Web Sitesi Hız SiteGround Eğitimi Nasıl Çifte

SiteGround’u kullanırken web sitelerinizin site hızını nasıl iki katına çıkaracağınızı göstereceğim, hiçbir şey için ödeme yapmak zorunda değilsiniz, kullanacağımız tüm araçlar aslında barındırma paketinize zaten dahil edilmiştir.


Hadi başlayalım.

Bu videonun başlangıcından beri bunun SiteGround için bir satış alanı olmadığını söyleyeyim.

Çoğunlukla zaten SiteGround’a sahip olan ve web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini isteyen insanlar için tasarlanmıştır.

Şimdi, SiteGround’un yararı, normalde sitenizi daha hızlı hale getirmek için kullanacağınız araçların yılda yüzlerce dolara mal olacağı, ancak SiteGround’unuz olduğunda değil.

Onlar zaten dahil.

Mesele şu ki çoğu insan neyin dahil olduğunu bilmiyor.

Çok fazla şey var ve SiteGround kullanıyorsanız, bu yayında bunu öğreneceksiniz.

Şimdi, elbette, SiteGround’unuz yoksa, bu videoyu izlemek ve paketlerinde ücretsiz olarak neleri içerdiklerini beğenip beğenmediğinize karar vermek isteyebilirsiniz..

Web Sitesi Hız Efsaneleri

Şimdi, çok fazla girmeden önce, bir web sitesi sahibi olmakla ilgili bazı site hızı efsanelerini ortadan kaldırmak istiyorum.

Efsane 1: Yavaş Web Siteleri Google’da Sıralamıyor

Çok daha önemli sıralama faktörleri var ve site hızı hepsinden daha az önemli.

Gerçekte olan şey, düşük site hızının kötü bir kullanıcı deneyimi oluşturmasıdır.

Kötü bir kullanıcı deneyimi, hemen çıkma oranının artmasına neden olur.

Birisi web sitenize gittikten sonra web sitenizden ayrılır..

Ve bu önemli bir sıralama faktörü.

Yavaş bir web sitesi sıralamanızı düşündüğünüz şekilde etkilemez. Gerçekten yüksek bir hemen çıkma oranına yol açan şey.

Kaç kere bir web sitesine gittin ve oradasın?

Dört ya da beş, altı saniye oldu. İstediğiniz bilgileri yüklemiyor. Google’da bu sayfada başka dokuz giriş daha olduğunu biliyorsunuz.

Ne yaparsın?

Web sitesinden çıkıyorsunuz, geri tıklıyorsunuz ve bu, sıralamalarınızı zedeleyen bir sıralama faktörü.

Gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, web sitenizi Google için değil kullanıcı deneyimi için optimize etmektir.

Efsane 2: Yavaş Siteler Sayfa Oluşturucuların Sebebidir

İkinci efsane, web sitenizin hızının, kullanmayı seçtiğiniz sayfa oluşturucu veya web sitenizi oluşturmak için kullanmayı seçtiğiniz tema tarafından düşürülmesidir..

Biraz, ama insanlar kadar büyük bir faktör değil, inanman gerekecek mi.

Sadece iyi bir pazarlama.

5 Site Hızı

Tamam. Artık bu efsaneleri yoldan çıkardığımıza göre, web sitenizi optimize etmeye ve site hızının beş sütununu aşmaya başlamanın zamanı geldi.

Sütun 1: İyi Barındırma

Şimdi site hızının ilk ayağı iyi web barındırma olacak.

Şimdi iyi bir şey, fantastik bir web barındırma sitesi olan SiteGround kullanıyor olmanız.

Bu sütun daha düşük bütçeli hosting veya ücretsiz hosting kullanan insanlar için tasarlanmıştır, çünkü hosting söz konusu olduğunda sizin için ne ödeme olsun.

Şimdi, SiteGround’u kullanmıyorsanız, aşağıda% 70 indirim alacak bir bağlantım olduğunu hatırlıyorum ve ayrıca bir kurs bonusu da ekliyorum.

SiteGround’un üç planı var. Büyüyen büyük planda veya GoGeek planında olmak isteyeceksiniz.

Sadece başlangıç ​​planını alarak ayda 2 $ tasarruf etmenin cazip olduğunu biliyorum, ancak bu diğer iki plan başlangıç ​​planında bulunmayan ek performans seçeneklerini içeriyor.

Yani başlangıç ​​planındaysanız, bu videoyu takip edebilirsiniz, ancak SiteGround ile iletişim kurmayı ve büyüyen büyük plana geçmeyi düşünebilirsiniz..

Şimdi, WordPress’i SiteGround’a yüklediğinizde, SG Optimizer adlı bir eklenti içerecekler.

Burada bir WordPress kurulumundayım. Eklentileri tıklayacağım ve burada olduğunu görebilirsiniz, SG Optimizer. Şimdi bunu etkinleştirdiğinizde, burada SG optimizer yazan yeni bir seçenek olacak ve işte bu eklenti için tüm ayarlar.

Site hızının ikinci direği görüntülerinizi optimize etmektir. WordPress web sitenizi oluşturmaya başladığınızda, resim yüklemek isteyeceksiniz. Şimdi, sorun, görüntülerin gerekenden çok daha yüksek kalitede olma eğilimindedir, bu da çok büyük dosya boyutlarına yol açar. Bu nedenle, bir kullanıcı web sitenizi her ziyaret ettiğinde büyük resimler indirmeleri gerekir.

Böylece harika performans kazançları elde edeceksiniz. Bu görüntüleri optimize ederek. Şimdi genellikle görüntüleri optimize etmek için aylık bir hizmet için ödeme yapmanız gerekir, ancak SiteGround’unuz varsa değil. SG optimizer eklentisine dahildir. İşte burada eklenti ayarlarındayız. Buradaki en son seçenek görüntü optimizasyonlarını söylüyor.

Devam edip buna tıklayacağız ve burada etkinleştirmek isteyebileceğimiz bazı ayarlar var. Birincisi, yeni görüntüleri web sitenize yüklendikçe optimize etmektir. Bu seçeneği etkinleştirmek isteyeceksiniz. Bunun anlamı, bir dahaki sefere resim yüklediğinizde, SG optimize ediciler, sadece sizin için ilgilenecek.

Bir sonraki seçenek, görüntüleri zaten yüklediyseniz, buradaki düğmeyi tıklatarak geri dönüp medya kitaplığınızdaki tüm görüntüleri sizin için optimize edecek ve resimlerinizi optimize etmek için hepsi bu kadar. Site hızının üçüncü sütunu bir içerik dağıtım ağı kullanmaktır.

Buraya. SiteGround’a giriş yaptım ve buraya web siteleri yazan yeri tıklayacağım ve sonra site araçları yazan yeri buraya tıklayacağım ve sonra hızın söylediği yere tıklayacağım. Ve sonra burada CloudFlare yazan yere tıklayacağım ve bu, SiteGround ile CloudFlare entegrasyonunu etkinleştirebileceğimiz yer.

CloudFlare’yi etkinleştirdiğinizde, web sitenizdeki varlıkların bazıları dünyadaki bulutlara, işaret fişeklerine ve sunucu ağına aktarılacak. Şimdi bunun anlamı, dünyanın diğer tarafındaki biri ise. Web sitenizi, resimleri ve bunların birçoğunu web sitenizle ilgili büyük, büyük varlıkları ziyaret edin.

Yüklenmesi için aslında yerel bir sunucudan onlara yükleyeceğiz. Coğrafi. Bunun ne yapacağını, web sitenizin ziyaretçilerinin yükleyeceği zamanı ve site hızını büyük ölçüde artırmak. Şimdi, CloudFlare ücretsiz bir temel plana sahip. Ayrıca premium bir planları var. CloudFlare’yi en az beş yıldır kullanıyorum ve temel plan dışında hiçbir şey kullanmadım, ihtiyacınız olandan daha fazla olacak ve web sitenizde büyük bir hız artışı göreceksiniz.

Bu yüzden aşağı kaydırıyorum ve işte web sitemizde bu çalışmanın üç adımı. Şimdi devam edelim ve kurulum düğmesini tıklayalım. Bu adımda, yeni bir bulut parlama hesabı oluşturabilir veya mevcut bağlantıyı kur ve mevcut bulut parlama hesabınıza giriş yapmasını istediğiniz yeri tıklayabilirsiniz..

Bu yüzden zaten bir bulut parlama hesabım olduğundan, mevcut hesabımı kullanarak giriş yapacağım. Ancak sizin için bir hesabınız yoksa, devam edin ve yeni bir tane oluşturun. Harika. Hesabıma giriş yaptım ve yeni bir hesap oluşturdun. Bir sonraki adım, buraya bağlanmak istediğiniz alan adınızı, bulut işaretlemesini seçmek ve ardından web sitenizi CloudFlare’ye bağlamak için ücretsiz etkinleştir’i tıklamak isteyeceksiniz..

Şimdi burada da web sitenizde kullanabileceğiniz bazı bulut parlama ayarlarını görebilirsiniz. Site hızının dördüncü direği kullanıyor. Önbelleğe alma ve önbelleğe alma nedir, web sitenizin statik bir kopyasını oluşturacaktır, bu nedenle insanlar web sitenizi görüntülediğinde, ziyaretçilerin web sitenizi görmesini yavaşlatabilecek sahnelerin arkasında daha az etkinlik yapılmalıdır..

Bunun biraz karmaşık bir açıklama olduğunu biliyorum, sadece WordPress kullanıyorsanız anlamak için. Bir çeşit önbellekleme kullanmanız gerekir. Şimdi SiteGround kullanmanın en büyük yararı, bu sunucu barındırma hesabındaki sahnelerin arkasında şeffaf bir şekilde bu önbelleklemenin çoğunu yapmalarıdır. Sadece sizin için yapıyorlar, ama aslında açmalısınız.

İşte buradayım, yer kontrol paneline giriş yaptım. Böylece hız söylediği yere tıklayabilirsiniz. Ve sonra burada önbellekleme yazan yeni bir seçenek var. Devam edip tıklamak isteyeceğiz. Ve burada devreye gireceğiz. Web sitenizde iki farklı önbellekleme türü. Birincisi statik önbellek yazdığı yerdir ve SiteGround’a bağladığınız web sitelerinin bir listesini göreceksiniz ve yapmanız gereken tek şey bu şekilde geçerek açmak.

Ve şimdi paranız değiştirildi. Burada Memcached adlı ikinci bir önbellekleme türü var. Bunu tıklayalım ve bu, tüm barındırma hesabınız için geçerli olacak bir önbellekleme türüdür. Devam edip bunu değiştirmek için tam buraya tıklayacağız. Şimdi bu önbelleklerin ikisi de. Mekanizmalar için nakit parayı boşaltmanın bir yolu var.

Ve SiteGround’a giriş yaptıysanız bunu yapmanın yolu, burada sağda olan bu küçük süpürge ve nakit para diyor. Memcached’i temizlemek için bunu tıklayabilirsiniz ve statik para üzerindeyken, orada nakit parayı temizleme seçeneği de vardır. Şimdi burada bazı seçenekleri de etkinleştirmeliyiz.

SG optimizer eklentisindeki web sitenizde. İlk sekme süper kaset ayarlarıdır. Bunu burada dinamik önbellekleme olduğu yerde değiştirmek isteyeceğiz ve sonra bunu Memcached böyle söylediği yerde değiştirmek isteyeceğiz. Şimdi, dinamik önbellekleme için farkında olmak isteyebileceğiniz bazı ek seçenekler var.

İlk seçenek burada önbelleği temizleyip boşaltabileceğiniz yerdir. Üstteki yönetici çubuğunuzda da bir seçenek olacak. Nakit parayı boşaltmak için. Sıradaki otomatik nakit tahliyesi. Bunu etkin bırakmak isteyeceksiniz. Farkında olmak istediğiniz ana seçenekler tam burada. URL’ler hariç.

Sahip olduğunuz web sitesinin türüne bağlı olarak, web sitenizin bir soruna neden olacağı için nakit para ekleyemeyeceğiniz bazı bölümleri olabilir. Bunu genellikle e-Ticaret tabanlı web sitelerinde görürsünüz. Bunun nedeni, bu tür web sitelerinin üzerinde çok fazla dinamik seçeneğin olması ve nakit para kazanmanın işe yaramayacağıdır, değil mi??

URL’leri önbellekten hariç tutmak istediğiniz sayfalara koyacağınız yer burasıdır. Tek yapmanız gereken URL’yi buraya girip hariç tutulanlar listesine eklemek için hariç tuttuğunu belirten yeri tıklamaktır. Şimdi siteniz yayınlanacaktır. Tamamen para kazandı. Bir site hızının son sütunu ek performans optimizasyonları olacak.

Şimdi SG optimizer veya eklentisi size bununla birlikte çeşitli seçenekler sunacak. İlki, görüntüleri yüklemek için tembel olurdu. Bunun anlamı, bir ziyaretçi sayfanızı yüklediğinde. Onları göstermeyecek veya sayfanın o görüntünün olması gereken kısmına gelene kadar resim yüklemeyecek.

Bu, web sitenizin daha hızlı yüklenmesini ve web sitenizin ziyaretçilerine çok daha hızlı hissetmesini sağlayacaktır. Bunu etkinleştirmek için, burada görüntü optimizasyonu yazdığı yere tıklayacağız ve burada tembel yük görüntüleri yazan seçenek var. Bunu açacağız. İstersek bize burada bazı ek seçenekler sunar..
Tembel yük. Bunlar arasında Gravatar, RS, küçük resimler, duyarlı görüntüler, widget’lar ve mobil cihazlara tembel yükleme yer alır. Böylece bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tembel yüklemeyi, Gravatar, RS’yi ve küçük resimleri kesinlikle seviyorum. Gerisi sizin için isteğe bağlıdır. Tembel yüklemeden kaynaklanan bir sorun varsa, web sitenizin belirli bölümlerini tembel yüklemeden hariç tutabilirsiniz.

Sadece CSS sınıfını bu öğelere koyarsınız. Biraz teknik. Bunu burada yaparsınız ve ardından hariç tut’u tıklarsınız. Şimdi ek optimizasyonlar var, değil mi? İşte ortam optimizasyonları için bir seçenek. Aşağı kaydırmak ve G zip sıkıştırmasının açık olduğundan emin olmak istersiniz.

Son olarak, ön uç optimizasyonları burada. Şimdi, bunlar biraz zor olabilir ve bazen kendinizi biraz belaya sokabilirsiniz, bu yüzden bunları tek tek etkinleştirmenizi öneririm. Ardından, web sitenizde garip bir davranışa neden olmadığını doğrulayın. Şimdi HTML çıktısını küçültmek için oldukça güvenli olmalısınız.

Ayrıca, çeşitli küçültme seçeneklerini etkinleştirirken de güvenli olmalısınız. İşte JavaScript dosyalarını küçültmek için bir tane. İşte CSS dosyalarını küçültmek için bir tane. Şimdi erteleme Java komut dosyası engelleme render. Bu sorunlara neden olabilir. Bunu etkinleştirmeye gittiğinizde, burada bir uyarı alacaksınız ve bunun etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi onaylayabilirsiniz..

Ve bu yüzden, bir soruna neden olup olmadığını kesinlikle ön tarafta doğrulamak isteyeceğiniz yer budur. İşte bir CSS dosyalarını birleştirmek için başka bir seçenek ve bu da bazı sorunlara neden olabilir. Gördüğünüz gibi, bir uyarı mesajı tetiklemiyor. Ama sadece bunun da sorunlara neden olabileceğini bilin.

Ara sıra. Sonra, zararsız olan Google fontlarının yüklenmesini optimize ettik. Hadi açalım. Sıradaki sorgu dizeleri statik kaynaklardan kaldırılır. Bu geçmişte benim için sorunlara neden oldu, bu yüzden dikkatli ol. Bu, bir eklenti veya tema yazarı yeni bir güncelleme yayınladığında ve web sitenizde her şeyin tıkanmaya başladığında sorun yarattığını gördüğünüz bir seçenektir.

Son devre dışı emoji. Bu, emojilerin web sitenizde çalışmayacağı anlamına gelmez. Sadece daha uygun bir şekilde yükleneceği anlamına gelir. Şimdi görünür bir sorun olmadığından emin olmak için web sitemin ön ucuna hızlıca bakacağım ve sonra hızlı bir hız testi yapacağım.

İşte web sitesi ve şimdiye kadar iyi görünüyor. Resimlerim yükleniyor, değil mi? Bu küçük simgeler gösteriliyor. Sorunla karşılaştığınız şey genellikle buydu. Karşılaştığınız herhangi bir sorun varsa, ah, boşluk doğrudur. Bazen bir sorun varsa bunlar çakışabilir.

Her şey mükemmel görünüyor. Aslında, bu gerçekten iyi görünüyor. Tamam, bu yüzden GT metrics.com’a gideceğim ve devam edip URL’yi web sitesine yapıştırarak, sitenizi test ettiğini söyleyen bir tıklama eğik çizgi ile geri alacağım. Sadece bir dakikanızı alır ve web sitenizi indirmektir..

Ve size bazı veriler verecek. Yüklemenin ne kadar sürdüğünü size bildirecek. Size kaç tane istek olduğunu söyleyecek ve keyfi bir sonuç verecek. Şimdi, bu skora çok fazla ağırlık koymamanızı tavsiye ederim. Gördüğünüz gibi puanlar. Oldukça yüksek ve a ve B burada 1.2 saniyelik çok hızlı yükleme süresi, bir sayfa, bir megabaytın altındaki kenarlar ve sadece 32 istek.

Bu, Ella akıl hocası kullanan bir web sitesidir. Şimdi, her zaman söylüyorum, bu puanlara çok fazla ağırlık koymayın. Asıl önemli olan biri web sitenize geldiğinde web sitenizin nasıl hissettiğidir, ancak bu testten sitenin son derece hızlı yüklendiğini görebilirsiniz. Bu, tüm bu görüntülerin bulunduğu bir site için gerçekten iyi.

İşte burada. SiteGround yükünü kullanarak web sitelerinizi inanılmaz derecede hızlı hale getirebilirsiniz ve umarım SiteGround’dan aldığınız muazzam değeri de görmüşsünüzdür. Normalde, sizin için içerdikleri her şeyi yapan eklentiler almak için yılda yüzlerce dolar ödemeniz gerekir.

Zaten onlarla sahip olduğunuz hizmet ile. Bu neden SiteGround kullanarak kullanmanızı öneririz nedenlerinden biri sizin için içerdiği tüm bu ekstra güzellikler nedeniyle ve onları satın almak zorunda değilsiniz ve onlar resmi olarak web barındırma tarafından desteklenmektedir. SiteGround, SiteGround’unuz yoksa, aşağıda bulunan bağlantıyı veya SitePround sipariş ettiyseniz WP crafter.com/siteground kullanmayı düşünün, onunla gitmek için bir kurs bonusu ekliyorum.

Bu en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Bir web sitesi oluşturmak ve en çok yerden. Dave, bu videoda biraz değer buldun ve umarım yapmışsın. Bunu beğenmeyi ve bir arkadaşınızla paylaşmayı düşünün.

Ve herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde soru sormanızı öneririz..

Sorunuzu cevaplamayı ve size mümkün olan her şekilde yardımcı olmayı seviyorum. İzlediğiniz için teşekkürler. Bir sonraki videoda görüşmek üzere.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map