Dropshipping Kolaylaştı: WordPress için Adım Adım Kılavuzu Tamamlayın

Dropshipping’in yıldızlarda sizin için yazılan şey olduğuna inanıyorsanız, bu girişimde mücadele eden e-Ticaret çerezlerine yardımcı olmak için nihai WooCommerce tabanlı bir dropshipping kılavuzundaki girişimimize vagonunuzu bağlayın. Karlı bir e-ticaret mağazası oluşturma yolunu açmak için buradayız.


Yeni başlayanlar için, WordPress web sitenizi WooCommerce eklentilerini kullanarak bir e-Ticaret web sitesine dönüştürelim ve AliDropship. Bilmiyor olabilirsiniz, ancak WooCommerce Dropshipping’e başlamak istiyorsanız bu en iyi kombo.

WooCommerce’ı Shopify üzerinden dropshipping için üstün kılan şeyin ne olduğunu merak ediyorum?

 1. Bir e-ticaret mağazası oluşturmanın en popüler yolu.
 2. Yeni başlayan ve bütçenin bilincindeyseniz, WooCommerce en düşük giriş maliyetlerine ve hatta ücretsiz premium planlara sahiptir.
 3. Satmak istediğiniz ürünlerle ilgili herhangi bir sınırlama ve kısıtlama yoktur (Shopify mağazaları kullanıcılardan Hizmet Şartlarını ve Ödeme Şartlarını takip etmelerini ister veya tüm işlemleriniz için% 2 ekstra ücret ödemeniz gerekir).

Bu uzun ve ayrıntılı bir dropshipping kılavuzu olduğundan, aşağıdaki navigasyonu kullanarak gidebileceğiniz farklı bölümlere ayırdık:

Contents

Dropshipping nedir?

Önce temel konular hakkında konuşalım. Dropshipping nedir?

Dropshipping, bir satıcının mağazasında belirli bir ürünün stokunu tutmadığı bir tedarik zinciri yönetim yöntemidir. Bunun yerine, satıcılar müşteri siparişini bir üçüncü tarafa veya daha sonra ürünleri doğrudan müşteriye gönderen diğer toptancılara aktarır.

Peki, bir damla gönderici veya perakendeci olarak nasıl kazanacaksınız??

Toptan satış fiyatı ile perakende satış fiyatı arasındaki farktan kâr elde edersiniz. Bazen, toptancı ile yaptıkları anlaşmaya göre komisyon bazında kazanabilirsiniz.

Dropshipping, bir depoya sahip olma veya toplu olarak envanter satın alma endişelerini azaltır..

Dropshipping’ın ana avantajları nelerdir??

Geleneksel iş planına kıyasla dropshipping işini korumak için birçok avantaj var. Geleneksel sistemde, satıcı ürünlerini deposunda stoklar, bir web sitesi oluşturur ve bir müşteri web sitesinden satın aldığında, satıcı ürünü depoya alır ve müşteriye gönderir. Dropshipping ile gittiğinizde, avantajlar şunlardır:

 • Düşük yatırım ve ek yük gerektirir – satılacak hisse senetlerini satın almaya başlamak için büyük sermaye gerektiren, depolama ücretleri, tabelalar ve diğer gereksinimler gibi diğer ücretler gerektirir.
 • Başlamak kolay – bir e-ticaret web sitesi oluşturmak geleneksel web sitelerinden çok daha kolaydır. Mağazanızın kira sözleşmeleri, gönderim sağlayıcıları, muhasebe amaçları için envanteri izleme ve daha pek çok şey konusunda endişelenmenize gerek yok.
 • Esnek konum – e-Ticaret dropshipping işi olarak, işletme konumlarına kilitlenmek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman transfer edebilirsiniz.
 • Ölçeklenebilirlik – ölçeklendirmeniz gereken tek şey, müşteri desteği ve memnuniyeti sunma yeteneğinizdir.

Dropshipping’ın dezavantajları nelerdir?

Bu tür işlerin en büyük dezavantajı, sizi iki şekilde hedefleyebilen kar ve marjdır:

 • Tedarikçiniz, ürün yerine getirilmesini ele aldığından daha yüksek bir fiyat talep edebilir.
 • Ürününüz çok özel ve satması kolay değilse, bu sektörde çok sayıda rakip bulabilirsiniz ve müşterilere daha düşük fiyatlandırma sunabilirler. Bu faktör marjlarınıza da zarar verebilir.

Nakliye sorunları, tedarikçi hataları ve envanter sorunları da dropshipping’ın dezavantajları arasındadır. Tedarikçiniz siparişi bozduysa, bir dropshipper olarak suçlama ve hatadan sorumlu olacaksınız.

Dropshipping’a başlamak için ihtiyacınız olan öğeler

Dropshipping mükemmel bir iş değildir, ancak çevrimiçi satış işine başlamak isteyen girişimciler için harika.

Peki, bu dropshipping işine başlamak için ihtiyacınız olan şeyler neler??

Element # 1: Dropshipping ürünleri ve tedarikçileri

Tabii ki, her zaman dropship yapabileceğiniz kaliteli ürünleri bulmaya başlamalısınız. Şimdi, dikkate alınması gereken iki şey var:

 1. Ürünün kendisi – Niş pazarınızda talep edilen ürünleri düşünmeli ve bulmalısınız. Kullanıcıların istediği ancak çok fazla rakip satıcısı olmayan bir ürün bulun.
 2. Güvenilir bir tedarikçi – Tedarikçinin işiniz üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Sadece tedarikçiyi sunduğu için doğru tedarikçiyi bulmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda sevkıyat ve zamanında olma konusunda da güvenilir olmalı.

Öğe # 2: e-Ticaret mağazanız

İşletmeniz için doğru tedarikçi ve ürünü bulduktan sonra, ürünlerinizi görüntüleyebileceğiniz ve satabileceğiniz bir e-ticaret mağazası açmanız gerekir.

Çoğu satıcı dropshipping işlerini Amazon veya eBay’de yapar, ancak oradaki rekabet serttir. Bu yüzden tavsiye etmiyorum.

Kendi kişisel benzersiz dokunuşunuzla e-ticaret mağazanızı oluşturabilirsiniz. Amazon’un yerleşik kitlesini kaybedeceksiniz, ancak kesinlikle daha fazla avantajı var:

 1. Kendi markanıza sahip olabilirsiniz – Kendi mağazanızla, Amazon veya eBay’den farklı olarak aynı ürünleri sunmak için doğrudan satıcılarla rekabet etmek zorunda değilsiniz.
 2. Uzun vadeli varlıklar oluşturabilirsiniz – Kendi e-Ticaret pazarlama kanalınızla, en yüksek yatırım getirilerinden biri olarak kabul edilen e-posta listenizi oluşturabilirsiniz..
 3. Kontrol sizde – Mağazanın sahibi olduğunuz için endişelenmenize gerek yok ve mağazayı tam olarak kontrol ediyorsunuz. Dolayısıyla, Amazon veya eBay ile ilgili sorunlar sizi etkilemez.

WooCommerce neden Shopify üzerinden

Shopify çok ticarileşti, yani komisyon yoluyla ödenen kaliteli bir pazarlama ekibine sahipler. Bu platformdaki kayıt ücretini ödediğinizde komisyonları karşılanır.

WooCommerce, e-ticaret mağazanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araçtır. WordPress’te yerleşik bir platform ve WordPress’teki en popüler e-ticaret eklentilerinden biri.

Bir acemi olsanız bile, teknik bilgi gerektirmediği ve kullanımı neredeyse zahmetsiz olduğu için WordPress web sitenizden benzersiz, profesyonel bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir ve çalıştırabilirsiniz. Başını aşmak WooCommerce sitesi kurma konusunda adım adım kılavuzumuz, daha fazla bilmek istiyorsan.

WooCommerce’ın Daha İyi Olmasının Ana Nedenleri

1. Fiyatlandırma

WordPress ve WooCommerce kesinlikle ücretsiz! Bir WooCommerce mağazası çalıştırmak için tek yapmanız gereken bir yatırım olarak yansıtması gereken kendi web hosting satın almaktır. İhtiyacınız olacak pakete bağlı olarak ayda sadece 5 $ alır.

Bütçe şu anda çok darsa, WooCommerce ücretsiz bir eklenti olduğu için endişelenmenize gerek yok. 100 dolardan daha düşük bir tutarda bir çevrimiçi mağaza açabilirsiniz. Daha iyi barındırma ve WooCommerce premium sürümüne yükseltme, işletmeniz çalışmaya başladığında daha sonra gelebilir.

Öte yandan, Shopify ayda 29 $ gerektirir. Shopify, işletmenizin yeni başlayıp başlamaması veya satışlarınızın artmaması sorun değil; hala ayda 29 dolar alacaklar. Premium Shopify temaları aylık 140 $ ‘dan başlar.

Mağazanıza yerleştirmek için daha fazla özelliğe sahip olmak istiyorsanız, mağazanızın geliştirilmesine hangi uygulamaları eklemek istediğinizi mutlaka ödeyeceklerdir. Bu nedenle, daha düşük maliyetli bir başlangıç ​​arıyorsanız, WooCommerce sizin için en iyisidir.

2. Esneklik

Ucuz? Evet, WooCommerce ucuz olarak adlandırılmak için popüler olabilir, ancak özellikleri söz konusu olduğunda bomba!

WooCommerce, Shopify’dan daha fazla esneklik sunuyor. Shopify’da, yalnızca minimum erişim ile yapmasını istediklerini yapabilirsiniz. Ancak, WooCommerce’de, bu platformda geniş bir erişim yelpazesi ile istediğinizi yapabilirsiniz.

Esnek olmak için teknik olarak bilgili olmaktan endişe etmenize gerek yok. WooCommerce ve WordPress, ücretsiz veya premium olanlar arasından seçim yapabileceğiniz birçok eklenti sunar. İstediğiniz sayıda eklenti seçebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek herhangi bir eklenti, çevrimiçi mağazanızı rakiplerinizin sahiplerinden daha cazip hale getirmek için başvurabilirsiniz.

3. Ürün kısıtlaması yok

WooCommerce sadece ödeme söz konusu olduğunda ücretsiz değildir, aynı zamanda istediğiniz ürünleri satma özgürlüğünü de verir.

Shopify, hizmet şartlarına uymanızı ister; bu, bazı öğelerin bu platformda satılmasına izin verilmediği anlamına gelir. Shopify’ın yerleşik bir ödeme sistemi de vardır, ancak sizi kullanmamanızla sınırlı değildir. Başka bir şey, farklı bir ödeme ağ geçidi kullanmayı tercih ederseniz, gerçekleştirdiğiniz her işlem için sizden% 2 ücret alacaktır..

Shopify’da yasaklanan bazı ürünler saç uzatma, seks oyuncakları, e-sigara vb..

Shopify’ı kullanmayı seçtiğinizde, başkalarının kurallarına uymanız gerektiğini ve hükümlerini değiştirmeye karar vermeleri durumunda mahvolup sıkışıp kaldığınızı unutmayın..

WooCommerce ile karşılaştırıldığında, açık kaynaklı yazılımdır. Satmak istediğiniz ürünlerde herhangi bir kısıtlama olmaksızın kendi kurallarınızı oluşturacak olan sizsiniz. Hatta bir çeşitli ödeme ağ geçidi eklentileri.

WooCommerce Dropshipping Mağazası Oluşturmak için Gerekenler

Şimdi, WooCommerce ile dropshipping mağazanızı oluşturmaya karar verirseniz ihtiyacınız olan şeyler.

1. Barındırma ve Alan Adı

Alan adı genellikle sizi internette tanımlayan kalıcı adrestir. Örneğin, mydropshipstore.com.

İşte ipucu. Alan adınız:

 • uygun
 • Unutulmaz
 • brandable

Artık bir alan adınız varsa, listedeki bir sonraki şey web barındırmadır. Dosyalarınızı sunucularında saklayacak güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulun. Güçlü bir barındırma hizmeti WordPress / WooCommerce sitenizi sorunsuz çalıştıracaktır.

Web barındırma konusunda henüz karar vermediyseniz, sundukları için SiteGround’a göz atın:

 • Uygun Fiyat – tüm yıl boyunca sadece 70 $ ödemeniz gerekiyor.
 • Harika Performans – kim hızlı sayfa yüklemesi yapmak istemez ki? SiteGround bunu da sunuyor!
 • Ücretsiz SSL Sertifikası – e-Ticaret mağazası oluşturmanın temel unsurlarından biri SSL Sertifikasıdır. SiteGround ile abonelerine ücretsiz olarak sunuyorlar.
 • Kolay WordPress Kurulumu – mağazanızı kendi başınıza oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 • Canlı sohbet ve telefon yoluyla mükemmel destek – sıkıntılarla karşılaşmanız durumunda, destek ekipleri size yardımcı olmak için her zaman oradadır.

SiteGround ayrıca alan adınızı yılda yalnızca 15 ABD Doları karşılığında satın alma seçeneği sunar. Fena değil, değil mi??

SiteGround’u ziyaret edin

2. WordPress ve WooCommerce Eklentisi

WordPress ve WooCommerce Eklentisi WordPress.org adresinden ücretsiz olarak indirilebilir. Her iki yazılımı da ana makinenize indirmelisiniz, ancak web hosting olarak SiteGround’u seçerseniz, sizin için her şeyi yapacaklardır.

3. Dönüşüm Odaklı bir WordPress / WooCommerce Teması

Satın alma işlemi gerçekleştiren web sitesi ziyaretçilerinin yüzdesi mağazanızın dönüşüm oranıdır. Daha yüksek bir dönüşüm elde etmek istiyorsanız, size yardımcı olabilecek bir WooCommerce teması satın almayı düşünmelisiniz..

Premium temalar 60 ila 100 $ ‘dan başlayarak satın alınabilir, ancak sıkı bir bütçeniz varsa, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz WooCommerce teması vardır.

4. İsteğe bağlı: Özel bir WooCommerce Dropshipping Eklentisi

Bu, tedarikçilerinizle oluşturmak istediğiniz iş türüne bağlıdır. Mağazanızı daha büyük ürünlerde genişletmek istiyorsanız, sizi doğrudan AliExpress Tedarikçilerine bağlayan özel bir WooCommerce Eklentisi seçmelisiniz.

Ancak, tek bir tedarikçiyle yalnızca birkaç ürün satıyorsanız, normal WooCommerce İşlevselliğine bağlı kalabilirsiniz.

DropShipping Tedarikçi ve Ürünleri Nasıl Bulunur?

Karınızı en üst düzeye çıkaracak doğru tedarikçi ve ürünleri bulmak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar.

Bir Ürünün Dropship İçin İyi Olup Olmadığı Nasıl Bilinir

Her perakendeci, dropship için iyi bir ürün arıyor. Dropshipping’de başarılı olma potansiyeline sahip bir ürün seçerken ilgili iki işaretçi:

 • Piyasada oldukça iyi bilinen ancak çok az rakibi olan ürünler.
 • İşletmenizi büyütmek için yeterli marj toplayabilmeniz için rekabetçi fiyatlandırmaya sahip ürünler.

Eğer dropshipping endüstrisine yeni başlıyorsanız, tavsiye ettiğim şey alışık olduğunuz bir nişte satmaktır. Çok daha kolay çünkü pazarı zaten anlıyorsunuz.

200 $ ‘ın Altındaki Ürünleri Dikkate Alın

Yalnızca 200 doların altındaki ürünleri araştırmaya başlayın. Neden? Çünkü bu fiyat aralığını satmak çok daha kolay. Yaklaşık 600 dolar ödemek yerine bir ürün için 200 dolar ödemek istersiniz, değil mi? Alıcıları pahalı bir ürün almaya ikna etmek çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir.

Geri ödemeleri de dikkate alın. 200 dolardan daha düşük ürünlerinizi satıyorsanız, kusurlu bir ürün alan bazı alıcılar geri ödeme isteyecektir. 200 dolardan düşük geri ödeme yapmak bir satıcı için çok acı verici değildir.

Ayrıca, MAP (minimum reklam fiyatı) olan ürünlerin farkında olun. Bu, söz konusu ürün için kendi maliyetinizi belirlemede sınırlı olduğunuz anlamına gelir.

Ürünün Boyutundan Haberdar Olun

Satacağınız ürünlerin boyutlarını dikkate almak çok önemlidir. Ürünlerin çoğu, müşteriye ulaşmadan önce daha fazla gün sürecek olan Çin’den..

Büyük boyutlu bir ürün seçerseniz, nakliye ücreti çok daha yüksek olacaktır. Bazı nakliye sağlayıcıları, ürünlerin boyutları ve ağırlığı için bir sınır verir. EPacket sevkiyatı gibi, boyutlara bağlı olarak en fazla 2 kilogram (4.4 pound) gönderebilirler.

AliExpress veya başka bir Çin dropshipping tedarikçisinden ürün satın almayı planlıyorsanız, satacağınız ürünlerin ağırlığını ve boyutunu ePacket’in ölçüm yönergelerine uygun olarak düşünün.

Ürünleri Nerede Aramalı

Ürünler dropship için bazı fikirlere ihtiyacınız varsa, burada bazı önerilere göz atabilirsiniz:

 • Amazon.com’a gidin ve ürün fikirleri arayın. Amazon, tüketicilerin ürün aramalarının% 50’sini aldığından, şimdi Google’a hakim olduğu için başlamak için iyi bir yer.
 • Trend olan ürünlere Wish, Massdrop ve Fab gibi sosyal alışveriş sitelerinde de bakabilirsiniz..
 • Google’da en çok hangi ürünlerin arandığını öğrenmek için Anahtar Kelime Planlayıcı ve KWFinder gibi anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmayı düşünün. Bir ürünün talep değişikliklerini görmek istiyorsanız Google Arama Trendleri’ni kullanmayı deneyin.

Seçtiğiniz Ürünlerde Dropshipping İçin Tedarikçi Bulma

Satacağınız ürüne karar verdikten sonra, dropshipping mağazanız için ürünlerinizin en iyi tedarikçilerini aramaya başlayın.

İşte bazı öneriler:

AliExpress – Çin’den en popüler çevrimiçi tedarikçi kaynağıdır. Sizi doğrudan AliExpress tedarikçilerine bağlayan özel bir WooCommerce eklentisi bulabilirsiniz..

SaleHoo – tedarikçi dizinleri aracılığıyla ürünleriniz için iyi tedarikçileri araştırmanıza yardımcı olur.

Google – elbette! Google’da hepsi var. Tek şey o kadar güvenilir olmayan bir tedarikçi gösterebilir. Sizin için doğru tedarikçiyi bulmak için iyice göz atmak daha iyidir.

Dünya Çapında Markalar – Sertifikalı toptancı ve dropshippers’dan oluşan geniş bir dizin. Dizine $ 224 ömür boyu erişim için üyeliğe katılmalısınız.

Yerel Ticaret Gösterileri – fuarlara katılmak, farklı tedarikçi ve imalatçılarla tanışmak için iyi bir yoldur.

En iyi tedarikçiyi seçerken, nakliye zaman çizelgesine adanmış olduklarından, sağlıklı bir iletişimi sürdürdüğünden ve müşterilere memnuniyet getirdiğinden ürünün kalitesinin sağlandığından emin olun..

WooCommerce Kullanarak Dropshipping Mağazanızı Oluşturmada Adım Adım Kılavuz

1. Hosting İçin Kayıt Olun

Hala dropshipping işinizin planlama aşamasındaysanız ve henüz bir barındırma hizmetiniz yoksa, SiteGround önerdiğim.

Kayıt sürecinde, e-Ticaret mağazanız için Alan Adınızı kaydettirmeye başlayabilirsiniz, yalnızca yıllık 15,95 ABD doları tutarındadır. Zaten bir alan adınız varsa, “Zaten bir alan adım var” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlamak için temel hesap bilgilerini ve ödeme bilgi formunu doldurun.

İşiniz bittiğinde, artık WordPress ve WooCommerce eklentisini yüklemeye başlayabilirsiniz. SiteGround’u ana makineniz olarak kullandığınız için, WordPress ve WooCommerce’i yüklemek çok kolaydır. Sadece birkaç tıklama ile ilk adımı tamamladınız.

SiteGround’u ziyaret edin

2. WooCommerce’i yapılandırın

WordPress ve WooCommerce eklentisi zaten yüklendiğinde bu aşamada artık WooCommerce’inizi WordPress panonuzdan yapılandırabilirsiniz. WooCommerce Kurulum Sihirbazı’na gidin ve

Mağaza Kurulum Sekmesi

Bu aşama, mağazanızın adres veya konum, ödeme olarak kabul ettiğiniz para birimi ve satacağınız ürün türü gibi temel ayrıntılarını giriyor. Dropshipping yaptığınız için fiziksel ürünleri seçin.

Ödeme Sekmesi

Bu bölümde, üzerinde anlaşmak istediğiniz ödeme sistemini yapılandırmanız gerekir. Varsayılan olarak, ödeme ağ geçidi olarak Stripe ve PayPal’a sahiptirler.

Stripe kullanmak istiyorsanız, WooCommerce sizin için bir Stripe hesabı oluşturabilir. Sadece onay kutusunu işaretleyin ve e-posta adresinizi girin.

WooCommerce kullanırken başka bir şey, Shopify ile karşılaştırıldığında ek ücret ödemeden herhangi bir ödeme ağ geçidini seçebilirsiniz..

Gönderim Sekmesi

Yeni başlayanlar için gönderi üzerinde Canlı Ücretler veya Sabit Ücret seçeneğini belirleyebilirsiniz. Ancak, işletmeniz büyüdükçe, her dropshipping tedarikçisi farklı olduğu için gönderim bedeli seçeneklerinizi belirlemeniz gerekir.

Bu sekmede, çevrimiçi mağazanız için kullanabileceğiniz çok daha iyi seçenekler olduğundan seçeneklerin çoğunun işaretini kaldırmanızı öneririm.

Sekmeyi Etkinleştir

Otomatik vergi hesaplamalarını ve canlı gönderim ücretlerini seçtiyseniz, Jetpack’i etkinleştirmeniz istenir. Ancak, bunun web sitenize yüklenmesini istemiyorsanız, Bu Adımı Atla bağlantısını tıklayabilirsiniz..

WooCommerce’inizi yapılandırmayı tamamladıktan sonra bir başarı ekranı elde edersiniz ve şimdi çevrimiçi mağazanız için bir tema seçmeye devam edebilirsiniz.

WooCommerce’i ziyaret edin

3. DropShipping Temanızı Seçme

Harika bir tema seçmek, web sitenizin dönüşüm oranı üzerinde anıtsal bir etkiye sahip olacaktır. Daha fazla müşteri ve web sitesi izleyici çekecektir. Kullanmanızı tavsiye ederim Astra tema. En hızlı ve en güvenilir ücretsiz WordPress Teması olarak bilinir. Şansın sahip olacağı gibi, Astra temasının kapsamlı bir incelemesi geçmek isteyebilirsiniz.

Astra’yı web sitenizin teması olarak kullanmak, web sitenizi özelleştirmede zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Kişisel dokunuşunuzla yönetebileceğiniz tonlarca düzen sunar. Astra, web sitesi performansını daha iyi ve güvenilir kılan piyasadaki en hafif tema olarak kabul edilir.

Mağazanızı profesyonelce yapmak için kodları kırmanıza gerek kalmayan kullanıcı dostu bir temadır. Kolayca ve sorunsuzca özelleştirebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz ve yapılmasını istediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş web sitesi örnekleri sağlar.

Astra’yı ziyaret edin

4. Ürünlerinizi Sayfanıza Eklemeye Başlayın

Web sitenizi yapılandırmayı ve sizin için doğru temayı seçmeyi bitirdikten sonra. Ürünlerinizi çevrimiçi mağazanıza ekleme zamanı!

Ürün eklemek çoğunlukla sattığınız ürün türüne bağlıdır.

 • Yalnızca birkaç ürün satıyorsanız, ürünlerinizi yönetmek için varsayılan WooCommerce sistemini kullanabilirsiniz.

Kontrol panelinizde Ürünler’e ve ardından Yeni Ekle’ye gidin ve ürün bilgilerini sağlamaya başlayın.

Ürün sayfasının alt kısmında, ürün türünü, fiyatlandırmayı, gönderimi ve diğer seçenekleri seçebileceğiniz Ürün Verileri bölümünü göreceksiniz..

İşiniz bittiğinde Yayınla düğmesini tıklayın. Daha fazla ürün eklemek istiyorsanız, aynı işlemi tekrarlayın.

Kullanmanızı tavsiye ederim WooCommerce Dropshipping Tedarikçiler Pro öncelikle farklı tedarikçilerden mal tedarik ettiğinizde, ürünlerinizi yönetmenize yardımcı olmak için. Tüm tedarikçilerinizin bir listesini oluşturabilir ve bunları sizin için gönderdikleri ilgili ürünlere atayabilirsiniz. Birisi ürünü sitenizden satın aldığında tedarikçilerinize otomatik bildirimler de gönderebilirsiniz. Ürün envanterinizin raporlarını bile içe aktarabilirsiniz.

 • Ürünlerinizi AliExpress’ten alıyorsanız, dropshipping mağazanızı otomatik pilotta çalıştırmanıza izin veren bir WooCommerce dropshipping eklentisi düşünebilirsiniz..

Deneyebilirsin WooDropship 7 gün boyunca ücretsiz eklenti. Deneme süresinden sonra, fiyatlandırma ayda 14 ABD dolarından başlar.

Bu ne işe yarıyor? Eh, AliExpress ürünlerini WooCommerce mağazanıza otomatik olarak ekleyebilir ve kendi fiyatlandırmanıza karar verebilirsiniz. Ayrıca, tedarik ettiğiniz ürünün fiyat değişikliği veya sıfır stoku olduğunda otomatik bildirimler alırsınız, böylece mağazanızı hemen güncelleyebilirsiniz. Ürün görüntülerini AliExpress’ten alacak ve uygulama içi görüntü düzenleyicisini kullanarak düzenleyeceksiniz.

Sipariş karşılama da otomatiktir, yani müşteriniz sizden satın aldıktan sonra, ürün otomatik olarak müşteri ayrıntılarıyla AliExpress sepetine eklenir ve sizin için gönderilir.

5. Size Yardımcı Olabilecek Diğer WooCommerce Eklentileri

Zaten tam fonksiyonlu bir dropshipping mağazanız var. Ancak WordPress ve WooCommerce kullandığınızdan, işletmenizi hızlandırmanıza yardımcı olacak bazı eklentiler yükleyebilirsiniz.

Size yardımcı olabilecek eklentiler bulun:

 • Gibi eklentilerin yardımıyla mağazanızın SEO sıralamasını optimize edin Yoast SEO
 • Farklı form türleri oluşturma
 • Alışveriş sepetlerini terk eden müşterilere e-posta gönderin
 • Oluşturmak E-posta Listesi

AliDropship nedir?

WooCommerce mağazanızla AliExpress ile entegre etmek için kullanabileceğiniz başka bir eklenti AliDropship’dir. WooDropship ve AliDropship birkaç ortak özelliğe sahiptir, ancak AliDropship hem WordPress hem de WooCommerce’de çalışır, WooDropship ise sadece WooCommerce içindir.

Ayrıca AliExpress Dropshipping iş modeli için en iyi bilinen e-ticaret eklentilerinden biridir. AliDropship, her girişimciye AliExpress’e dayalı ürün satma fırsatı verir. Web sitenizi doğrudan AliExpress’ten ürün ithal eden bir dropshipping mağazasına dönüştüren bir WordPress eklentisidir..

Sınırsız ürün içe aktarma, sınırsız otomatik sipariş karşılama, fiyatlandırma otomasyonu, ürün bilgilerinin otomatik güncellemeleri ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli özellikler sunar..

AliDropship’i ziyaret edin

Fiyatlandırma

AliDropship’in 89 $ ‘dan başlayan bir kerelik üyelik ücreti vardır. Bu, Dahili Temalar, Ürün Özelleştirme, Sınırsız Ürün, Ürün Varyasyonu ve WooCommerce Desteği’ni içerir.

AliDropship eklentisinin WooCommerce sürümünü seçerek WooCommerce’de tonlarca tema seçebilirsiniz. Bir kerelik ödeme üyelik ücreti, kullanmak istediğiniz şeyle sınırlı olmayan tüm özellikleri içerir.

AliDropship En İyi Özellikler:

 • Bir acemi olarak, önceden hazırlanmış temaları ile dropshipping mağazanıza başlayabilirsiniz. WooCommerce’i daha açık kaynak ve özelleştirilebilir sistem için de entegre edebilirsiniz.
 • Chrome Uzantısı – AliDropship, AliExpress ürünlerini doğrudan çevrimiçi mağazanıza otomatik olarak aktarabileceğiniz bir krom uzantısıdır.
 • Siparişleri yerine getirmek için veri girişi otomasyonu sağlar.
 • Kolay kurulum – bu eklentiyi zip dosyasını indirerek ve eklentiyi WordPress web sitenize yükleyerek kurabilirsiniz.
 • % 100 Mağaza Sahipliği – diğer eklentilerin aksine, AliDropship mağaza sahipliği WordPress web sitesi kullanılarak çalıştırıldığı için garanti edilir.
 • Ürün İncelemelerini İçe Aktarma – bu özellik, özellikle sattığınız ürünün iyi bir kaliteye sahip olduğunun kanıtı olarak harika. Bazı eklentiler için bu tür bir özelliği yoktur veya bunun için fazladan ödeme yapmanız gerekir.

AliDropship Eklentisi Nasıl Kurulur

AliDropship Eklentisini satın aldıktan sonra, WordPress kontrol panelinize gidebilirsiniz. Eklentiler menüsünde Yeni Ekle ve Eklenti Yükle’yi tıklayın. .Zip dosyasına göz atın ve Şimdi Yükle’ye tıklayın.

Yüklendikten sonra artık eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

Bu eklentinin WooCommerce temalarıyla çalışmadığını lütfen unutmayın, bu nedenle AliDropship’e geçmelisiniz yerleşik temalar. Web sitenize indirip yükleyebileceğiniz ücretsiz temalar var.

Tema kurulduktan sonra artık lisans anahtarınızı girip etkinleştirebilirsiniz.

Sonuç

WooCommerce ve AliDropship kullanmak için harika eklentilerdir. Ancak sınırlı sermayeye sahip bir acemiyseniz, ücretsiz ve zengin özellikli bir eklenti olduğu için WooCommerce kullanmanızı öneririm.

AliDropship eklentisi yeni dropshipping mağazanızı yönetmek için iyi çalışır, AliExpress Tedarikçileri ile doğrudan koordinasyon işletme sahipleri için çok değerlidir. Ürün yüklemelerini yönetmek ve AliExpress tedarikçileriyle koordinasyon yapmakta sorunsuz olmak istiyorsanız, AliDropship eklentisine yatırım yapabilirsiniz. Geniş özellik ve tema yelpazesi, bu yatırımın karşı konulmaz bonusudur.

Bir kerelik ödeme seçeneği, yeni mağaza sahipleri için potansiyel bir anlaşma kırıcı olabilir, ancak birinci sınıf özellikleri nedeniyle buna değecektir..

Öyleyse devam edin ve dropshipping işinizi çalıştırın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map