WordPress ve Elementor Kullanarak Bir İş Web Sitesi Nasıl Yapılır

WordPress, Elementor ve Astra’yı kullanarak işletmeniz için nasıl web sitesi oluşturacağınızı öğrenin. Bunların hepsi şahsen kullandığım% 100 ücretsiz araçlardır.


Bu nasıl bir web sitesi 2019 öğretici yapmak için, ben sadece bir web sitesi oluşturmak için nasıl daha fazla göstereceğim, ben de nasıl SEO web sitenizi optimize etmek ve nasıl potansiyel müşteri üretmek için öğreteceğim.

Bu öğretici kapsamlı, benim en uzun nasıl bir web sitesi öğretici oluşturmak için. beğenmenizi ümit ederim.

İhtiyacın olan şeyler:

 • Barındırma. SiteGround’u öneririm.
 • bir alan adı.
 • WordPress Teması. Bu eğitim için ücretsiz Astra Temasını kullanıyoruz.
 • WordPress Sayfa Oluşturucu. Bunun için ücretsiz Elementor sayfa oluşturucuyu kullanıyoruz.

Başlayalım!

1. Adım: Bir web barındırma ve alan adı satın alın.

İşletme web sitenizin en önemli kısmı barındırmadır. Barındırma web sitenizin ne kadar hızlı yükleneceğini belirleyecek olan kurşun üretimi ve dönüşümü etkileyen çok önemli bir faktördür. Google ayrıca düşük hemen çıkma oranlarına sahip daha hızlı web sitelerini tercih ettiğinden, daha hızlı bir web sitesi Google’daki sıralama şansınızı artırır.

Belirtmek istediğim bir şey, EIG ve GoDaddy şirketlerinden mümkün olduğunca kaçınmak. EIG, Endurance International Group anlamına gelir ve 60’ın üzerinde barındırma şirketini kontrol eder. Şirket içi destek personeline ateş açar ve her şeyi tek bir çatı altında birleştirir. Ne oluyor müşteri desteği, barındırma kalitesi ve genel hizmet kalitesi.

İşte tanınmış EIG şirketlerinden bazıları:

 • Hostgator
 • BlueHost
 • iPage
 • Arvixe
 • Şişman inek
 • HostMonster Küçük Turuncu

GoDaddy’nin kalite ve müşteri hizmetleri ile ilgili çok sayıda kötü yorumu var ve barındırdıkları web siteleri gerçekten yavaş yükleniyor.

Ayrıca “anne ve pop” ana bilgisayarları önlemek isteyeceksiniz çünkü onlar web sitenize bir avantaj sağlayacak gelişmiş barındırma teknolojileri kullanmak için kaynak eksikliği.

Ayrıca ücretsiz SSL sertifikaları sağlayan bir barındırma seçmek istersiniz. SSL sertifikası olmadan, web sitenizde şu çirkin “Güvenli Değil” etiketi bulunur:

güvenli değil

Bir işletme iseniz, söz konusu etikete sahip potansiyel müşterilere pratikte veda edebilirsiniz. Barındırma hizmetiniz ücretsiz olarak SSL sertifikası sağlamazsa, bir SSL sertifikası size yıllık 50-100 dolar web sitesi başına.

Ayrıca, web sitenizi çok daha hızlı hale getirecek PHP7 adlı bir şeye yükseltmenizi sağlayacak bir hizmet de istersiniz.

Siteground, Tercih Edilen Web Hosting Hizmetim

Tüm bu kriterleri karşılayan bir barındırma hizmeti SiteGround olduğunu. SiteGround, ücretsiz SSL sertifikası sunar, PHP7’ye yükseltmenize izin verir, kaliteli barındırma ve şaşırtıcı müşteri desteğine sahiptir. Gerçekten en iyisi.

SiteGround’un temel özellikleri şunlardır:

 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • HIZLI Bilgili Destek
 • WordPress Hazırlama Ortamı
 • Ücretsiz Web Sitesi Taşıma İşlemleri
 • 30 Gün Yedekleme

Kullanarak kaydolan herkese% 70 indirim vermek için onlarla inanılmaz bir anlaşma yaptım bu bağlantı. Yani hostinginizde para kazanmak istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayın ve şimdi hostinginizi satın alın.

Hostinginizi SiteGround’dan satın almak için, bu bağlantıya tıklayın. Ana sayfasına girdikten sonra, dört farklı barındırma türü görürsünüz:

bir site planı seçin

WordPress Hosting’i seçin ve tıklayın Başlamak. Ardından üç fiyatlandırma planı görürsünüz:

siteground wordpress hosting fiyatlandırma

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre birini seçin. Ayrıca, her hosting planının karşılaştırılması hangisinin iş ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar verebilmek için.

Bir plan seçtikten sonra, Plan Al. Daha sonra bir alan adı seçen bir sonraki adıma yönlendirilirsiniz. Zaten bir alan adınız varsa, “Zaten bir Alanım var”. Ancak bir hesabınız yoksa, “Yeni Bir Alan Adı Kaydet” böylece doğrudan SiteGround içinden bir alan adı satın alabilirsiniz. Bunun maliyeti yıllık 15,95 $.

bir alan seçin

Satın almak istediğiniz alan adı artık mevcut değilse, SiteGround’un size bilgi vereceğini ve başka bir alan adı seçmeniz gerektiğini unutmayın. Bir alan adınız olduğunda, İlerlemek.

Satın alma işleminizi tamamlamak için sonraki adım, doğru kişisel ve fatura ayrıntılarınızı sağlamaktır. Tamamlandığında, tıklayın Şimdi öde. Artık güvenilir bir web barındırma ve alan adınız var.

Adım 2: WordPress’i yükleyin.

WordPress, işletme web sitenizi oluşturmak için kullanacağımız web sitesi oluşturma aracıdır. Tamamen ücretsiz, kullanımı çok kolay, ancak çok güçlü. Web sitenizle istediğinizi yapmanıza izin veren binlerce eklenti ve tema ile birlikte gelir.

SiteGround aslında sizin için WordPress’i hızlı bir şekilde yükleyecek tek tıklamayla WordPress kurulumu ile birlikte gelir.

Barındırma satın alma işleminizi tamamladıktan sonra, bağlantıyı gösteren bir ekran görürsünüz. “Müşteri Alanına Geç”. Bunu tıklayın, yeni barındırma hesabınızı ayarlayabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Altında Web Sitenizi Kurun, seçmek Yeni bir web sitesi başlat.

Ardından yükleyebileceğiniz yazılımların bir listesini göreceksiniz. seçmek WordPress.

wordpress kur

İşlemi tamamlamak için web sitenize yönetici giriş bilgileri (e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre) sağlamanız gerekir. Bunlar, web sitenizin arka ucuna erişmek için kullanacağınız ayrıntılardır, bu yüzden onları güvende tuttuğunuzdan emin olun.

Tamamlandığında, tıklayın Onaylamak > Kurulumu Tamamla. Artık canlı, kendi kendine barındırılan bir WordPress web siteniz var.

3. Adım: SSL Sertifikası yükleyin.

Başka bir şey yapmadan önce size daha önce gösterdiğim Güvenli Değil etiketinden kurtulmak için nasıl SSL Sertifikası yükleyeceğinizi göstermek istiyorum. Altında Hesaplarım, Tıklayın CPanel’e gidin.

cpanel'e git

CPanel, web siteniz için farklı yazılım ve araçlar yükleyebileceğiniz yerdir. Tamamen aşağı kaydırırsanız, adlı bir bölüm görmelisiniz. Güvenlik. Bu bölümün altında, Şifreleyelim.

şifreleyelim

SSL sertifikasını yüklemek istediğiniz etki alanını seçin, SSL’yi Şifreleyelim, ve tıkla Yüklemek.

Şimdi yeni web sitenize giriş yapma zamanı. Tıklayın Hesaplarım tekrar üstte ve tesisat sekmesi. Burada kaydettiğiniz alan adını göreceksiniz. Karşısında yeşil Yönetici Portalı’na gidin buton. WordPress giriş sayfanıza gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

wordpress yönetici kontrol paneline git

WordPress giriş sayfaları genellikle şu biçimleri takip eder: yourdomain.com/wp-admin ve yourdomain.com/wp-login. Sizinki farklı olabilir. Ancak giriş sayfası URL’nizi hatırlamanız veya not etmeniz gerekir; böylece bir dahaki sefere, URL’yi doğrudan adres çubuğunuza yazarak ve artık Siteground’da oturum açmanıza gerek kalmadan erişebilirsiniz.

WordPress giriş sayfası şöyle görünür:

wordpress giriş sayfası

Web sitenize ilk kez giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi buraya girin.

İçeri girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey WordPress’e bir SSL Sertifikanız olduğunu söylemektir. Bunu yapmak oldukça basit.

Sol kenar çubuğunda, Ayarlar > Genel. Ekranda, alan adınızı içeren iki kutu göreceksiniz: WordPress Adresi (URL) ve Site Adresi (URL). Her iki kutu için “http” den sonra ve iki nokta üst üste “:” harfinden önce “s” harfini yazmalısınız..

wordpress'e ssl sertifikası ekleme

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri Kaydet. Web siteniz artık alan adının hemen yanında bir asma kilit simgesine sahip olmalıdır:

https ile güvenli web sitesi

SSL Sertifikası için yapmamız gereken son şey, adreslerine “http” yazan kişilerin “https” URL’nize yönlendirileceğinden emin olmaktır. Bunu yapmak için bir eklentiye ihtiyacımız var.

Bir eklenti yüklemek için şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle. Sağ üstteki arama çubuğunda eklentiyi arayın Gerçekten Basit SSL. Kurun ve etkinleştirin.

gerçekten basit ssl yükleyin

Ardından bu pop-up mesajı kontrol panelinizde görürsünüz:

gerçekten basit ssl'yi etkinleştir

Maviyi tıklayın Devam et, SSL’yi etkinleştir! buton. Çıkış yapacaksınız ve tekrar giriş yaptıktan sonra, Gerçekten Basit SSL eklentisi tam olarak yürürlükte.

Adım 4: Astra Tema ve Astra Sitelerini Yükleme.

Bir işletme web sitesi için, özelleştirmeyi olabildiğince kolay ve hızlı hale getirmek için temiz bir kod ve esnek özelliklere sahip bir tema istiyorsunuz. Orada birçok kaliteli WordPress teması var, ancak burada kullanacağımız tema Astra Tema.

Astra Tema mükemmel hız ve basitliğe sahip ücretsiz bir WordPress temasıdır. En çok sevdiğim şey, ihtiyacınız olan araçlara göre kendini yapılandırması ve bu da sonunda işleri kolaylaştırıyor. Premium özelliklere erişmek istiyorsanız bir Pro sürümü de vardır..

astra teması

İşte Astra hakkında en çok sevdiğim özellikler:

 • Mevcut En Hızlı Temalardan Biri
 • 100’den Fazla Başlangıç ​​Sitesi (Çoğu% 100 Ücretsiz)
 • Esnek Mega Menü Özelliği
 • Güçlü Eklenti Paketi
 • Kapsamlı WooCommerce Desteği

Astra’yı yüklemek için şu adrese gidin: Görünüm > Tema > Yeni ekle. Astra’yı arayın, tıklayın Yüklemek, ve etkinleştirme.

astra yükleme

Astra ile ilgili bir başka harika şey, şu eklentiye sahip olması: Astra Başlangıç ​​Siteleri. Bu eklenti, yalnızca birkaç tıklamayla kendi web sitenizde kullanabileceğiniz önceden oluşturulmuş ücretsiz ve premium şablonlardan oluşan bir kütüphaneye sahiptir. Web sitesi oluşturma süremizi yarıya indirmek için bir Astra Site şablonu kullanacağız.

Astra’yı yükledikten sonra kontrol panelinizde şu mesajı görürsünüz:

astra sitesine başlarken

Tıklayın Başlamak. Bu sizin için Astra Başlangıç ​​Sitelerini kuracaktır. Astra Sitesini şu adrese giderek de yükleyebilirsiniz: eklentiler > Yeni ekle. Aramak Astra Siteleri yükleyin ve etkinleştirin. Astra Sitesine erişmek için şu adrese gidin: Oynadığı >Astra Başlangıç ​​Siteleri.

Sayfa Oluşturucunuzu Seçme

Astra Sites kurulduktan sonra, hangi sayfa oluşturucuyu tercih edeceğiniz sorulur: Gutenberg, Elementor, Beaver Builder veya Brizy. Bu derste, Elementor’u kullanacağım.

Elementor, sayfa oluşturmayı yeni bir seviyeye taşıyan bir WordPress sayfa oluşturucusudur. Derin bir özellik seti var, ancak kullanımı ve ustalaşması çok kolay. Ücretsiz sürüm iyi bir web sayfası oluşturmak için yeterlidir, ancak iletişim formları, kaydırıcılar, fiyatlandırma tabloları ve daha fazlasını eklemek gibi daha gelişmiş özellikler istiyorsanız, Pro sürümüne yükseltebilirsiniz..

Astra Site Temanızı Seçme

Sayfa oluşturucunuzu seçtikten sonra Astra Sites şablonları kütüphanesine yönlendirilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca şık, profesyonel görünümlü şablonlar – hem ücretsiz hem de premium – var. Şablonlar şu kategorilere göre düzenlenir: Blog, İşletme, e-Ticaret, Ücretsiz ve Diğer. Bir işletme web sitesi oluşturduğunuzdan, siteye göz atmak en iyisidir. Bölüm.

Hangi şablonun markanıza en uygun olacağını hissetmek için zaman ayırın. Bu şablonlar seçtiğiniz sayfa oluşturucu ile tamamen düzenlenebilir, yani metni, resimleri, düzeni, düğmeleri ve temel olarak sayfadaki her şeyi kolayca değiştirebilirsiniz.

Bu eğitici yazı için, Muhasebeci şablon çünkü gözler üzerinde şaşırtıcı ve kolay görünüyor.

Bir tema yüklemek için, önizlemeye götürmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Gördüklerinizi beğendiyseniz, Temayı İçe Aktar düğmesine basın ve kutuların tümünün işaretli olduğundan emin olun.

kutuları astra siteleri tema

Dikkat ederseniz, “Gerekli Eklentileri yükleyin”. Bu kutuyu işaretlediğinizde, temanın tam olarak görünmesi için gereken tüm eklentiler yüklenir. Bu tema için, basit iletişim formları oluşturmanıza izin veren bir eklenti olan WPForms Lite ve kullanacağım sayfa oluşturucu olan Elementor’u yükledi. Hangi eklentilerin yükleneceğini görmek için yanındaki küçük soru işaretine tıklayabilirsiniz..

WPForms, etkili formlar aracılığıyla işletmeniz için kaliteli olası satışlar elde etmenize yardımcı olabilecek bir eklentidir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için WPForms incelememi kontrol edebilirsiniz. farklı bir form eklentisi kullanmak istiyorsanız, WPForms’u devre dışı bırakabilir / silebilirsiniz. eklentiler > Yüklü Eklentiler ve tercih ettiğiniz form oluşturucuyu yükleyin.

astra site temasını yükleme

Temayı içe aktarmak biraz zaman alabilir. Tarayıcınızı kapatmayın veya yenilemeye basmayın. Bekleyin ve bittiğinde bir mavi görürsünüz. Siteyi Görüntüle buton. Yeni içe aktardığınız temaya sahip web sitenize gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

Adım 5. Tasarım öğelerinin seçilmesi.

Web siteniz şimdi çarpıcı görünüyor, ancak web sitenizi kendiniz yapmak istersiniz. Bunu yapmak için kendi renk düzeninize, tipografinize ve logonuza ihtiyacınız var.

Renk paletinizle başlayalım. Zaten markanızın rengine sahipseniz, bu daha kolay olacak.

Renk Paleti Seçme

Bir web sitesinin normalde 2-3 rengi vardır: birincil, vurgu ve pop rengi. ana renk web sitenizin baskın rengi ve büyük olasılıkla marka renginizdir. Bu, insanların markanızı hatırlamasını istediğiniz renktir.

Birincil renginizi seçerken, renk psikolojisini veya renklerin insanların algılarını veya davranışlarını nasıl etkilediğini araştırmalısınız. Belirli renkler insanların bir şey hissetmesini sağlar, örn. kırmızı onları endişeli hissettirir, bu nedenle birincil renginizi seçerken bunları göz önünde bulundurmanız gerekir.

vurgu rengi genellikle başlıkların veya başlıkların gibi diğer öğelerin diğerlerinden daha öne çıkmasını sağlamak için kullanılır.

Son olarak, pop rengi harekete geçirici mesaj düğmeleri veya olası satış oluşturma formları gibi web sitesinin önemli öğelerini öne çıkarmak için diğer renklerle kontrast oluşturur..

Bir renk paleti seçerken sevdiğim iki araç var. Birincisi Coolors.co, fikir veya ilham almak için farklı renk paletlerine göz atabileceğiniz bir web sitesi. Beğendiğiniz bir şey görürseniz, Hex kodunu WordPress’de kullanmak için hızlı bir şekilde kopyalayabilirsiniz.

Tıklarsan keşfetmek başlıkta, bu geniş palet koleksiyonunu göreceksiniz:

coolors renk paletleri

Beğendiğiniz bir palet görürseniz, farenizi üzerine getirin, tıklayın Görünüm, her rengin Onaltılı kodlarını göreceğiniz yeni bir pencereye yönlendirilirsiniz.

renk paletlerinin onaltılı kodları

Bu Hex kodları, web sitenizde bu renkleri kullanmak için ihtiyacınız olan şeydir. Daha sonra size bu Hex kodlarını WordPress arka ucunda nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

Bir başka harika araç ise Colorzilla. Bu, herhangi bir web sitesinde gördüğünüz herhangi bir rengin Hex kodunu yalnızca üzerine tıklayarak almanızı sağlayan bir Google Chrome uzantısıdır.

Colorzilla uzantısını almak istiyorsanız, buraya Tıkla. Sonra tıklayın Chrome’a ​​ekle.

colorzilla

Ardından araç çubuğunuzda şu simgeyi görürsünüz:

colorzilla simgesi

Şimdi, bir web sitesinde gördüğünüz rengin Onaltılı kodunu bilmek istiyorsanız, bu simgeyi ve ardından kopyalamak istediğiniz rengi tıklayın. Onaltılı kod otomatik olarak kopyalanacaktır. Bu Hex kodunu WordPress’teki belirli alanlara yapıştırabilirsiniz.

Tipografiyi Özelleştirme

Ayrıca, marka kimliğinizle eşleşen ve web sitenizin öne çıkmasına yardımcı olan kendi tipografinizi kullanmak istersiniz. Web siteleri normalde 2-3 yazı tipine sahiptir. Tıpkı renklerde olduğu gibi, birincil yazı tipi bunlar başlık veya menü için yazı tipleridir. Ayrıca bir gövde yazı tipi metin paragrafları ve ayrıca bir ekstra “pop yazı tipi”Bazı metinlerin öne çıkmasına yardımcı olmak için.

Renkler gibi, markanıza sadık kalan, göze hoş gelen ve markanız hakkında doğru mesajı gönderen tipografiye ihtiyacınız var.

Tipografi seçerken en sevdiğim araçlardan biri Fontpair.co. Bu, iki farklı yazı tipinin birlikte nasıl göründüğünü gösteren bir web sitesidir.

fontpair.co

Beğendiğiniz bir şey görürseniz, WordPress içinde arayabileceğiniz ve web sitenizde kullanabilmeniz için ne adlandırıldığını not edin.

Ayrıca, farenizi üzerine getirerek herhangi bir web sitesinde hangi yazı tipinin kullanıldığını söyleyen bir Google Chrome uzantısı olan WhatFont’u kullanmayı seviyorum..

WhatFont’u kurmak için, buraya Tıkla sonra tıklayın Chrome’a ​​ekle. Ardından araç çubuğunuzda şu simgeyi görürsünüz:

whatfont

Bir yazı tipinin adını öğrenmek için bu simgeyi tıklayın ve farenizi metnin üzerine getirin. WhatFont size bu yazı tipinin adını söyleyecektir ve üzerine tıklarsanız, yazı tipi boyutunu, rengini, ailesini, stilini, ağırlığını ve daha fazlasını da görürsünüz..

whatfont kullanarak

Logo Alma

Son olarak, işletmenizin markanızın ne hakkında olduğunu anlatan güzel bir logoya ihtiyacı var. Burada üç farklı rota ile gidebilirsiniz. Ücretsiz bir araç kullanarak logonuzu kendiniz oluşturabilirsiniz Canva, yeni başlayanlar için bile tasarımı gerçekten kolaylaştıran popüler bir tasarım aracı.

Canva’nın kaç logo şablonu olduğuna şaşıracaksınız ve hepsi harika görünüyor. Bu şablonları kendiniz yapmak için değiştirebilirsiniz..

Ancak, logoyu şeffaf bir arka planla dışa aktarmak istiyorsanız Pro’ya yükseltmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yine de bir aylık ücretsiz deneme var, bu yüzden yapabileceğiniz şey Pro’ya yükseltme, şeffaf logonuzu dışa aktarma ve deneme süresi bitmeden iptal etme.

canva logolar

Sizin için bir logo tasarımcısı da kiralayabilirsiniz. Fiverr.com veya 99design gibi web sitelerini deneyebilirsiniz, ancak stillerine, parça kayıtlarına, incelemelere, derecelendirmelere ve daha fazlasına göre bir sanatçı seçerken dikkatli olmalısınız.

Üçüncü yol ve muhtemelen güçlü bir marka logosu istiyorsanız iyi bir fikir bir tasarım stratejisti / danışmanı kiralamaktır. Bunun gibi insanlar markanızın ne hakkında olduğunu, işletmenizin nereye gittiğini ve temel değerlerinizin ne olduğunu anlamak için zaman ayıran profesyonellerdir, böylece bunu logoya dahil edebilirler.

6. Adım. Web sitenizi özelleştirin.

Web siteniz için bir renk paleti, yazı tipleri ve logonuz olduğunda, bunları şimdi web sitenizde kullanma zamanı. WordPress arka uç kontrol panelindeyseniz, Görünüm > Özelleştirmek tema özelleştiricisini açma.

temayı özelleştir

Web sitenizin ön ucundaysanız da buraya gidebilirsiniz. Ekranınızın üstünde, yalnızca web sitenize giriş yapmış olanların görebileceği siyah bir çubuk olmalıdır. Tıklayın Özelleştirmek tema özelleştiricisini açma.

tema ön ucunu özelleştir

Tema özelleştiricinin içine girdikten sonra logonuzu ekleyebilir, renkleri değiştirebilir, site düzenini değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

tema özelleştirici

Sol kenar çubuğunda, web sitenizi değiştirmek için çeşitli seçenekler görürsünüz. Her temanın farklı özelleştirme seçenekleri vardır, bu nedenle farklı bir tema kullanıyorsanız, burada gördüğünüz benimkinden biraz farklı olabilir. Burada yaptığınız tüm değişiklikler web sitenizde gerçek zamanlı olarak gösterilir.

Bu temada, site renklerinizi değiştirmek için şu adrese gidin: Renkler ve Arkaplan. Temel renkleri, kırıntı, üstbilgi ve altbilgi çubuğunu değiştirme seçeneğiniz olacaktır.

renk arka plan editörü

Temel Renkler, web sitenizin tema rengi, bağlantı rengi, metin rengi ve bağlantı vurgulu rengidir. Temel renkleri değiştirmek için Temel Renkler. İçeride, Renk seç. Belirli bir rengi değiştirmek için bu düğmelere tıklayın.

Örneğin, Tema Rengini değiştirmek için Renk seç Bunun yanında. Daha sonra bir renk seçmenin iki yolu görürsünüz. İlk olarak, bir Hex kodu bir kutuya yapıştırabilirsiniz. Önceki adımda Onaltılı kodlarla ilgili konuştuklarımızı hatırlarsanız, bu Hex kodlarını girebilirsiniz..

Coolors.co veya başka herhangi bir yerde bir renk bulduysanız, Hex kodunu buraya yapıştırabilirsiniz. Yerleşik bir renk seçim aracında da bir renk seçebilirsiniz.

temel renk düzenleyici

Sonraki tipografinizi değiştirmek. Kenar çubuğunun üst tarafındaki geri oku tıklayarak özelleştiriciye dönün ve matbaacılık. Temel, kırıntı, içerik ve blog tipografisini değiştirebileceksiniz.

matbaacılık

Son olarak, logonuzu yüklemek için şu adrese gidin: Yerleşim > Başlık > Site Kimliği. Logo bölümünün altında, Logoyu Değiştir düğmesine basın ve logonuzu yükleyin.

logoyu değiştir

Astra ayrıca retina veya yüksek çözünürlüklü cihazlar için olduğu kadar mobil cihazlar için de farklı bir logo kullanmanızı sağlar. Logonun genişliğini de ayarlayabilirsiniz. Aşağı kaydırırsanız, site başlığınızı değiştirebilir, bir site kısa açıklama ekleyebilir ve bir site simgesi veya favori simgesi ekleyebilirsiniz.

Burada yapabileceğiniz farklı şeyleri görmek için tema özelleştiriciyi keşfetmenizi öneririz. Astra Tema, üstbilginizin ve altbilginizin düzenini değiştirmenize, blog yayın yapısını değiştirmenize, sitenizin ne kadar geniş olacağını değiştirmenize ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır..

Özelleştirmeyi bitirdiğinizde, tıklamayı unutmayın Yayınla değişikliklerin sitenizde yayınlanmasını sağlamak için.

Adım 7. Elementor ile web sitenizi özelleştirme.

Artık web sitenizin renkleri, tipografisi ve logonuz ayarlandığına göre, Elementor’a geçme ve web sitesinin markanıza uygun hale gelme şeklini tamamen değiştirme zamanı. Resimleri, metinleri, düğmeleri, düzeni ve çok daha fazlasını değiştireceğiz.

Elementor ile bir sayfayı düzenlemenin iki yolu vardır. İlk olarak, arka uçtaysanız, Sayfalar ve web sitenizin tüm sayfalarının bir listesini görmelisiniz. Bu, Astra Sitesinin otomatik olarak oluşturduğu sayfaları içerir. Belirli bir sayfa oluşturucu (örn. Elementor) ile yapılan sayfalar şu şekilde etiketlenir:

sayfalar

Farenizi Elementor ile düzenlemek istediğiniz sayfanın üzerine getirin ve tıklayın Elementor ile Düzenle.

elementor backend ile düzenle

Seni Elementor’a götürecek.

Web sitenizin ön ucundaysanız, düzenlemek istediğiniz sayfaya giderek Elementor’a girip tıklayabilirsiniz. Elementor ile Düzenle üstteki siyah çubukta:

elementor frontend ile düzenle

Elementor arayüzünü anlamak ve alışmak kolaydır, çünkü tema özelleştiricisine oldukça benzerdir. Ekranın çoğu, solda düzenlediğiniz sayfayı kontroller ve seçeneklerle birlikte bir kenar çubuğu olarak gösterir.

elementor

Fark ettiyseniz, başlık Elementor’da görülemez. Bunun nedeni, Elementor’un ücretsiz üstbilgi ve altbilgilerini düzenleyememesidir. Bu özellik yalnızca Elementor Pro tarafından kullanılabilir.

Sol kenar çubuğu, elementler sayfanıza ekleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi başlık, resim, video, düğme, bölücü ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu öğeleri istediğiniz alana sürükleyip bırakarak ekleyebilirsiniz.

Elementor ayrıca satır içi metin düzenlemeye izin verir, bu da içerik alanındaki metni değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Elementor içindeki metinlerle yapabileceğiniz şeylerden bazıları:

öğedeki metni düzenleme

Gördüğünüz gibi, metni doğrudan içerik alanında düzenleyebilir veya silebilirsiniz, bu da onu çok daha kolay hale getirir. Kenar çubuğunda boyutu, rengi, ağırlığı, tipografi ailesini ve gölgeyi değiştirme gibi daha fazla özelleştirme seçeneği bulacaksınız. Basit solmalar, yakınlaştırma, zıplatma ve daha fazlası gibi animasyonlar da ekleyebilirsiniz..

Bu web sitesini tamamen kendi yapmak için kendi resimlerinizi de kullanmak istersiniz. İstediğiniz bir görüntüyü kolayca değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. Bir resmi özelleştirmek için üzerine tıklayın, seçenekler sol kenar çubuğunda görünecektir. Yeni bir resim yükleyebilir, boyutunu değiştirebilir, kenarlık veya gölge ekleyebilir, animasyon ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

elementorda görüntü düzenleme

Web sitem için, bu resmi tamamen kaldırmak ve sadece farklı bir arka plan resmi kullanmak istiyorum. Bir görüntüyü silmek için farenizi görüntünün üzerine getirin ve mavi kalem simgesi tıklayın. Bir açılır menü görünecektir. Tıklayın Sil resmi kaldırmak için.

öğedeki bir görüntüyü silme

Başlığı özelleştirmek için farenizi üzerine getirin ve üstteki noktalı simgeyi tıklayın:

başlatıcıda başlığı özelleştirme

Ardından başlık için özelleştirme seçenekleri sol kenar çubuğunda görünecektir. Başlığınızın arka plan resmini değiştirmek için tıklayın stil Ve git Arka fon. Burası yeni bir arka plan yükleyebileceğiniz yerdir.

başlığı özelleştirme

Gördüğünüz gibi, görüntüyü yükledikten sonra, görüntünün açıkça göründüğünden emin olmak için arka plan kaplamasını ayarladım. Bunu gidip yaptım Arka plan yer paylaşımı ve opaklığın ayarlanması.

Ayrıca metnin rengini, görünebildiğinden emin olmak için ayarladım ve metnin genişliğini görüntüyle örtüşmeyecek şekilde ayarladım. Bunu gidip yaptım ileri > Özel Konumlandırma ve seçerek görenek genişlik için.

Elementor ile çarpıcı bir web sayfası oluşturmak çok kolay. Kullanabileceğiniz çok fazla seçenek var, bu yüzden her köşeyi ve köşeyi keşfetmek sadece bir mesele. Kendi hızınızda keşfedebilirsiniz ve anlamadığınız bir şey varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bana ulaşabilir veya Elementor’un kapsamlı aramalarını yapabilirsiniz. bilgi tabanı.

Elementor’a hızlı bir şekilde nasıl başlayacağınızı göstereceğim bir Elementor eğiticim de var. İzleyebilirsin buraya.

8. Adım. Web sitenizi güven altına alın.

Bir işletme web sitesinin olası saldırı ve kimlik hırsızlığı programlarından olabildiğince güvenli olması da çok önemlidir. Mesele şu ki, bazılarınız zayıf parolalar, eklenti güvenlik açıkları ve güncel olmayan yazılımlar nedeniyle siber saldırılara karşı savunmasız olabilirsiniz. Bunlar web sitenize bir delik bırakır ve bu delikleri engellemenin bir yolunu bulmanız gerekir.

Şimdiye kadar bulduğum en iyi WordPress eklentisi bunu yapıyor iThemes Security. Bu eklentinin ücretsiz sürümü zaten güçlü güvenlik özellikleri sunuyor ve sadece tek bir tıklama ile etkinleştirebilirsiniz.

İThemes Security’yi yüklemek için şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle sonra ara iThemes Güvenliği.

Uthemes yüklemek

Etkinleştirildikten sonra kenar çubuğunda şu şekilde adlandırılan yeni bir seçenek göreceksiniz: Güvenlik. Adresine git Güvenlik > Ayarlar ve iThemes’in sizin için yapabileceği farklı özellikler hakkında bir mesaj görmelisiniz.

güvenli site ihtarları

Tüm bu özelliklerin etkinleştirilmesi maviden sadece bir tıklama alır Güvenli Site buton. Bu düğmeyi tıkladığınızda, şu mesajı görürsünüz:

ağ kaba kuvvet korumasını etkinleştir

Ağ Kaba Kuvvet Koruması, bu ağın üyesi olan diğer sitelere girmeye çalışan kullanıcıların otomatik olarak sizin sitenize girmesinin yasaklandığı bir özelliktir. Bu sadece iThemes sahip oldukça iyi bir özellik, bu yüzden etkinleştirmek için sadece e-posta adresinizi sağlayın ve tıklayın Ağ Kaba Kuvvet Korumasını Etkinleştir.

Sadece birkaç tıklamayla web siteniz artık güvende. Bu eklenti ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz ve daha fazla bilgi edinmek isterseniz iThemes Güvenlik inceleme ve kurulum eğitimimi izleyebilirsiniz buraya.

9. Adım. Web sitenizi yedekleyin.

Ayrıca, verilerinizi kaybetmenin olası talihsiz olayından kurtulmak için web sitenizi yedeklemeniz gerekir. Bunun için kullanacağız UpdraftPlus Yedekleme.

Bu eklentiyi yüklemek için şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle ve ara UpdraftPlus Yedekleme. Kurun ve etkinleştirin.

updraftplus'ı yükle

Etkinleştirildikten sonra, altında yeni bir seçenek oluşturur. Ayarlar aranan UpdraftPlus Yedekleri. Yedekleme ayarlarınızı yapılandırmaya başlamak için üzerine tıklayın.

ayarlarda updraftplus yedekleri

İçeri girdikten sonra tıklayın Ayarlar. Burada, tesis dışı otomatik yedeklemelerin düzenli olarak yapılması için ayarlayacağız. İçin Dosya yedekleme programı, Bunu ayarlamanızı öneririm haftalık ve birini alıkoymak destek olmak. Dosyalar sık ​​sık değişmiyor, bu yüzden yeterince iyi.

Gelince Veritabanı yedekleme programı, bu sık sık değiştiği için günlük ve 7 yedek tut.

Programları ayarladıktan sonra aşağı kaydırın ve Değişiklikleri Kaydet. Ardından yedeklerinizi nerede saklamak istediğinizi seçmek için tekrar yukarı kaydırın. Genellikle Dropbox’ı öneririm çünkü kullanımı çok kolaydır, ancak istediğiniz her şeyi ve istediğiniz kadarını kullanabilirsiniz.

updraftplus yedeklerini ayarlama

Tercih ettiğiniz uzak depolama alanını tıklayın ve Değişiklikleri Kaydet tekrar. Daha sonra şu mesajı göreceksiniz:

uzaktan depolama kimlik doğrulaması

Yedekleri seçtiğiniz depolama biriminde saklama yetkisine sahip olmak için bu bağlantıyı tıklatmanız gerekir. Bu örnekte, Dropbox’ı seçtiğim için bu bağlantıyı tıklatmak beni Dropbox oturum açma sayfasına götürecektir. Oturum açtıktan sonra şu mesajı göreceğim:

tam kurulum updraftsplus yedekleri

Sadece tıklamak zorundayım Kurulumu tamamlayın, ve üstteki bu onay mesajı ile WordPress’te UpdraftsPlus arka ucuna geri döneceğim:

kimlik doğrulama tam updraftplus

Bir yedekleme yapmak istersem tek yapmam gereken maviyi tıklamak Şimdi yedekle buton. UpdraftPlus ayrıca daha önce yaptığım programa göre yedekler oluşturacak ve bunları DropBox’a itecek.

Bir yedeği geri yüklemek istiyorsanız, Mevcut yedeklemeler ve tıklayın Onarmak.

10. Adım. Web sitenizi optimize edin.

Son adıma geçtik ve bu adımda, web sitenizi Google gibi arama motorları için nasıl optimize edeceğinizi göreceğiz. Eminim çoğunuz SEO veya arama motoru optimizasyonunu çoktan duymuşsunuzdur. Özetle, arama motorlarının sayfalarınızı bulmasını ve sizi sonuç sayfalarında göstermesini kolaylaştırmak için web sitenizin doğru şekilde optimize edildiğinden emin olma uygulamasıdır..

SEO’nun bir yönü var sayfa içi SEO, ve bunlar, web sitenizin ve içeriğinizin ne hakkında olduğu konusunda arama motorlarına açıkça iletişim kurmak için web sitenize uygulayabileceğiniz uygulamalardır..

Bunlar, uygulamanız gereken bazı sayfa içi SEO en iyi uygulamalardır:

 • Her sayfa ve yazı için bir meta başlık ve meta açıklama yazın.
 • Anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri ekleyin ve bunları içerik boyunca kullanın.
 • Sayfanızdaki / yayındaki her resim için ALT TXT ekle.

Şimdi bu şeylerin ne olduğunu bilmiyorsanız, sorun değil. Öğrenmesi oldukça kolaydır. Meta başlık, Google Sonuçlarında gösterilen başlıktır ve meta açıklama, başlığın altındaki kısa açıklamadır. İşte bir örnek:

google arama sonucu örneği

Anahtar kelime, kullanıcıların bir şey aramak için arama motoruna yazdıkları şeydir. Meta-başlık sonucun başlığıdır ve meta açıklama aşağıdaki kısa açıklamadır. Bunlar önemli ayrıntılardır çünkü Google’a sayfanın ne hakkında olduğunu ve anahtar kelime “salon new York” ile alakalı olduğunu söylerler.

Bu, sayfa üzerinde SEO tekniklerinin kısa bir listesidir, çünkü burada gerçekten çok şey var. Ancak şimdilik bunlara odaklanacağız.

Bunları yapmak için bir eklentiye ihtiyacımız var. Sayfadaki en iyi SEO WordPress eklentilerinden biri Yoast SEO’dur ve bunu bu eğitimde kullanacağız. Bu eklentiyi yüklemek için şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle ve ara Yoast SEO. Tıklayın Şimdi kur ve etkinleştirme.

yoast seo'yu yükle

Şimdi, herhangi bir sayfaya veya yayına gittiğinizde editör alanının altında şu yeni kutuyu göreceksiniz:

yoast seo kutusu

Burası, meta başlığınızı, meta açıklamanızı ve anahtar kelimelerinizi ekleyebileceğiniz yerdir. Bir anahtar kelime eklemek için aşağıdaki kutuya yazın Odak anahtar kelimesi:

anahtar kelime ekle

Bir meta başlık ve açıklama eklemek için Snippet’i düzenle buton.

snippet'i düzenle

SEO başlığı altında meta başlığınızı eklemeniz gereken yer. Odak anahtar kelimenizi buraya eklemek iyi bir uygulamadır. Meta açıklama alanında, sayfanın ne hakkında olduğu hakkında net bir fikir vermeli ve ayrıca anahtar kelimeyi buraya eklemelisiniz.

SEO başlığı ve meta açıklama alanına bir şey yazdıkça, altında çalışan turuncu bir ilerleme çubuğu göreceksiniz. Bu, metnin hala çok kısa olduğu anlamına gelir. Yeşile döndüğünde, metninizin uzunluğunun doğru olduğu anlamına gelir. Kırmızıya dönerse, çok uzun ve kısaltmalısınız. Uzun başlıklar ve açıklamalar sonuçlarda kesilir, bu nedenle yeşil alanda kalmak daha iyidir.

Yapmak istediğiniz başka bir şey, site haritanızın etkinleştirildiğinden ve gerçekten çalıştığından emin olmaktır. Bunu yapmak için şu adrese gidin: Yoast SEO > Genel > Özellikleri. Görene kadar aşağı kaydır XML site haritaları. Bunun etkinleştirildiğinden emin olun ve ardından maviyi tıklayın soru işareti simgesi. Daha sonra şöyle bir bağlantı göreceksiniz: XML site haritasına bakın. Site haritanızı görüntülemek için bunu tıklayın.

site haritalarını etkinleştirme

Birçoğunuz için, bu sizi bir 404 sayfasına yönlendirebilir. Ama üzülme. Düzeltme oldukça basit. Tek yapman gereken Ayarlar > Kalıcı. seçmek Posta adı ve vur Değişiklikleri Kaydet.

posta adı kalıcı bağlantısı

Şimdi, XML site haritasına tekrar erişmeye çalıştığınızda, şöyle bir şey görürsünüz:

xml site haritası

Paketleme

Ve bu, WordPress ile bir iş web sitesi nasıl oluşturulacağına dair bu öğreticiyi tamamlıyor. Omuzlara hafifçe dokunmak istiyorum çünkü bu eğiticiyi takip ederek çok şey yaptınız ve çok şey başardınız. Herhangi bir sorunuz varsa, bunları yorum bölümüne aşağıya bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız..

SiteGround

SiteGround, WordPress kullanıcılarına hitap ettikleri ve yine de uygun fiyatlandırmaya sahip oldukları için çevrimiçi olarak şiddetle tavsiye edilen bir web barındırıcısıdır. En hızlı performansları ve eşit derecede hızlı destekleriyle tanınırlar.

Temel SiteGround Özellikleri:

 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • HIZLI Bilgili Destek
 • WordPress Evreleme Ortamı
 • Ücretsiz Web Sitesi Taşıma İşlemleri
 • Günlük Yedeklemeler

SiteGround web hosting ihtiyaçlarınız için sağlam bir seçimdir. WordPress web sitelerine hitap ediyorlar ve rakiplerinden daha az kaynak sunuyorlar, ancak daha yüksek güvenilirlik.

SiteGround’u İnceleyin

Astra Teması

Astra, hıza odaklanan ücretsiz bir WordPress temasıdır. İsteğe bağlı olarak, bazı ek ayarlar ve seçenekler ekleyen Pro sürümünü 59 $ karşılığında satın alabilirsiniz..

Temel Astra Tema Özellikleri:

 • Fastes Teması Değil, Ama Hüzün Yok
 • Ücretsiz Demo Siteleri Çok
 • Esnek Mega Menü Özelliği
 • Özel Düzen Seçenekleri
 • WooCommerce Desteği
 • LearnDash Desteği

Astra Tema, herhangi bir WordPress web tasarım projesi için adil bir seçimdir. En büyük soru, sayfa oluşturucuları için bir temaya ihtiyaç duyacağınız aynı şeyleri yaptığından bu günlerde bir tema satın almanız gerekiyorsa varsayalım. Örneğin, Elementor, sayfa oluşturucunuzun tüm işi yapmasına izin veren ücretsiz Hello temasına sahiptir.

Profesyonel bir tema satın almak için hala iyi nedenler var, ancak çoğu insan için büyük olasılıkla ücretsiz bir tema ile iyi olacaklar.

Yine de bence Astra Tema güncel trendlere ayak uyduramadı ve artık tavsiye etmiyorum.

Dahili üstbilgi ve altbilgi oluşturuculara 3 düzenle sınırlandırılmış, ayrıca daha esnek sayfa ve yayın düzenleri sunan çok daha iyi modern temalar var.

Astra Temasına Göz Atın

Elementor

Elementor, WordPress web tasarımını fırtınaya alan bir WordPress sayfa oluşturucusudur. En derin özellik kümesine sahiptir, ancak kullanımı ve ustalaşması çok kolaydır. Elementor en tam özellikli ücretsiz sayfa oluşturucusudur. Ek geliştirici özellikleri eklemek için bir Pro eklentisi de var.

Temel Elementor Özellikleri:

 • Canlı Ön Uç Sayfa Editörü
 • Web Sitesi Kişiselleştirme Özellikleri
 • Şablon ve Blok Kütüphanesi
 • Kapsamlı Mobil Duyarlı Seçenekler
 • En Güçlü Açılır Pencere Oluşturucu
 • PRO Özel Üstbilgi / Altbilgi Oluşturma
 • PRO Yazı Tipi Düzenleri Oluştur

Elementor şu anda mevcut olan en güçlü sayfa oluşturucudur. Mevcut tasarım trendlerine uygun yeni özellikleri sürekli olarak piyasaya sürüyorlar. Bu, web sitenizi alakalı tutabileceğiniz anlamına gelir.

Elementor Pro, içerdiği tüm ek modüller ve güç özellikleri göz önüne alındığında inanılmaz bir değerdir.

Bugün yeni bir web sitesi projesine başlayacak olsaydım, Elementor seçeceğim sayfa oluşturucu olurdu. Ben kullanmak için bir zevk WordPress sayfa oluşturucu olması gerektiğini düşünüyorum.

Elementor’a göz atın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map