Shtojcat më të mira të formularit për WordPress 2019

Ju jeni një pronari i biznesit, dhe ju e dini se mënyra më e mirë për potencialin tuaj dhe klientët ekzistues është që të lidhen me ju direkt nga faqen tuaj te internetit. Por, ju janë të hutuar me aq shumë, ndoshta një mijë apo më shumë, format e kontaktit atje. Këtu janë disa nga rekomandimet më të mira të shtojcave për faqen e internetit tuaj WordPress.


Sigurisht, ju nuk dëshironi që klientët tuaj të shpenzojnë aq shumë përpjekje për të gjetur numrin tuaj të telefonit, adresën e postës elektronike ose llogarinë e mediave sociale vetëm për të bërë një pyetje ose koment për shërbimin ose produktet tuaja, apo jo?

Një formë kontakti, pa marrë parasysh sa e thjeshtë duket, mund t’ju ndihmojë të përmirësoni angazhimin e klientit tuaj, nivelin më të ulët të fryrjes dhe madje edhe rritjen e konvertimeve. Kjo i ndihmon vizitorët tuaj të lidhen me ju pa lënë faqen tuaj të internetit.

Ju nuk keni nevojë të publikoni adresën tuaj të emailit vetëm që ata të lidhen me ju. Plus, mund të zvogëloni marrjen e mesazheve spam nëse nuk e merrni adresën tuaj të postës elektronike të publikuar në faqen tuaj të internetit ose diku tjetër.

Shtimi i një forme kontakti në faqen tuaj të internetit nuk duhet të jetë shumë konfuze. Ekzistojnë një shumëllojshmëri e shtojcave ndërtues formash që mund të zgjidhni.

Sidoqoftë, dua ta bëj më të lehtë për ju. Le të hedhim një vështrim në mesin e shtojcave të formave më të mira për faqen tuaj të internetit WordPress.

1. Format e Ninja – Ndërtuesi i formave të lehta dhe të fuqishme

NinjaForms

Me Format Ninja, ju lehtë mund të ndërtoni format tuaja pasi që është një ndërtues i formave tërheqëse dhe tërheqëse. Pavarësisht nëse jeni fillestar apo zhvillues, lehtë mund ta përdorni këtë mjet. Nëse jeni fillestar, mund të krijoni një formë pa shkruar një kod të vetëm. Nëse jeni një zhvillues, mund të rregulloni shabllonet e fushës dhe të shtoni grepa dhe filtra.

Eshte falas. Por sigurisht, nëse doni veçori shtesë, mund të blini versionin pro.

Tani, le të hedhim një vështrim në disa nga karakteristikat e tij më të mira.

 • Me një ndërfaqe të përdoruesit që është i lehtë për t’u përdorur dhe kuptuar
 • Mund të krijohet një numër i pakufizuar formash
 • Fusha të lehta për t’u përdorur si email, data, numra telefoni, etj.
 • Fushat lehtësisht të personalizueshme dhe mund të ruhen si të preferuarat
 • Format e eksportueshme dhe të importueshme dhe fushat e preferuara
 • Sa herë që paraqitet një formular, të dhënat i dërgohen me email menjëherë administratorit ose përdoruesit të caktuar
 • Me opsione anti-spam siç është Google reCaptcha

Nëse jeni në versionin pro, mund të përdorni funksionalitetin e tij me kusht të logjikshëm. Ju gjithashtu mund të integroni format tuaja me ofruesit e marketingut me email siç janë MailChimp, Aweber, iContact, GetResponse dhe shumë të tjerë për të ndërtuar një listë postimesh. Ju madje mund të mbledhni pagesa përmes integrimit në portat e pagesave të tilla si PayPal, Stripe, ose Elavon.

Mund ta filloni falas ose për 99 dollarë në vit për një faqe të vetme. Ndërsa biznesi juaj rritet, mund të përmirësoni planet e tij më të larta me 199 dollarë në vit për 20 site ose 499 dollarë në vit për site të pakufizuara me të gjitha shtesat e përfshira.

Vizitoni Format Ninja

2. Forma e Kontaktit nga WPForms – Drag & Drop Builder for Build for WordPress

WPForms

WPForms është ndoshta plugin më formale për kontaktet fillestare që ekziston. Kushdo mund ta përdorë atë edhe pa trajnime.

Me WPForms, ju lehtë dhe me shpejtësi mund të krijoni forma të bukura me modelet e para-ndërtuar, jo vetëm format e kontaktit, por edhe format e pagesave, format e pajtimeve dhe shumë lloje të tjera të formave.

Farë mund të bëjnë WPForms? Epo, le të hedhim një vështrim në karakteristikat e tij më të mira:

 • Pa ndonjë aftësi kodimi të kërkuar, ju mund të krijoni forma tërheqëse dhe funksionale me ndërtuesin e saj të formave tërheqëse dhe rënie
 • 100shtë 100% i përgjegjshëm për celular
 • Me njoftime të formës së menjëhershme (kur një përdorues paraqet një formë, administratori njoftohet menjëherë)
 • Mbështet koleksionet e pagesave, donacionet dhe porositë online
 • Formularët mund të futen lehtësisht në postime, faqe ose ndonjë pjesë të faqes tuaj të internetit
 • Me modele të shumta formash të para-ndërtuara
 • Mbështet logjikën e kushtëzuar të zgjuar
 • Menaxhim i lehtë i plumbave
 • Integrohet me shërbimet e marketingut me email
 • Me karakteristika të mbrojtjes ndaj spamit si kapja inteligjente dhe hualli
 • Përfshin një faqe Faleminderit për konfirmimin e formularit

Shtojca WPForms ka versione falas dhe pro. Pra, nëse keni nevojë për më shumë veçori të fuqishme përveç fushave të formave themelore, mbrojtjes ndaj spamit, njoftimeve në email dhe faqes Thank You, mund të azhurnoni në versionin e tij pro i cili fillon me 39.50 dollarë në vit.

Vizitoni WPForms

3. Format e gravitetit

Nëse dëshironi të krijoni forma më të avancuara për faqen tuaj të internetit WordPress, atëherë unë do të sugjeroja të përdorni forma të gravitetit.

Tani, kjo është një formë WordPress premium ndërtues plugin me disa funksionet e avancuara dhe karakteristika. Nëse jeni një zhvillues, atëherë do ta donit këtë pasi ju lejon të krijoni zgjidhje komplekse të ndërlidhura me format.

Le të shohim se cilat forma të gravitetit kanë që e bëjnë atë një nga më të mirat.

 • Redaktor i formës vizuale i lehtë për t’u përdorur
 • Më shumë se 30 fusha të ndërtuara në formë
 • Mbështet logjikën e kushtëzuar
 • Njoftime me email për administratorët pasi të paraqitet një formular
 • Përdoruesit mund të ngarkojnë skedarët me fushën e tij File Upload
 • Mund ta ruani formën tuaj dhe të vazhdoni ta ndërtoni më vonë
 • Mund të kryejë llogaritjet e avancuara bazuar në vlerat e fushës së futur
 • Përfshinë mbrojtje ndaj spamit si Google ReCaptcha, Akismet dhe Reapt Simple Captcha
 • 100shtë 100% i përgjegjshëm për celular
 • Mund të krijoni sondazhe, kuize dhe direktori të internetit me shtesat e saj

Nëse dëshironi të gjitha këto karakteristika të mahnitshme, mund të filloni me licencën themelore të tij për 59 dollarë në vit. Nëse keni 3 ose më shumë faqe në internet, atëherë mund të dëshironi licencën Pro me 159 dollarë në vit ose licencën Elite për 259 dollarë në vit.

Format Vizita e gravitetit

4. Format e Gëzuar – Forma e Kontaktit për të Menaxhuar dhe për t’iu përgjigjur bisedave me klientët

A e dini se HappyForms është 100% falas? Po, është, dhe është ndoshta arsyeja pse konsiderohet një nga më të mirat.

Me këtë ndërtues të formave tërheqëse, ju lehtë mund të krijoni forma të tilla si format e kontaktit, format e gjenerimit të plumbit, anketat, reagimet dhe citimet.

HappyForms është krenar për të pranishëm për ju karakteristikat e tij më të mira, të cilat përfshijnë si në vijim:

 • Forma tërheqëse që inkurajojnë bisedat
 • Ju mund të kurseni rreth 300 dollarë në vit për përdorimin e versionit falas HappyForms me më shumë përfitime sesa përdorimi i planeve premium
 • Ju lehtë mund të menaxhoni mesazhet e klientëve tuaj
 • Dorëzimi i besueshëm i mesazhit
 • Me ndërtuesin e formës së parazgjedhjes live
 • Me karakteristika të mbrojtjes ndaj spamit

Ekzistojnë gjithashtu fusha të ndërtuara që mund t’i shtoni lehtësisht në format tuaja:

 • teksti i shkurtër
 • teksti i gjatë
 • email
 • lidhje interneti
 • kutitë
 • butonat e radios
 • tavolina
 • tenda
 • telefon
 • Data dhe ora

Sidoqoftë, mund të përmirësoni nëse dëshironi, por prapë të kurseni një ton në krahasim me versionet pro të shtojcave të formave të tjera. Onlyshtë vetëm 99 dollarë në vit për site të pakufizuara. Mund ta imagjinoni? Nëse jeni një agjenci, mund të kurseni mijëra dollarë.

Vizitoni forma të lumtura

5. Format Caldera

Format Caldera është falas dhe miqësore për përdoruesit. Ju lehtë mund të krijoni një formë të përgjegjshme lëvizëse me funksionalitetin e saj tërheqje dhe rënie.

Ndër tiparet kryesore të tij përfshijnë:

 • Ndërfaqja intuitive e përdoruesit
 • Ndërtues i thjeshtë dhe i shpejtë i tërheqjes dhe tërheqjes
 • Me një shumëllojshmëri të llojeve të fushave të tilla si dropdown, butonat e radios, llogaritjen dhe ngarkimin e skedarëve
 • Mbështet logjikën e kushtëzuar
 • Mund të krijohet një numër i pakufizuar formash
 • Funksionaliteti anti-spam
 • Përgjegjës celular

Nëse vendosni të azhurnoni në pro, do të merrni një mbështetje përparësore dhe rreth 27 shtesa të tilla si integrimi me portat e pagesave, integrimi me ofruesit e shërbimeve të postës elektronike për të ndërtuar një listë postimesh dhe integrimi me Google Analytics. Ju gjithashtu mund të bëni emailet tuaja në markë me ndërtuesin e faqosjes HTML.

Versioni pro Caldera Form fillon me 14,99 $ në muaj.

Vizitoni Format Caldera

6. FormCraft

Më lejoni t’ju them menjëherë, FormCraft nuk është falas. Do të paguani 36 dollarë për një licencë të rregullt me ​​azhurnime falas në të ardhmen dhe gjashtë muaj mbështetje nëse doni të ndërtoni një formë duke përdorur këtë shtojcë.

Por, ajo që do ju bëjë të dëshironi të blini këtë shtojcë është specialiteti i tyre me dizajnin. Shumica e formave janë shumë të përgjithshme dhe jo aq tërheqëse, apo jo? Me FormCraft, ju do të merrni një larmi modelesh bazuar në llojin e formës që dëshironi të ndërtoni. Do të merrni gjithashtu modele të tjera bonusi dhe shtesa.

Pra, nëse nuk jeni aq të mirë me projektimin, nuk keni pse ta detyroni veten të krijoni format më të mira, sepse FormCraft tashmë e ka atë. Sidoqoftë, mund të rregulloni format tuaja me ndërfaqen e tij të tërheqjes dhe rënies edhe pa aftësi për kodim.

Kodi i tij është gjithashtu i optimizuar për t’i bërë format tuaja të shpejta dhe të shkallëzueshme. Isshtë gjithashtu përgjegjës për celular, dhe mund ta vendosni në çdo faqe ose postim në faqen tuaj të internetit. Ose, mund të përdorni një shkas për të shfaqur një formë që shfaqet.

Nëse format tuaja kanë nevojë për llogaritjet dhe logjikën e kushtëzuar, FormCraft ka marrë shpinën. Ju madje mund ta integroni atë me portat tuaja të pagave dhe softuerin analitik.

Vizitoni FormCraft

7. Formulari i kontaktit 7

Forma e Kontaktit 7 është shtesa më e vjetër dhe më e shkarkuar. Completelyshtë plotësisht falas. Dhe, edhe kur është falas, do të merrni akoma mbështetje të mahnitshme të klientit. Ju madje mund të hyni në faqen e tyre FAQ, dokumentacionin dhe forumin e mbështetjes.

Ndër karakteristikat e tij më të mira janë:

 • Juaj
 • Akismet
 • Kontakt i vazhdueshëm
 • Butonat e radios, menutë dropdown, kutitë e kontrollit
 • kuize
 • Fushat e ngarkimit të skedarëve

Ju mund të shtoni shtesa të palëve të treta për Formularin e Kontaktit 7 të tilla si Flamingo për ruajtjen e informacionit të paraqitur në bazën e të dhënave tuaja dhe Bogo për mbështetje shumë-gjuhëshe.

Vizitoni Formularin e Kontaktit 7

8. Quform

Quform është një shtojcë premium WordPress që ka një çmim prej 29 $ licencë të rregullt me ​​gjashtë muaj mbështetje dhe azhurnime të ardhshme.

Për kë është Quform? Nëse format tuaja kërkojnë personalizim dhe nuk jeni teknik të mjaftueshëm për të prekur kodet, atëherë mund të përdorni Quform pasi kjo ju lejon të ndërtoni me lehtësi dhe shpejt forma brenda kontrollit tuaj.

Ajo ka funksionalitet tërheqës dhe rënie dhe përfshin 11 tema për të zgjedhur.

Ndër karakteristikat e saj të fundit përfshijnë:

 • Forma me shumë faqe
 • Element i kopjuar
 • Elementi buton i dorëzimit të luajtshëm
 • Shtoni bashkëngjitjet dhe logjikën e kushtëzuar në njoftime
 • Paraqitjet e kolonave për format komplekse
 • Eksportoni te skedarët .xls, .xlsx, .csv, .html ose .ods

Vizitoni Quform

9. Forma të shkëlqyeshme

Nëse keni nevojë për një shtojcë formulari që ofron veçori më të avancuara, atëherë mund të shkoni në formularë të formueshëm. Theshtë shtojca më e përparuar e formave të WordPress me fokus në forma më komplekse.

Format e shkëlqyeshme mund t’ju ndihmojnë nëse doni të shkoni përtej krijimit të formave të thjeshta të kontaktit. Ndërtimi nuk ka nevojë të jetë komplekse, për shkak të ndërfaqes së tij tërheqëse.

Kjo ju lejon të krijoni zgjidhje të përqendruara në formë, të tilla si kalendarët e ngjarjeve, listat e bordit të punës, sistemet e vlerësimit, sistemet e menaxhimit dhe shumë më tepër.

Ju gjithashtu mund të krijoni forma që kërkojnë llogaritjet siç janë pagesa në makinë, hipotekë dhe kuotime.

Përveç integrimit me ofruesit e shërbimeve të postës elektronike dhe portat e pagesave, ai gjithashtu integrohet me WooCommerce.

Shtë falas për t’u përdorur, por opsionet e personalizimit janë të kufizuara. Prandaj, nëse do ta përdorni këtë, ju rekomandoj të blini versionin pro që fillon me 49 dollarë në vit.

Vizitoni forma të shkëlqyeshme

përfundim

Format e faqes në internet lejojnë klientët tuaj të lidhen me ju direkt nga faqja juaj e internetit pa marrë shumë kohë për të gjetur një mënyrë sesi të lidhen me ju. Në këtë mënyrë, ju mund të keni konvertime më të larta, angazhime më të larta të klientëve dhe një normë më të ulët fryrje.

Para se të vendosni se çfarë forme plugin të përdorni, unë sugjeroj që së pari të analizoni nevojat tuaja për krijimin e formularit. A po kërkoni të ndërtoni një formë të thjeshtë kontakti ose një formë më komplekse që është me shumë faqe? A kërkon logjikë të kushtëzuar? A kërkon llogaritjet?

A doni një funksionalitet të thjeshtë tërheqje dhe rënie për krijimin e formave tuaja? Keni buxhet për një shtojcë forme?

Jam i sigurt se mund të gjeni atë që është më e mira për ju nga një prej shtojcave më të mira të formës që përmenda më lart.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector