8 Alternativat më të mira të hostimit të GoDaddy (Duke filluar nga 1.99 $ / muaj)

GoDaddy është kumbari i të gjithë regjistruesve të domain. Përveç regjistrimit të emrave të domain, GoDaddy gjithashtu ofron shërbime pritëse si një shtesë e mundshme për bizneset që nuk dyshojnë. Duke marrë parasysh disa histori të pafavorshme që keni dëgjuar në lidhje me shërbimet e tyre të pritjes, ju mund të dëshironi të lypni ofertën e tyre të pritjes dhe të gjeni listën tonë të 8 alternativave më të mira në zgjedhjen e zgjidhjes së duhur të pritjes për ju bazuar në nevojat dhe buxhetin tuaj.


Për ju që të ndërtoni një faqe në internet të suksesshme, duhet të keni një themel të fortë. Dhe kjo është arsyeja pse ju duhet një ofrues të besueshëm web hosting.

Çfarë ndodh në qoftë se ju zgjidhni një host web që nuk është e drejtë për ju? Epo, thjesht e vëni veten në rreziqe siç janë renditja negative e SEO, trafiku i ulët dhe më e rëndësishmja, të ardhura nga mungesa. Mundësia juaj më e mirë mund të jetë migrimi i faqes tuaj në një host tjetër.

Gjërat që duhet të merren parasysh në blerjen e një ofruesi të web hosting

Le të flasim për gjërat që ju duhet të kërkoni në një host të uebit.

Së pari dhe më e rëndësishmja, për çfarë po përdorni faqen tuaj të internetit? Cili është qëllimi i saj? Pse doni ta ndërtoni atë? Kërkesat e ofruesit tuaj të pritjes varen nga ajo lloj uebfaqeje që po përpiqeni të krijoni.

Nëse sapo filloni një blog, mund të shkoni për një pritje falas, siç janë Blogger dhe WordPress. Unë nuk inkurajoj përdorimin e një hosti falas në internet, megjithatë.

Nëse keni një uebfaqe të vogël dhe nuk keni nevojë për veçori të përparuara të pritës të internetit, atëherë zgjidhni një pritje të përbashkët.

Nëse dëshironi një host më të madh dhe më fleksibël, atëherë VPS (server privat virtual) mund të jetë ai që po kërkoni.

Nëse po ndërtoni një faqe në internet eCommerce dhe prisni të merrni një trafik të lartë, do t’ju duhet një server i dedikuar për server.

Tani, këtu janë disa faktorë që duhet të merrni parasysh përpara se të vendosni për një ofrues të një web hosting:

 • Kostoja e mbajtjes së faqes në internet
 • Garanci për kthimin e parave
 • Mbështetja e klientit
 • Koha e ngarkesës
 • uptime
 • Lehtësinë e përdorimit

Pse dhe pse jo GoDaddy

Pra, le të shohim disa nga arsyet pse ose pse të mos shkojmë në GoDaddy.

Përparësitë

 • E përballueshme – Plani i tij i çmimeve fillon aq i ulët sa 1 $ në muaj.
 • Instalim i shpejtë i WordPress – Mund të ndërtoni me shpejtësi një faqe në internet WordPress me instalimin automatik të WordPress-it.
 • Ndërtues i paracaktuar i faqes së internetit – Mund të ndërtoni faqen tuaj edhe nëse jeni fillestar me faqet e tij të ndërtuara paraprakisht dhe ndërtuesin tërheqës dhe tërheqës.
 • Domain falas – Do të merrni një domain falas me planin e tij vjetor.
 • 99.9% Uptime

disavantazhet

 • Slow – GoDaddy është referuar gjithashtu si CrapDaddy sepse faqet e internetit të pritura në shërbimin e tyre kanë tendencë të jenë shumë të ngadalta.
 • Kostoja – Ju mund të merrni shërbime më të lira të pritjes në internet nga ofruesit e tjerë. Ju mund të merrni zbritjet vetëm me GoDaddy kur blini një plan 3-vjeçar.
 • Kufizimet e hapësirës – Hapësira e diskut dhe baza e të dhënave tuaja janë të kufizuara.
 • Mungesa e mbështetjes eCommerce – GoDaddy nuk ofron mbështetje për eCommerce në krahasim me web hosting zgjidhje të tjera.
 • Asnjë funksion eksporti – Nëse keni filluar në një ndërtues të faqes në internet GoDaddy, dhe doni të transferoni faqen tuaj të internetit në WordPress, mund të jetë sfiduese për ta bërë këtë.

Tani, cilat janë disa nga alternativat më të mira të mbajtjes në internet të GoDaddy?

Ndërsa këto janë disa alternativa të shkëlqyera të GoDaddy, disa shërbime janë më të mira se të tjerët. Rekomandimi im i hostimit është Zona e Sajtit sepse ato ofrojnë shpejtësi të jashtëzakonshme për faqen tuaj të internetit dhe mbështetje të shpejtë të rrufeve.

Adam @ WPCrafter

1. Bluehost

Bluehost rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.org dhe një nga ofruesit e shërbimeve më të njohura të hostimit në internet sot, me më shumë se 2 milion abonime.

Farë mund të merrni nga Bluehost?

 • Domain falas
 • Certifikatë falas SSL
 • 1-klikim i instaluar WordPress
 • Qasje 24/7 në mbështetjen e klientëve të tyre
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Sidoqoftë, nëse doni të filloni një uebfaqe jo-WordPress, Bluehost nuk ofron një ndërtues të uebfaqes së vet.

Mimi fillon me 2.75 dollarë në muaj. Shumë e përballueshme për të ngritur dhe drejtuar faqen tuaj, apo jo?

Vizitoni Bluehost

2. SiteGround

Nëse dëshironi një uebsajt të shpejtë, atëherë përfundimisht shkoni në SiteGround. Shtë gjithashtu një nga ofruesit e shërbimeve më të njohura të pritjes së faqeve në internet, dhe ofron shërbime të ndryshme siç janë hostimi i WordPress, pritja WooCommerce dhe pritja në re.

Me mbështetjen e 24/7 të SiteGround, krijuesit të faqeve të internetit, shërbimin e transferimit të faqes së internetit, rezervimet falas dhe Cloudflare CDN dhe llogaritë falas të postës elektronike, ia vlen të kushtoni.

SiteGround gjithashtu ju garanton që të ketë një uptime 99,9% e faqen tuaj te internetit.

Mimi i rregullt fillon me 11,95 $ në muaj.

Vizitoni SiteGround

3. HostGator

Për newbies, një tjetër ofrues i shërbimit të hostit të njohur dhe akoma të besueshëm që duhet të kontrolloni është HostGator.

Ajo ofron shërbime të tilla si ndërtues i faqes në internet, mbajtjen e WordPress, hosting VPS dhe host të dedikuar.

Ju mund të filloni shpejt me ndërtuesin e saj të internetit që ka funksionalitet tërheqës dhe rënie. Ju mund të zgjidhni nga temat dhe pjesët e saj të para-ndërtuara që lehtë mund t’i përshtatni sipas kërkesave tuaja të markës.

Nëse tashmë keni një uebfaqe ekzistuese, mos u shqetësoni sepse HostGator mund t’ju ndihmojë të migroni përmbajtjen tuaj ekzistuese në platformën e saj. Ajo gjithashtu ofron mbështetje 24/7, garanci për kthimin e parave 45-ditore, dhe 99.9% me kohën e duhur.

Mimi i rregullt fillon me 3,84 dollarë në muaj.

Vizitoni HostGator

4. iPage

iPage është ndoshta një nga ofruesit e shërbimeve më të lira por shumë të besueshëm të mbajtjes së faqeve në treg në treg. Megjithatë, ajo ofron vetëm një plan hosting GoDaddy ndryshe, e cila ofron shumë.

Farë mund të merrni nga një shërbim iPage? Fjalë për fjalë, gjithçka që ju mund të merrni nga një shërbim më i shtrenjtë i web hosting.

 • Domain falas
 • Adresa e emailit falas
 • Ndërtues i faqes në internet
 • Modelet e para-ndërtuara të faqes në internet
 • Certifikatë falas SSL
 • Transferim falas i domenit
 • Mbështetje 24/7
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Një tjetër gjë e mirë në lidhje me iPage është se është një partner i gjelbër i EPA (Agjencisë së Mbrojtjes së Mjedisit), që do të thotë se qendrat e të dhënave dhe serverët e tij në internet kontribuojnë në zvogëlimin e gjurmës së karbonit pasi ato mundësohen nga energjia e erës..

Ju mund të merrni një plan pritjeje iPage me një çmim të veçantë hyrës prej 1.99 $ në muaj. A nuk është e shkëlqyeshme?

Vizitoni iPage

5. DreamHost

Një tjetër lojtar i shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për gjithçka që pret në internet është DreamHost. Ajo ofron shërbime të tilla si mbajtja e WordPress, pritja e përbashkët, hostimi i VPS, pritja e dedikuar dhe pritja në re.

Cilat janë përfshirjet që mund të keni nga blerja e një plani të DreamHost?

 • Domain falas
 • Certifikatë falas SSL
 • Ndërtues i faqes në internet
 • 1-klikim i instaluar WordPress
 • Mbështetje 24/7

A e dini se ofron garancinë më të zgjatur të kthimit të parave? Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre, mund të kërkoni një rimbursim të plotë brenda 97 ditëve. Po, 97 ditë, më shumë se tre muaj duke provuar shërbimin e tyre të pritjes. Coolshtë mirë, huh?

Mimi fillon me 2.59 dollarë në muaj.

Vizitoni DreamHost

6. A2 Hosting

Nëse jeni të shqetësuar nëse përdorni një host që vepron në Windows ose Linux, atëherë A2 Hosting është një zgjidhje miqësore për zhvilluesit për ju. Ajo ofron shërbime të ndryshme pritëse siç janë hostimi i përbashkët, hosti i shitësit, mbajtja e VPS dhe pritja e dedikuar.

Gjithashtu, A2 Hosting është i mirënjohur për të pasur një shërbim shumë të shpejtë dhe të besueshëm të mbajtjes në internet që përdor serverë deri në 20x më të shpejtë për faqen tuaj të internetit.

Ju gjithashtu mund të mbështeteni në ekipin e saj të mbështetjes 24/7, dhe madje mund të kërkoni një rimbursim me garancinë e kthimit të parave në çdo kohë..

Një tjetër gjë më e mirë që mund të merrni nga A2 Hosting janë:

 • Certifikatë falas SSL
 • SSD falas
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Serverë me performancë të lartë turbo

Mimi fillon me 3,92 dollarë në muaj.

Vizitoni A2 Hosting

7. GreenGeeks

Unë kam përmendur që iPage është një ofrues i shërbimit ekologjik miqësor të mbajtjes në internet. Kështu është edhe GreenGeeks. It’sshtë ofruesi # 1 i rrjetit të energjisë me energji jeshile që ofron hostim.

Ajo ofron mbajtjen e faqeve në internet, hostin e shitësit, dhe WordPress.

Farë mund të merrni nga një plan i GreenGeeks?

 • Ndërtues falas i faqes në internet tërheqje dhe tërheqje
 • Llogari email falas
 • Migrim falas në internet
 • Mbështetje 24/7
 • Domain falas
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore

Çmimi fillon në 2.95 $ në muaj. Plus, nuk ka tarifa të fshehura.

Vizitoni GreenGeeks

8. Pritja për lëvizje

Bloggerët dhe webmasterët me përvojë zgjedhin InMotion Hosting për shkak të besueshmërisë dhe karakteristikave të dëshirueshme. Shtë e aftë të mbështesë të gjitha nevojat tuaja të mbajtjes së faqes në internet pasi ato ofrojnë shërbime të ndryshme siç janë hostimi i përbashkët, hosti i shitësit, pritja e dedikuar e serverëve dhe mbajtja e VPS.

Cilat janë disa tipare të dëshirueshme që mund të merrni nga InMotion Hosting?

 • Përvojë e butë dhe e shpejtë në internet
 • Certifikatë falas SSL
 • SSD falas
 • Transferim falas në internet
 • Instalues ​​i një aplikacioni me 1 klik
 • Krijues i faqes në internet tërheq dhe tërheq
 • Rezervime falas të automatizuara
 • Mbështetje 24/7

Gjithashtu, InMotion Hosting ofron një garanci të kthimit të parave 90-ditore. Pra, nëse nuk ju pëlqen shërbimi i tyre, mund të merrni një rimbursim të plotë.

Plus, gjithashtu është i përkushtuar për të zvogëluar gjurmët e karbonit duke hapur një qendër të gjelbër të të dhënave në Los Angeles, CA dhe duke partnerizuar me Trees for the Future, një organizatë jofitimprurëse që mbjell pemë për të përmirësuar gjurmën e karbonit.

Jo vetëm që ju merrni një shërbim të besueshëm të pritjes – ju gjithashtu kontribuoni në kursimin e mjedisit. Ju mund të merrni një plan Hosting InMotion duke filluar nga 4,99 $ në muaj.

Vizitoni Pritjen e InMotion

përfundim

Vetëm për shkak se GoDaddy është shumë i popullarizuar në botën e web hosting nuk do të thotë se është alternativa më e mirë. Ju mund të zgjidhni një nga alternativat që përmenda më lart.

Por, si kujtesë, vlerësoni së pari kërkesat tuaja. Whatfarë ju nevojitet vërtet në një faqe në internet? Pasi ta keni bërë këtë, atëherë provoni listën tonë dhe merrni parasysh faktorët që ju duhet të kërkoni në një shërbim të mbajtjes së faqes në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector