Hosting Web-i me Pagesë Mujore – 5 ofruesit më të mirë për Bloggerët e Re

Bloggerët aspirues në buxhetet e këpucëve shpesh janë në kërkim të ofruesve të shërbimeve të shërbimit në internet që ofrojnë një paketë solide me mundësi të përballueshme pagese mujore. Siç e dimë të gjithë, rishtarët shpesh zhduken, veçanërisht në botën dixhitale. Si i bëni zgjedhjet e informuara në shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet duke i përshkruar planet muaj pas muaji pa u ndier i lidhur në fund?


Për një pronar të uebsajtit si ju, është një përparësi kryesore të keni një ofrues pritës që është i siguruar, përveç një performance të vazhdueshme me kohë dhe mbështetje të klientit të klasit botëror. Mujore hosting opsione faturimit janë të përshtatshme për newbies për të shqyrtuar (hint: në qoftë se ju nuk e keni lexuar atë ende, ne kemi një udhëzues i plotë se si të presësh një faqe në internet). Sidoqoftë, shumica e ofruesve të web hosting janë pak të shtrenjtë dhe krijon një ndikim masiv në investime për pronarët e faqeve të internetit.

Pagesa mujore mund të duket më e kushtueshme në krahasim me kontratën afatgjatë me një web hosting. Me këtë në mendje, unë kam zbuluar opsionet më të përballueshme të mbajtjes në internet për një larmi nevojash të përdoruesve dhe të mos bllokohem në një marrëveshje afatgjatë.

Shouldfarë duhet të prisni nga pagesa e një plani mujor të pritjes?

Këtu është lajmi i mirë me një plan mujor për një shërbim pritës. Nuk ka asnjë periudhë bllokimi në dhe asnjë investim parakalues ​​përpara.

Por këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh:

 • Pricemimi është më i lartë kur të merrni një në muaj plan. Ofruesit e shërbimit të pritjes ofrojnë rregullisht zbritje kur blini muaj të shumëfishtë në një kohë ose një kontratë të zgjatur, zakonisht një nga një kontratë tre vjeçare.
 • Domeni falas zakonisht ofrohet nga hostet kur ju merrni një plan vjetor.
 • Disa ofrues të pritjes marrin një tarifë të veçantë caktimi një herë nëse merrni një plan mujor.

Pritje e përballueshme mujore në internet

1. A2 Hosting

A2 Hosting është një host i shpejtë dhe i besueshëm në internet që ofron paketën e faturimit mujor me një kosto të ulët. Ju mund të merrni planin e tyre mujor duke filluar nga 9,99 $ vetëm pa një tarifë konfigurimi.

Sidoqoftë, ky plan është i zbatueshëm vetëm për një sit të vetëm. A2 Hosting gjithashtu ofron një zbritje prej 50% për muajin tuaj të parë të pajtimit.

Megjithëse çmimi është i volitshëm, ai vjen së bashku me karakteristika të mira:

 • Transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • Zgjidhje falas SSL dhe SSD
 • Certifikatë falas SSL
 • 24/7 gjatë gjithë vitit shërbimi ndaj klientit
 • Garanci 99% e kohës
 • Versioni PHP 7.x në dispozicion
 • Mbrojtje HackScan për të siguruar serverin tuaj, duke përfshirë firewalls dhe mbrojtjen DDoS
 • 3 në dispozicion qendra të ndryshme të të dhënave në SH.B.A., Evropë dhe Azi.

A2 ofron web hosting plane të lira për të mbështetur faqe të pakufizuara vetëm për 12,99 $ në muaj. Ju gjithashtu mund të shfletoni përputhja e A2 kundër SiteGround, A2 vs Hostgator, A2 vs BlueHost, A2 vs InMotion Hosting, dhe A2 vs GoDaddy Hosting të dijë se si frenoi kundër konkurrencës së saj legjendare.

Vizitoni A2 Hosting

2. Rrugë në re

Cloudways është një platformë e lehtë për t’u përdorur në internet, e cila ju lejon të përqendroheni në rritjen dhe zgjerimin e faqes tuaj. Shtë një mjet që ju ndihmon të lidheni dhe menaxhoni pritjen tuaj përmes përdorimit të platformave të ndryshme cloud si:

 • Oqeani Dixhital
 • Linode
 • Vultr
 • Shërbime Ueb Amazon
 • Platforma Google Cloud

Zakonisht, përdorimi i platformave cloud mund t’ju kërkojë të keni një njohuri teknike teknike, por në Cloudways ofron një panel të thjeshtë për ta bërë atë përdorues-miqësor pa përdorur ndonjë aftësi dhe njohuri të veçantë. Merrni petëzimet shqyrtimi ynë i thelluar i Cloudways.

Disa veçori që ata ofrojnë janë:

 • Mbështetje 24/7
 • Instaloni shtypin e thjeshtë të fjalëve
 • Servera të gatshëm PHP 7
 • Siguria e menaxhuar përfshirë firewall-et dhe çertifikatat falas SSL
 • Një migrim falas

Transaksionet mujore të faturimit janë oferta e paracaktuar e Cloudways. Ju mund të regjistroheni në hostet në Cloudways, duke filluar nga 11 dollarë në muaj, që përdor DigitalOcean si një platformë cloud në opsionin e tyre më të lirë. Gjëja e mirë për Cloudways, ju mund të azhurnoni ose ulni planin tuaj sa herë që ju nevojitet. Gjithashtu, mos harroni të keni një vështrim në përballja e Cloudways vs Siteground.

Vizitoni Rrugët e Re

3. Hosting WPX

WPX Hosting është një ofrues i menaxhuar i WordPress hosting. Pra, ju mund të blini shërbimin e tyre vetëm nëse keni një faqe në internet WordPress.

Shkalla mujore e mbajtjes së WPX mund të fillojë nga 24,99 $, e cila mbështet 5 faqe në internet WordPress në një muaj. Planet e tyre janë më të kushtueshme se ofruesit e përmendur më parë në web hosting, por ato gjithashtu ofrojnë veçoritë më të mira me shfaqje të shkëlqyera gjithashtu!

Disa nga karakteristikat e shkëlqyera që mund të përfitoni në WPX Hosting janë:

 • Certifikata falas SSL
 • Migrime të pakufizuara falas
 • Skanimi i malware (dhe heqja nëse është e nevojshme)
 • Mbështetje 24/7 (në 30 sekonda do të merrni një staf të përgjegjshëm nga ekipi i tyre)
 • Rezervime automatike ditore
 • PHP 7+

Shumica e përdoruesve rekomanduan WPX Hosting për shkak të reputacionit të tyre të lartë në sigurinë e faqes tuaj dhe ju dhanë faqen plotësisht të punës pa ndonjë kosto shtesë.

Prandaj, plani i tyre i pajtimeve mund të jetë më i lartë se të tjerët, por tiparet e tyre të ofruara ia vlen çdo qindarkë.

Vizitoni Hosting WPX

4. Kinsta

Kinsta është gjithashtu një ofrues i menaxhuar i WordPress që menaxhon infrastrukturën e Google Cloud Platform. Kontrolloni shqyrtimi ynë i plotë i Kinsta.

Isshtë renditur si një nga ofruesit më të shtrenjtë të pritjes ashtu si WPX Hosting; ato gjithashtu ofrojnë një larmi karakteristikash si:

 • PHP 7+
 • nginx
 • Kontejnerë LXD
 • MariaDB

Karakteristika kryesore përfshijnë:

 • Rezervime ditore
 • Zbulimi DDoS, zjarret e harduerit, monitorimi në kohë për më shumë veçori të sigurisë
 • Shitje të thjeshta në skenë

Plani i çmimeve Kinsta fillon me 30 dollarë në muaj për një sit të vetëm.

Vizitoni Kinsta

5. Rrjetet pritëse

Hostwinds është një nga ofruesit më të shpejtë të pritjes në internet që ofron një plan me bandë të pakufizuar dhe ruajtje.

Plani i tyre më i lirë fillon me 6.99 dollarë në muaj për të mbështetur një sit të vetëm dhe duke filluar nga 8,99 $ në muaj për të pritur katër site. Nëse dëshironi të përfitoni nga Hostwinds që mund të mbështesin faqe të pakufizuar, mund të blini planin e tyre mujor duke filluar nga 10,99 $ në muaj.

Hostwinds ofrojnë karakteristika si:

 • Adresa IP e dedikuar falas
 • Instalues ​​automatik i butë
 • Migrime falas
 • Certifikata falas SSL

Përveç Hostwinds, shikoni videon tonë në pret që ofrojnë SSL falas. Ekziston gjithashtu një mënyrë unike për të paguar Hostwinds; ju mund t’i paguani me cryptocurrency (një shumëllojshmëri e monedhave të ndryshme, përfshirë të gjitha monedhat kryesore).

Vizitoni hostwinds

përfundim

Pra, e keni pastruar mendjen tuaj në të cilën mbajtja e lirë në internet është e përshtatshme për ju?

Kosto-efektive opsionet më të mira për të mbështetur web hosting dilema juaj janë A2 Hosting, Cloudways, Hostwinds. Ne gjithashtu kemi rënë poshtë Alternativa më e mirë e Hosting GoDaddy, sigurohuni që ta kontrolloni edhe atë!

Nga ato tre opsione më të mira, Cloudways ka ofertën më të mirë, ato ofrojnë një lloj unik të pritjes bazuar në mbajtjen e cloud, dhe është i lehtë për t’u përdorur, veçanërisht për fillestarët në këtë biznes.

Por nëse jeni të gatshëm të shpenzoni më shumë para në web hosting tuaj, unë sugjeroj të zgjidhni Cloudways pasi ofron serverët më të sigurt, së bashku me mbështetjen e besueshme të klientit që është gjithmonë në dispozicion sa herë që ju nevojitet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map