Rishikimi i menaxhuar i WordPress i Menaxhuar: Udhëzuesi juaj i dobishëm për zgjedhjen më të mirë

Shumica e kompanive me uebfaqe janë të vetëdijshëm për ndikimin e një hosti të nivelit të parë në trajtimin e pasurive dixhitale. Një jo i besueshëm mund të shkaktojë një telashe të sakatimit të mediave sociale. Edhe nëse mosmarrëveshja ose shkelja e sigurisë nuk është faji i kompanisë, biznesi nuk do të kalojë i padenjë nga zhurma e palëve të interesuara të saj.


Kjo është arsyeja pse performanca e vazhdueshme dhe siguria e fortë duhet të jenë përparësia kryesore. Për të siguruar që ekspertët teknikë të trajtojnë pasuritë e tyre dixhitale, pronarët e faqeve të internetit zgjedhin të përdorin menaxhimin e menaxhuar të WordPress, në vend që të vetë-menaxhojnë atë ose të punësojnë një person në shtëpi për t’i trajtuar ato. Për jo-teknologjitë që janë të interesuar, këtu është Lista e çështjet më të zakonshme me WordPress dhe se si të troubleshoot këto.

Në zgjedhjen e një ofruesi të web hosting për faqen tuaj të internetit WordPress, nuk duhet të mbështeteni vetëm në atë se cili është më i lirë ose ka një bandë më të mirë. Ka shumë më shumë faktorë për t’u marrë parasysh, përfshirë:

 • kosto
 • Llojet e planit të strehimit
 • Vendndodhjet e serverit
 • Paneli i kontrollit
 • Domain me porosi
 • Bandwidth dhe Storage Size
 • uptime
 • SSL dhe Firewall
 • CDN falas
 • Rikthim dhe mirëmbajtje
 • Migracioni në Uebfaqe
 • Ndihma për klientët

Çfarë është Managed Hosting WordPress?

Që nga fuqitë e WordPress rreth më shumë se 30% të faqeve të internetit përmes Internetit, shumë ofrues të pritjes së programeve në internet kanë vendosur të ofrojnë mbajtjen e menaxhuar të WordPress. Kjo do të thotë që hosti administron të gjitha aspektet teknike që lidhen me drejtimin dhe mirëmbajtjen e faqes suaj të WordPress.

Ju, si pronar i uebfaqes, nuk keni pse të shqetësoheni për ruajtjen e sigurisë, shpejtësinë, performancën, kohën e duhur, rezervimet dhe azhurnimet e faqes suaj, pasi që ofruesi i mbajtjes së uebit tashmë i mori këto detyra nga duart tuaja.

Whatfarë do të thotë kjo për ju? Ju mund të përqëndroheni në drejtimin dhe ndërtimin e biznesit tuaj. Një tjetër gjë e mirë në lidhje me pritjen e menaxhuar është se ju merrni mbështetje premium.

Tani, ka disa disavantazhe, sidoqoftë, në duke përdorur hostimin e menaxhuar. Shtë më e shtrenjtë në krahasim me planet e përbashkëta të pritjes. Plus, ju kufizon të instaloni disa shtesa të WordPress, veçanërisht ato që mund të ngadalësojnë faqen tuaj të internetit. Në thelb, kufizimi është mbrojtja e lirshme e faqes suaj të internetit. Gjithashtu, ju do të keni më pak kontroll mbi aspektet teknike. Nëse jeni jo-teknik, kjo nuk do të ishte problem.

Pritja më e mirë e menaxhuar me WordPress

1. SiteGround

SiteGround është një kompani e pavarur pritjeje në internet që ofron zgjidhje të një cilësie të lartë pritjeje në tregun global. Veryshtë shumë e besueshme kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe shfaqjet. Rekomandohet gjithashtu zyrtarisht nga WordPress.org.

TTFB ose Time To First Byte është një nga faktorët të marrin në konsideratë kur testimi shpejtësinë e faqen tuaj te internetit. Theshtë koha që duhet për shfletuesin e internetit të përdoruesit që të marrë bajtin e parë të të dhënave të dërguara nga serveri. Dhe, SiteGround e kalon këtë faktor pasi ka një kohë të qëndrueshme të përgjigjes së serverit.

Qendrat e të Dhënave të SiteGround ndodhen në Chicikago, Londër, Amsterdam dhe Singapor. Vendndodhja e qendrave të të dhënave për web hosting çështje për shkak të distancës fizike që dosjet tuaja duhet të transferimit.

Ajo gjithashtu ka karakteristika të sigurisë neto, të cilat përfshijnë backup të përditshme e faqen tuaj te internetit. Pra, edhe nëse rezervimi juaj personal dështon, ju ende mund të rivendosni skedarët tuaj nga kopje rezervë e SiteGround.

Ajo gjithashtu siguron Certifikata SSL Falas që është gjithashtu një domosdoshmëri për çdo faqe në internet në ditët e sotme. Mbështetja e klientit është shumë e përgjegjshme, si dhe kur keni nevojë për ndihmë për zgjidhjen e problemeve në faqen tuaj të internetit.

SiteGround ofron tre plane të ndryshme për mbajtjen e tij të menaxhuar të WordPress-it:

 • Plani fillestar – fillon nga 3,95 dollarë në muaj që mund të mbështesin 1 faqe në internet me 10 GB Hapësirë ​​në internet.
 • Plani i madh i rritjes – fillon me 5,95 dollarë në muaj që mund të mbështesin faqe të pakufizuara me hapësirë ​​në internet prej 20 GB.
 • Plani GoGeek – fillon me 11,95 $ në muaj që mund të mbështesin faqe të pakufizuara me 30 GB hapësirë ​​në internet.

Vizitoni SiteGround

2. A2 Hosting

A2 Hosting është i njohur për faktin se është një furnizues i fuqishëm dhe i lehtë për t’u përdorur në internet. Vizioni është të krijoni dhe mirëmbani një kompani kaq të mirë të mbajtjes së faqes në internet që stafi dëshiron ta përdorë vetë.

Karakteristikat e Hosting A2 përqendrohen kryesisht në ofrimin e kohëve të shpejtimit të rrufeve, 99.9% në kohën e duhur, dhe sigurimin e mjeteve më të mira të zhvilluesit dhe ekipit mbështetës të përbërë nga gurusë për t’ju ndihmuar 24/7 sa herë që keni nevojë për ndihmë në faqen tuaj të internetit..

Disa nga karakteristikat e shkëlqyera të A2 Hosting janë gjerësia e pakufizuar e bandës / transferimi dhe ruajtja e të dhënave, llogaritë e pakufizuara të postës elektronike, rezervimi i rezervave falas të serverave për kthim (për sigurinë e shtuar), garancia për kthimin e parave pa rrezik, mbështetje falas përmes telefonit, bisedës live dhe emailit – 24/7/365 dhe shumë më tepër.

Sidoqoftë, ndryshe nga ofruesit e tjerë të mbajtjes në internet, ju duhet të blini Certifikatën tuaj SSL për të shtuar sigurinë në faqen tuaj të internetit.

Planet e saj të menaxhuara të hostimit të WordPress fillojnë me 11,99 $ në muaj për një sit të vetëm, 18,99 $ në muaj për 3 site, dhe 36.98 $ në muaj për faqet e pakufizuara.

Vizitoni A2 Hosting

3. Pritja për lëvizje

InMotion Hosting është një nga ofruesit më të mëdhenj të hostimit të pavarur i cili nuk zotëron nga Endurance International – një korporatë mbajtëse për shumë marka të mirënjohur të pritjes.

Le të shohim disa veçori të jashtëzakonshme të InMotion Hosting:

 • Shërbimi i Klientit Cilësor – ata kanë mbështetje teknike të bazuar në SH.B.A. përmes sistemit të telefonit, bisedës, emailit ose biletave.
 • Performanca – InMotion Hosting shënohet vazhdimisht mbi mesataren e shpejtësive TTFB, që do të thotë se ato ofrojnë një performancë me shpejtësi të lartë si një host.
 • Mbështetje falas të të dhënave – bërja e një kopje rezervë të rregullt është një domosdoshmëri për çdo faqe në internet. Në InMotion Hosting, do të keni mundësi të bëni kopje rezervë të përditshme të internetit falas.
 • Ruajtja e diskut SSD – Disqet SSD janë shumë më shpejt sesa disqet e vjetra, të cilat e bëjnë ngarkesën tuaj të internetit edhe më të shpejtë.
 • Certifikatë falas SSL

InMotion ofron Hosted WordPress Hosted që fillon me 7,65 dollarë në muaj, në varësi të nevojave të faqes suaj të internetit. WordPress është para-instaluar dhe gati për përdorim me domain falas, ose transferim falas në rast se ju tashmë keni një domen ekzistues,

Vizitoni Pritjen e InMotion

4. Kinsta WP Hosting

Kinsta WP Hosting përqendrohet në Hosted WordPress të Menaxhuar. Me më shumë se 10 vjet përvojë me WordPress, garanton zgjidhjen më të mirë për ju.

Ai përqendrohet në ndërtimin e një zgjidhjeje gjithëpërfshirëse për klientët për të ndihmuar menaxhimin e faqes së tyre pothuajse të lehtë. Kinsta gjithashtu drejton duke përdorur Google Cloud Platform, e cila e bën atë një pritës të përdoruesit miqësor në internet. Faktorët si mbështetja 24/7 e klientit, besueshmëria dhe koha e duhur janë pjesët e kënaqshme të premtimit të tyre.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • Përdorimi i teknologjisë më të azhurnuar për t’u siguruar që faqja juaj e internetit ngarkon aq shpejt sa rrahja e syrit
 • Përdorimi i metodave aktive dhe pasive për parandalimin e sulmeve
 • Migrim falas në sit pa kohëzgjatje
 • SSL dhe CDN falas

Prmimi i tij fillon me 30 dollarë në muaj për një uebfaqe të vetme. Nëse ju jeni një biznes i madh, çmimi mund të shkojnë deri në 1500 $ në muaj ose më e lartë në varësi të nevojave të faqen tuaj te internetit.

Vizitoni Kinsta

5. Motori WP

Wp Engine Hosting është një nga pionierët në këtë industri. Përveç të qenit ofruesi i parë i pritjes, ai vazhdon të përmirësojë besueshmërinë dhe shërbimet e tij për përdoruesit e tij. Shërbimet Ueb të Amazon dhe platforma Google Cloud janë ndër partnerët e saj për të ofruar disponueshmërinë, shpejtësinë, shkallëzueshmërinë dhe sigurinë më të lartë në faqen tuaj të internetit.

qendrat e veta të dhënave janë të vendosura në SHBA (Iowa, South Carolina, Oregon), Belgjika, Tajvani, Tokio, Londër, Frankfurt, Sydney, Irlanda, Montreal. Ju mund të regjistroheni në kudo tjetër vendndodhjen tuaj.

Ju mund të keni akses në mbështetjen e tij 24/7 kur të jeni pajtuar në planet e tij të Rritjes, Shkallës, Premiumit dhe Ndërmarrjes.

Të gjitha tiparet janë renditur në pult, dhe pasi të jeni pajtuar, ata do të kryejnë një orientim që ju të njiheni me tiparet.

Shërbimi i Hosting i Menaxhuar i WP Engine thekson performancën dhe çmimet e tij bazohen në sasinë e trafikut që tërheqni në faqen tuaj. Pra, nëse jeni një i ri, mund të merrni një plan fillestar që çmon 35 dollarë në muaj. Nëse jeni një biznes në shkallë të gjerë, duhet të keni një plan më të lartë ose një plan me porosi.

Vizitoni motorin WP

6. Strehimi i fluturave

Misioni i Flywheel Hosting është të bëjë më të lehtë për projektuesit e internetit dhe zhvilluesit e faqeve në të gjithë botën për të ndërtuar faqet e tyre të internetit në platformën WordPress. Në partneritet me Google Cloud, ai synon të krijojë një platformë të personalizuar pritëse që është e shpejtë, e shkallëzueshme dhe e sigurt.

Disa nga karakteristikat e Flywheel:

 • Migrime falas në sit
 • Rezervat e natës
 • Faqet Speedy – ajo ka një-klikoni në skenë funksion për të transmetuar dhe të lexoni të gjitha informatat e kërkuara.
 • Pastroni malware falas
 • mjetet e bashkëpunimit
 • Built-in Caching – i dizajnuar për ta bërë pritjen sa më të shpejtë të jetë e mundur.
 • 24/7 Ndihma për klientin

Vizitoni Hosting Flywheel

Për më tepër, Flywheel është ndërtuar në një infrastrukturë të ngurtë të rrjetit që kryen mirëmbajtje të rregullt dhe kopje rezervë e cila garanton zhvilluesit e internetit dhe pronarët se është e sigurt të presësh faqet e internetit me ta.

qendrat e veta të dhënat janë të vendosura në SHBA (New York, Atlanta, Dallas, San Francisco), Singapori, Tokio, Japoni, Toronto, Kanada, Amsterdam, Netherlands, Frankfurt, Gjermani dhe Londër, Mbretëria e Bashkuar.

Çmimi i saj fillon në 23 $ në muaj dhe mund të shkojnë deri në 266 $ në muaj ose më e lartë nëse faqja juaj ka vizita masive mujore dhe ka nevojë për bandwidth përkatëse.

përfundim

Pasi që ka shumë ofrues të pritshëm të pritjes së pritjes, ju duhet të zgjidhni cili prej tyre mendoni se është i kualifikuar për të trajtuar sitin që keni në mendje. Shtë më mirë të shfletoni vlerësimet në internet për secilin ofrues të pritjes për t’u siguruar që blini një paketë pritëse që kontrollon të gjitha kutitë e nevojave teknike të biznesit tuaj.

Po kështu, çmimi është një konsideratë kryesore për t’u siguruar që është i denjë për investimin tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector