10 Shërbime dhe Softuerë më të mirë të marketingut me email për vitin 2019

Ju mund të shpërndani gjithçka që duhet të thonë ditët e marketingut të postës elektronike në lidhje me të. Jo më pak se Zbulohet Business.com se “për çdo 1 $ të shpenzuar për marketing me postë elektronike në Shtetet e Bashkuara, kthimi mesatar është 44 $”. Nëse kjo nuk është një ROI e mrekullueshme për ju, atëherë duhet të keni më shumë mënyra krijuese sesa të bëni email për të komunikuar dhe shkëmbyer lajmet me klientët tuaj. Nuk ka asnjë mohim se është ende një nga strategjitë më të efektshme të marketingut të të gjitha kohërave.


Nëse dëshironi që klientët tuaj të ndiejnë se janë të denjë dhe duke u siguruar që marrin përmbajtje informuese, atëherë mund të keni nevojë për programin më të mirë të marketingut për të ndihmuar që biznesi juaj të jetë me reputacion.

Si të zgjidhni shërbimin më të mirë të marketingut me email

Le t’ju përshkojmë faktorët që ju duhet të merrni parasysh në zgjedhjen e shërbimit të duhur të marketingut me email.

1. Pricemimi

Sigurisht, është në krye të listës. Pasi të kuptoni se çmimi është çështja më e rëndësishme në konsideratë, sigurohuni që të regjistroheni në planin që është i denjë për shërbimin dhe komoditetin e tyre..

Provoni të vlerësoni qëndrimin e biznesit tuaj nëse biznesi mund të mbështesë pajtimin e këtij shërbimi marketing dhe nëse do të jetë e dobishme për biznesin të rritet.

Nuk ka asgjë të keqe të investosh në këtë lloj shërbimesh, por është thelbësore të hulumtosh për një të duhur që do të të ndihmojë vërtet.

2. Lehtësia e përdorimit

Shumë nga pronarët e faqeve të internetit nuk janë shumë të ditur për çështjet teknike. Kështu që, në zgjedhjen e shërbimit të duhur të marketingut, sigurohuni që ai të jetë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur. Shikoni këto shtojcat e marketingut me email që mund t’ju çojë në nivelin tjetër në fushatat tuaja në eCommerce.

3. Dorëzimi

Dorëzimi nënkupton aftësinë e shërbimit të marketingut për të ofruar postë elektronike në kohën e caktuar. Ashtë përparësi të zgjidhni një shërbim që siguron nivelet maksimale të dorëzimit.

4. Mjetet e Testimit të Splitit A / B

Testimi A / B llogarit sjelljen e klientit tuaj. Përdoret për të përcaktuar se cili ndryshim performon më mirë për një qëllim të dhënë konvertimi.

Të kesh këtë lloj mjeti është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përcaktuar se cila strategji funksionon dhe cila nuk funksionon. Kjo mund të jetë e mirë së bashku me nivele të ndryshme si:

 • A / B Testing postë titull
 • A / B Testimi i kopjes së kapjes së postës
 • A / B Testimi i shkallës së hapur të postës

5. Analitika dhe Raportimi

Analitika dhe raportimi ju ndihmojnë të përcaktoni lëvizjen e klientëve tuaj dhe sa efektive është strategjia juaj e marketingut me email përmes nivelit të hapur dhe të klikimeve, dhe sa është norma e konvertimit.

6. Mjetet e automatizmit

Mjetet e automatizimit nuk janë të domosdoshme për të gjithë tregtarët me email, por ato mund të jenë një mënyrë për të pasur të ardhura pasive për biznesin tuaj.

Nëse sapo po filloni, duhet të gjeni një shërbim të marketingut me email që ofron ndarje për t’ju ndihmuar të jepni përmbajtje më të rëndësishme për pajtimtarët tuaj.

7. Forma Builder

Shtë i përshtatshëm nëse zgjidhni një program marketing që ofron një ndërtues të shkëlqyeshëm formash. Ndërtuesi i formave bën që strategjia juaj të jetë më tërheqëse duke përdorur format e regjistrimit në varësi të ofertave tuaja. Ne renditëm shtojcat më të mira të formës WP për t’ju lejuar të vendosni se cila ju përshtatet më mirë.

8. Integrimi

Nëse biznesi juaj përdor aplikacione si WordPress, Shopify, WooCommerce dhe të tjerët, sigurohuni që programi juaj i shërbimit të marketingut mund të bëhet së bashku me ta. Gjithashtu, sigurohuni që të gjitha mjetet thelbësore që jeni duke përdorur nuk do të rrëzohen kur përdorni një program specifik të marketingut me email.

Shërbimet më të mira të marketingut me email

Tani, le të shkojmë në softverin më të mirë të marketingut me email për ta përdorur për biznesin tuaj.

1. ConvertKit

ConvertKit është një ofrues i shërbimit të postës elektronike i cili është i dobishëm, veçanërisht për blogerët, podcast-et dhe kompanitë e tjera që po ndërtojnë audiencën.

ConvertKit gjithashtu ka një veçori automatizimi vizual që do t’ju lejojë të krijoni një model në çfarëdo mënyre që dëshironi. Me ConvertKit, gjithçka bëhet brenda vetë redaktorit të automatizmit. Pra, duke klikuar në një hap me email do t’ju lejojë ta redaktoni atë brenda linjës.

Për dallim nga ofruesit e tjerë të shërbimit të postës elektronike, ConverKit kryesisht përqendrohet në postë elektronike vetëm me tekst, e cila është më intime në komunikimin me pajtimtarët tuaj.

ConvertKit fillon me një gjykim 14-ditor falas dhe 29 $ / muaj.

Vizitoni ConvertKit

2. Frikë

Aweber është një nga ofruesit më të themeluar të shërbimit të marketingut me email. Biznesi po funksiononte që nga vitet ’90, gjë që e bën atë një shërbim të besueshëm të marketingut.

Aweber është më e mira për t’u përdorur në modelet e formës së regjistrimit. Isshtë miqësor ndaj përdoruesve posaçërisht për përdoruesit jo-teknikë pasi është i lehtë për tu përdorur në personalizimin e formave tuaja të regjistrimit. Aweber ka funksionalitet Testimi A / B në format që u janë dërguar marrësve tuaj, kështu që ju lehtë mund të kontrolloni nëse strategjia juaj po funksionon apo jo.

Një tjetër veçori e njohur e Aweber është aplikacionet e tyre mobile Aweber të cilat mund të dërgoni email me lehtësi përmes përdorimit të telefonave tuaj celular.

Aweber ofron një provë 30-ditore dhe mund të blihet me 19 dollarë në muaj.

Vizitoni Aweber

3. Kontakt i vazhdueshëm

Kontakti i vazhdueshëm ka shumë azhurnime gjatë gjithë viteve të tij në biznes. Aplikimi i tij për marketing i postës elektronike lejon bizneset të importojnë të dhënat e klientit nga spreadsheets ose klientët e postës elektronike, të tilla si Gmail dhe Microsoft Outlook.

Gjithashtu, një nga azhurnimet e tij të fundit është se tani mund të lidheni në faqet e Facebook për të vendosur reklamat tuaja.

Kontakti i vazhdueshëm është i drejtpërdrejtë për t’u përdorur pasi ajo ka një ndërtues email-and-drop ku mund të dizajnoni dhe personalizoni strategjitë tuaja të postës elektronike duke filluar nga e para. Ai gjithashtu ka këtë karakteristikë fantastike që automatikisht u dërgon emailin marrësve që nuk e kanë parë emailin e parë për ta bërë atë më të dukshëm.

Karakteristika të tjera të Kontaktit Konstant që ju mund të shikoni përpara për:

 • Segmentimi i postës elektronike
 • Menaxhimi i Kontaktit
 • Mjetet e marketingut të ngjarjeve
 • Integrimet në E-Commerce

Kontakti i Përhershëm ofron një provë 30-ditore, dhe ju mund ta blini atë për 20 dollarë në muaj.

Vizitoni Kontaktin e vazhdueshëm

4. ActiveCampaign

ActiveCampaign ju lejon të jeni më krijues në marketingun tuaj me email. Ajo ka një mjet tërheqës dhe zvogëlim i cili e bën më të lehtë hartimin e postave elektronike të dëshiruara. Nëse nuk jeni shumë teknik, mund të përdorni gjithashtu shabllonet e tyre të bëra paraprakisht dhe të shtoni prekjen tuaj. Mund të shndërroni emailet tuaja të thjeshta të teksteve në video ose grafikë për të shprehur dhe komunikuar më shumë me kontaktet tuaja.

ActiveCampaign fillon me 15 $ / muaj me një provë falas 30-ditore.

Vizitoni ActiveCampaign

5. MailChimp

Përditësimi i fundit i MailChimp është veçoria e tij e automatizmit. Kjo i lejon përdoruesit të krijojë dhe të dërgojë postë elektronike të automatizuar kur nxitet nga veprimtaria e një pajtimtari.

MailChimp ofron një llogari falas premium, e cila është një zgjedhje e njohur për pronarët e bizneseve me pak ose pak buxhet. Edhe pse është një abonim falas, ju nuk mund të nënvlerësoni ofertat e tij pasi ato me siguri do të ndihmojnë me nevojat e biznesit.

Ju mund të merrni MailChimp falas ose të blini një çmim fillestar vetëm $ 10 / muaj.

Vizitoni MailChimp

6. GetResponse

GetResponse është një ofrues i shërbimit të marketingut shumë produktiv. Pothuajse të gjitha tiparet janë në këtë shërbim, jo ​​vetëm marketing përmes postës elektronike, por gjithashtu siguron faqet e uljes dhe faqet e internetit.

Disa nga karakteristikat e madhe të GetResponse janë:

 • Ka veçori tërheqëse dhe tërheqëse
 • Përdor autoreponders
 • Krijon fluks pune automatizimi
 • Tipar Testimi A / B për gazetat dhe faqet e uljes

GetResponse ka një provë 30-ditore falas dhe fillon me 15 dollarë në muaj.

Vizitoni GetResponse

7. SendinBlue

SendinBlue është gjithashtu i popullarizuar, veçanërisht në industrinë e tregtisë elektronike. Ajo ofron tre shërbime të tilla si email, SMS, dhe IP të dedikuar.

Kjo mund të jetë një përshtatje e shkëlqyeshme nëse keni një dyqan në internet. Ajo gjithashtu ofron SMS, mesazhe transaksionare që përcjellin lëvizjen e klientit tuaj.

Për shembull, një tekst konfirmimi do t’i dërgohet klientit tuaj pasi të jetë bërë blerja e produktit tuaj.

SendinBlue si softuer i marketingut me email ka një mjet tërheqës dhe zvogëlues për të ndihmuar përdoruesit e tij të ndërtojnë emailet e tyre lehtësisht. Ata gjithashtu mund të përdorin shabllonet e bëra paraprakisht që janë në dispozicion. Për një vështrim pa pengesa në SendinBlue, vazhdoni më tej rishikimi ynë i fundit i SendinBlue.

Automatizimi i parakohshëm është gjithashtu në dispozicion në SendinBlue të cilat janë gati për personalizim. Tre shërbimet e përmendura të ofruara të SendinBlue kanë çmimet e veta.

Mund të keni SendinBlue nga 25 dollarë në muaj.

Vizitoni SendinBlue

8. MailerLite

MailerLite është një nga më të rejat në industri. Edhe nëse janë të reja, ajo ka këtë karakteristikë unike për të dërguar marketingun tuaj të postës elektronike në pajtimtarët tuaj.

Karakteristika e tij e personalizuar ju lejon të fshehni ose shfaqni një pjesë të pashmangshme të emailit tuaj për pajtimtarët tuaj specifikë. Një tjetër gjë është që ju mund të shtoni informacionin personal të pajtimtarit (të cilin ata i dhanë vullnetarisht), në mënyrë që të mund t’u afroheni atyre në një mënyrë më personale.

MailerLite është e shkëlqyeshme për emailet me shumicë. Kjo ju ndihmon të dërgoni email në listën tuaj të kontakteve në rritje pa sherr.

Mund të keni MailerLite për një plan falas ose $ 10 / muaj.

Vizitoni MailerLite

9. Email i paracaktuar

Benchmark Email është i shkëlqyeshëm për bizneset e vogla dhe fillestare që kërkojnë krijimin e fushatave të suksesshme të marketingut me email.

Kjo ju lejon të krijoni fushata krijuese dhe të drejtpërdrejta të postave elektronike me mjetet e tyre për t’u përdorur lehtë si redaktori i postës elektronike dhe mjetet e automatizimit.

Benchmark Email ka mjete shumë të lehta për t’u përdorur, nga redaktori i tij i tërheqjes dhe rënies së emailit tek mjetet e tij të automatizimit.

Karakteristika të tjera që Benchmark Email ofron:

 • Testimi i ndarjes A / B
 • Një aplikacion mobil që e bën të lehtë shikimin e postës elektronike përmes telefonave celular
 • Integrimi të cilin ata punojnë pa probleme me 300 plus aplikacione të tjera
 • Lista e ndërtuesve

Ju mund të regjistroheni në Email Benchmark duke filluar nga plani falas në 13.9 $ në muaj.

Vizitoni Email-in e Benchmark

10. pikoj

Drip është një nga programet më të mira të marketingut me email për pronarët e dyqaneve online dhe rekomandohet, veçanërisht nëse jeni një përdorues i Shopify.

Drip ka këto karakteristika të lehta për t’u përdorur dhe të bëra para, të cilat duhen vetëm disa ndryshime, dhe ju jeni gati të shkoni. Ata gjithashtu kanë këtë Visual Builder, gjë që e bën fushatën tuaj të emailit një më të dukshme.

Do gjë që po ndodh në dyqanin tuaj Shopify, pasi ta integroni atë në Drip, automatikisht do të dërgojë një email me email në pajtimtarët tuaj që promovojnë biznesin tuaj.

Për shembull, ju po ofroni një produkt i cili do të dalë në shitje për një periudhë të caktuar, ky njoftim do të dërgojë drejtpërdrejt tek kontaktet tuaja me vlerë që promovojnë shitjen e produktit tuaj. Dëshironi më shumë dips në Drip? Ju mund të lëvizni për në rishikimi ynë i hollësishëm i Drip CRM këtu.

Mund të provoni Drip për 14 ditë falas dhe të regjistroheni në to me 49 dollarë në muaj.

Vizitoni pikën

Pyetje rreth marketingut me email

1. A kam nevojë akoma për marketing në email edhe nëse nuk jam duke shitur një produkt?

Definitely! Nëse jeni bloger, krijimi i një liste emaili dhe dërgimi i tyre për pajtimtarët tuaj që keni një postim të ri ose postim të ardhshëm do t’ju ndihmojnë.

2. Si mund të marr më shumë pajtimtarë?

Përdorimi i magnetave të plumbit është një mënyrë e shkëlqyeshme për të fituar abonentë. Një magnet kryesor është një shpërblim falas ose produkt për pajtimtarët tuaj në këmbim të adresave të tyre të postës elektronike. Mbledhja e adresave të tyre të emailit ju lejon të krijoni një listë emaili e cila është e dobishme për të fituar më shumë pajtimtarë.

3. Sa shpesh duhet të dërgoj fushata me email?

Kjo varet nga industria në të cilën po futni. Dërgimi së paku katër email në javë është i mjaftueshëm për pajtimtarët tuaj të njoftohen.

përfundim

Përdorimi i një fushate me email mund të jetë një detyrë e madhe por një strategji e shkëlqyer për të qenë një nga bizneset e njohura në industrinë tuaj.

Gjithmonë mbani mend faktorët që duhet të merrni parasysh në zgjedhjen e një ofruesi të shërbimit të marketingut me email për të shmangur ndonjë grindje dhe sherr për të ardhmen dhe rritjen e biznesit tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector