përmend, të gjitha në një SEO është e shkëlqyeshme për fillestarët pasi mund të përfitoni nga shërbimi i tyre falas. Ju thjesht mund ta shkarkoni këtë në depo WordPress.

Ai gjithashtu ka tre plane të ndryshme Pro Version Package: Plani individual, ku mund të përfitoni duke filluar nga 97 dollarë për një licencë të vetme në sit. Nëse doni të mbështesni më shumë se 1 faqe deri në 10 sit, mund të regjistroheni në Planin e tyre të Biznesit me 139 dollarë.

Sigurisht, ato gjithashtu mund të përdoren në site të pakufizuara përmes Planit të tyre të Agjencisë, i cili kushton 699 dollarë. Mund të keni qasje në WooCommerce kur të azhurnoni planet tuaja në Paketat e tyre të Versionit Pro.

Vizitoni të gjitha në një paketë SEO

2. SEO me kungull

SEO Squirrly është një plugin efektiv SEO i WordPress që mund të ndihmojë pronarët e faqeve të internetit për të përmirësuar postimet e tyre në SEO. Kungulli u jep pajtimtarëve të tij mjetet, ndihmën dhe njohuritë e tyre që duhet të kenë çdo redaktues shtypi dhe pronarë të shtypit.

Ai gjithashtu mbështet produktet WooCommerce për t’ju ndihmuar të rritni rritjen e biznesit tuaj.

Pse është SEO Squirly një alternativë më e mirë për SEO Yoast?

SEO e Squirly ofron 200 karakteristika të shkëlqyera në krahasim me shtojcat e tjera. Kjo ju lejon të zgjedh çdo URL të vetme të faqes tuaj, e cila është një pjesë e madhe në shtojcat SEO.

Squirly SEO ju lejon të merrni kontrollin e plotë se si Google do të shfaqë faqen tuaj dhe do ta aprovojë atë në median sociale, e cila është një strategji shumë efektive e marketingut për çdo biznes. Vini re se ju mund ta merrni këtë veçori në Squirrly SEO falas!

Nga 200 tiparet e Squirrly SEO, këtu janë disa nga ato më të mirat:

 • Asistent i drejtpërdrejtë i SEO – asistencë në kohë reale për optimizimin e përmbajtjes
 • Hulumtim i përparuar i fjalëve për SEO – zgjidhni nga disa fjalë kyçe të sugjeruara
 • Suitë e auditimit – analiza e plotë në internet e performancës së SEO
 • SEO për mediat sociale – Grafiku i Hapur i Facebook, Pinterest Rich Pins, Cards Twitter, etj.
 • Analitika e performancës – Kontrolluesi i rangut të Google, monitoron renditjen e secilës prej faqes ose postimit tuaj

Më shumë karakteristika të shkëlqyera janë në dispozicion kur përdorni avantazhet e planeve, të cilat përfshijnë mjetin e asistencës së bllokimit, analiza të përparuara, imazhe pa të drejta të autorit në pultin e WordPress tuaj dhe shumë më tepër.

çmimi:

SEO Squirrly është një tjetër plugin për shtyp me fjalë, dhe ju lehtë mund të azhurnoni llogarinë tuaj në llogarinë premium, e cila gjithashtu ju lejon të keni akses në veçori më të shkëlqyera të kësaj shtojce.

Edhe pse Squirrly SEO mund të mos jetë shtojca më e lirë që mund të gjeni, nëse mendoni se plotëson nevojat tuaja, ia vlen paratë!

Ata kanë një Plan Pro që kushton 29,99 $ / muaj, që është i arritshëm për pothuajse të gjitha tiparet dhe mund të përdoret deri në shtatë site. Nëse dëshironi të keni akses në të gjitha tiparet e SEO Squirrly, mund të përfitoni nga Plani i Biznesit për 71,99 $ / muaj dhe mund të përdoret për shtatë site.

Vizitoni SEO Squirly

3. SEOPress

SEOPress është një tjetër plugins SEO që mund të zëvendësojë SEO Yoast. Oneshtë një nga mjeti i thjeshtë, i shpejtë dhe i besueshëm me një ndërfaqe miqësore të përdoruesit për të menaxhuar gjithçka rreth SEO.

Pse është SEOPress një alternativë e shkëlqyeshme për SEO Yoast?

SEOPress gjithashtu ka karakteristika mbresëlënëse që ju nevojiten për të përmirësuar SEO tuaj. Disa nga karakteristikat më të mira që SEOPress duhet të ofrojë janë:

 • Përshkrimet meta
 • Hapni të dhënat e grafikut
 • Grafiku i njohurive në Google
 • URL kanonike
 • Hartat e faqes HTML
 • Lidhni llogaritë tuaja të mediave sociale me faqen tuaj.

Karakteristika të tilla si siti i videove të Google XML dhe breadcrumbs, si dhe WooCommerce SEO, janë në dispozicion në SEOPress Pro.

çmimi:

Si çdo shtojcë tjetër, SEOPress është gjithashtu falas dhe mund të shkarkohet në Depo WordPress.

SEOPress ofron një plan premium që kushton 39 dollarë për mbështetje 1-vjeçare që përfshin azhurnime dhe mund të përdoret për faqe të pakufizuara. Alternativeshtë alternativa më e lirë për Yoast që mbulon të gjitha tiparet që i duhen një prodhuesi në internet.

Vizitoni SEOPress

4. Renditni Matematikën

Rank Math ka më shumë se 65 karakteristika, së bashku me veçoritë e automatizmit inteligjent. Alsoshtë gjithashtu e lehtë në krahasim me shtojcat dhe ofertat e tjera në faqen SEO me opsione miqësore për përdoruesit për të ndihmuar në përmirësimin e përmbajtjes tuaj.

Këto opsione përfshijnë këshilla të fjalëve të fokusit, vlerësimin e permalink, monitorin e gjatësisë së përmbajtjes dhe shumë më tepër. Ju gjithashtu mund të shtoni copa të pasura dhe të optimizoni postimet tuaja deri në 5 fjalë kyçe. Pra, nëse jeni fillestar, thjesht mund të përdorni cilësimet e paracaktuar dhe do të jeni mirë. Mund ta ndryshoni pasi të keni varur atë.

Ju gjithashtu mund të integroni tastierën tuaj të Kërkimit Google me Rank Math. Kjo ndihmon në përcjelljen e statistikave të internetit tuaj dhe performancën drejtpërdrejt nga pulti juaj WordPress. Ju madje mund të kontrolloni SEO faqen tuaj në internet, me 70 teste të hollësishme SEO me rekomandim profesional, me mjetet e saj të përparuara të SEO.

Karakteristika të tjera përfshijnë gjeneratorin e faqeve XML, opsione të automatizuara të SEO, thërrime të optimizuar, ndjekje SERP, monitorim të gabimeve në zvarritje të Google, mbivendosje GIF ose ikonë video në tabelat e tua sociale, dhe më shumë.

çmimi:

Gjeje çfarë? Është falas.

Vizitoni gradën e matematikës

4. Kuadri i SEO

Kuadri SEO ka veçori të integruara të Al-it që automatikisht optimizojnë faqet tuaja. Ky është një mjet kursimtar kohë dhe e bën plugin të lehtë për t’u përdorur.

Kuadri SEO mbështet zgjerime falas, siç janë faqet AMP ose heqjen e etiketave HTML që tregojnë se Korniza SEO është duke u përdorur. Disa nga karakteristikat më të mira të Kornizës SEO janë XML siti i hartës, Rregullat kanonike të URL-së, Menaxhon të dhënat Meta, Informacioni i Grafikut të Hapur, shufrat e rezultateve SEO, Titujt dhe përshkrimet e meta.

Kuadri SEO është minimalist në krahasim me shtojcat e tjera. Kjo është më e zbatueshme për përdoruesit e profesionistëve, pasi ato janë të afta të ndryshojnë parametrat në varësi të nevojave të tyre.

Pas instalimit, shumica e cilësimeve janë të sakta për të gjithë: njerëzit që dinë pak më shumë rreth SEO mund të ndryshojnë vetë këto cilësime, dhe të gjitha këto cilësime janë në një faqe, gjë që i bën ata të thjeshtë për t’u gjetur.

çmimi:

Kuadri SEO është gjithashtu një shtojcë falas. Nëse doni të azhurnoni planin tuaj, mund të zgjidhni nga tre planet e tyre të ofruara:

 • Plani i Essentials fillon nga 49 dollarë që mund të përdoren vetëm deri në 2 faqe.
 • Plani Premium kushton 99 dollarë që mund të përdoren deri në 4 sit.
 • Plani i ndërmarrjes mund të përdoret për tetë site për 299 dollarë.

përfundim

Pra, nëse nuk jeni tifoz i SEO në Yoast, mund të provoni njërën nga këto alternativa dhe të shihni vetë se cili funksionon më mirë për ju. Jam mjaft e sigurt që nuk do të gaboni me asnjë prej këtyre shtojcave SEO të WordPress.

Gjeni kohë për të parë në secilën prej karakteristikave dhe funksionaliteteve të tyre për të ditur se çfarë mund të ofrojnë dhe zgjidhni që i përshtatet si doreza për qëllimet tuaja të SEO.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map