Affiliate Marketing Sizi Artıracak WordPress Eklentileri

Web sitenizden nasıl para kazanabileceğinizi sayarsak, bağlı kuruluş pazarlaması hala diğer online çevrimiçi para kazanın ‘yöntemlerini gölgede bırakır. Günümüzde sürekli bir pasif gelir akışına sahip olabileceğiniz patlayan nakit makinelerinden biri olmaya devam ediyor. Temel olarak, bir kişi çevrimiçi perakendecinin ürününü referans bağlantınız üzerinden satın aldığında bir komisyon alırsınız..


Bir WordPress web sitesi veya blog çalıştırıyorsanız, bağlı kuruluş pazarlama işinizi büyütmek için iyi bir yoldur. Sadece sizin için en iyi eklentiyi seçmeniz gerekiyor.

Affiliate Marketing nedir?

Satış ortağı pazarlaması, bir çevrimiçi perakendecinin veya reklamverenin, satış ortaklarına web sitelerine getirdikleri her satış için komisyon ücretleri verdiği bir tür yönlendirme düzenlemesidir..

Örneğin, tanınmış bir çevrimiçi alışveriş taşıyıcısı olduğu için Amazon ile çalışmaya karar verdiniz. Sundukları ürünleri gözden geçirmeli ve Amazon yönlendirme bağlantısını web sitenize koymalısınız. Müşteri tıkladığında ve sitenizden bir ürün satın aldığında, satışın bir yüzdesi size verilecektir.

Tekniklerden biri, kitlenizi yönlendirmek ve ürünleri tanıtmak için bir dizi açılış sayfası oluşturmaktır. Birçok bağlı kuruluş pazarlamacısı tam zamanlı iş yapıyor ve ciddi miktarda para kazanıyor.

Dolayısıyla, pazarlama stratejinizin yanı sıra web siteniz, işletmenizi bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi bağlı kuruluş pazarlama eklentilerini gerektirir.

WordPress Web Siteniz İçin En İyi Affiliate Pazarlama Eklentileri

1. WPForms

WPForms, bağlı kuruluş pazarlama işinizin başarısının iki önemli bölümünü yapmanıza yardımcı olur.

İlk olarak, tanıtımını yaptığınız ürünler hakkında daha fazla bilgiye veya açıklığa ihtiyaç duymaları durumunda müşterilerinizle hızlı bir şekilde iletişim kurabilmeniz için bir iletişim formu oluşturmak.

İkinci, bir e-posta listesi oluşturmak için sorarak ziyaretçileri formu doldurup bülteninize abone olun. Dolayısıyla, ürünlerinizi tanıtmak için düzenli olarak blog yayınları yayınlıyorsanız, müşterilerinize bu ürünlerin en son güncellemeleri hakkında bilgi vermek istersiniz..

WP Forms, sürükle ve bırak özelliği ile iletişim formlarını kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Önceden oluşturulmuş birkaç form şablonundan bile seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda% 100 duyarlı.

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz veya daha gelişmiş özellikler istiyorsanız, premium planı yılda 79,00 $ ‘dan başlar.

WPForms’u ziyaret edin

2. Güzel Linkler

Adından da anlaşılacağı gibi, Pretty Links, tavsiye bağlantılarınızı temiz, akılda kalıcı, paylaşılabilir ve konuşulabilir hale getirmek için kısaltarak ve özelleştirerek daha iyi görünmesini sağlar. Uzun bağlantılar müşterilerinizi şaşırttığından ve bunun bir aldatmaca olduğunu düşünebileceğinden, kısa bağlantılar daha uzun olanlardan daha iyidir.

Tek bir WordPress web sitesi için yılda 59 $, en fazla 5 site için yıllık 99 $ ve en fazla 25 site için 199 $ ‘dan başlayan Pretty Links alabilirsiniz..

Pretty Links’ı ziyaret edin

3. Susuz Ortaklar

ThirstyAffiliates eklentisi satış ortağı bağlantılarınızı yönetmenize yardımcı olur. Örneğin, bağlantılarınızda bir değişiklik var ve bunları güncellemeniz gerekiyor, hemen kontrol paneline gidebilir ve web sitenizdeki tüm satış ortağı bağlantılarını görürsünüz. Doğru olanlara olan bağlantıları kolayca düzeltebilirsiniz.

Bu eklenti hakkında başka bir iyi şey, veritabanı bloat veya bağlantı çakışmaları olmayacak şekilde uygun özel yazı türlerini kullanmasıdır. Ayrıca satış ortağı bağlantılarınıza resim ekleyebilir ve her tıklamayı izleyebilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz bir eklenti. Ancak, coğrafi konumlar, CSV içe / dışa aktarma, otomatik bağlantı sağlık denetleyicisi, otomatik anahtar kelime bağlama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere profesyonel özelliklerinin kilidini açmak istiyorsanız, tek bir sitede 49 $ ‘a kadar düşük bir fiyata alabilirsiniz. Birden fazla satış ortağı web siteniz varsa, en fazla 5 site için 79 $ ‘lık planını veya sınırsız siteler için 149 $’ ı satın alabilirsiniz..

ThirstyAffiliates Sitesini Ziyaret Edin

4. EasyAzon

Bir Amazon satış ortağı pazarlamacısınız ve Amazon web sitesinden manuel olarak ürün aramak ve bağlantılar oluşturmak istiyorsanız, EasyAzon eklentisini kullanmanızı öneririm.

EasyAzon ile herhangi bir Amazon ürününe otomatik olarak satış ortağı bağlantıları oluşturabilirsiniz. Hatta seçtiğiniz sektör veya niş içindeki ürünleri bulmanıza yardımcı olur. Müşterilerinizin web sitenizden satın almalarını kolaylaştırmak için Amazon’un Now Şimdi Satın Al ‘düğmesini de ekleyebilirsiniz..

EasyAzon başka bir ücretsiz eklentidir. Ancak, birden fazla siteniz varsa ve “sepete ekle” işlevselliği, resim satış ortağı bağlantıları, ürün pop-up’ları, otomatik satış ortağı bağlantı gizlemesi gibi daha fazla profesyonel özellik istiyorsanız, yalnızca 47 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz. Müşteriler için bağlı kuruluş web siteleri kuruyorsanız, bunu 67 $ karşılığında alabilirsiniz.

EasyAzon’u ziyaret edin

5. OptinMonster

E-posta listenizi pop-up’lar ve diğer yüksek dönüşüm sağlayan optin formları aracılığıyla büyütmek istiyorsanız OptinMonster’a güvenebilirsiniz.

İlk bakışta, bağımsız bir uygulamadır, yani WordPress dışında tüm web sitesi platformlarıyla entegre edilebilir. Bu eklentinin özelliklerinden yararlanabilmek için bir OptinMonster hesabı oluşturmanız gerekir.

OptinMonster ile şunları yapabilirsiniz: açılır pencere formları gibi özel kampanya türleri oluşturma, çıkış amacı pop-up’ları, slaytlar, kayan üstbilgi ve altbilgi çubukları vb..

Ziyaretçilerinizi hemen abonelere hatta alıcılara dönüştürmeye yardımcı olur. Nasıl? Örneğin, bir ziyaretçi web sitenizdeki güzellik ürünlerine bakıyor; dikkatini çekebilecek diğer ilgili ürünleri gösteren bir çıkış hedefi açılır penceresi ekleyebilir, satış ortağı bağlantısını tıklayıp satın alabilirsiniz..

OptinMonster’ın kullanımı çok kolaydır. Bağlı kuruluş pazarlama endüstrisinde yeni olsanız veya form oluştururken bile, formları ve pop-up’ları kolayca oluşturup tercihinize ve gittiğiniz kampanya türüne göre özelleştirmeniz için bir sürükle ve bırak oluşturucusuyla birlikte gelir çalıştırmak. Alternatif arıyorsanız, SendinBlue’yu düşünmek isteyebilirsiniz.

OptinMonster’ı aylık 9 ABD dolarından başlayarak ayda 99 ABD dolarına kadar yükseltebilirsiniz..

OptinMonster’ı ziyaret edin

6. MonsterInsights

Böylece, bağlı kuruluş bağlantılarınızı ayarladınız ve kampanyalar oluşturdunuz. Orada bitmiyor. Ne kadar satış yaptığınızı veya kaç tanesinin belirli bir bağlantıyı tıklamaya karar verdiğini bilmek için her bağlantının performansını izlemeniz gerekir. Bu şekilde, bir sonraki hamlenizi düşünebileceksiniz..

Müşterinizin kim olduğunu tam olarak biliyorsanız, trafiği ve satışları artırmak daha kolay olacaktır. MonsterInsights, bağlı kuruluş pazarlama işinizin analitik kısmına yardımcı olur. WordPress web sitenizi Google Analytics’e bağlar ve analitik raporlarını WordPress kontrol panelinde görüntüler.

MonsterInsights ücretsiz ve profesyonel bir sürümü var. Ücretsiz sürüm aslında analiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterlidir, ancak daha özelleştirilebilir raporlama bilgileri istiyorsanız, pro sürümünü tek bir site için yılda 99,50 ABD dolarından, 5 siteye kadar yılda 199,50 ABD doları ve 25 siteye kadar yıl.

MonsterInsights’ı ziyaret edin

7. OrtaklıkWP

AffiliateWP, kendileriyle ilişkili ürünler ve fiyatlar dahil olmak üzere bağlı kuruluş bağlantılarını takip eden bir bağlı kuruluş pazarlama çözümüdür. Bu eklenti yüklendiğinde, WordPress kontrol panelinizde yeni bir sekme görürsünüz ve tıkladığınızda bağlı kuruluşlarınızı, kazançlarınızı, ziyaretlerinizi ve diğer ilgili bilgileri içeren bir kontrol paneli görürsünüz..

Kurulumu ve kurulumu kolaydır. Doğru bağlı kuruluş takibi ve gerçek zamanlı raporlama sağlar. Raporu tahmin, defter tutma veya muhasebe amaçları için CSV’ye bile aktarabilirsiniz.

Tek bir siteniz varsa, AffiliateWP’yi yıllık 99 $ karşılığında alabilirsiniz. Birden fazla siteye sahip daha büyük bir işletmediyseniz, yıllık 149 ABD dolarından, yıllık 249 ABD dolarından veya yıllık 499 ABD dolarından başlayan daha yüksek ücretli planları satın alın.

AffiliateWP Sitesini Ziyaret Edin

8. AdSanity

Ek gelir elde etmek istiyorsanız, neden yan çubuğunuzda ve içerik içinde satış ortağı bağlantılarınızın reklamını yapmıyorsunuz? AdSanity, web sitenizdeki reklamları yönetmenize ve istatistikleri korumanıza yardımcı olur.

Tam bir acemi olsanız bile, AdSanity aracılığıyla profesyonel görünümlü reklamlar oluşturabilirsiniz. Temiz ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Hafif ve hızlı. Daha gelişmiş işlevler istiyorsanız, eklenti genişletilebilir, yani bağlı kuruluş pazarlama işinizin gereksinimlerine bağlı olarak birkaç eklenti ekleyebilirsiniz..

Bir blog yazarsanız ve yalnızca bir web sitesine sahipseniz, bunu yılda yalnızca 49 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz. Birden fazla siteniz varsa ve profesyonel eklentilerine erişmeniz gerekiyorsa, 149 dolarlık yıllık planı veya 489 dolarlık ömür boyu planı alabilirsiniz..

AdSanity’i ziyaret edin

Sonuç

Bir bağlı kuruluş pazarlama işine başlamak başlangıçta kolay olmayabilir, ancak işinizi bitirip komisyon kazanmaya başladığınızda, bunun çok kazançlı bir iş olduğunu keşfedeceksiniz. Hedef pazarınızı bilmeniz ve onlara doğru ürünleri vermeniz yeterlidir.

Bu konuda harika olan şey, manuel olarak yapmanıza gerek olmamasıdır. Yukarıda belirtilen eklentilerin yardımıyla, işinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector