Web Sitesi Nasıl Barındırılır | Tam Adım Adım Eğitim

Ev sahibi olmayan bir web sitesi, oturmak için parsel olmayan bir ev gibidir. Barındırma hizmeti sağlayıcıları, sitenizi Internet üzerinden barındırılması ve erişilebilir olması için gerekli araçları ve sunucu alanını sunar, ziyaretçiler için hazırdır! Şimdi sizi web sitenizi nasıl barındırabileceğiniz konusunda doğru yöne yönlendirelim – sinir bozucu teknoloji jargonları.


İlk olarak, web barındırma nedir ve neden gerekli olduğu hakkında biraz konuşalım.

Her web sitesinin içeriğine her zaman ve her yerden erişilebileceği bir “ev” gerekir. Ve bu “ev” web sunucusudur. Doğru web barındırma hizmeti sağlayıcısı varsa, web siteniz hızlı ve böylece daha fazla ziyaretçi çekmek, böylece dönüşümleri artırmak. Web sitelerinin başarı için doğru yapılandırmada olmasını istemeyenler?

Başlayalım.

1. Hangi tür web sitesi oluşturacağınıza karar verin

Bir web sitesi yapmak istiyorsunuz ancak hangi tür web sitesi oluşturacağınıza karar vermediniz. Sana yardım etmeme izin ver. İnşa edeceğiniz web sitesi türü, web sitenizin amacına bağlıdır.

Statik, dinamik, e-Ticaret veya blog web sitesinden seçim yapabilirsiniz.

 • Statik – Statik bir web sitesine düz veya sabit sayfa denir, yani web sitesini ziyaret eden her kullanıcı için değişmez. Küçük bir işletme web sitesi, kişisel bir site veya bir portföy web sitesi arıyorsanız, inşa edeceğiniz şey statik bir web sitesidir..
 • Dinamik – Öte yandan, dinamik bir web sitesi, web sitesini ziyaret eden kişi, zaman, saat dilimi, ziyaretçinin bulunduğu ülkenin anadili ve diğerleri gibi farklı koşullara bağlı olarak değişir. Facebook, Amazon ve YouTube gibi siteler, içerik her zaman değiştiği için dinamik web siteleridir.
 • e-Ticaret – Bir e-Ticaret sitesi sadece bir çevrimiçi mağazadır. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satabileceğiniz ve İnternet üzerinden ödeme alabileceğiniz çevrimiçi bir portaldır. EBay, Walmart ve GrubHub gibi siteler, e-Ticaret web sitelerine örnektir. Ve bu e-Ticaret web sitelerinin çoğu dinamik web siteleridir..
 • Blog – Bir blog, daha yeni içeriğin önce görüntülendiği ve genellikle bireysel bir yazar veya içeriklerini daha konuşma tarzında sunan küçük bir grup tarafından çalıştırıldığı, bilgilendirici bir web sitesi veya çevrimiçi bir günlük olabilir. WPCrafter bir blog web sitesi örneğidir.

Artık web sitesi türlerini bildiğinize göre, hangisini oluşturacağınıza zaten karar verdiniz mi??

İnşa edeceğiniz web sitesinin türüne karar verdikten sonra, elbette, nasıl yapılacağına da karar vermeniz gerekir. Web sitenizi oluşturabileceğiniz birkaç platform var, ancak bir WordPress platformunda çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

WordPress en popüler web sitesi yayınlama platformudur. İnternet üzerindeki tüm web sitelerinin% 30’undan fazlasının WordPress üzerine kurulu olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu kadar güçlü bir WordPress ve 10 dakika içinde bir WordPress sitesi oluşturma konusunda yaptığımız bir video eğiticimiz var. Daha da iyisi, Astra temasını kullanarak daha hızlı ve daha kolay sitelerin nasıl oluşturulacağı hakkında bir yazımız var.

İster yeni başlayan ister geliştirici olun, kolayca ve hızlı bir şekilde bir WordPress web sitesi oluşturabilirsiniz. Çoğu web barındırma sağlayıcısı, tek tıklamayla WordPress kurulum hizmetleri sunar.

Ayrıca, web sitenizi anında profesyonel hale getirebilecek tonlarca ücretsiz ve premium tema sayesinde web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Web sitenizde daha fazla özellik ve işlev istiyorsanız, amaçlarına göre güçlü WordPress eklentileri yükleyebilirsiniz.

2. Bir web barındırma hizmeti seçin

Daha önce de bahsettiğim gibi, web siteniz için bir “ana sayfa” gerekir. Bir web sitesi oluşturmadan ve ziyaretçilerinize görünür yapmadan önce, bir web barındırma planı satın almanız gerekir. Yani şimdi, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun bir web barındırma hizmeti seçmek için zamanı.

İşte bir web barındırma hizmeti seçerken dikkate alınması gereken ilk 3 şey:

 • hız
 • Güvenlik
 • Güvenilirlik

Bu şeylere sahip olan size önerebileceğim şey SiteGround.

SiteGround, WordPress.org tarafından resmi olarak% 100 çalışma süresi güvenilirliği, yıldırım hızında sayfa yükleme süreleri ve müşteriler için kaliteli destek nedeniyle önerilen bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. SiteGround’da değil misiniz? Barındırma işleminin nasıl aktarılacağıyla ilgili fırfırsız kılavuzumuz.

Teknisyen değilseniz, barındırma hizmetinizi ayarlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur; SiteGround’un destek temsilcilerine her zaman güvenebilirsiniz.

Bir barındırma hizmeti sağlayıcısının böyle etkileyici bir hız ve güvenilir performans sunması için, SiteGround gerçekten uygun fiyatlı bir hizmettir. Ayrıca, web sitenizi proaktif olarak kötü amaçlı saldırılara karşı koruduğundan güvenliği ciddiye alır.

3. Bir web barındırma planı seçin

SiteGround’un barındırma hizmetini tek bir web sitesi için ayda yalnızca 3,95 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz. Hosting planları arasındaki ana farklardan biri, oluşturabileceğiniz web sitesi sayısı ve web sitesi alanıdır. Dolayısıyla, web sitenizi yükseltmeyi veya birden çok web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, daha yüksek planlarını elde edebilirsiniz..

Ancak, yeni başlıyorsanız, elbette, sadece Başlangıç ​​planına ihtiyacınız olacak.

SiteGround’u ziyaret edin

4. Bir alan adı seçin

Bir barındırma planı seçtikten sonra alan adınızı seçmenin zamanı geldi. Web sitenize ulaşmak için ziyaretçilerinizin tarayıcılarının URL çubuğuna yazabilecekleri adrestir.

Barındırma planıyla birlikte SiteGround ile bir alan adı satın alabilirsiniz. Bir barındırma planı seçtikten sonra, yeni bir alan adı kaydetmenizi ister veya başka bir sağlayıcıdan alan adı alabilirsiniz..

Bir alan adı seçtikten sonra, bilgi formunu doldurarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Artık WordPress web sitenizi kurabilirsiniz.

5. WordPress’i yükleyin

Barındırma planınızı satın alıp alan adınızı kaydettikten sonra artık WordPress’i yükleyebilirsiniz. Neyse ki, SiteGround ile otomatik WordPress kurulumundan yararlanabilirsiniz..

Tıkla ve yükle seçeneği ile SiteGround en baştan her şeyi halleder. Bu yapıldıktan sonra, artık WordPress web sitenizi daha hızlı özelleştirebilir ve profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz..

Sadece birkaç dakika içinde tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olması için SiteGround tarafından sağlanan bir tema galerisinden seçim yapabilirsiniz..

WordPress yüklendikten sonra, artık WordPress web sitenize giriş yapabilir ve özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Sıradaki ne?

Yani, WordPress’i yüklemeyi tamamladınız. Artık özelleştirmeye ve Ana sayfa, Hakkında sayfası ve blog sayfası gibi içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, web sitesi trafiğinizi artırmak ve dönüşümü artırmak için iletişim formu, SEO, e-posta listesi ve diğerleri gibi ek özellikler ve işlevler için bazı eklentiler yükleyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector