WordPress’te WooCommerce Nasıl Kurulur

Çevrimiçi ürün satmak bir web sitesiyle başlar. Online işinizde başarılı olmak için, sanal mağazanızı nasıl yöneteceğinize dair en yeni trendleri ve stratejileri takip etmelisiniz. Bir WooCommerce sitesi kurmak e-Ticaret’in altın standardıdır ve WooCommerce’i düzgün bir şekilde nasıl kuracağınıza dair eksiksiz bir rehber bulmaktan daha fazla ağırlık veremeyiz..


Başlamadan önce, küçük bir trivia. 2040 yılına kadar çevrimiçi olarak gerçekleşecek yaklaşık% 95 satın alma işlemi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden, hala şansınız olduğunda ipleri öğrenmeniz için çok büyük bir fırsat. Bu uzun bir okuma, ancak bir video rehberini tercih ediyorsanız, e-ticaret mağazası oluşturma hakkındaki 2018 kılavuzumuz.

WooCommerce nedir?

WooCommerce, WordPress web sitenize bir e-Ticaret işlevi eklemek istiyorsanız, ihtiyacınız olan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Birkaç tıklama ile web sitenizi tamamen işlevsel bir çevrimiçi mağazaya dönüştürebilirsiniz.

Zaten 67 milyondan fazla indirme ve 4 milyondan fazla aktif yüklemeye sahip, bu da onu sayısız çevrimiçi mağaza tarafından en popüler ve en güvenilir eklenti haline getiriyor.

WooCommerce, fiziksel ve dijital ürünler satmayı planlıyorsanız ve aynı zamanda stoklarınızı, sevkıyatınızı, ödemelerinizi ve vergilerinizi otomatik olarak güvence altına almayı planlıyorsanız, sizin için mükemmel bir seçimdir.

WooCommerce Nasıl Kurulur?

Başka bir şeyden önce, web sitenize WordPress yüklemeniz ve bir tema eklemeniz gerekir. Astra Tema kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hafif ve tamamen özelleştirilebilir. Hatta bir derinlemesine Astra incelemesi artı bir 2019 Astra Video İncelemesi kontrol etmelisin. Her şeyden önce, WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde entegre olur ve çevrimiçi mağazanızı barındırmak için mükemmel bir tema haline getirir..

Astra’yı ziyaret edin

Adım 1. WooCommerce Eklentisini Yükleyin

WordPress kontrol panelinizde Eklentiler menüsüne gidin, ardından “Yeni Ekle” yi tıklayın. WooCommerce’i arayın ve “Şimdi Kur” düğmesine tıklayın. Kurulduktan sonra “Etkinleştir” e tıklayın.

Adım 2. Mağaza Kurulumu

Şimdi, formu yanıtlayarak mağazanızı kurmanın zamanı geldi. İşiniz bittiğinde, “Haydi Başlayalım!” buton.

3. Adım. Ödeme Ayarları

Şimdi kullanacağınız ödeme ağ geçidini seçebilirsiniz. Tamamlandığında “Devam” ı tıklayın.

4. Adım Nakliye Kurulumu

Şimdi, ürünleriniz için gönderim yöntemini seçin. Sabit bir ücret veya ücretsiz gönderim ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, gönderim etiketlerinizi evde basma ve hangi ağırlık ve ürün boyutları için kullanacağınızı seçme seçeneğiniz de vardır..

İşiniz bittiğinde “Devam” ı tıklayın.

5. Adım. Önerilen diğer özellikleri ayarlayın

Online mağazanız neredeyse bitti! Bir sonraki sekmede, çevrimiçi mağazanızın işlevselliğini artırmak için WooCommerce tarafından desteklenen diğer özellikleri göreceksiniz. Hepsini işaretleyebilir veya işaretlemeden bırakabilirsiniz. İşiniz bittiğinde “Devam” ı tıklayın.

Bir sonraki sekmede, mağazanızı bir güvenlik eklentisi olan Jetpack’e bağlamanız istenecektir. Sadece bu adımı atlamayı tercih ediyorum.

6. Adım. Satmaya başlayın

Ve WooCommerce’iniz tamamen kuruldu. Artık ürünlerinizi oluşturmaya veya içe aktarmaya başlayabilirsiniz.

WooCommerce’ın Temelleri

Kısa kodlar

Ürünlerinizi yazılarınıza ve sayfalarınıza eklemek istiyorsanız, WooCommerce’a bununla güvenebilirsiniz. WooCommerce ürününüzün her birinin web sitenizde herhangi bir yere ekleyebileceğiniz bir kısa kodu vardır.

WooCommerce kısa kodlarını kullanıcı hesabı verileri eklemek, siparişleri izlemek, kullanıcı hesaplarını düzenlemek, şifreleri değiştirmek ve öne çıkan ürünleri görüntülemek için de kullanabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

WordPress ile entegre WooCommerce’in kullanımı çok kolaydır. Görüyorsunuz, WooCommerce’i on dakika veya daha kısa sürede kurduk, doğru?

Ürün eklemek ve mağazanızı yönetmek de çok basit.

Tasarım ve İşlevsellikte Esneklik

Bazı platformlar tasarım ve işlevsellik açısından sınırlıdır. Ancak, WooCommerce ile sayfa düzenlerini ve istediğiniz diğer stilleri kolayca özelleştirebilirsiniz.

Çevrimiçi mağazanızın özellikleri ve işlevleri üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Çevrimiçi mağazanızın görünüşünü geliştirmek için farklı WooCommerce temaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Evet, WooCommerce sizin için her şeyi halleder.

İşlevsellik Uzantıları

Peki, çevrimiçi mağazanızın işlevselliğini genişletmek mi istiyorsunuz? Harika! WooCommerce, size bu sayısız eklentiyle bu fırsatı sunar.

Mağazanızı güncel tutmaktan mağazanızın günlük yedeklemelerine kadar SEO’nuza Google Analytics’e kadar, diğer eklentileri yükleyerek ve WooCommerce ile entegre ederek hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

WooCommerce’in Artıları ve Eksileri Nedir??

Artıları

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve ücretli tema
 • Çevrimiçi mağazanız üzerinde tam kontrol
 • Gelişmiş özellikler ve işlevler
 • Mağaza yöneticisi ve müşteri hesapları
 • İnternette büyük destek

Eksileri

 • Eğer bir acemi iseniz biraz zor olabilir
 • Mağazanızı korumak sahibi olarak sizin sorumluluğunuzdadır.
 • Sık güncellemeler
 • Alan adı ve barındırma için ayrı maliyet
 • Çoklu para birimini uygulamak biraz zor

WooCommerce Ayarları

Kupon Ekleme

Müşterilerinize kupon kullanarak indirim yapmak istiyorsanız, bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

WordPress kontrol panelinizden WooCommerce menüsüne gitmeniz yeterlidir. Ardından, “Kuponlar” ı tıklayın. “Kupon Ekle” düğmesini tıklayın.

Artık kuponunuz için bir ad ekleyebilir ve Genel sekmesinde, hangi indirim türünü kullanacağınızı, kuponun değerini, ücretsiz gönderim ve kuponun son kullanma tarihini seçebilirsiniz.

Kuponu kullanmak için izin verilen minimum ve maksimum harcamayı Kullanım kısıtlaması sekmesinde ayarlayabilirsiniz. Hangi ürünlere ve ürün kategorilerine izin verileceğini de belirleyebilirsiniz.

Kullanım sınırı sekmesinde, kuponun kullanılmasına izin verilen süreleri ve her bir kupon için öğe ve kullanıcı sınırını ayarlayabilirsiniz..

Ayarlar

WooCommerce sitenize biraz daha özelleştirme veya değişiklik eklemek istiyorsanız, WordPress panonuzdaki WooCommerce Ayarları bölümüne gidebilirsiniz..

Buradan mağaza adresinizi, para birimi seçeneklerinizi ve satış ve gönderim konumları ile varsayılan müşteri konumunuz gibi genel seçenekleri düzenleyebilirsiniz.

En İyi WordPress WooCommerce Eklentileri

Şimdi, daha önce de belirttiğim gibi, diğer eklentileri ekleyip entegre ederek WooCommerce mağazanızın işlevselliğini ve özelliklerini genişletebilirsiniz. İşte WooCommerce mağazanız için kontrol etmeniz gereken en iyi eklentiler. Ödeme ağ geçidi eklentileri mi arıyorsunuz? Ben sadece bunu kapattım.

? CartFlows

WooCommerce web sitenize yüklü olan CartFlows ile, sorunsuz bir şekilde satış hunileri oluşturarak ürün ve hizmetleri kolayca satabilirsiniz. Tek tıklamayla satış hunileriyle, ödeme sayfasını, teşekkür sayfasını ve daha fazlasını oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz..

CartFlow’ların temel özellikleri arasında:

 • Yüksek dönüşüm sağlayan şablonları içe aktarmaya hazır
 • Tüm sayfa oluşturucularla uyumlu
 • Geleneksel ve karmaşık ödeme sürecinin yerini alan, yüksek dönüşüm sağlayan ödeme sayfası
 • Sonraki adımlarda alıcılara rehberlik edecek özel teşekkür ederiz sayfası özelliği

CartFlows tamamen ücretsizdir. Daha fazla ödeme stili seçeneği, şablon, ödeme alanı kontrolü, sipariş darbesi ve daha fazlasını istiyorsanız, pro sürümünü satın alabilirsiniz.

CartFlows’u ziyaret edin

? WooCommerce Sepeti Vazgeçme Eklentisi

WooCommerce Cart Abandonment Recovery eklentisi, ödeme sayfasına ulaşıp sayfayı terk eden veya satın alma işlemini tamamlamayan kullanıcıların e-posta adreslerini yakalamak için mükemmeldir. Hatırlatmak için e-posta bildirimleri gönderebilir ve takip gönderebilirsiniz.

Bu tamamen ücretsiz eklentiyi web sitenize yükleyerek kayıp geliri kurtarın.

WooCommerce Sepeti Vazgeçme Kurtarma’yı ziyaret edin

WooCommerce Doğrudan Ödeme

Ödeme süreciniz daha basitse, dönüşüm oranının daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz? WooCommerce Direct Checkout eklentisi, alıcılarınızın alışveriş sepeti sayfasını atlayabilmeleri ve ödeme sayfasına yönlendirilebilmeleri için her ürüne “Sepete Ekle” düğmesini ekleyerek ödeme sürecinizi basitleştirmenize yardımcı olur..

Bu, alıcılarınızın doğrudan ürün sayfasından kontrol edebileceği anlamına gelir. Ayrıca, daha fazla satın almalarını teşvik etmeye yardımcı olur. Çok havalı!

WooCommerce Direct Checkout’u ziyaret edin

WooCommerce MailChimp

Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, müşterilerinizi elde tutmak, yenilerini kazanmak kadar önemlidir. Dolayısıyla, mevcut müşterilerinizin kalmasını ve mağazanızın var olduğunu hatırlatmanın en iyi yollarından biri e-posta göndermektir..

E-posta pazarlama servis sağlayıcınız MailChimp ise, anahtar WooCommerce MailChimp.

WooCommerce Mailchimp eklentisi, siparişlerinizi tamamladıktan sonra müşterilerinizi MailChimp listenize otomatik olarak abone olmanıza yardımcı olur. Bunları MailChimp ilgi gruplarınıza da ekleyebilirsiniz.

Böylece, bu eklentinin yardımıyla, alıcılarınızın e-posta adreslerini toplayabilir ve daha sonra onlara en son ürünleriniz ve promosyonlarınız hakkında e-posta gönderebilirsiniz. Kullanıcılar doldurduklarında, bilgileri otomatik olarak posta listenize eklenecek şekilde formlar da oluşturabilirsiniz..

WooCommerce MailChimp’i ziyaret edin

YITH WooCommerce Ajax Ürün Filtresi

YITH WooCommerce Ajax Ürün Filtresi, ürünlerinize filtreler eklemenizi sağlayan güçlü bir WooCommerce eklentisidir, çünkü alıcılarınızın daha basit bir satın alma yolculuğuna sahip olmasını istiyorsunuz,?

Çoğu müşteri, aradıkları ürünleri hemen görmeyi tercih eder, bu nedenle filtreler eklemek yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olmak için liste, açılır liste, renkler ve etiketler ekleyebilirsiniz.

YITH WooCommerce Ajax Ürün Filtresini ziyaret edin

WooCommerce Çok Dilde

Çevrimiçi mağazanızın dünyadaki herkes için açık olmasını planlıyorsanız, ürünlerinizi çevirmek ve aynı dili web sitenizde müşterinizin diline göre tutmak için çok dilli bir işlev eklemeyi düşünebilirsiniz..

Ayrıca, ürünlerinizi dillere bölmeden envanterinizi takip etmenize ve müşterilerinize ve yöneticilerinize dillerine göre e-posta göndermenize olanak tanır..

WooCommerce Çok Dilde Ziyaret Edin

Kaygan güverte

Kaydırıcı gibi çekici öğeler eklemek daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olabilir. En son ürünlerinizi bir kaydırıcıda görüntüleyebilir ve müşterilerinizi bağlayabilirsiniz. SlideDeck resim ve video slaytları eklemenizi sağlar.

Ayrıca, duyarlı ve SEO dostu.

Kaydırıcıyı spesifikasyonlarınıza göre bile özelleştirebilirsiniz.

SlideDeck’i ziyaret edin

Sonuç

Bir WooCommerce mağazasının nasıl kurulacağını bilmek, işinizi kesinlikle uzun bir yol açacaktır. Sadece profesyonel görünümlü bir çevrimiçi mağaza oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinize çok iyi bir çevrimiçi alışveriş deneyimi de sunabilirsiniz.

Yani, çevrimiçi mağaza iş fikrinizi arka yazıcıya koyuyorsanız, şimdi çevrimiçi mağazanızı çalıştırma zamanı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map