Menaxhuar WordPress Hosting Unboxed: A keni nevojë për të?

Do pronar i biznesit mund të lidhet me manipulimin e shumë gjërave për të mbajtur gjithçka të rrjedhë mirë. Dhe shtoni atë, duke menaxhuar të gjitha aspektet teknike të një faqe në internet? Ju me siguri do të dëshironit të ngarkoni këto detyra të ndërlikuara nga ju. Epo, kjo është kur hostimi i menaxhuar i WordPress do të vinte si një bekim në maskim.


Por cilat janë përfitimet e mbajtjes së menaxhuar të WordPress? A është kjo një alternativë shumë më të mirë se cPanel rregullta ndahen paketa? A ja vlen investimi juaj? Pse ju duhen?

Le të bëjmë një përgjigje për t’iu përgjigjur këtyre pyetjeve në mënyrë që të vlerësoni nëse kjo është e përshtatshme për biznesin tuaj.

Isfarë është mbajtja e menaxhuar e WordPress-it?

Ju dëshironi të përqëndroheni në rritjen e biznesit tuaj, krijimin e përmbajtjes dhe në detyra të tjera më të rëndësishme sesa menaxhimi i uebfaqes tuaj të WordPress. Plus, nuk jeni aq teknik sa duhet për këtë lloj sendesh.

Kjo është arsyeja pse shumica e ofruesve të web hosting ofrojnë për të hequr këtë nga duart tuaja. Me mbajtjen e menaxhuar të WordPress, ofruesi juaj i pritjes do t’ju ndihmojë të siguroheni që faqja juaj e internetit e WordPress është në formën më të mirë. Kjo do të thotë që faqja juaj e internetit është gjithmonë e sigurt, ngarkon dhe performon shpejt, i nënshtrohet rezervave ditore, gjithmonë lart, dhe azhurnohet rregullisht.

Në thelb, ideja është për ju të keni përvojë pa debat me faqen tuaj në mënyrë që ju mund të përqëndrohen në sende e biznesit tuaj.

Një tjetër gjë më e mirë me hostimin e menaxhuar të WordPress është që ju ofrohet një mbështetje premium.

Avantazhet e hostimit të menaxhuar të WordPress

Pra, cilat avantazhe mund të merrni nga ky shërbim?

 • Serverë të shpejtë për të pritur faqen tuaj të internetit
 • Siguri shumë e ngushtë për faqen tuaj të internetit
 • Mbështetje nga ekspertët e WordPress
 • Rezervime ditore
 • Përditësime automatike
 • Koha e humbjes zero
 • Organizuar faqet dhe versionin e kontrollit, në varësi të ofertës së ofruesit hosting

Disavantazhet e hostimit të menaxhuar të WordPress

Dua të them menjëherë, ky shërbim nuk është për të gjithë. Dhe më poshtë mund të jetë arsyeja pse nuk do të zgjidhni këtë shërbim.

 • Më të shtrenjtë, çmimi zakonisht fillon në 29 $ në muaj në krahasim me shared hosting në rreth 3,95 $ në muaj. Motori WP fillon me 35 dollarë në muaj. SiteGround gjithashtu ofron hostim të menaxhuar të WordPress që fillon me 3,95 $ në muaj.
 • Disa shtojca mund të bllokohen nga ofruesi juaj i pritjes nëse ato duket se po ngadalësojnë faqen tuaj të internetit. Nëse vërtet keni nevojë për këto shtojca për faqen tuaj të internetit, kjo mund të jetë një problem.
 • Nëse jeni teknik i mjaftueshëm për të vendosur gjërat në serverin tuaj, ju mund të preferoni të mos e përdorni këtë shërbim. Kur jeni në një shërbim të menaxhuar të WordPress-it, ju do të keni më pak kontroll.

A jeni të vërtetë nevojë për një WordPress menaxhuar hosting?

Nëse sapo po filloni, nuk ju rekomandoj të zgjidhni këtë shërbim. Plus, ju mund të dëshironi të merrni parasysh buxhetin tuaj dhe të zgjidhni një shërbim më të përballueshëm si një host i rregullt i WordPress.

Nëse faqja juaj e internetit tashmë gjeneron trafik të lartë dhe biznesi juaj po rritet, ju mund të merrni hostimin e menaxhuar të WordPress. Aq më tepër, nëse nuk jeni teknik të mjaftueshëm për të bërë të gjithë menaxhimin e faqes në internet. Epo, mund të jetë ose ju të zgjidhni një host WordPress të menaxhuar ose të punësoni një administrator të sistemit.

Nëse doni një uebfaqe të shpejtë, zero zero të jetesës për biznesin tuaj, atëherë shkoni për hostimin e menaxhuar të WordPress.

Në të vërtetë, ajo vërtet varet nga dy faktorë vendosës. Së pari dhe më e rëndësishmja, cilat janë nevojat tuaja? Së dyti, a keni buxhet të mjaftueshëm për një pritje më të shtrenjtë?

Cilat janë veçoritë për të kërkuar në një plan të menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar?

Nëse vendosni të zgjidhni një hosting të menaxhuar të WordPress, gjëja tjetër që duhet të bëni është të bëni një hulumtim të vogël për atë plan për të blerë. Ju nuk doni të investoni në diçka që nuk ia vlen kostoja, apo jo?

Pra, këtu janë disa këshilla për të zgjedhur planin e duhur të menaxhuar të WordPress për në faqen tuaj të internetit:

 • Sigurohuni që ofruesi i pritjes të vërtetë jeton deri në premtimin e tij për një faqe interneti të shpejtë rrufe.
 • Sigurohuni që ata rregullisht të rinovuar dhe të sigurt faqen tuaj te internetit.
 • Sigurohuni që ata vërtet të kenë mbështetjen më të mirë për t’ju ndihmuar kur të keni nevojë.

Si siguroheni për këto gjëra? Bëni kujdesin tuaj të duhur duke kaluar përshtypjet dhe ato që thonë klientët e tjerë në lidhje me ofruesin e pritjes. Ju gjithashtu mund të shfletoni tonë Menaxhuar rekomandime për strehimin e WP.

Një tjetër gjë për tu siguruar është se nëse ofruesi juaj i hostit mund të vendosë serverin tuaj për ju, veçanërisht nëse planifikoni të blini një VPS ose një plan të dedikuar, dhe nëse ato kanë faqet e para-instaluara të WordPress dhe shtojcat për backup dhe caching.

përfundim

Nëse ju jeni një pronar biznesi dhe ju doni të përqëndrohet më shumë në rritje të biznesit tuaj, pa sherr e menaxhimit faqen tuaj WordPress, atëherë ju mund të dëshironi të zgjidhni menaxhuar WordPress hosting.

Pritja e menaxhuar e WordPress nuk është për të gjithë. Por me të vërtetë mund t’ju ​​kursejë kohë dhe përpjekje në menaxhimin e faqes suaj të internetit dhe bërjen e të gjitha gjërave teknike.

Por gjithashtu, merrni parasysh çmimin dhe nevojën për të pasur një të tillë. Plus, nëse zgjidhni këtë shërbim, sigurohuni që të merrni ofruesin e duhur të pritjes për ju.

Ju mund të dëshironi të filloni së pari me një host të rregullt WordPress. Gjithmonë mund të azhurnosh.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector