Yönetilen WordPress Host İncelemesi: En İyi Seçimde Kullanışlı Rehberiniz

Web sitelerine sahip çoğu şirket, dijital varlıkların ele alınmasında birinci sınıf bir sunucunun etkisinin farkındadır. Güvenilmez olan bir sosyal medya kargaşasının barajını tetikleyebilir. Kesinti veya güvenlik ihlali şirketin hatası olmasa bile, işletme paydaşlarının öfkesinden zarar görmeyecektir.


Bu nedenle tutarlı performans ve sağlam güvenlik ana öncelik olmalıdır. Teknik uzmanların dijital varlıklarını ele almasını sağlamak için, web sitesi sahipleri kendi kendini yönetmek veya kendileri için bir şirket içi işe almak yerine yönetilen WordPress barındırma kullanmayı tercih ederler. İlgilenen teknisyenler için, işte WordPress ile ilgili en yaygın sorunların listesi ve bunların nasıl giderileceği.

WordPress web siteniz için bir web barındırma sağlayıcısı seçerken, hangisinin en ucuz olduğuna veya daha iyi bant genişliğine sahip olduğuna güvenmemelisiniz. Dikkate alınması gereken çok daha fazla faktör var:

 • Maliyet
 • Barındırma Planı Türleri
 • Sunucunun Yerleri
 • Kontrol Paneli
 • Özel alan
 • Bant Genişliği ve Depolama Boyutu
 • uptime
 • SSL ve Güvenlik Duvarı
 • Ücretsiz CDN
 • Yedekleme ve Bakım
 • Web Sitesi Geçişi
 • Müşteri desteği

Yönetilen WordPress Barındırma Nedir?

WordPress, internetteki web sitelerinin yaklaşık% 30’undan fazlasını güçlendirdiğinden, birçok web barındırma sağlayıcısı yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunmaya karar vermiştir. Bu, ana bilgisayarın WordPress web sitenizi çalıştırma ve bakımıyla ilgili tüm teknik yönleri yönettiği anlamına gelir..

Bir web sitesi sahibi olarak, web barındırma sağlayıcısı bu görevleri zaten elinizden aldığından, web sitenizin güvenliğini, hızını, performansını, çalışma süresini, yedeklerini ve güncellemelerini koruma konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Bunun sizin için anlamı nedir? İşinizi yürütmeye ve oluşturmaya odaklanabilirsiniz. Yönetilen barındırma hakkında başka bir iyi şey, premium destek almanızdır.

Şimdi, bazı dezavantajlar var, yönetilen barındırma kullanma. Paylaşılan barındırma planlarına göre daha pahalıdır. Ayrıca, bazı WordPress eklentilerini, özellikle de web sitenizi yavaşlatabilecekleri yüklemenizi kısıtlar. Temel olarak, sınırlama web sitenizin gevşek korumasıdır. Ayrıca, teknik yönler üzerinde daha az kontrole sahip olacaksınız. Teknisyen değilseniz, bu bir sorun olmaz.

En İyi Yönetilen WordPress Barındırma

1. SiteGround

SiteGround, küresel pazara yüksek kaliteli hosting çözümleri sunan bağımsız bir web hosting şirketidir. Hız ve performans söz konusu olduğunda çok güvenilirdir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak tavsiye edilmektedir..

TTFB veya İlk Bayt Süresi, web sitenizin hızını test ederken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden biridir. Kullanıcının web tarayıcısının sunucu tarafından gönderilen ilk veri baytını alması gereken zamandır. SiteGround, sabit bir sunucu yanıt süresine sahip olduğu için bu faktörü geçer.

SiteGround’un Veri Merkezleri Chicago, Londra, Amsterdam ve Singapur’dadır. Web barındırma için veri merkezlerinin konumu, dosyalarınızın aktarmak zorunda olduğu fiziksel mesafe nedeniyle önemlidir.

Ayrıca, web sitenizin günlük yedeklemesini içeren güvenlik ağı özelliklerine de sahiptir. Dolayısıyla, kişisel yedeklemeniz başarısız olsa bile, yine de dosyalarınızı SiteGround’un yedeklemesinden geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, günümüzde her web sitesi için bir zorunluluk olan Ücretsiz SSL Sertifikaları sağlar. Web sitenizdeki sorunları gidermek için yardıma ihtiyacınız olduğunda müşteri desteği de çok duyarlı.

SiteGround, Yönetilen WordPress Barındırma için üç farklı plan sunar:

 • Başlangıç ​​Planı – 10 GB Web Alanı olan 1 web sitesini destekleyebilen aylık 3,95 ABD dolarından başlar.
 • Grow Big Plan – 20 GB Web Alanı ile sınırsız web sitesini destekleyebilecek aylık 5.95 dolardan başlıyor.
 • GoGeek Planı – 30 GB Web Alanı ile sınırsız web sitesini destekleyebilecek aylık 11,95 dolardan başlıyor.

SiteGround’u ziyaret edin

2. A2 Hosting

A2 Hosting, yüksek güçlü ve kullanımı kolay bir web barındırma sağlayıcısı olarak bilinir. Vizyonu böyle iyi bir web hosting şirketi oluşturmak ve korumak için personel kendileri kullanmak istiyor.

A2 Hosting özellikleri, yıldırım hızında yükleme süreleri,% 99,9 çalışma süresi sağlamaya ve web sitenizde yardıma ihtiyacınız olduğunda 7/24 size yardımcı olacak en iyi geliştirici araçlarını ve gurulardan oluşan destek ekibini sağlamaya odaklanır.

A2 Hosting’in harika özelliklerinden bazıları sınırsız bant genişliği / veri aktarımı ve depolama, sınırsız e-posta hesapları, ücretsiz sunucu geri sarma yedeklemeleri (ek güvenlik için), risksiz para iade garantisi, telefonla ücretsiz destek, canlı sohbet ve e-posta – 7/24/365 ve daha fazlası.

Ancak, diğer web barındırma sağlayıcılarının aksine, web sitenize güvenlik eklemek için kendi SSL Sertifikanızı satın almanız gerekir.

Yönetilen WordPress Barındırma Planları tek bir site için ayda 11,99 $, 3 site için ayda 18,99 $ ve sınırsız siteler için aylık 36,98 $ ‘dan başlıyor.

A2 Hosting’i ziyaret edin

3. InMotion Barındırma

InMotion Hosting, birçok tanınmış hosting markası için bir holding şirketi olan Endurance International’a ait olmayan en büyük bağımsız barındırma sağlayıcılarından biridir..

InMotion Hosting’in inanılmaz özelliklerine bir göz atalım:

 • Kaliteli Müşteri Hizmetleri – telefon, sohbet, e-posta veya bilet sistemi aracılığıyla ABD tabanlı teknik desteğe sahiptir..
 • Performans – InMotion Hosting, TTFB hızlarının ortalamasının üstünde sürekli olarak puanlandı, bu da ana bilgisayar olarak yüksek hızlı bir performans sağladıkları anlamına geliyor.
 • Ücretsiz Veri Yedekleri – düzenli bir yedekleme yapmak her web sitesi için bir zorunluluktur. InMotion Hosting’te günlük web sitesi yedeklemelerini ücretsiz olarak yapabileceksiniz.
 • SSD sürücü depolama alanı – SSD sürücüler, eski sürücülerden çok daha hızlıdır, bu da web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar.
 • Ücretsiz SSL Sertifikası

InMotion, web sitenizin gereksinimlerine bağlı olarak ayda 7,65 dolardan başlayan Yönetilen WordPress Barındırma hizmeti sunar. WordPress önceden yüklenmiş ve ücretsiz alan adıyla veya mevcut bir alan adınız varsa ücretsiz aktarımla kullanıma hazırdır,

InMotion Hosting’i ziyaret edin

4. Kinsta WP Barındırma

Kinsta WP Hosting, Yönetilen WordPress Hosting’e odaklanmaktadır. WordPress ile 10 yılı aşkın deneyimle, sizin için en iyi çözümü garanti eder.

Müşterilerin site yönetimini neredeyse zahmetsiz hale getirmelerine yardımcı olmak için hepsi bir arada bir çözüm oluşturmaya odaklanır. Kinsta ayrıca Google Cloud Platform’u kullanarak çalışır ve bu da onu kullanıcı dostu bir web barındırıcısı yapar. 7/24 müşteri desteği, güvenilirlik ve çalışma süresi gibi faktörler vaatlerinin tatmin edici parçalarıdır.

Diğer özellikler:

 • Web sitenizin göz açıp kapayıncaya kadar hızlı yüklendiğinden emin olmak için en güncel teknolojiyi kullanma
 • Saldırıları önlemek için aktif ve pasif yöntemler kullanmak
 • Kesinti olmadan ücretsiz site geçişi
 • Ücretsiz SSL ve CDN

Fiyatlandırması tek bir web sitesi için aylık 30 $ ‘dan başlar. Daha büyük bir işletmiyseniz, web sitenizin gereksinimlerine bağlı olarak fiyatlandırma ayda 1.500 $ veya daha yüksek olabilir.

Kinsta’yı ziyaret edin

5. WP Motoru

WP Engine Hosting, bu endüstrinin öncülerinden biridir. İlk barındırma sağlayıcıları olmasının yanı sıra, kullanıcılarına yönelik güvenilirliğini ve hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor. Amazon Web Services ve Google Cloud platformu, web sitenizde en yüksek kullanılabilirliği, hızı, ölçeklenebilirliği ve güvenliği sunan ortakları arasındadır.

Veri merkezleri ABD (Iowa, Güney Carolina, Oregon), Belçika, Tayvan, Tokyo, Londra, Frankfurt, Sidney, İrlanda, Montreal’de bulunmaktadır. Konumunuza en yakın herhangi bir yere abone olabilirsiniz.

Büyüme, Ölçek, Premium ve Kurumsal planlarına abone olduğunuzda 7/24 desteğe erişebilirsiniz.

Tüm özellikler kontrol panelinde listelenir ve abone olduktan sonra, özellikleri tanımanız için bir yönlendirme gerçekleştirir.

WP Engine’in Yönetilen Hosting hizmeti performans üzerinde durur ve fiyatı sitenize çektiğiniz trafik miktarına bağlıdır. Yani, bir acemi iseniz, ayda 35 $ fiyatla bir Başlangıç ​​planı alabilirsiniz. Büyük ölçekli bir işletmeyseniz, daha yüksek bir plan veya özel bir plan yapmanız gerekir.

WP Engine’i ziyaret edin

6. Volan Barındırma

Flywheel Hosting’in misyonu, dünya çapındaki web tasarımcılarının ve web geliştiricilerinin web sitelerini WordPress platformunda oluşturmalarını kolaylaştırmaktır. Google Cloud ile ortaklaşa, hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli olan özel bir barındırma platformu oluşturmayı hedefliyor.

Volanın bazı özellikleri:

 • Ücretsiz site taşıma işlemleri
 • Gece yedekleri
 • Hızlı siteler – istenen tüm bilgileri iletmek ve okumak için tek tıklamayla hazırlama özelliğine sahiptir.
 • Ücretsiz kötü amaçlı yazılım temizleme
 • Işbirliği araçları
 • Yerleşik Önbellek – barındırma işlemini mümkün olduğunca hızlı hale getirmek için tasarlanmıştır.
 • 7/24 Müşteri Desteği

Volan Barındırma Ziyareti

Ayrıca, Volan, web sitesi geliştiricilerine ve sahiplerine web sitelerini onlarla barındırmanın güvenli olduğunu garanti eden düzenli bakım ve yedekleme yapan sağlam bir ağ altyapısı üzerine kurulmuştur..

Veri merkezleri ABD (New York, Atlanta, Dallas, San Francisco), Singapur, Tokyo, Japonya, Toronto, Kanada, Amsterdam, Hollanda, Frankfurt, Almanya ve Londra, Birleşik Krallık’ta bulunmaktadır..

Fiyatlandırması aylık 23 $ ‘dan başlar ve web sitenizde büyük aylık ziyaretler varsa ve ilgili bant genişliğine ihtiyaç duyuyorsa ayda 266 $ veya daha yüksek olabilir..

Sonuç

Birçok standart barındırma sağlayıcısı olduğu için, hangisinin aklınızdaki siteyi idare edebileceğini düşündüğünüzü seçmeniz gerekir. İşletmenizin teknik gereksinimlerinin tüm kutularını kontrol eden bir barındırma paketi satın aldığınızdan emin olmak için her barındırma sağlayıcısı için çevrimiçi incelemelere göz atmak daha iyidir.

Benzer şekilde, fiyatlandırma, yatırımınıza layık olduğundan emin olmak için en önemli konudur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector