Affiliate Marketing 101 – Başarınızı Yönlendirmek için WordPress Temaları ve Eklentileri

Bağlı kuruluş pazarlamasından kar elde etmek istediğinizde, komisyon kazanarak ürün veya hizmetleri tanıtmanız beklenir. İş modeli basittir: satış ortağı bağlantınızdan satış aldıklarında; komisyon alırsın. Bu nedenle, web sitenizi daha fazla müşteri çekmek için en iyi bağlı kuruluş pazarlama araçlarıyla oluşturmak neredeyse vazgeçilmezdir.


AMA, neden bağlı kuruluş pazarlaması? Affiliate marketing işine başladığınızda alabileceğiniz birçok fayda var. Başlangıçta, kendi ürünlerinizi ve içeriğinizi oluşturmanız gerekmez. Sadece mevcut içeriğinize başkasının ürününü öneriyor. Ayrıca, istediğiniz sayıda satış ortağı programına üye olabilirsiniz.

Bir bağlı kuruluş pazarlama işini planlıyorsanız veya yeni başlıyorsanız. İşte bazı ipuçları:

  1. Hedef kitlenizin kim olduğuna karar verin. Hedef pazarınız ve onlar için doğru ürünleri ve hizmetleri tanıtabilmeniz için ihtiyaçları hakkında net olun.
  2. Hangi satış ortağı programlarına katılacağınızı dikkatlice seçin. Hüküm ve koşullarını gözden geçirin. Ve diğer üyelerin bu programlar hakkında söylediklerini araştırın.
  3. Web sitenize bağlı kuruluş pazarlamasına odaklanan araçlar yükleyin.
  4. İlgi çekici içerikler oluşturun.

Affiliate Marketing için En İyi Temalar Nelerdir?

Şimdi, doğru araçlardan bahsederken, bağlı kuruluş pazarlama işi göz önünde bulundurularak tasarlanan ve geliştirilen en iyi temalar. İlerlemeden önce, burada en iyi bağlı kuruluş pazarlama WP Eklentileri daha az kapsamlı bir sürümü.

1. Astra

Astra kelimesini duyduğunuzda, onu hızlı, hafif ve çok özelleştirilebilir WordPress teması olarak düşünün. Ve gerçekten de öyle. Söyleyecek iyi sözlerden başka bir şeyimiz yok: dürüst Astra Tema İnceleme.

Sistemin yalnızca web siteniz için yararlı olacağını düşündüğünüz özellikleri etkinleştirmenize izin veren daha küçük parçalara veya modüllere ayrıldığı modüler bir yaklaşıma dayanarak tasarlanmıştır..

Ayrıca, Elementor, Beaver Builder, Brizy, Gutenberg ve çok daha fazlasını içeren sayfa oluşturucularla uyumludur. Astra Başlangıç ​​Sitelerini kullanarak hızlı bir şekilde site oluşturabilirsiniz.

Astra teması ücretsizdir, ancak web sitenizde biraz daha geliştirmeye ihtiyacınız varsa pro sürümüne yükseltmek isteyebilirsiniz. Fiyatı 59 $ ‘dan başlıyor. İstediğiniz sayıda siteyle yükleyebilirsiniz.

Astra’yı ziyaret edin

2. Genesis Çerçevesi

Genesis Framework, CopyBlogger Media tarafından oluşturulan ve yönetilen bir yazılım şirketi olan StudioPress tarafından geliştirilmiştir. WordPress ile iyi çalışan birinci sınıf bir tema çerçevesi.

Aynı zamanda en popüler WordPress temalarından biridir, ancak çoğunlukla bir çerçeve olarak çalışmaktadır. Layman’ın teriminde, bir çocuk temasına ihtiyaç duyan başka bir temadır. Genesis’in daha küçük bir temaya ihtiyaç duymasının temel nedenlerinden biri genellikle menü alanında değişiklik yapmak, arka plan, yazı tipi stili, renk vb..

Genesis Framework’ün kullanımı çok kolaydır. Hafif bir tema olduğu için performans söz konusu olduğunda güvenilirdir. Ayrıca yerleşik SEO Araçları sunuyor. Genesis o kadar hafif ki gerek yok ek SEO eklentileri yükle.

Güvenlik ve destek söz konusu olduğunda, Genesis ile de en iyisini bekleyebilirsiniz. Ömür boyu üye olduğunuzda, yazılımları ve güvenlikleri hakkında ömür boyu güncellemeler de alırsınız.

Genesis, ömür boyu yapabileceğiniz her çocuk teması için çerçeve için 60 dolar ve yaklaşık 20 ila 45 dolar arasında başlayan bir kerelik bir ödemedir..

Genesis Framework’ü ziyaret edin

3. KUPON

Kupon, günlük fırsatlar ve kuponlar için en iyi WordPress temasıdır. Çoğu bağlı kuruluş pazarlamacısı ve e-Ticaret sahibi için mükemmel bir tema sağlayıcısıdır. Kupon, kodlamadan iyi bir şablon oluşturabileceğiniz bir sürükle ve bırak oluşturucu kullandığından çok kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Kupon ile, kupon sitesi, günlük fırsatlar pazarı veya grup satın alma mağazası oluşturmak için herhangi bir ücretli eklentiye ihtiyacınız olmayacak.

Genesis’e kıyasla alt temaya ihtiyaç duymaz. Ayrıca, bunu WooCommerce gibi diğer temalarla kolayca entegre edebilirsiniz ve şimdi Facebook canlı sohbet pazarlama otomasyonu sunuyor.

Temayı, 6 ay boyunca geliştirici desteğini içeren sadece 39 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Bu fiyat, özellikle bu temada mevcut özellikler göz önüne alındığında, yeni başlayanlar için çok makul görünüyor.

Kupon’u ziyaret edin

4. Simpli Pro

Simpli Pro WP Theme özellikle kadın girişimcilere adanmıştır. King Composer sürükle bırak oluşturucu ve WP FluentForm form oluşturucu eklentisi ile entegre edilmiştir, bu da tek bir satır bile kodlamadan web siteleri üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Bu tema, eksiksiz bir paketle çok duyarlı bir e-Ticaret WordPress teması olduğu için her kadın girişimci, çevrimiçi pazarlamacı, yaşam akıl hocası, sağlık koçu veya blogcu tarafından kullanılabilir..

Harika tema tasarımlarının yanı sıra, Simpli Pro işlevselliğini sürekli olarak genişletir ve kullanıcıları için uygun kullanım sunmak için ellerinden gelenin en iyisini yapar. Bu tema aynı zamanda hatasızdır, çünkü performansını sağlamak için yayınlanmadan önce farklı cihazlar aracılığıyla test edilmiştir..

Simpli Pro’yu tek bir lisans için 49 $ ve sınırsız bir lisans için 79 $ alabilirsiniz..

Simpli Pro’yu ziyaret edin

5. Themify Ultra

Themify, birçok tasarım derisi ve aralarından seçim yapabileceğiniz yerleşik demo siteleriyle birlikte gelen en verimli ve esnek WordPress Temalarından biridir. Sürükle ve bırak oluşturucu kullandığından kullanımı çok kolaydır ve üstbilgiden altbilgiye kadar özelleştirilebilir.

Themify kaplamaları yalnızca sitenin tasarımları için kullanılmaz, yalnızca birkaç tıklamayla gerçek bir örnek site oluşturmak da yararlı olabilir. Tema ayarlarını, içeriği, menüleri, widget’ları vb. İçeren demo kurulumunu da içe aktarabilirsiniz..

Themify ile paralaks kaydırma, animasyonlar, sayaçlar, kaydırıcı, Google haritaları ve daha pek çok şey gibi harika özellikleri de yakalayabilirsiniz.

Themify Ultra Theme, 12 Builder eklentisinin tümünü de içeren Standart fiyatlandırma planında 59 ABD doları tutarındadır.

Themify Ultra’yı ziyaret edin

6. Toplam

Total Theme çok amaçlı bir temadır, çünkü bloglar, iş siteleri, çevrimiçi portföy ve e-ticaret mağazaları gibi her türlü web sitesini oluşturabilirsiniz. WordPress’teki en popüler temalardan biridir, çoğunlukla çok yönlülüğü ve araçları ve demo web siteleriyle paketleri nedeniyle.

Total ile sevmemiz gereken birçok özellik var. Tamamen özelleştirilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ayrıca yardımcı olmak için 41+ demo ve 80’den fazla sayfa oluşturucu bloğu seçeneği vardır. Bir çevrimiçi işletmeye başlamak istiyorsanız, Total ile çevrimiçi satışa başlamak için WooCommerce’i web sitenize kolayca entegre edebilirsiniz..

Toplam Tema maliyeti, altı aylık destek ve tema güncellemelerine ömür boyu erişim içeren 59 ABD dolarından başlıyor.

Toplam Ziyaret

7. MagPlus

MagPlus WP Theme, kullanıcılarının harika bir web sitesi oluşturmasını sağlamak için her ayrıntıya çok meraklı olan “Theme Bubble” tarafından geliştirildi. MagPlus, her türlü web sitesini oluşturabilen modern, dinamik ve GDPR uyumlu bir dergi WordPress temasıdır.

Ayrıca, sitenizin hızını neredeyse 2,4 kat artırmaya yardımcı olan yerleşik bir özel önbellek mekanizmasına sahip olduğundan, performansı hakkında endişelenecek bir şey yoktur. Ayrıca 40+ dahili özel şablon, 25+ özel tasarlanmış makale düzeni, özelleştirilebilir ve benzersiz başlık tasarımları ve kaydırıcıların kolay gezinmesi ve 20+ özel olarak oluşturulmuş özel widget’lar kullanıcılarının yararına.

MagPlus’ın ücretsiz 6 aylık desteği ile 59 $ maliyeti.

MagPlus’ı ziyaret edin

8. Pazarlama Uzmanı

Marketing Pro, Restored 316 Designs adlı üçüncü taraf bir geliştirici tarafından geliştirilmiştir ve StudioPress tarafından desteklenmektedir. Bir çevrimiçi satış işine odaklanan piyasada mevcut olan belirli temalardan biridir.

Bu tema, modern özelliklerden haberdar olmak ve geliştiricilerin web sitelerinin modern gelişimini sürdürmelerine yardımcı olmak için HTML5 kullanır. Bir ana sayfaya 9 farklı widget sığabilir.

Kolayca bir web sitesi oluşturmak için Visual Composer sayfa oluşturucuyu kullanır. Ayrıca Slider Revolution eklentisine sahiptir ve WPML (WordPress Çok Dilde) ve Google yazı tipi stillerini destekler.

Farklı niş web siteleri oluşturmak isteyen bir satış ortağı pazarlamacısı iseniz, Pazarlama Pro’yu 59 $ karşılığında alabilirsiniz.

Marketing Pro’yu ziyaret edin

9. Sabit Gelir

SteadyIncome, özellikle bağlı kuruluş pazarlamacıları için oluşturulmuştur, çünkü buradaki özellikler kesinlikle bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla çevrimiçi para kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, dönüşümü artıran ve web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştiren temanın hızlı performansına güvenebilirsiniz.

% 100 duyarlı ve reklam optimizasyonu, abonelik araçları, önemli sosyal medya simgeleri ve öne çıkan ürün bölümü gibi güçlü özelliklerle doludur. Ayrıca, ayrıntılı ayarlar sistemi aracılığıyla, ana sayfa düzenini tercihlerinize veya işletmenizin ihtiyaçlarına göre tasarlayabilirsiniz.

SteadyIncome Temasını yalnızca 59 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

SteadyIncome’u ziyaret edin

10. Akıllı Pasif Gelir Pro (Genesis Çocuk Teması)

Akıllı Pasif Gelir Pro Teması, Pat Flynn’in başarılı bir çevrimiçi işletmenin üç temel unsurundan türetilmiştir: tasarım, içerik ve strateji. Etkili bir bağlı kuruluş pazarlama web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan bir Genesis alt temasıdır.

Tema sadece birkaç fare tıklaması ile çok özelleştirilebilir. Ayarları, arka plan renklerini, görüntüleri ve içeriği düzenleyebilirsiniz. Bir çevrimiçi mağaza kurmayı planlıyorsanız, WooCommerce için önceden tasarlanmıştır, böylece onu inşa etmek hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca mobil uyumludur ve her tarayıcı için optimize edilmiştir.

Akıllı Pasif Gelir Pro Teması ile 99,95 $ karşılığında Genesis Framework ile web sitenizi kurup çalıştırabilirsiniz.

Akıllı Pasif Gelir Pro’yu ziyaret edin

Affiliate Marketing için En İyi Eklentiler ve Diğer Araçlar Nelerdir?

Böylece, web siteniz için hangi temayı kullanacağınızı seçtiniz. Şimdi, bu gelir komisyonu oyununu kazanmak için hangi eklentileri almalısınız??

1. Gelişen Mimar

Sayfa oluşturucu söz konusu olduğunda Thrive Architect, bağlı pazarlamacılar için daha iyi bir seçenektir. Pazarlama odaklı ve tablolar, yıldız derecelendirmeleri ve satır içi düzenleme desteği gibi çok çeşitli öğelere sahiptir.

Ayrıca kapsamlı bir şablon kütüphanesi vardır. Web sitenizdeki diğer içerikler için her bölümü kaydedebilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Özetle, Thrive Architect dönüşüme odaklandığından, bağlı kuruluş pazarlama oyununda hızlanmanıza gerçekten yardımcı olabilir.

Thrive Architect’i tek bir lisans için 67 $ veya 5 lisans için 97 $ alabilirsiniz.

Thrive Architect’i ziyaret edin

2. AzonPress

Bir Amazon iş ortağıysanız veya olmayı planlıyorsanız, AzonPress en iyi arkadaşınızdır. Kullanıcı dostu arayüzü ile bağlı şirketinizi sorunsuz ve verimli bir şekilde yönetir.

AzonPress ile otomatik ürün güncellemeleri, duyarlı ürün tabloları, otomatik karşılaştırma tabloları, bağlı kuruluşların doğru takibi, özelleştirilebilir düzenler, coğrafi hedefleme ve daha pek çok şey elde edeceksiniz.

Azonpress’i tek bir web sitesi için 39 $, 20 web sitesi için 79 $ ve sınırsız web siteleri için 199 $ alabilirsiniz..

AzonPress’i ziyaret edin

3. Güzel Linkler

Bir blog sitesi sahibiyseniz ve bağlı kuruluş komisyonları kazanmak istiyorsanız, içeriğinize bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebilirsiniz. Ve bağlantılarınızın temiz görünmesi için kısaltmak isteyebilirsiniz. İşte o zaman Pretty Links eklentisi fotoğrafa geliyor.

Tinyurl.com ve bit.ly gibi diğer bağlantı kısaltıcıların aksine, Pretty Links kendi alan adınızı kullanarak bağlantıları kısaltır. Ayrıca, URL’nizdeki her tıklamayı ve bunun tarayıcıdan mı, işletim sisteminden ve ana bilgisayardan mı geldiğini izler.

Pretty Links ücretsizdir, ancak daha fazla araca ve yönlendirme türlerine erişebileceğiniz bir pro sürümüne de sahiptir. Normalde yılda 118 ABD dolarıdır, ancak genellikle tek bir WordPress web sitesi için yılda 59 ABD dolarıdır..

Pretty Links’ı ziyaret edin

4. Dilbilgisi

İçeriği düzenli olarak yayınlıyorsanız, Grammarly yazımınızı ve dilbilginizi kontrol etmek için çok yararlı bir araçtır. Yazım hatası veya dilbilgisi hatası varsa, Dilbilgisi size bunu bildirir ve doğru yazım veya dilbilgisi hakkında önerilerde bulunur. Düzeltmeyi tıklamanız yeterlidir ve hata otomatik olarak değiştirilir.

Ücretsiz bir Chrome tarayıcı uzantısıdır ve WordPress, e-postalar, haberciler, sosyal medya ve proje uygulamalarında hemen hemen her yerde iyi çalışır.

Grammarly’i ziyaret edin

5. Google Analytics

Google Analytics, YG’yi ölçmek ve müşterilerinizi anlamak için en kapsamlı araçtır. Satış ortaklığı pazarlamasında ciddi iseniz, web sitenize kaç ziyaretçinin geldiğini ve hangi ürünleri aradıklarını bilmeniz gerekir.

Google Analytics ile bağlantılarınızı ve dönüşümlerinizi izleyebilir, tüketici davranışlarını analiz edebilir ve ayrı testler yapabilirsiniz. Google Analytics tarafından sağlanan ayrıntılı analiz, bağlı kuruluş pazarlama işinizin başarılı olmasına yardımcı olacak farklı stratejiler planlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olur.

Google Analytics’i ziyaret edin

6. SEMrush

Ziyaretçilerin web sitenizi ziyaret edebilmeleri için görünür olması gerekir, değil mi? Ayrıca, web sitenize yerleştirilen doğru anahtar kelimeler ve SEO stratejileriyle, daha fazla dönüşüm elde etme olasılığınız yüksektir. Bu nedenle, anahtar kelime aramaları, rakip analizi, içerik analizi, site denetimi yapmanıza ve SEO hatalarını düzeltmenize izin veren SEMrush gibi bir araca ihtiyacınız var.

PayPal, Forbes ve Philips gibi büyük ölçekli işletmeler bile web görünürlüğünü yönetmek için SEMrush kullanıyor. Veritabanında 120 milyondan fazla anahtar kelime ve 46 milyon alan vardır, bu da onu güvenilir bir hepsi bir arada pazarlama araç kiti haline getirir.

SEMrush’u ücretsiz deneyebilirsiniz. Ancak, Pro sürümüne yükseltmek isterseniz, aylık 99,95 ABD doları karşılığında satın alabilir ve iş gereksinimlerinize bağlı olarak ayda 399,95 ABD dolarından fazla gidebilirsiniz..

SEMrush’u ziyaret edin

7. Ahrefs

Ahrefs, arama trafiğinizi büyütmek, nişinizi izlemek ve rakiplerinizin stratejilerini analiz etmek için kaçırmak istemediğiniz başka bir araçtır. Bu araç, rakiplerinizi anlamanıza yardımcı olur ve onlardan daha yüksek bir sıralamaya sahip olmanın yollarını önerir.

Ahrefs ile rakiplerinizin sıraladığı anahtar kelimeleri ve bu anahtar kelimelerden yönlendirilen trafik miktarını bulabilirsiniz. En çok hangi sayfaların ziyaret edildiğini de görebilirsiniz. Rakiplerinizi analiz edebilmeniz ve bunları kendinizle karşılaştırabilmeniz için geri bağlantılar ve diğer yararlı SEO metriklerini de bulacaksınız..

Bu şekilde, pazarlamanızı stratejik hale getirebileceksiniz. Ahrefs, SEO dostu bir web sitesine mümkün olan en hızlı ve en verimli şekilde sahip olmanıza yardımcı olarak, web sitesi ziyaretlerini ve dönüşümünü artırmanıza yardımcı olur.

7 gün boyunca 7 ABD doları karşılığında deneyebilir ve ardından aylık 99 ABD doları aboneliğinden başlayabilirsiniz.

Ahrefs’i ziyaret edin

8. Yoast SEO

5 milyondan fazla aktif kurulumla Yoast SEO, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda bağlı kuruluş pazarlamacıları da dahil olmak üzere çoğu WordPress kullanıcısının go-to aracıdır. Web sitenizin, bir sayfa veya hatta arama sayfası sonuçlarında bir numara olmasına yardımcı olmayı amaçlayan geniş bir araç setine sahiptir..

Yoast SEO, XML Site Haritaları için en gelişmiş işlevselliğe ve SEO dostu içerik yazmak için içerik ve SEO analizine sahiptir. Hatta küçük bir kod parçası ekleyerek sitenizin ekmek kırıntıları üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. Tutarlılık ve marka bilinci oluşturma için başlık ve meta açıklamaları şablonlayabilirsiniz.

Yoast SEO ücretsiz bir eklentidir, ancak diğer gelişmiş özelliklerden ve işlevlerden yararlanmak istiyorsanız, tek bir site için 89 $ ‘dan başlayan premium bir sürüm alın.

Yoast SEO’yu ziyaret edin

9. İçerik Takvimi

Seçtiğiniz niş ve ne sıklıkta içerik oluşturduğunuza bağlı olarak, hedef pazarınızla alakalı belirli bir etkinlik için zamanında olacak yayınları planlamak için İçerik Takvimi eklentisini kullanabilirsiniz..

İçerik Takvimi ile tüm yayınları görüntüleyebilir ve yayınlanmaları planlandığında tarihleri ​​değiştirmek, başlığı, içeriği ve saati hızlı bir şekilde düzenlemek, birden çok yazar tarafından yazılan yayınları yönetmek ve yeni taslakları kullanarak taslakları yönetmek için sürükleyip bırakın taslak çekmece.

Bu eklentinin tüm özelliklerine yalnızca bir yönetici ve editör tarafından erişilebileceğini unutmayın. Web sitenize katkıda bulunanlarınız varsa, yayınları yalnızca taslak modunda kaydedebilir ve kendi yayınlarını taşıyabilirler. Aboneler yalnızca takvimi görebilir ve takvimde değişiklik yapamaz.

İçerik Takvimini ziyaret edin

10. MailChimp

E-posta pazarlama, bağlı kuruluş pazarlama işiniz için daha fazla müşteri almanın en etkili yollarından biridir. MailChimp, hedef kitlenize ulaşmak, ürünlerinizi tanıtmak ve satışa dönüştürmek için e-posta göndermek için ihtiyacınız olan en güçlü araçlardan biridir..

Kitlenize yalnızca e-posta yoluyla bağlanmakla kalmaz, aynı zamanda MailChimp de doğru mesajı oluşturmanıza ve açılış sayfaları, sosyal medya, kartpostallar, dijital reklamlar ve kayıt formları aracılığıyla yayınlamanıza yardımcı olur..

Markanızın bir dokunuşuyla bültenler oluşturabilir, kampanyaları planlayabilir, açık ücretleri izleyebilir, abonelerinizin profillerini yönetebilir, analizler yapabilir ve abonelerinizin davranışlarını daha iyi anlamak için raporlar oluşturabilirsiniz. Ayrık test ve posta listesi segmentasyonu bile yapabilirsiniz.

MailChimp, maksimum 2.000 kişi, aylık 10.000 kişi ve günlük 2.000 kişi için ücretsizdir. Kitlenizi büyütmeye yeni başlıyorsanız idealdir. Bununla birlikte, aylık 9,99 ABD dolarından başlayan ücretli planına geçebilirsiniz.

MailChimp’i ziyaret edin

Sonuç

Herhangi bir şüphe ötesinde, bağlı kuruluş pazarlama gerçekten son derece karlı bir online iş. Ancak başarısı hala hedef pazarınıza sızma stratejiniz ve bağlı kuruluş pazarlama araçlarını kullanmadaki etkinliği gibi farklı yönlere bağlıdır..

Yukarıda bahsettiğim temalardan ve araçlardan yararlanmayı öğrenirseniz, kendi bağlı kuruluş pazarlama imparatorluğunuzu başlatabilir ve büyütebilirsiniz. Hata yapmak bir öğrenme deneyimidir, ancak uzmanların kullandığı en iyi tema ve araçlarla donanmış, uçan renklerle yola çıkıyorsunuz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector