WordPress Plugins për t’ju ​​rritur në marketing të Filialeve

Nëse llogarisim mënyrat se si mund të fitosh para nga faqja e internetit, atëherë marketingu i filialeve i tejkalon metodat e tjera ‘fito para online’. Ajo mbetet një nga lulëzon mjeteve monetare makinave në ditët e sotme, ku ju mund të ketë një rrjedhë e qëndrueshme të të ardhurave pasive. Në thelb, ju merrni një komision kur dikush blen produktin e shitësit në internet përmes lidhjes tuaj të referimit.


Nëse drejtoni një uebfaqe WordPress ose një blog, është një rrugë e mirë për të rritur biznesin tuaj të marketingut të filialeve. Thjesht duhet të zgjidhni shtojcën më të mirë për ju.

Farë është Marketingu i Filialit?

Marketingu i Filialeve është një lloj marrëveshje referimi ku një shitës me pakicë ose reklamues online u jep tarifa komisioni bashkëpunëtorëve për çdo shitje që ata sjellin në faqen e tyre të internetit..

Për shembull, keni vendosur të punoni me Amazon pasi është një transportues i njohur online i blerjeve. Do të duhet të rishikoni produktet që ato ofrojnë dhe të vendosni lidhjen e referimit në Amazon në faqen tuaj të internetit. Pasi klienti ta klikojë atë dhe të blejë një produkt nga faqja juaj, një përqindje e shitjes do t’ju jepet.

Një teknikë është krijimi i një seri faqesh ulje për të drejtuar audiencën tuaj dhe promovimin e produkteve. Shumë tregtarë të filialeve po bëjnë biznes me kohë të plotë dhe fitojnë një shumë serioze të parave.

Pra, krahas strategjisë tuaj të marketingut, faqja juaj e internetit kërkon shtojcat më të mira të marketingut të filialeve për të marrë biznesin tuaj në nivelin tjetër.

Shtojcat më të mira të marketingut të aksioneve për uebfaqen tuaj në WordPress

1. WPForms

WPForms ju ndihmon të bëni dy pjesë thelbësore të suksesit të biznesit tuaj të marketingut filial.

Së pari, për të ndërtuar një formë kontakti që të mund të kontaktoni shpejt me klientët tuaj në rast se ju duhen më shumë informacione ose sqarime në lidhje me produktet që ju jeni promovuese.

i dytë, për të krijuar një listë emaili duke e pyetur web vizitorët për të plotësuar formularin dhe për t’u pajtuar me buletinin tuaj. Pra, nëse botoni rregullisht postime në blog për të promovuar produktet tuaja, do të doni t’i njoftoni klientët tuaj për azhurnimin më të fundit të këtyre produkteve.

WP Forms ju lejon të ndërtoni me lehtësi dhe shpejt format e kontaktit me tiparin e tij tërheqës dhe rënie. Ju madje mund të zgjidhni nga disa modele formash të para-ndërtuar. Është gjithashtu 100% të përgjegjshëm.

Ju mund ta përdorni falas, ose nëse doni tipare më të avancuara, plani premium fillon me 79,00 dollarë në vit.

Vizitoni WPForms

2. Lidhje mjaft të bukura

Siç sugjeron emri, Pretty Links i bëjnë lidhjet tuaja të referimit të duken më mirë duke i shkurtuar dhe përshtatur ato për t’i bërë ata të duken të pastër, të paharrueshëm, të ndashëm dhe të folshëm. Lidhjet më të shkurtra janë mënyra më të mira sesa ato më të gjata pasi lidhjet e gjata ngatërrojnë klientët tuaj dhe mund të mendojnë se është një mashtrim.

Ju mund të merrni Lidhje Pretty duke filluar nga 59 dollarë në vit për një faqe të vetme të WordPress, 99 dollarë në vit për deri në 5 sit, dhe 199 dollarë në vit për deri në 25 site.

Vizitoni Lidhje Pretty

3. Etjet e ndihmuara

Shtojca ThirstyAffiliates ju ndihmon në menaxhimin e lidhjeve tuaja partnere. Për shembull, ka një ndryshim në lidhjet tuaja, dhe ju duhet të azhurnoni ato, ju mund të shkoni menjëherë në panelin e kontrollit, dhe do të shihni të gjitha lidhjet e bashkëpunimit në faqen tuaj të internetit. Ju mund të rregulloni lidhjet me ato të sakta.

Një tjetër gjë e mirë në lidhje me këtë shtojcë është se ai përdor llojet e duhura të postave me porosi, në mënyrë që të mos ketë përleshje të bazës së të dhënave ose përplasje lidhjesh. Ju gjithashtu mund të shtoni imazhe në lidhjet tuaja të anëtarëve dhe të gjurmoni çdo klikim.

Alsoshtë gjithashtu një plugin falas. Por, nëse dëshironi të zhbllokoni tiparet e saj pro, duke përfshirë gjeocifikimet, importin / eksportin CSV, kontrolluesin shëndetësor automatik të lidhjeve, lidhjen automatike të fjalëve, dhe shumë më tepër, mund ta merrni atë sa më pak që 49 dollarë në një sit të vetëm. Nëse keni uebfaqe të shumëfishtë bashkëpunëtorë, mund të blini planin e tij prej 79 $ për deri në 5 site ose 149 dollarë për faqe të pakufizuara.

Vizitoni ndihmësit e etur

4. EasyAzon

Nëse jeni një tregtar i filialeve në Amazon dhe kërkoni me dorë për produkte dhe krijoni lidhje nga brenda faqes së internetit të Amazon, atëherë unë do të sugjeroja të përdorni plugin EasyAzon.

Me EasyAzon, ju mund të krijoni automatikisht lidhje Filialin për çdo produkt Amazon. Madje ju ndihmon të gjeni produkte që janë brenda industrisë ose vendndodhjes tuaj të zgjedhur. Për ta bërë më të lehtë për blerësit tuaj që të blejnë nga faqja e internetit tuaj, gjithashtu mund të shtoni butonin ‘Buy It Now’ të Amazon.

EasyAzon është një tjetër plugin falas. Por, nëse keni faqe të shumta dhe dëshironi më shumë karakteristika pro, të tilla si funksionimi ‘shtoni në shportë, lidhjet e lidhjeve të imazheve, popupet e produkteve, mantel i lidhjeve të automatizuara të lidhjeve partnere, mund të blini vetëm për 47 dollarë. Nëse jeni një uebfaqe e filialeve për ndërtimin e agjencive për klientët, mund ta merrni atë për 67 dollarë.

Vizitoni EasyAzon

5. OptinMonster

Nëse dëshironi të rritni listën tuaj të postës elektronike përmes dritareve dhe formave të tjera të larta të konvertimit të optinës, atëherë mund të mbështeteni tek OptinMonster.

Në shikim të parë, është një aplikim i pavarur, që do të thotë se mund të integrohet me të gjitha platformat në internet përveç WordPress. Ju duhet të krijoni një llogari OptinMonster për të qenë në gjendje të përfitoni nga veçoritë e kësaj shtojce.

Me OptinMonster, ju mundeni krijoni lloje me porosi të fushatave siç janë format e shfaqjes, synime për dalje, fletëpalosje, koka lundruese dhe shufra për këmbë, etj.

Ndihmon për të kthyer vizitorët tuaj në pajtimtarë apo edhe blerës menjëherë. Si? Për shembull, një vizitor po shikon produktet e bukurisë në faqen tuaj të internetit; ju mund të shtoni një shfaqje që synon daljen e produkteve të tjera të lidhura që mund të tërheqin vëmendjen e saj, klikoni në lidhjen e filialit dhe pastaj blini.

OptinMonster është shumë i lehtë për t’u përdorur. Edhe në qoftë se ju jeni e re në industrinë e marketingut Filialin apo edhe në krijimin e formave, ajo vjen me një ndërtues drag-and-drop për ju të lehtë të krijojë forma dhe popups, dhe rregulloje ato sipas preferencës suaj dhe llojin e fushatës ju do të jeni për nisjen. Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë, ju mund të jeni të interesuar të merrni parasysh SendinBlue.

Ju mund ta merrni OptinMonster duke filluar nga 9 dollarë në muaj dhe mund të shkojë deri në 99 dollarë në muaj.

Vizitoni OptinMonster

6.Mbi përbindësh

Pra, keni vendosur lidhjet tuaja të bashkëpunimit dhe ndërtoni fushata. Nuk mbaron këtu. Ju duhet të mbani gjurmët e performancës së secilës lidhje për të ditur se sa shitje keni fituar ose sa vendosni të klikoni në një lidhje të veçantë. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të mendoni për lëvizjen tuaj të rradhës.

Nëse e dini saktësisht se kush është klienti juaj, do të jetë më e lehtë të rrisni trafikun dhe shitjet. MonsterInsights ndihmon me pjesën e analitikës së biznesit tuaj të marketingut të filialeve. Ajo lidh faqen tuaj të WordPress me Google Analytics dhe shfaq raportet e analitikës brenda pultit të WordPress.

MonsterInsights ka një version falas dhe pro. Versioni falas është në të vërtetë i mjaftueshëm për të mbuluar nevojat tuaja për analitikë, por nëse dëshironi të keni njohuri më të personalizueshme për raportim, atëherë mund të blini versionin pro duke filluar nga 99.50 dollarë në vit për një sit të vetëm, 199.50 dollarë në vit për deri në 5 site, dhe 399.50 $ për vit për deri në 25 site.

Vizitoni MonsterInsights

7. AffiliateWP

AffiliateWP është një zgjidhje e marketingut të filialeve që mban gjurmët e lidhjeve të filialeve, përfshirë produktet dhe çmimet e lidhura me to. Me këtë plugin të instaluar, ju do të shihni një skedë të re në pultin e WordPress tuaj, dhe kur të klikoni mbi të, do të shihni një pult, që përmban bashkëpunëtorët tuaj, të ardhurat, vizitat dhe informacione të tjera të ngjashme.

Easyshtë e thjeshtë për t’u instaluar dhe vendosur. Ajo siguron përcjellje të saktë të bashkëpunëtorëve dhe raportim në kohë reale. Ju madje mund ta eksportoni raportin në CSV për qëllime parashikimi, llogaritjeje ose llogari.

Nëse keni një sit të vetëm, mund të merrni AffiliateWP për 99 dollarë në vit. Nëse ju jeni një biznes të madh me faqet e shumta, atëherë blerë planet e lartë e paguar duke filluar nga 149 $ në vit, $ 249 në vit, ose $ 499 në vit.

Vizitoni AffiliateWP

8. AdSanity

Nëse dëshironi të ardhura shtesë, atëherë pse të mos reklamoni lidhjet tuaja të anëtarëve në shiritin anësor dhe brenda përmbajtjes? AdSanity ndihmon në administrimin e reklamave në faqen tuaj të internetit dhe mbajtjen e statistikave.

Edhe nëse jeni fillestar i plotë, përmes AdSanity, ju mund të krijoni reklama me pamje profesionale. Ka një ndërfaqe të pastër dhe miqësore për përdoruesit. Weightshtë i lehtë dhe i shpejtë. Nëse doni funksionalitete më të avancuara, shtojca është e shtrirë, që do të thotë se mund të shtoni disa shtesa në varësi të nevojave të biznesit tuaj të marketingut të filialeve..

Nëse jeni bloger dhe ka vetëm një faqe në internet, mund ta blini atë vetëm për 49 dollarë në vit. Nëse keni faqe të shumta dhe keni nevojë për qasje në shtesat e tij pro, mund të merrni ose planin vjetor 149 $ ose planin e jetës së 489 $.

Vizitoni AdSanity

përfundim

Fillimi i një biznesi të marketingut të filialeve mund të mos jetë i lehtë në fillim, por pasi të keni marrë atë dhe të filloni të fitoni komisione, do të zbuloni se është një biznes shumë fitimprurës. Thjesht duhet të njihni tregun tuaj të synuar dhe t’u jepni atyre produktet e duhura.

Gjëja e mrekullueshme për këtë është se nuk keni nevojë ta bëni atë manualisht. Me ndihmën e shtojcave të lartpërmendura, mund të krijoni shpejt biznesin tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map