10+ En İyi WooCommerce Ödeme Ağ Geçidi Eklentileri

Sadece müşterilerinize hizmet etmek için değil, değil mi? Tabii ki daha fazla satış yapmak istiyorsunuz. İşletmeniz için en iyi ödeme yöntemini seçmeniz önemlidir. Bu nedenle, bu yazıda, WordPress web siteniz için en iyi WooCommerce ödeme ağ geçidi eklentilerinden geçeceğim..


WooCommerce, WordPress web sitenizle çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza izin verir. Fiziksel ürünlerinizi, dijital ürünlerinizi ve aboneliklerinizi ekleyebilirsiniz. Ancak, WooCommerce ile yalnızca birkaç varsayılan ödeme seçeneği entegre edilmiştir. Endişelenmeyin, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve premium WooCommerce ödeme ağ geçidi eklentisi var.

Ödeme ağ geçidi nedir ve nasıl karar verilir?

Ödeme ağ geçidi, bir işletme sahibi olarak, banka ve kredi kartları gibi ödemeleri kabul etmenize ve işleme koymanıza olanak tanıyan web tabanlı bir programdır. Dolayısıyla, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız bir ödeme ağ geçidine ihtiyacınız vardır. Ancak, yalnızca fiziksel mağazanızdaki ödemeleri kabul etmek istiyorsanız, bir ödeme ağ geçidine ihtiyacınız yoktur.

Şimdi, iki ana ödeme geçidi türü vardır:

 • Yönlendirme ağ geçidi
 • Doğrudan ağ geçidi

Bir müşterinin ödeme yaparken web sitenizden ayrılması ve ardından ödeme ağ geçidini yöneten şirketin web sitesine yönlendirilmesi gerektiğinde, buna yönlendirme ağ geçidi denir. Müşterilerinizin kişisel ve kredi kartı bilgilerini kullanmaktan sorumlu olmak istemiyorsanız en iyi seçenektir..

Öte yandan, bir müşteri doğrudan web sitenizde ödeme yaptığında buna doğrudan ağ geçidi denir. Daha profesyonel olduğu ve müşterileriniz arasında güven oluşturulmasına yardımcı olduğu için çoğu işletme için en iyi seçenektir. Ancak, lütfen web sitenizin güvenliğinin her zaman güncel olduğundan emin olun.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta, ödeme ağ geçidinizin ülkenizden ve müşterilerinizin menşe ülkesinden gelen işlemleri kabul edebilmesi gerektiğidir, böylece herhangi bir çatışma yaşanmaz. Bunun olmasını önlemek için en iyi çözüm, ağ geçitlerinizi karıştırmaya ve eşleştirmeye çalışmanızdır. Ayrıca, müşterilerinizin çoğunu kapsayan bir ağ geçidi oluşturabilir ve alternatif ağ geçitleri sunabilirsiniz.

En iyi WooCommerce ödeme ağ geçidi eklentileri nelerdir?

1. WooCommerce Stripe Ödeme Ağ Geçidi

İşletmeniz dünyanın farklı ülkelerine hitap ediyorsa, WooCommerce Stripe Payment Gateway WordPress web siteniz için mükemmeldir. 32 ülkede faaliyet göstermektedir. Bu neredeyse dünyanın her yerinde, doğru?

Kredi kartı ödemelerini doğrudan mağazanızdan kabul eder. Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club kartlarını ve hatta Bitcoin’i kabul ediyor. Ayrıca, müşterilerinizin mobil cihazlarında veya Web Payments API’sını destekleyen tarayıcılarda ayarlanan ödeme ayrıntılarıyla kolayca ödeme yapabilecekleri Web Payments API entegrasyonu vardır..

Bedava. Yalnızca para kazandığınızda borçlandırılırsınız ve bu kazançlar 7 gün içinde bankanıza aktarılır.

2. WooCommerce Paypal Ödeme Ödeme Ağ Geçidi

Ödeme işleme söz konusu olduğunda, PayPal en güvenilir ve yaygın olarak kullanılan ödeme ağ geçidi arasındadır.

PayPal ödeme özelliği, eklenti İçerik İçi Ödeme yoluyla ürünlerinizi ve aboneliklerinizi çevrimiçi satmanıza olanak tanır. Bu eklenti, web sitenizin temasını değiştirmeden e-Ticaret web sitenizin güvenlik gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olur.

PayPal’ın sunucularında barındırılan kalıcı bir pencere kullanır, ancak müşterileriniz ödeme yaptıktan sonra web sitenize yönlendirilir.

Entegre PayPal Kurulumu (Kolay Kurulum) ile PayPal’a bağlanmak çok kolay olduğu için herhangi bir API anahtarına ihtiyacınız yoktur.

3. Amazon Pay WooCommerce Ödeme Ağ Geçidi

Müşterileriniz Amazon’dan da sipariş verirse, WooCommerce web sitenize Amazon Pay da ekleyebilirsiniz. Amazon Pay, milyonlarca Amazon müşterisinin Amazon hesaplarında bulunan bilgileri kullanarak web sitenizden sipariş vermesine izin veriyor.

Amazon Pay WooCommerce eklentisi ile aşağıdaki özelliklere sahip olabilirsiniz:

 • Müşteriniz işlemi tamamladığında özelleştirilmiş bir “Teşekkürler” sayfası
 • Amazon Pay İşlem Kimliği
 • Satıcı Sipariş Referans Kimliği
 • İşlem Geçmişi Günlüğü
 • İşlem Korumalı Alanı ve Canlı Modu

4. WooCommerce Meydanı

Square, çevrimiçi ve fiziksel mağazada satış yapan küçük işletmeler için en iyisidir. Başlıca kredi kartlarını, Apple Pay ve Android Pay’i işler.

WooCommerce Square ile envanterinizi WooCommerce ve Square POS arasında senkronize edebilirsiniz. Ayrıca doğrudan çevrimiçi mağazanızdan ödeme almanıza da olanak tanır.

Bu eklentiyi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bir şey, web sitenizin bir SSL sertifikası olması gerektiğidir.

5. WooCommerce için PayPal

WooCommerce için PayPal eklentisi, WooCommerce web sitenize PayPal ödeme seçenekleri eklemenizi sağlar. WooCommerce ile sorunsuz PayPal entegrasyonu sayesinde, olası tüm işlem verileriniz hem PayPal hem de WooCommerce’e giriş yaparak PayPal veya WooCommerce sipariş geçmişinden işlemleri yönetmeyi kolaylaştırır.

Ayrıca WooCommerce ödeme belirteçlerini de destekler, böylece alıcılarınız mağazanızdan tekrar sipariş verdikten sonra daha kolay ve daha hızlı ödeme için ödeme bilgilerini kaydetme seçeneğine sahip olur.

Ayrıca, ayda yaklaşık 1.000 ABD doları satış alıyorsanız, PayPal Payments Pro’ya ücretsiz yükseltme elde edersiniz.

6. WooCommerce için WorldPay

WooCommerce için WorldPay eklentisi, web sitenizde SSL sertifikası olmasa bile, güvenli bir barındırılan ödeme sayfası aracılığıyla kredi kartı ödemelerini kabul etmenize olanak tanır. MasterCard, Visa, Amex, JCB ve Diners gibi büyük banka ve kredi kartlarını kabul eder.

Bu, müşterilerinizin güvenli bir ödeme işlemi yapmaları için WorldPay’e yönlendirildiği bir tür yeniden yönlendirme ağ geçididir. Ödeme yapıldıktan sonra, web sitenizin Teşekkür Sayfasına yönlendirilirler.

7. WooCommerce için Mollie Ödemeleri

WooCommerce eklentisi için Mollie Payments ile büyük ödeme yöntemleri desteklenmektedir. Bunlar arasında kredi kartları (Visa, MasterCard, Amex, Fransa’nın Cartes Bancaires ve İtalya’nın CartaSi), banka kartları (V Pay ve Maestro), Avrupa, yerel ve uluslararası ödeme yöntemleri ve hatta teslimattan sonra ödeme yöntemleri bulunmaktadır.

Ayrıca tam ve kısmi ödeme iadelerini destekler. Ödemelerinizi günlük, haftalık, aylık veya özelleştirilmiş ödemeye göre de yapılandırabilirsiniz. Ayrıca WordPress multisite ve WPML’yi de destekler.

Kullanımı ücretsizdir. Müşterileriniz ödeme yaparken yalnızca bir ücret alınır.

8. WooCommerce için Braintree

WooCommerce için Braintree, Braintree ve PayPal’ın resmi ortağı olan Payment Plugins tarafından geliştirilmiştir. Bu eklenti kredi kartlarını, PayPal, PayPal Kredisi, Apple Pay ve Google Pay’ı kabul ediyor.

Tamamen ücretsizdir ve kendi özel formlarınızı seçebilir veya hatta oluşturabilirsiniz.

9. WooCommerce USAePay Ödeme Ağ Geçidi

WooCommerce USAePay eklentisi ile standart ödemeleri, abonelikleri ve yinelenen ödemeleri kabul edebilirsiniz.

Müşterileriniz doğrudan web sitenizden güvenli bir şekilde ödeme yapabilir. Ayrıca gelecekte daha hızlı ödeme için kart bilgilerini kaydetme seçeneği de vardır. Bu konuda iyi bir şey, hassas kart bilgilerinin web sitenizde saklanmamasıdır.

Ayrıca, yinelenen ödemeleri olan ürünlerinizi oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

10. Cryptoniq Kripto Ağ Geçidi

Cryptoniq, kripto para birimlerini ödeme olarak almanızı sağlayan bir WordPress eklentisidir. BTC, ETH, LTC ve Doge gibi 4 popüler kripto parayı destekler. Dolayısıyla, müşterileriniz kripto para birimlerine giriyorsa, bunu bir ödeme seçeneği olarak eklemek isteyebilirsiniz.

Cüzdan adreslerinizi seçenekler paneline eklediğiniz Merkezi Olmayan bir Ödeme Yöntemi kullanır ve müşterileriniz doğrudan adresinize gönderir. Bu, ödemenin doğrudan olduğu ve herhangi bir üçüncü taraf hizmetine ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Ayrıca para çekme ücreti alınmaz.

11. WooCommerce Pesapal Ödeme Ağ Geçidi

WooCommerce Pesapal Payment Gateway eklentisi, e-cüzdan ve M-Pesa, Airtel Money ve mVisa gibi mobil cüzdanlar üzerinden ödeme kabul etmenizi sağlar.

Aslında Kenya, Uganda, Zambiya, Zimbabve, Ruanda, Tanzanya ve Malavi gibi Afrika ülkelerini destekliyor. Yani, bu ülkelerden iseniz, bu eklentiyi denemek isteyebilirsiniz. Para birimi varsayılan olarak ülkenizin para birimine ayarlanmıştır.

Sonuç

Ödeme ağ geçidi eklentileri, özellikle bir çevrimiçi mağaza çalıştırıyorsanız ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmek istiyorsanız yüklemek için mükemmeldir. En iyi ödeme ağ geçidi, işletmenizi nasıl işlettiğinize bağlıdır.

İşletmeniz için gerçekten neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak yukarıda bahsettiğim eklentiler arasından seçim yapın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map