Marketingu i Filialit 101 – Temat e WordPress & Plugins për të shtyrë suksesin tuaj

Kur kërkoni të bëni një fitim në marketingun e anëtarëve, pritet të promovoni produkte ose shërbime duke fituar komisione. Modeli i biznesit është i thjeshtë: kur ata marrin një shitje nga lidhja juaj e anëtarëve; ju merrni një komision. Kjo është arsyeja pse është pothuajse e domosdoshme të ndërtoni faqen tuaj me të gjitha mjetet më të mira të marketingut të filialeve për të tërhequr më shumë klientë.


POR, pse marketing bashkëpunëtor? Epo, ka shumë përfitime që mund të merrni kur filloni një biznes të marketingut filial. Në fillim, nuk keni nevojë të krijoni produktet dhe përmbajtjen tuaj. Thjesht rekomandon produktin e dikujt tjetër për përmbajtjen tuaj ekzistuese. Dhe, ju mund të jeni anëtar i sa më shumë programeve partnere, siç dëshironi.

Nëse jeni duke planifikuar ose thjesht filloni me një biznes të marketingut filial. Këtu janë disa këshilla:

  1. Vendosni se kush është audienca juaj e synuar. Jini të qartë në lidhje me tregun tuaj të synuar dhe nevojat e tyre që ju të jeni në gjendje të promovoni produktet dhe shërbimet e duhura për ta.
  2. Zgjedhni me kujdes cilat programe partnere për t’u bashkuar. Rishikoni termat dhe kushtet e tyre. Dhe, hulumtime rreth asaj që anëtarët e tjerë janë duke thënë në lidhje me këto programe.
  3. Instaloni mjete në faqen tuaj të internetit që janë të përqendruara në marketing të filialeve.
  4. Krijoni përmbajtje shumë tërheqëse.

Cilat janë temat më të mira për marketing të Filialeve?

Tani, duke folur për mjetet e duhura, këtu janë temat më të mira që janë dizajnuar dhe zhvilluar me mendjen e biznesit të marketingut të filialeve. Para se të ecni përpara, ne gjithashtu kemi një version më pak i gjerë i Plugins më të mirë të marketingut të partnerëve WP këtu.

1. Astra

Kur dëgjoni fjalën Astra, mendojeni për atë si temë të shpejtë, të lehtë dhe shumë të personalizueshme të WordPress. Dhe, vërtet është. Ne nuk kemi asgjë tjetër përveç fjalëve të mira për të thënë: Rishikimi ynë i ndershëm i Temës Astra.

Isshtë krijuar në bazë të një qasje modulare ku sistemi ndahet në pjesë më të vogla ose module që ju lejon të aktivizoni vetëm veçori që mendoni se do të jenë të dobishme për faqen tuaj të internetit..

Gjithashtu, është në përputhje me ndërtuesit e faqeve përfshirë Elementor, Beaver Builder, Brizy, Gutenberg, dhe shumë më tepër. Ju madje mund të ndërtoni me shpejtësi një sit duke përdorur sitet starter Astra.

Tema e Astra është falas, por ju mund të dëshironi të përmirësoni versionin e saj pro nëse keni nevojë për disa pajisje shtesë në faqen tuaj të internetit. Prmimi i saj fillon nga 59 dollarë. Mund ta instaloni me sa më shumë site që dëshironi.

Vizitoni Astra

2. Kuadri i Zanafillës

Genesis Framework u zhvillua nga StudioPress, një kompani softuerësh e krijuar dhe menaxhuar nga CopyBlogger Media. Shtë një kornizë teme cilësore premium që funksionon mirë me WordPress.

Alsoshtë gjithashtu një nga temat më të njohura të WordPress, por kryesisht punon si kornizë. Në termin e laikëve, është një temë tjetër që ka nevojë për një temë për fëmijë. Një nga arsyet kryesore që Genesis ka nevojë për një temë më të vogël është zakonisht për personalizim fleksibël siç është bërja e ndryshimeve në zonën e menusë, sfondin, stilin e fontit, ngjyrën, etj..

Korniza e Zanafillës është shumë e lehtë për t’u përdorur. Shtë i besueshëm kur bëhet fjalë për performancën pasi është një temë e lehtë. Ajo gjithashtu ofron të integruar Tools SEO. Zanafilla është aq e lehtë sa nuk duhet instaloni shtesa shtesë SEO.

Kur është fjala për sigurinë dhe mbështetjen, ju gjithashtu mund të presin më të mirën me Zanafillën. Kur bëheni një anëtar i jetës, do të merrni gjithashtu azhurnime për tërë jetën e softuerit dhe sigurisë së tyre.

Zanafilla është një pagesë e njëhershme që fillon nga 60 dollarë për kornizën dhe rreth 20 deri në 45 dollarë për secilën temë të fëmijës, ku mund të jesh për një jetë të tërë.

Vizitoni Korniza Genesis

3. KUPON

Kupon është një temë WordPress që është më e mira për marrëveshjet ditore dhe kuponat. Shtë një ofrues i përkryer i temave për shumicën e tregtarëve të bashkëpunëtorëve dhe pronarëve të e-commerce. Kupon ka një ndërfaqe shumë miqësore për përdoruesit pasi përdor një ndërtues tërheqës dhe tërheqës ku mund të krijoni një shabllon të mirë pa kodim.

Me Kupon, nuk do të keni nevojë për ndonjë shtojcë të paguar për krijimin e një siti kuponi, një treg për blerje ditore ose një dyqan për blerjen e grupeve.

Nuk ka nevojë për një temë për fëmijë krahasuar me Zanafillën. Plus, ju lehtë mund ta integroni këtë me tema të tjera si WooCommerce dhe tani ajo po ofron automatizim të marketingut në Facebook live chat.

Ju mund të blini temën për vetëm 39 dollarë, që përfshin mbështetjen e zhvilluesit për 6 muaj. Ky çmim duket shumë i arsyeshëm, veçanërisht për fillestarët duke pasur parasysh veçoritë e disponueshme në këtë temë.

Vizitoni Kupon

4. Simpli Pro

Tema Simpli Pro WP është e dedikuar posaçërisht për gratë sipërmarrëse. Isshtë i integruar me ndërtuesin drag and drop të King Composer dhe plugin ndërtues formular WP FluentForm i cili ju mundëson të merrni kontrollin e plotë mbi faqen e tyre të internetit pa koduar edhe një linjë të vetme.

Kjo temë mund të përdoret nga çdo sipërmarrëse femër, marketer në internet, mentor i jetës, trajner i shëndetit ose bloger pasi është një temë shumë e përgjegjshme eCommerce WordPress me një paketë të plotë.

Përveç modeleve të saj të shkëlqyera të temave, Simpli Pro vazhdimisht zgjeron funksionalitetin e tij dhe përpiqet të bëjë më të mirën për të ofruar përdorim të përshtatshëm për përdoruesit e tij. Kjo temë është gjithashtu pa glitch pasi ishte testuar përmes pajisjeve të ndryshme para se të publikohej për të siguruar performancën e saj.

Ju mund të merrni Simpli Pro për 49 dollarë për një licencë të vetme dhe 79 dollarë për një licencë të pakufizuar.

Vizitoni Simpli Pro

5. Themify Ultra

Themify është një nga Temat më të efektshme dhe fleksibile të WordPress, e cila vjen me shumë prej lëkure projektimi dhe site demo të integruar për të zgjedhur. Shtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur dhe e personalizueshme nga koka në këmbë pasi është duke përdorur një ndërtues tërheqës dhe tërheqje.

Lëkurat e tyre nuk përdoren vetëm për hartimet e faqes, por mund të jetë e dobishme për të krijuar një sit të mostrës reale me vetëm disa klikime. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të importuar setup demo që përfshin parametrat temë, përmbajtje, menutë, Widgets, etj.

Me Themify, ju gjithashtu mund të rrëmbeni karakteristika të lezetshme si lëvizja paralele, animacione, sportele, rrëshqitës, hartat e Google dhe shumë më tepër.

Themify shpenzimet Ultra Temë për $ 59 në plan Standard çmimit i cili përfshin edhe të gjitha 12 addons Builder.

Vizitoni Themify Ultra

6. Gjithsej

Tema totale është një temë me shumë qëllime pasi mund të krijoni çdo lloj uebsajti, të tilla si bloget, faqet e biznesit, portofolin në internet dhe dyqanet e e-commerce. Shtë një nga temat më të njohura në WordPress, kryesisht për shkak të shkathtësisë së saj dhe paketave me mjete dhe faqet e internetit demo.

Nuk janë një shumë e karakteristika që ne duhet ta duam me gjithsej. Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm dhe ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Ajo gjithashtu ka 41+ demo për të ndihmuar dhe 80+ zgjedhjet e blloqeve të faqeve ndërtuese. Nëse dëshironi të filloni me një biznes në internet, me Totalin lehtë mund të integroni WooCommerce me faqen tuaj të internetit për të filluar shitjen tuaj në internet.

Kostot totale të Temës duke filluar nga 59 dollarë të cilat përfshijnë gjashtë muaj mbështetje dhe akses gjatë gjithë jetës në azhurnimet e temës.

Vizitoni gjithsej

7. MagPlus

Theme MagPlus WP u zhvillua nga “Theme Bubble” e cila është shumë e interesuar për çdo detaj të vetëm për t’u siguruar që përdoruesit e tyre të ndërtojnë një faqe interneti të shkëlqyeshme. MagPlus është një revistë moderne, dinamike dhe në përputhje me GDPR, me temë WordPress që mund të krijojë çdo lloj uebsajti.

Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar në lidhje me performancën e tij pasi ajo ka një mekanizëm të integruar të memorjeve të fshehtë, i cili ndihmon në përshpejtimin e shpejtësisë së faqes tuaj për gati 2.4 herë. Ajo gjithashtu ofron 40+ modele modele të inbuiltuara, 25+ paraqitje artikujsh të dizajnuar me porosi, modele të personalizueshme dhe unike të headers dhe navigim të lehtë të rrëshqitësve, dhe 20 + pajisje shtesë të ndërtuara ekskluzivisht të gjitha për përfitimet e përdoruesve të tyre.

MagPlus kushton 59 dollarë me 6 muaj mbështetje falas.

Vizitoni MagPlus

8. Pro Marketingu

Marketingu Pro është zhvilluar nga një zhvillues i palëve të treta i quajtur Restored 316 Designs dhe është mbështetur nga StudioPress. Shtë një nga temat specifike që janë në dispozicion të tregut i cili përqendrohet në një biznes të shitjes në internet.

Kjo temë përdor HTML5 për të mbajtur të azhurnuar me tiparet moderne dhe për t’i ndihmuar zhvilluesit të vazhdojnë zhvillimin modern të faqeve të internetit. Mund të përshtatet 9 pajisje shtesë të gjitha në një faqe fillestare.

Ai përdor ndërtuesin e faqeve Visual Composer për të ndërtuar me lehtësi një faqe në internet. Ai gjithashtu ka shtojcën Slider Revolution dhe mbështet stilet WPML (WordPress Multilingual) dhe Google font.

Nëse jeni një tregtar i filialeve i cili është i interesuar të ndërtojë faqe të ndryshme të ngrohtë, mund të merrni Marketing Pro për 59 $.

Vizitoni Marketing Pro

9. SteadyIncome

SteadyIncome është ndërtuar posaçërisht për tregtarët e filialeve pasi tiparet këtu mund të ju ndihmojnë patjetër me fitimin e parave në internet përmes marketingut të filialeve. Gjithashtu, mund të mbështeteni në performancën e shpejtë të temës e cila rrit konvertimin dhe përmirëson renditjen e faqes suaj të internetit në motorët e kërkimit.

100shtë 100% i përgjegjshëm dhe i mbushur me karakteristika të fuqishme si optimizimi i reklamave, mjetet e pajtimit, ikonat e spikatur të mediave sociale dhe seksioni i produkteve të paraqitura. Gjithashtu, përmes sistemit të tij të cilësimeve kokrrizore, ju mund të hartoni paraqitjen e faqes fillestare bazuar në preferencën ose nevojat e biznesit tuaj.

Ju mund të blini Theme SteadyIncome për vetëm 59 dollarë.

Vizitoni SteadyIncome

10. Pro Të ardhura pasive Smart (Genesis Child Child)

Tema e zgjuar e të ardhurave Pro Pasive u nxit nga tre elementët kryesorë të Pat Flynn të një biznesi të suksesshëm në internet: hartimin, përmbajtjen dhe strategjinë. Shtë një temë për fëmijë Genesis që ju ndihmon të ndërtoni një uebfaqe efektive të marketingut të filialeve.

Tema është shumë e personalizueshme me vetëm disa klikime të miut. Mund të shkulni cilësimet, ngjyrat e sfondit, imazhet dhe përmbajtjen. Nëse po planifikoni të krijoni një dyqan në internet, ai është i stiluar paraprakisht për WooCommerce, kështu që nuk duhet të shqetësoheni shumë për ndërtimin e tij. Alsoshtë gjithashtu i përgjegjshëm për celular dhe i optimizuar për çdo shfletues.

Ju mund të merrni faqen tuaj në internet dhe të drejtuar me Smart Passive In ardhur Pro Temë së bashku me Kornizën e Zanafillës për 99,95 $.

Vizitoni Të ardhurat Smart Passive Pro

Cilat janë shtojcat më të mira dhe mjetet e tjera për marketing Affiliate?

Pra, ju keni bërë një zgjedhje se cilën temë të përdorni për faqen tuaj të internetit. Tani, cilat shtojca duhet të merrni për të fituar këtë lojë të komisionit të të ardhurave?

1. Arkitekt i lulëzuar

Kur bëhet fjalë për ndërtuesin e faqeve, Thrive Architect është opsioni më i mirë për tregtarët e filialeve. Ai është i përqendruar në marketing dhe ka një përzgjedhje të madhe të elementeve të tilla si tabela, vlerësime të yjeve dhe mbështetje për redaktimin inline.

Ajo gjithashtu ka një bibliotekë gjithëpërfshirëse të modeleve. Ju madje mund të ruani dhe ripërdorni çdo seksion për përmbajtje të tjera në faqen tuaj të internetit.

Me pak fjalë, pasi Arkitekti Thrive është përqendruar në konvertim, mund të ju ndihmojë vërtet të përshpejtoni në lojën e marketingut të anëtarëve.

Ju mund ta merrni atë lulëzon Architect për 67 dollarë për një licencë të vetme ose 97 dollarë për 5 licenca.

Vizitoni Arkitektin e Lulëzuar

2. AzonPress

Nëse jeni bashkëpunëtor i Amazonës ose planifikoni të jeni një, atëherë AzonPress është shoku juaj më i mirë. Me ndërfaqen e tij miqësore për përdoruesit, ajo menaxhon biznesin tuaj të Filialit pa probleme dhe me efikasitet.

Me AzonPress, ju do të merrni azhurnime automatike të produktit, tabela të përgjegjshme produktesh, tabela automatike krahasimi, përcjellje të saktë të bashkëpunëtorëve, paraqitje të personalizueshme, shënjestrim gjeografik, dhe më shumë.

Ju mund ta merrni Azonpress për 39 dollarë për një faqe të vetme, 79 dollarë për 20 faqe në internet dhe 199 dollarë për faqe të pakufizuara.

Vizitoni AzonPress

3. Lidhje Pretty

Nëse jeni pronar i faqes në blog dhe dëshironi të fitoni komisione të bashkëpunëtorëve, thjesht mund të shtoni lidhje të filialeve në përmbajtjen tuaj. Dhe, për t’i bërë lidhjet tuaja të duken të pastra, ju mund të dëshironi t’i shkurtoni ato. Kjo është kur plugin Pretty Links hyn në foto.

Ndryshe shorteners tjera Lidhje të tilla si tinyurl.com dhe bit.ly, Pretty Lidhjet shkurtojnë lidhjet e përdorur emrin e domain. Plus, ajo gjurmon çdo klikim në URL-në tuaj dhe nëse ka ardhur nga shfletuesi, OS dhe pritësi.

Pretty Links është falas, por gjithashtu ka një version pro ku mund të keni akses në më shumë mjete dhe lloje të ridrejtimit. It’smimi normal është me 118 dollarë në vit, por shpesh në promovim me 59 dollarë në vit për një faqe të vetme WordPress.

Vizitoni Lidhje Pretty

4. Gramatikore

Nëse botoni përmbajtje rregullisht, atëherë Grammarly është një mjet shumë i dobishëm për të kontrolluar drejtshkrimin dhe gramatikën tuaj. Nëse ekziston një gabim tipo ose gramatikor, Grammarly ju njofton për të dhe bën sugjerime se çfarë është drejtshkrimi ose gramatika e saktë. Ju thjesht mund të klikoni në korrigjim dhe automatikisht zëvendëson gabimin.

Ashtë një shtesë shtesë e shfletuesit Chrome dhe funksionon mirë me pothuajse kudo, qoftë në WordPress, email, mesazher, media sociale dhe aplikacionet e projektit.

Vizitoni Gramatikën

5. Google Analytics

Google Analytics është mjeti më gjithëpërfshirës për matjen e ROI dhe kuptimin e klientëve tuaj. Nëse jeni serioz me marketingun e filialeve, duhet të dini se sa vizitorë po vijnë në faqen tuaj te internetit dhe cilat produkte po shikojnë.

Me Google Analytics, mund të gjurmoni lidhjet dhe konvertimet tuaja, të analizoni sjelljen e konsumatorit dhe të kryeni testimin e ndarjes. Analiza e hollësishme e dhënë nga Google Analytics do t’ju ndihmojë të planifikoni dhe zbatoni strategji të ndryshme për të ndihmuar një biznes të marketingut të anëtarëve tuaj një sukses.

Vizitoni Google Analytics

6. SEMrush

Që vizitorët të jenë në gjendje të vizitojnë uebfaqen tuaj, duhet të jetë e dukshme, apo jo? Dhe, me fjalët e duhura dhe strategjitë e SEO të vendosura në faqen tuaj të internetit, ka të ngjarë të keni më shumë konvertime. Kështu që, ju nevojitet një mjet si SEMrush i cili ju lejon të kryeni kërkime për fjalët kyçe, analizën e konkurrencës, analizën e përmbajtjes, auditimin e faqes dhe rregullimin e gabimeve të SEO.

Edhe bizneset në shkallë të gjerë si PayPal, Forbes dhe Philips përdorin SEMrush për të menaxhuar shikueshmërinë e tyre në internet. Baza e të dhënave të saj ka më shumë se 120 milion fjalë kyçe dhe 46 milion fusha, duke e bërë atë një mjet të besueshëm të gjitha-në-një marketing.

Mund ta provoni SEMrush falas. Por, nëse dëshironi të azhurnoni në versionin e tij Pro, mund ta merrni me 99,95 dollarë në muaj dhe mund të shkoni deri në më shumë se 399,95 dollarë në muaj, në varësi të nevojave të biznesit tuaj.

Vizitoni SEMrush

7. Ahrefs

Ahrefs është një mjet tjetër që ju nuk dëshironi të humbisni për rritjen e trafikut tuaj të kërkimit, monitorimin e ngrohtë tuaj, dhe analizimin e strategjive të konkurrencës tuaj. Ky mjet ju ndihmon të kuptoni konkurrencën tuaj dhe sugjeron mënyra se si të keni një renditje më të lartë se ata.

Me Ahrefs, ju mund të gjeni fjalë kyçe të sakta që konkurruesit tuaj po renditen dhe sasinë e trafikut të drejtuar nga këto fjalë kyçe. Ju gjithashtu mund të shihni cilat faqe vizitohen më shumë. Ju gjithashtu do të gjeni linqe lidhëse dhe metrika të tjera të dobishme të SEO për ju që të mund të analizoni konkurrencën tuaj dhe t’i krahasoni ato me tuajat.

Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të strategjizoni marketingun tuaj. Ahrefs ju ndihmon të keni një faqe në internet SEO-miqësore në mënyrën më të shpejtë dhe më të efektshme të mundshme, duke ju bërë të rritni vizitat në internet dhe konvertimi.

Mund ta provoni për 7 dollarë për 7 ditë dhe më pas të filloni me një pajtim mujor prej 99 dollarë.

Vizitoni Ahrefs

8. SEO e shpejtë

Me më shumë se 5 milion instalime aktive, SEO Yoast është mjeti i duhur për shumicën e përdoruesve të WordPress, përfshirë tregtarët e filialeve, kur bëhet fjalë për optimizimin e motorit të kërkimit. Ajo ka një toolset madh që synon të ndihmojë faqen tuaj të jetë në një faqe apo edhe një numër në rezultatet faqe kërkimi.

SEO Yoast ka funksionalitetin më të avancuar për hartat XML, dhe përmbajtjen dhe analizën e SEO për të shkruar përmbajtje SEO-miqësore. Ju madje mund të keni kontroll të plotë mbi grasat e bukës së faqes tuaj duke thjesht shtuar një pjesë të vogël të kodit. Ju mund të përshkruani titullin dhe përshkrimet meta për konsistencën dhe markën.

SEO Yoast është një shtojcë falas, por nëse doni të përfitoni nga karakteristikat dhe funksionalitetet e tjera të përparuara, merrni një version premium duke filluar nga 89 dollarë për një sit të vetëm.

Vizitoni SEO në SEO

9. Kalendari Redaktues

Në varësi të kamareve tuaj të zgjedhur dhe sa shpesh krijoni përmbajtje, mund të përdorni shtojcën e Kalendarit Redaksional për caktimin e postimeve që do të jenë në kohë për një ngjarje specifike të rëndësishme për tregun tuaj të synuar.

Me Kalendarin Redaksional, ju mund të shikoni të gjitha postimet dhe kur ato janë planifikuar të postohen, tërhiqni dhe lëshoni ato për të ndryshuar datat, ndryshoni shpejt titullin, përmbajtjen dhe kohën, menaxhoni postimet e shkruara nga autorë të shumtë, si dhe të menaxhoni hartimet duke përdorur të reja sirtar hartimesh.

Mbani në mend se të gjitha tiparet e kësaj shtese mund të arrihen vetëm nga një administrator dhe redaktor. Nëse keni kontribues në faqen tuaj të internetit, ata mund të kursejnë vetëm postimet në modalitetin e hartimit dhe të lëvizin postimet e tyre. Subscribers mund të shohin vetëm kalendarin dhe të mos bëjnë ndryshime në të.

Vizitoni Kalendarin Redaktues

10. MailChimp

Email marketing është një nga mënyrat më efektive për të marrë më shumë konsumatorë për biznesin tuaj marketing affiliate. Dhe, MailChimp është një nga mjetet më të fuqishme që ju nevojiten për dërgimin e postave elektronike për të arritur audiencën tuaj të synuar, për të promovuar produktet tuaja dhe për t’i kthyer ato në shitje.

Jo vetëm që mund të lidheni me audiencën tuaj përmes postës elektronike, por MailChimp gjithashtu ju ndihmon të krijoni mesazhet e duhura dhe ta publikoni atë përmes faqeve të uljes, mediave sociale, kartolinave, reklamave dixhitale dhe formave të regjistrimit.

Ju mund të krijoni gazeta me një prekje të markës suaj, të planifikoni fushata, të gjurmoni nivelet e hapura, të menaxhoni profilet e pajtimtarëve tuaj, të bëni analitikë dhe të gjeneroni raporte për një kuptim më të mirë të sjelljes së pajtimtarëve tuaj. Ju madje mund të kryeni testimin e ndarjes dhe ndarjen e listës së postave.

MailChimp është falas për një numër maksimal të 2,000 kontakteve, 10,000 dërgime mujore, dhe 2,000 dërgon çdo ditë. Shtë ideale nëse sapo filloni të rritni audiencën tuaj. Sidoqoftë, mund të azhurnoni në planin e tij të paguar duke filluar nga 9,99 $ në muaj.

Vizitoni MailChimp

përfundim

Përtej çdo dyshimi, marketingu i filialeve është me të vërtetë një biznes shumë fitimprurës në internet. Suksesi i tij, megjithatë, ende varet nga aspekte të ndryshme, të tilla si strategjinë tuaj të hynin në tregun tuaj të synuar dhe efektivitetin në përdorimin e mjeteve të marketingut Filialin.

Nëse mësoni të shfrytëzoni temat dhe mjetet që përmenda më lart, do të jeni në gjendje të filloni dhe rritni perandorinë tuaj të marketingut të filialeve. Bërë gabime është një përvojë të mësuarit, por të armatosur me temat më të mira dhe mjetet që ekspertët përdorin, ju jeni në rrugën tuaj me ngjyrë fluturon!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector