2020’nin En İyi SEO Araçları

SEO’nun kıvrımlı dünyasında kaybolmak kolaydır, özellikle de bir acemi olduğunuzda – nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoktur ve hiçbir yol haritası nereye gideceğinizin yönünü söylemez. Mevcut SEO araçlarının çokluğu vardır – o kadar çok yolunuzu kaybetmek doğru yola yönlendirilmekten daha kolaydır.


Gerçek şu ki bu SEO araçlarına ihtiyacınız var. SEO stratejinize neden odaklanmak istediğiniz konusunda daha yüksek satışlar, bina yetkisi ve birkaç olasılık daha söz konusudur. Sizin için şanslıyız, piyasadaki en iyi SEO araçlarında ve onları en iyi yapan şeyde size yol göstereceğiz.

SEO nedir ve nasıl çalışır??

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), temel olarak bir arama motorunda web sitenizin sıralamasını iyileştirmeyi içerdiğinden, dijital pazarlamanın daha önemli yönlerinden biridir..

Anahtar kelimeleriniz Google’da ne kadar yüksek sıralanırsa, web sitenizin potansiyel okuyucular veya ziyaretçiler tarafından tıklama şansı o kadar yüksek olur. Web siteniz Google arama sonucu sayfasındaki ilk bağlantıysa, ziyaretçi tıklamalarının% 30’unu alma olasılığı daha yüksektir.

Bir kullanıcı nişinizde belirli bir anahtar kelimeyi aradığında, web sitenizin sayfa sonucunun üstünde olmasını istersiniz.

İnternet kullanıcılarına yardımcı olan ve web sitenizi mobil uyumlu hale getirmenin yanı sıra, en yüksek kitleye sahip web sitelerinden web sitenize geri bağlantı veya bağlantı almak için son derece bilgilendirici ve değerli içerik oluşturmak, SEO’nuzu olumlu yönde artırabilir..

İşte kullanmanız gereken en iyi SEO araçları:

İlk olarak, herkesin kullandığı üç ana SEO aracı vardır..

 • SEMrush
 • Ahrefs
 • Moz

Tüm bu üçü, rütbe izleme, bağlantı analizi ve anahtar kelime araştırma özellikleri ile en iyi SEO araçlarından biri olarak nitelendirilir.

Bunlardan birini seçtikten sonra Google Analytics ve Google Arama Konsolu gibi ücretsiz bir araç seçmenizi öneririm.

SEMrush – Yeni Başlayanlar İçin En İyi SEO Aracı

SEO ile yeni başlıyorsanız, SEMrush kullanmanızı öneririz. Moz ve Ahrefs ile karşılaştırıldığında en kolay kullanım.

Ayrıca, SEO topluluğunun favori hayranı oldu. SEO uzmanları bile inanılmaz özelliklerine hayran kalıyor.

SEMrush ile, sıralamanız ve raporunuzdaki değişikliklerle ilgili raporlara ve daha iyi sıralama önerilerine kolayca erişebilirsiniz. Bağlantı analizi, rekabetçi analiz ve anahtar kelime araştırması vardır. Anahtar kelime araştırması için ücretsiz alternatif Ubersuggest.

Bu, kendinizi zorlamadan ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuz anlamına gelir.

SEMrush ayda 99,95 $ ‘dan başlıyor.

SEMrush’u ziyaret edin

Ahrefs – İleri Düzey Kullanıcılar için En İyi SEO Aracı

Ahrefs uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen SEO araçlarından biridir. Google’dan sonra en büyük ikinci web sitesi tarayıcısı.

Site Denetimi adı verilen özelliği, piyasadaki en iyi SEO Analiz araçlarından biridir. Web sitenizin güncellenmesi ve iyileştirilmesi gereken hangi bölümünü belirtir. Bu, daha yüksek arama motoru sıralaması almanıza yardımcı olur.

Bir SEO uzmanı için bu bir rahatlama. Eğer yeni başlayan biriyseniz, kafanız karışabilir. Ancak, tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız ve öğrenmeye ve almaya kararlıysanız, Ahrefs sizin için mükemmel bir SEO aracıdır.

Çok fazla bağlantı kurma planlıyorsanız, Ahrefs’in bağlantı analizi özelliği diğer SEO araçlarına kıyasla iyi bir özelliktir. Yani, öğrenme eğrisinden geçmek buna değer.

Rakiplerinizin geri bağlantılarına bir göz atmak istiyorsanız, Ahrefs ile bunu yapabilirsiniz. Nişinizdeki içeriğe en çok bağlı olanı bilmek istiyorsanız, Ahrefs’in bu özelliği var.

Ahrefs’in deneme sürümünü 7 gün boyunca 7 $ karşılığında alabilirsiniz. Düzenli planı aylık 99 $ ‘dan başlıyor.

Ahrefs’i ziyaret edin

Yoast SEO – En İyi WordPress SEO Eklentisi

Bir WordPress web siteniz varsa, Yoast kullanım açısından bir numaralı WordPress SEO eklentisidir. Bin SEO eklentisi olabilir, ancak Yoast’ın kullanımı çok kolay. Bazı harika alternatifler SEOPress ve RankMath.

Çok sayıda SEO görevini otomatikleştirir, ayrıca başlığınızı, açıklamanızı, URL’nizi, meta etiketlerinizi, içeriğinizi ve çok daha fazlasını optimize eder. Ayrıca en gelişmiş XML site haritası işlevlerine sahiptir.

Yoast ücretsizdir ve hatta ücretsiz sürüm bile yeterlidir. Ancak, elbette, birden çok anahtar kelime optimizasyonu ve sosyal kanal önizlemeleri gibi daha fazla özellik istiyorsanız, 89 ABD dolarından başlayan premium bir plana geçebilirsiniz..

Yoast SEO’yu ziyaret edin

Screaming Frog SEO Spider – En İyi SEO Tarama Aracı

Binlerce URL’ye sahip büyük bir web siteniz varsa, web sitesini asla manuel olarak geçemezsiniz. Büyük siteleri taramak ve denetlemek, özellikle bu görevleri yapmak için özel bir tarama aracınız olmadığında gerçek bir mücadele olabilir.

Ahrefs, Moz ve SEMrush bu tür şeyler için oldukça basit denetim araçlarıdır. Yani, Screaming Frog SEO Spider gibi bir site tarayıcısına ihtiyacınız var.

Bu nedir ve nasıl çalışır? Web sitenizin URL’lerini tarayan ve temel öğeleri inceleyen ve teknik ve yerinde SEO’yu analiz eden bir web sitesi tarayıcısıdır. Siteyi oluştururken yapmış olabileceğiniz bazı hataları da keşfedeceksiniz..

Bozuk bağlantıları, hataları ve yönlendirmeleri bulmak, sayfa başlıklarını ve meta verileri analiz etmek, XML site haritaları oluşturmak ve yinelenen sayfaları bulmak için ücretsiz sürümü edinebilirsiniz. Ancak Google Analytics entegrasyonu, Search Console entegrasyonu ve bağlantı metrik entegrasyonu gibi daha fazla özellik istiyorsanız, ücretli sürümü yılda 149,00 £.

Buradaki hile, sitenizi temizlerken birkaç aylığına kaydolmak ve ödeme yapmak, ardından işiniz bittiğinde aboneliğinizi iptal etmektir..

Ancak, her ay birden fazla denetim yapıyorsanız, uzun süreli bir abonelik için gidin.

Screaming Frog SEO Spider’ı ziyaret edin

Pitchbox – En İyi Yardım Aracı

Bağlantı oluşturmak için erişim sağlamayı planlıyorsanız, yalnızca Gmail ve Google E-Tablolar’ı kullanarak sosyal yardım projeleri yapmanın çok sıkıcı olabileceği konusunda sizi uyarmak istiyorum..

Kişilerinizi takip etmek, onlarla koordine etmek ve şablonları güncellemek çok zaman alabilir.

Dışa açmayı sizin için otomatikleştirmek için güçlü bir aracınız varsa değil. Pitchbox sizin için kişileri bulur ve takip eder. Ayrıca, sizin için e-posta takiplerini otomatik hale getirir.

Pitchbox’ı ziyaret edin

Google’ın Ücretsiz Araçları

Google’ın Google Analytics ve Google Search Console gibi ücretsiz araçlarının gücünü hafife almayın. İkisi de dünya standartlarında.

Google Analytics’i genel olarak en iyi web sitesi analiz aracı olarak görüyorum. Google Analytics, işletme verilerinizi analiz etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araçtır.

Çoğu kullanıcı Google Analytics’i yalnızca web sitelerinin toplam trafiğini kontrol etmek için kullanır. Ama bundan daha fazlası var. Google Analytics ile trafiğin tam kaynaklarını ve web sitenizdeki hangi sayfaların size trafik getirdiğini öğreneceksiniz.

Google Analytics’inizi yükledikten sonra Google Arama Konsolunuzu da yapılandırın. Google’dan gerçek anahtar kelime verilerini almak için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz araçtır. Web sitenizdeki hatalar, gösterim ve tıklama verileri ve dizine eklenmiş sayfalar gibi diğer bilgileri de alabilirsiniz..

Google Search Console, web sitenizi ziyaret edenlerin davranışlarını anlamanıza yardımcı olur, böylece web sitenizi arama sonucu sayfalarında daha iyi sıralama için optimize edebilirsiniz. Ayrıca, mobil kullanılabilirlik raporu, mobil cihazlarda tarandığında kullanılabilirlik sorunları olan URL’leri vurgular.

Unutmayın, hem Google Analytics hem de Search Console araçlarını yüklemeden web sitenizde çalışma.

Karar Süreciniz

Öyleyse, SEO yolculuğunuza karar verirken size rehberlik edeyim. İlk olarak, SEO araçları arasından birini seçin – SEMrush, Ahrefs veya Moz. Ardından, WordPress web siteniz için bir SEO eklentisi yükleyin.

Web siteniz çok büyükse, gelişmiş bir SEO tarama aracı yükleyin. Bağlantı oluşturuyorsanız, bir tanıtım aracı ekleyin.

Son olarak, ücretsiz araçları da unutmayın: Google Analytics ve Google Search Console.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map