E-Ticaret Mağazanızı Başlatmak İçin Ucuz Shopify Alternatifleri

Doğru e-Ticaret platformunu seçmenin ortasında, Shopify her zaman listenin en üstünde yer alacaktır. En yaygın e-ticaret kurucularından biridir. Popülerlik, insanların e-Ticaret işindeki yeni gelenlere, olumsuz yanları derinlemesine anlamadan bile tavsiye etmeleri nedeniyle avantajlıdır..


Ama biliyor musun? Shopify tek bedene uygun bir çözüm türü bir platform değildir.

Önce Shopify’ın neden popüler olduğunu sıralayalım:

 • Kullanıcı dostu – Shopify teknik olmayan kullanıcılar için bile kullanımı kolaydır.
 • Güzel bir arayüzü var – Shopify ücretsiz olarak kullanılabilecek göz alıcı temalar sunuyor.
 • Tüm teknik özellikleri ele alır – kullanıcıların saldırıya uğramak ve sunucu kapalı kalma süresi hakkında endişelenmek zorunda kalmayacakları bir yer. Aboneleri için her şeyi hallediyorlar.
 • 7/24 Destek – Destek ekibi her zaman 7/24 kurtarmaya hazırdır. Üçüncü taraf danışmanlar da size yardımcı olmaya istekli.

Ancak, tüm olağanüstü özellikler bir fiyata geliyor.

Shopify’ın dezavantajlarından bazıları:

 • Kullanımı pahalı – Shopify’ı ilk satın aldığınızda, temel alışveriş sepetinizin pratikte hiçbir özelliği olmadığını fark edeceksiniz. Sonuç olarak, e-Ticaretinizi oluşturmayı kapsayacak üçüncü taraf uygulamalar satın alacaksınız.
 • Masraf İşlem Ücreti – ödeme sisteminize sahip olmayı seçerseniz, Shopify işlem başına% 2’den başlayarak yüksek bir işlem ücreti talep edecektir. Zorla Shopify Payments adlı işlem sistemini satın almanızı teşvik eder.
 • Kötü Uluslararası Destek – uluslararası olarak desteklenen bir e-ticaret mağazası açmayı planlıyorsanız, Shopify sizin için kesinlikle uygun değildir. Shopify Payment, aşağıdaki listede görebileceğiniz yalnızca birkaç ülkeyi desteklemektedir. Hedeflediğiniz ülke listede yoksa, Shopify sizden daha yüksek bir işlem ücreti alacaktır.
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Kanada
  • Birleşik Krallık
  • İrlanda
  • Avustralya
  • Yeni Zelanda
  • Singapur
 • Ürün Sınırlamaları – Shopify’da satılmasına izin verilmeyen birçok ürün var. Örnek seks oyuncakları / yetişkin oyuncakları, vapes ve diğer sıvı ürünler, vb..
 • Ürün Başına 3 Varyant Setiyle Sınırlı – Shopify ürün çeşitliliğini sınırlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek satıyorsanız, Shopify sizin için değil. Örneğin, bir widget satıyorsunuz; boyut, renk ve malzeme gibi yalnızca üç tür seçenek sunabilirsiniz.

Shopify’ın en iyi özellikleri yalnızca daha yüksek planlarında mevcuttur. Yeni bir satıcı prim planlarını satın almayı göze alamazsa ne olur? Ayrıca, daha düşük fiyatlı planları.

Shopify düzenli bir plan olarak ayda $ 79’dan başlar. Birden fazla ülkede bir çevrimiçi mağaza işletmek istiyorsanız, Shopify Plus’a kaydolmanız gerekir, bu da ayda $ 2000 veya bir dil eklentisi için daha yüksek ödeme yapmanız gerekir..

Şimdiye kadar, Shopify’ın neden bir şekilde aşırı puan alan bir platform olduğuna ikna olduk? Ayrıca, kolay, hızlı ve ücretsiz bir e-ticaret mağazası oluşturma hakkında video eğitimi ve bizim WordPress’te e-ticaret mağazası oluşturma konusunda kapsamlı rehber. Bununla birlikte, kalıp dökülür ve şimdi en ucuz Shopify alternatiflerini tartışmaya devam edeceğiz.

1. BigCommerce

BigCommerce, Shopify için ilk en iyi alternatiftir. BigCommerce, Shopify ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen, Shopify’dan çok daha düşük bir fiyat sunuyor.

İşte BigCommerce’nin Shopify ile paylaştığı özelliklerin aynısı:

 • Kullanıcı dostu
 • Ücretsiz güzel şablonlar
 • 7/24 Destek
 • Tüm teknolojiyi kullanır

BigCommerce’in Avantajları

1. Kutudan Çıktığı Özellikler

BigCommerce, temel alışveriş sepetine gelince Shopify’ın tam tersidir. Daha önce de belirttiğim gibi, Shopify taban arabası genellikle hiçbir şey değildir. Öte yandan, BigCommerce, Shopify ile aynı maliyetle satın alabileceğiniz daha çekici özellikler sunar.

BigCommerce, en ucuz planlarında bile harika indirim özellikleri sunar. Bazı teklifler:

 • Bir tane ücretsiz promosyon al
 • Düzenli indirimler
 • Miktar temelli katman indirimleri
 • Güvenilir müşterilerde indirimler

BigCommerce’ın temel indirim teklifleri, Shopify’ın üçüncü taraf eklentilerinden daha iyidir ve kutunun dışına ücretsiz olarak alabilirsiniz.

2. BigCommerce bir işlem ücreti almaz

BigCommerce ile işlem ücretinden endişe etmeden mağazanızda uygulamak istediğiniz herhangi bir ödeme sistemini seçebilirsiniz. Belirtilen ülke listesinde bulunmasanız bile, BigCommerce işlem ücretlerinden sizden ücret almayacak.

3. BigCommerce Kutudan Çok Kanallı Satış Teklifi Sunar

BigCommerce ile mağazanızı Amazon, eBay, Facebook ve Pinterest üzerinden yönetebilirsiniz. Envanterinizi her pazar için senkronize edebilirsiniz, bu da üçüncü taraf araçları satın almaktan büyük tasarruf sağlar.

4. BigCommerce Yol Ucuzdur

BigCommerce’ın kullanıma hazır tüm özellikleriyle, Shopify’ın üçüncü taraf uygulamalarını satın alarak çok para kazanabilirsiniz. Ayrıca, BigCommerce müşterilerinize sunmak istediğiniz sapmaları da sınırlamaz. BigCommerce’ın WooCommerce’a karşı nasıl performans gösterdiğini görün, böylece ek bilgiler edinebilirsiniz.

BigCommerce Sitesini Ziyaret Edin

2. WooCommerce

WooCommerce, e-Ticaret işlemlerinizi dünyanın en popüler içerik yönetim sisteminde almanızı sağlayan ücretsiz bir WordPress Eklentisidir. Woocommerce’ın Shopify’a getirdiği en büyük avantajlardan biri, tamamen ücretsiz olması ve önemli bir üçüncü taraf ekosistemine sahip olmasıdır. Bizde bile var WordPress’te WooCommerce’i Kurmada En Son, Hepsi Bir Arada ve Teknik Olmayan Kılavuz.

WooCommerce’in Avantajları

1. kurulumu kolay

WooCommerce, web siteniz üzerinde tam kontrol sunar. Alışveriş sepetinizi kendi kurallarınıza göre düzenleyebilir ve değiştirebilir ve ürün fiyatlarınızı kendi kararlarınıza göre ayarlayabilirsiniz..

2. kullanımı ücretsiz

WooCommerce% 100 Ücretsiz. İstediğiniz ödeme koşullarını da seçebilirsiniz. WooCommerce’deki en popüler ödeme sistemi PayPal ve Stripe’dir. Bu ikisinden memnun değilseniz, işlem ücreti olmadan başka bir ödeme sistemi yükleyebilirsiniz.

3. Daha İyi Bloglama

WooCommerce, WordPress’te bir eklenti olduğundan, tüm zamanların en popüler bloglama platformu olduğu için blogunuzu WordPress’te kolayca oluşturabilirsiniz. Bloglarınızla sorunsuz bir şekilde çalışmanın yanı sıra, WooCommerce’i aynı alan adıyla birlikte kullanabilirsiniz, bu da SEO’nuza yarar sağlar.

Ancak, dikkate almanız gereken bazı dezavantajlar da vardır. WooCommerce, Shopify’ın aksine kutunun dışında yavaş. Sayfanız üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz için özelleştirme için daha fazla teknik bilgi gerekir.

Ayrıca, kutudan çıkma özelliğini hızlandırmak için barındırma sağlayıcınızı satın almanızı gerektirir ve diğer eklentilerle çakışma şansı vardır.

WooCommerce’i ziyaret edin

3. Sepeti Aç

OpenCart’ın WooCommerce ile birçok benzerliği var. Birincisi, kullanımının% 100 ücretsiz olmasıdır. OpenCart, tamamen işletilen bir e-Ticaret mağazası olarak işlev görebilen kullanıma hazır, önceden geliştirilmiş bir alışveriş sepeti çözümüdür.

Kullanımı serbest olmanın yanı sıra, Açık Sepet’in bazı iyi özellikleri:

 • Kullanımı Kolay – Açık Sepeti kullanmak kolaydır ve alışveriş sepetinizi kontrolünüzde kolayca özelleştirebilirsiniz..
 • Aynı alana sahip bir blogunuzun olmasını sağlar
 • Hızlı ve hafif
 • Sitenizin kaynak kodunu kontrol etmenizi sağlar

Teknik açıdan bilgili iseniz, Açık Sepeti kolayca yapmak istediğiniz şeyi yapmak için değiştirebilirsiniz..

Bununla birlikte, OpenCart’ın esrarengiz dezavantajı, diğer platformlara kıyasla çok fazla üçüncü taraf desteği olmaması ve sayfanızın kontrolünü ele geçirebilmeniz için bir şekilde teknik olarak bilgili olmanız gerekiyor.

Sepeti Aç

4. Magento

Magento, Shopify ve WooCommerce’nin yanında üçüncü en iyi e-ticaret platformu olarak öne çıkıyor. Magento da% 100 ücretsiz bir platform ve WooCommerce ile OpenCart arasındaki tek benzerlik bu.

Magento’nun en iyi özelliklerinden bazıları:

 • Zengin özelliklere sahip e-ticaret platformu olarak öne çıkan Magento, eskiden yüksek kaliteli mağazalar için standarttı. Piyasadaki en pahalı ürünlerin temelidir. Piyasadaki daha esnek ve ölçeklenebilir bir e-ticaret platformudur.
 • Üçüncü taraf desteği – Magento, binlerce uzantı ve aralarından seçim yapabileceğiniz özelleştirilmiş eklentilerle birçok üçüncü taraf desteğine sahiptir.

Magento kullanmanın dezavantajı, aynı zamanda çok para maliyeti high-end web hosting gerektirir. Ayrıca, istediğiniz e-Ticaret sitesini tamamen entegre etmek için teknik beceri gerektirir ve özellikle yeni başlayan biriyseniz, kullanımı biraz karmaşıktır.

Magento’yu ziyaret edin

5. Wix

Wix’i kullanmanızı kesinlikle önermememe rağmen, çekici görünümlü bir e-ticaret mağazası oluşturmak için harika bir platform. Çok çeşitli güzel şablonlar, uygulamalar ve özelleştirilebilir seçenekler sunar.

Wix, diğer platformların sunduğu önemli özelliklerden yoksundur. FBA Desteği, SEO Desteği, terk edilmiş sepet kurtarma ve bir alışveriş sepetinin sahip olması gereken diğer temel özellikleri yoktur.

Ancak, bir hobi dükkanıysanız, Wix sizin için çalışabilir.

Wix’i ziyaret edin

Sonuç

Shopify’ın birçok artıları ve eksileri vardır ve doğru e-Ticaret platformunu seçmek bireysel ihtiyaçlara göre kaybolacaktır..

BigCommerce’ın Shopify için değerli bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. Ürünlerle ilgili çok fazla sınırlama ile uğraşmaz ve işlem ücreti yoktur. Sonuç olarak, BigCommerce şu durumlarda öne çıkar:

 1. Ürünlerinizin birden çok varyantını isteyin
 2. Hareket halindeyken sınırlı bir bütçeniz olsun

İşte aldın. Shopify’a karşı seçim özgürlüğüyle sizi güçlendirebilecek e-Ticaret platformlarını daha iyi kavrayan silahlı e-ticaret oyununa katılın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector