WordPress Web Siteleri Oluştururken İnsanların Yaptığı 5 Hata

WordPress sitenizi oluşturma düşüncesi yaratıcı kaslarınızı pompalayabilse de, yol boyunca momentumunuzu bozabilecek tökezleyen bloklar vardır. Şüphesiz, yeni başlayanların, hatta deneyimli geliştiricilerin, farkında olmadan WordPress web siteleri oluştururken yaptıkları hatalar vardır. Ve bu hatalar önemli miktarda zaman ve paraya mal olabilir.


İyi bir şey, bir WordPress web sitesi oluştururken insanların yaptığı en yaygın beş hatayı listeledik, böylece bu amatör turlardan uzak durun.

1. Kötü Bir Ev Sahibi Seçmek

Kötü bir barındırma hizmeti seçerseniz, kesinlikle web sitenizin çok yavaş yüklenmesi gibi çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu, kitleniz üzerinde çok kötü bir etkiye neden olabilir, çünkü kimsenin çok uzun süre beklemek için sabrı yoktur. Ziyaretçiniz olsaydım, istediğim ürünü veya hizmeti satın almak için kesinlikle başka bir web sitesine atlardım.

Rakiplerinize kitlenizi yakalama şansı vermeyin. Hızlı yükleme süresi sunan bir web barındırma hizmeti sağlayıcısı seçtiğinizden emin olun.

Ayrıca, web barındırma web sitenizi korumak için yüksek düzeyde güvenlik sunduğundan emin olun ve teknik destek günün her saatinde kullanılabilir. Bir şey olursa, yardım için onlarla iletişime geçebilmelisiniz..

Bir hosting planı satın almadan önce, web hosting ve karar vermeden önce hangi özellikleri aramak için temelleri bildiğinizden emin olun.

Eğer bir bütçeniz varsa, ucuz web servis sağlayıcıları barındırma vardır ama yine de güvenilir hizmet sunuyoruz.

2. Şişirilmiş Tema Seçme

Bir WordPress teması seçerken, sadece dış görünüşüne bakmayın. Geliştiriciye kod kalitesi gibi şeyler sormanızı öneririm. Web siteniz için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz özellikleri düşünün.

Gerçekten gömülü bir müzik çalara mı yoksa tam sayfa arka plan kaydırıcısına mı ihtiyacınız var? Bir temayı değiştirmeye karar verseniz bile yayınlarınızda ve sayfalarınızda kalan çok sayıda kısa kod gerekiyor mu??

Şişirilmiş bir tema ciddi güvenlik sorunlarına neden olabilir. Geliştiriciler, güvenlik ve performans için optimize edilmemiş kod parçacıkları kullanabilir. Ayrıca, bu snippet’ler birçok eklenti ile uyumlu olmayabilir.

Hafif ve lekesiz bir tema seçin.

Astra Temasını Ziyaret Edin

3. Yavaşlığa Neden Olan Kötü Kodlanmış Eklentileri Seçme

Güvenlik açığı sorunlarına eğilimli birçok eklenti vardır, çünkü bunlar kötü kodlanmış ve belirli boşluklara sahiptir. Web siteniz savunmasız olduğunda, davetsiz misafirlere kolayca saldırabilir ve kilitlenmesine ve bozulmasına neden olabilir.

Bir eklenti kötü bir şekilde kodlandığında uyumluluk sorunları da ortaya çıkabilir. Kod kapsüllenmemişse, web sitenizin saçma davranışlarına neden olabilir.

Çok fazla eklentiyi ve WordPress’inizin mevcut sürümü ile test edilmemiş eklentileri indirmekten kaçının.

Bozuk bir web sitesini düzeltme

4. Yedekleme Yapmama

Web sitenizi düzenli olarak yedeklemek, bir şeyin çok yanlış gitmesi durumunda kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Biliyorsunuz, işler gerçekten hızlı olabilir ve işinizi çok rahatsızlıktan kurtarmak için bir acil durum planına sahip olmak en iyisidir.

Web sitesi dosyalarınızı yanlışlıkla kaldırırsanız veya web siteniz saldırıya uğramışsa ve yedeklemeniz yoksa. Bu ciddi bir sinir bozucu olacaktır çünkü sıfırdan başlamak zorunda kalacaksınız. Ne kadar uğraştığınızı düşünün.

Web sitenizi sizin için otomatik olarak yedekleyen bir yönetilen barındırma sağlayıcısını düşünebilirsiniz. Updrafts veya WPvivid gibi eklentileri de kullanabilirsiniz. Bunlar, web sitesi verilerinizin kaybolması veya saldırıya uğraması durumunda akıl sağlığınızı koruyacaktır.

5. Bir SEO Eklentisi Kurmamak

Hedef kitleniz tarafından tanınmak istiyorsunuz, değil mi? Sonra Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) göz ardı cesaret yok. Doğru anahtar kelimeleri ve bunları kullanma şeklini kullanmak web sitenizin sıralamasını etkileyebilir.

Yerleşik SEO öğelerine sahip temalar vardır, ancak içeriğinizi optimize etmek için kontrole sahipsiniz. SEO için çok yararlı bir eklenti Yoast ve Rank Math’dır. Bu eklentiyi web sitenize yüklediğinizde, odak anahtar kelimenizi ekleyebilir ve ayrıca Google arama sonuçları sayfasında web sitenizin adının altında görünen parçacıkları veya kelimeleri düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca, sitelerinizi düzgün bir şekilde haritalayabilmeleri için arama motorlarının ihtiyaç duyduğu XML site haritanızı oluşturmanıza da yardımcı olabilirler.

Sonuç

Artık insanların WordPress web sitelerini oluştururken yaptıkları en yaygın hatayı biliyorsunuz. Artık onlardan kaçınabilirsiniz.

Kendi web sitenizi oluşturuyor olsanız da, bir geliştirici tutmayı planlıyorsanız, bir web sitesi oluşturma sürecine dikkat edin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map