WordPress ile Online e-Ticaret Mağazası Web Sitesi Nasıl Yapılır

E-ticaret kırmızı sıcaktır, çünkü inanılmaz derecede yüksek genel masraflarla bir tuğla ve harç işi koymadan ayda 6 figür kazanmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.


Ancak çoğu kişi için sorun, Shopify gibi çoğu e-ticaret platformunun aylık pahalı ücretleri. Yeni başlıyorsanız, pazarlama ve reklamcılık gibi şeylere daha fazla harcama yapabilmeniz için daha uygun fiyatlı bir çözüm istiyorsunuz.

İyi haber şu ki, çevrimiçi ürün satabilmek için Shopify ile yüksek aylık ücretler ödemenize gerek yok. Bir Shopify alternatifi veya eBay alternatifi arıyorsanız, bu adım adım eğitici sizi harika bir çevrimiçi mağazaya ücretsiz bırakacaktır.

Tek ihtiyacınız olan bir web hosting hesabı ve biraz çaba ve hiçbir zaman bir e-ticaret web sitesi yapmak mümkün olacak.


Başlayalım!

İhtiyacın olan şeyler:

 • Barındırma. SiteGround’u öneririm.
 • bir alan adı.
 • WordPress Teması. Bu eğitim için ücretsiz Astra Temasını kullanıyoruz.
 • WordPress Sayfa Oluşturucu. Bunun için ücretsiz Elementor sayfa oluşturucuyu kullanıyoruz.
 • WooCommerce, en iyi e-ticaret WordPress eklentisi.

1. Adım. Bir web barındırma ve alan adı satın alın.

Tüm bu web sitesi oluşturma işinde yeniyseniz, önce bir web barındırma ve alan adının ne olduğunu ve neden bunlara ihtiyacınız olduğunu açıklayayım..

Barındırma ve Alan Adı Nedir??

Bir web hosting internette web sitenizin yaşayacağı bir yerdir. Eşyalarınızın bulunabileceği fiziksel bir ev gibidir. Alan adı ise web sitenizin adresidir. İnsanlara verdiğiniz adres gibidir, böylece sizi evde ziyarete gelebilirler. “Facebook.com”, “Google.com” ve “WordPress.com” alan adlarının tümü.

Alan adı satan hemen hemen tüm web sitelerinde bir alan adı satın alabilirsiniz. Sadece en iyi fiyatı aramalısın. Ancak web sitesi barındırma gelince, sadece güvenilir bir şirketten hosting almak kesinlikle önemlidir. Çünkü barındırma yavaş veya güvenilmez ise, web sitenizin hızı ve çalışma süresi acı çekecek ve sonuçta e-ticaret işinize zarar verecektir.

Siteground, Tercih Edilen Web Hosting Hizmetim

Bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için herhangi bir yüksek kaliteli web barındırma hizmetini kullanabilirsiniz, ancak bu öğreticide Siteground’ı kullanacağız.

SiteGround, WordPress kullanıcılarına hitap ettikleri ve yine de uygun fiyata sahip oldukları için çevrimiçi olarak şiddetle tavsiye edilen bir web barındırıcısıdır. En hızlı performansları ve eşit derecede hızlı destekleriyle tanınırlar.

SiteGround’un temel özellikleri şunlardır:

 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • HIZLI Bilgili Destek
 • WordPress Hazırlama Ortamı
 • Ücretsiz Web Sitesi Taşıma İşlemleri
 • 30 Gün Yedekleme

SiteGround web hosting ihtiyaçlarınız için sağlam bir seçimdir. WordPress web sitelerine hitap ediyorlar ve rakiplerinden daha az kaynak sunuyorlar, ancak daha yüksek güvenilirlik.

Kullanarak kaydolan herkese% 70 indirim vermek için onlarla inanılmaz bir anlaşma yaptım bu bağlantı. Yani hostinginizde para kazanmak istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayın ve şimdi hostinginizi satın alın.

Ana sayfasına girdikten sonra, dört farklı barındırma türü görürsünüz:

bir site planı seçin

WordPress Hosting’i seçin ve tıklayın Başlamak. Ardından üç fiyatlandırma planı görürsünüz:

siteground wordpress hosting fiyatlandırma

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre birini seçin. Ayrıca, her hosting planının karşılaştırılması hangi planın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna dair daha iyi bir fikir edinmek için.

Bir plana karar verdikten sonra, Plan Al. Daha sonra bir alan seçmeniz gereken bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Zaten bir alan adı satın aldıysanız, “Zaten bir Alanım var” ı seçin. Ancak hesabınız yoksa, doğrudan Siteground içinden alan satın almak için “Yeni Alan Adı Kaydet” i seçin.

bir alan seçin

Beğendiğiniz ve kullanılabilir bir alan adınız olduğunda, İlerlemek. Bir sonraki adım, satın alma işlemini tamamlamak için kişisel ve fatura ayrıntılarınızı sağlamaktır. Bilgilerinizi doğru bir şekilde belirtin ve tıklayın Şimdi öde. Artık güvenilir bir web barındırma ve alan adınız var.

İkinci adım. WordPress’i yükleyin.

WordPress, kodlama hakkında bir ipucunuz olmasa bile web siteleri oluşturmanıza izin veren açık kaynaklı, ücretsiz bir araçtır. Bugüne kadarki en kolay ve en güçlü web sitesi içerik yönetim sistemidir. WordPress hakkında sevdiğim bir sürü şey var ve derslerimin daha fazlasını okuyor veya videolarımı izlerseniz, WordPress’in teknisyenler için web siteleri oluşturmak için neden en iyi araç olduğunu düşündüğüm hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz..

Siteground aslında sizin için WordPress’i kurmanın ve kurmanın tüm zor işlerini yapan tek tıklamayla WordPress kurulumu ile birlikte gelir.

Barındırma satın alma işleminizi tamamladıktan sonra, bağlantıyı gösteren bir ekran görürsünüz. “Müşteri Alanına Geç”. Bunu tıklayın, yeni barındırma hesabınızı ayarlayabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Altında Web Sitenizi Kurun, seçmek Yeni bir web sitesi başlat.

Ardından yükleyebileceğiniz yazılımların bir listesini göreceksiniz. seçmek WordPress.

wordpress kur

Ardından, yeni web siteniz için e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz gibi yönetici giriş bilgilerini sağlamanız gerekir. Web sitenize giriş yapmak için kullanacağınız için bu ayrıntıları koruduğunuzdan emin olun.

Tamamlandığında, tıklayın Onaylamak > Kurulumu Tamamla. Artık canlı, kendi kendine barındırılan bir WordPress web siteniz var.

Web sitenizi özelleştirmeye başlamak için WordPress arka ucuna giriş yapmanız gerekir. Bunu yapmak için Siteground gösterge tablonuza gidin ve Hesaplarım sekmesi. Tıkla Kurulum sekmesinde, kaydettiğiniz alan adını göreceksiniz. Karşısında yeşil Yönetici Portalı’na gidin buton. WordPress giriş sayfanıza gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

wordpress yönetici kontrol paneline git

WordPress giriş sayfaları genellikle şu biçimlere sahiptir: yourdomain.com/wp-admin ve yourdomain.com/wp-login. URL’nizi bir dahaki sefere URL’yi doğrudan adres çubuğunuza yazarak ve artık Siteground’da oturum açmak zorunda kalmadan erişebilmeniz için giriş sayfası URL’nizi hatırlayın.

WordPress giriş sayfası şöyle görünür:

wordpress giriş sayfası

Web sitenize ilk kez giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi buraya girin.

Adım 3. Astra Tema ve Astra Sitelerini Yükleme.

Astra Tema, e-ticaret web sitemizin olabildiğince hızlı ve profesyonel görünmesini sağlamak için kullanacağımız temadır. İsterseniz diğer temaları da kullanabilirsiniz, ancak bu eğitim için Astra Tema ile devam edeceğiz.

Astra, mükemmel hız ve basitliğe sahip ücretsiz bir WordPress temasıdır. Astra Sitesiyle (ücretsiz eklenti) eşleştirin ve herkes birkaç fare tıklamasıyla güzel bir web sitesine sahip olabilir. Astra’yı mükemmel bir tema haline getiren bir Pro sürümü de mevcut.

İşte Astra hakkında en çok sevdiğim özellikler:

 • Mevcut En Hızlı Temalardan Biri
 • 100’den Fazla Başlangıç ​​Sitesi (Çoğu% 100 Ücretsiz)
 • Esnek Mega Menü Özelliği
 • Güçlü Eklenti Paketi
 • Kapsamlı WooCommerce Desteği

Astra Tema, herhangi bir WordPress web tasarım projesi için mükemmel bir seçimdir. Aslında, bu web sitesinde ve tüm web sitesi projelerimde kullandığım tema.

Geliştiriciye tam güven duyuyorum ve temanın ne kadar iyi kodlandığından çok etkilendim.

Ancak bundan da öte, temanın kullanımı, içine giren tüm özen ve düşünce nedeniyle çok basittir. Çoğu durumda, kullandığınız araçlara göre kendini yapılandırır.

Astra’yı yüklemek için şu adrese gidin: Görünüm > Tema > Yeni ekle. Astra’yı arayın, tıklayın Yüklemek, ve etkinleştirme.

astra teması yükleme

Astra’yı sevdiğim başka bir şey, şu eklentiye sahip olması: Astra Başlangıç ​​Siteleri önceden oluşturulmuş ücretsiz ve premium şablonlardan oluşan bir kütüphaneyle. Bu şablonları sadece birkaç tıklamayla kendi web siteniz için kullanabilirsiniz. Web sitesi oluşturma süremizi yarıya indirmek için bir Astra Site şablonu kullanacağız.

Astra’yı yükledikten sonra kontrol panelinizde şu mesajı görürsünüz:

Astra siteleri başlıyor

Tıklayın Başlamak. Bu sizin için Astra Başlangıç ​​Sitelerini yükleyecektir.

Sayfa Oluşturucunuzu Seçme

Daha sonra hangi sayfa oluşturucuyu tercih edeceğiniz sorulur ve bu öğreticide Elementor kullanacağım. Elementor, WordPress web tasarımını fırtınaya alan bir WordPress sayfa oluşturucusudur. En derin özellik setine sahipti, ancak kullanımı ve ustalaşması çok kolay. Elementor en tam özellikli ücretsiz sayfa oluşturucusudur. Ek geliştirici özellikleri eklemek için bir Pro eklentisi de var.

Temel Elementor Özellikleri:

 • Canlı Ön Uç Sayfa Editörü
 • Web Sitesi Kişiselleştirme Özellikleri
 • Şablon ve Blok Kütüphanesi
 • Kapsamlı Mobil Duyarlı Seçenekler
 • En Güçlü Açılır Pencere Oluşturucu
 • PRO: Özel Üstbilgi / Altbilgi Oluşturma
 • PRO: Yazı Türü Düzenleri Oluştur

Elementor şu anda mevcut olan en güçlü sayfa oluşturucudur. Mevcut tasarım trendlerine uygun yeni özellikleri sürekli olarak piyasaya sürüyorlar. Bu, web sitenizi alakalı tutabileceğiniz anlamına gelir. Bu arada, gelişmiş özelliklere erişmek istiyorsanız, içerdiği tüm ek modülleri ve güç özelliklerini göz önünde bulundurarak inanılmaz bir değer olduğunu düşündüğüm Elementor Pro’ya yükseltebilirsiniz..

Astra Site Temanızı Seçme

Sayfa oluşturucunuzu seçtikten sonra Astra Sites şablonları kütüphanesine yönlendirilirsiniz. Kullanabileceğiniz bir sürü güzel şablon var. İstediğiniz şablonu seçmek için zaman ayırın. Ayrıca, bu şablonların seçtiğiniz sayfa oluşturucu ile tamamen düzenlenebilir olduğunu, yani web sitesinin başlık, resimler, renkler, logo vb.Gibi her bölümünü ve öğesini özelleştirebileceğiniz anlamına gelir..

Bu öğretici için, Özel Baskı şablonunu kullanacağım çünkü harika ve çok e-ticaret odaklı görünüyor.

Bir tema yüklemek için, önizlemeye götürmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Gördüklerinizi beğendiyseniz, Temayı İçe Aktar düğmesine basın ve kutuların işaretli olduğundan emin olun.

Dikkat ederseniz, “Gerekli Eklentileri Yükle” yazan bir kutu vardır. Bu kutuyu işaretlediğinizde, temanın tam olarak görünmesi için gereken tüm eklentiler yüklenir. Özel Yazdırma teması için Elementor, WooCommerce ve WPForms’u yükleyecektir. Bu bana çok zaman kazandırıyor çünkü artık bu eklentileri tek tek yüklemem gerekmeyecek. Benim için her şey bitti.

astra site temasını içe aktarma

Temayı içe aktarmak biraz zaman alabilir. Tarayıcınızı kapatmayın veya yenilemeye basmayın. Bekleyin ve bittiğinde bir mavi görürsünüz. Siteyi Görüntüle buton. Yeni içe aktardığınız temaya sahip web sitenize gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

4. Adım. Web sitenizi özelleştirin.

Web siteniz şimdi çarpıcı görünüyor, ancak web sitenizi kendiniz yapmak istersiniz. Yapmak istediğiniz ilk şey renk paletinizi seçmektir. Zaten markanızın rengine sahipseniz, bu daha kolay olacak.

Renk Paleti Seçme

Bir web sitesinin normalde 3 rengi vardır: birincil, vurgu ve pop rengi. Ana renk, web sitenizin baskın rengi ve büyük olasılıkla marka renginizdir. Vurgu rengi, gözlerin kendilerine doğru çekilmesi için biraz farklı görünmesini istiyorsanız, başlıklarda veya yazı başlıklarında normal olarak kullanılır. Son olarak, pop rengi, harekete geçirici mesaj düğmeleri gibi web sitesinin öne çıkmasını sağlamak için renklerin geri kalanını kontrast oluşturmalıdır..

Bir web sitesi renk paleti seçmek için iki araç kullanıyorum. Birincisi Coolors.co Burada farklı renk paletlerine göz atabilir ve web sitenizde ne kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

coolors ana sayfası

Beğendiğiniz bir palet görürseniz, farenizi üzerine getirin, tıklayın Görünüm, her rengin Onaltılı kodlarını göreceğiniz yeni bir pencereye yönlendirilirsiniz.

onaltılı kodlu renk paleti

Bu Hex kodları, web sitenizde bu renkleri kullanmak için ihtiyacınız olan şeydir. Daha sonra size bu Hex kodlarını WordPress arka ucunda nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

Başka bir harika araç, kendi başınıza kullanabilmeniz için herhangi bir web sitesinde gördüğünüz herhangi bir rengin Hex kodunu almanızı sağlayan bir Google Chrome uzantısı olan Colorzilla’dır. Colorzilla uzantısını almak istiyorsanız, buraya Tıkla. Sonra tıklayın Chrome’a ​​ekle.

colorzilla

Biraz zaman alabilir, ancak tamamlandığında araç çubuğunuzda şu simgeyi görürsünüz:

colorzilla simgesi

Şimdi, kendi web sitenizde denemek ve kullanmak istediğiniz herhangi bir web sitesinde bir renk görüyorsanız, bu simgeyi tıklayıp kopyalamak istediğiniz rengi tıklamanız yeterlidir. Hex kodu otomatik olarak kopyalanır ve web sitenizin arka ucuna yapıştırabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Bu, tek bir tıklamayla mükemmel renkler kullanmanıza izin veren kullanışlı bir araçtır.

Tipografiyi Özelleştirme

Ayrıca, web sitenizi öne çıkarmak için kendi tipografinizi kullanmak istersiniz. Web siteleri normalde 2-3 yazı tipine sahiptir. Başlıklar veya menü için bir yazı tipi, gövde için bir yazı tipi ve fazladan bir “pop yazı tipi” bulunur. Renkler gibi, yalnızca herhangi bir yazı tipi kullanamazsınız. Birlikte iyi göründüklerinden ve markanız hakkında doğru mesajı gönderdiklerinden emin olmalısınız..

Kullanmayı severim Fontpair.co iki farklı yazı tipinin birlikte nasıl göründüğünü gösteren bir web sitesi.

fontpairs.co kullanarak

Beğendiğiniz bir şey görürseniz, WordPress’e gidip doğrudan oraya ekleyebilirsiniz..

Ayrıca, herhangi bir web sitesinde hangi yazı tipinin kullanıldığını söyleyen bir Google Chrome uzantısı olan WhatFont’u kullanmayı seviyorum. WhatFont’u kurmak için, buraya Tıkla sonra tıklayın Chrome’a ​​ekle. Ardından, araç çubuğunuzda şu simgeyi görürsünüz:

whatfont simgesi

Bir yazı tipinin adını öğrenmek istiyorsanız, bu simgeye tıklayın ve farenizi metnin üzerine getirin. WhatFont size bu yazı tipinin adını söyleyecektir ve üzerine tıklarsanız, yazı tipi boyutunu, rengini, ailesini, stilini, ağırlığını ve daha fazlasını da görürsünüz..

whatfont kullanarak

Logo Alma

Web sitenizi ayırmak ve marka kimliğinizi belirlemek için bir marka logosuna da ihtiyacınız olacaktır. Bir logo edinmenin birkaç yolu vardır. Denemek ve inanılmaz bir tasarım aracı kullanarak kendiniz yapabilirsiniz Canva. Yeni başlayanlar için bile tasarımı gerçekten kolaylaştırdığı için oldukça popüler.

Canva, kendiniz yapmak için değiştirebileceğiniz birçok logo şablonu ile birlikte gelir. Ancak, logoyu şeffaf bir arka planla dışa aktarmak istiyorsanız, Pro’ya (bir aylık ücretsiz deneme süresine sahip) geçmeniz gerektiğini unutmayın. Her zaman Photoshop’ta veya Photopea Arka planı kaldırmak için, ancak bu sürece bir adım daha ekler.

canva logolar

Zaman kazanmak istiyorsanız, bunu yapmak için serbest bir logo tasarımcısı kiralayabilirsiniz. Fiverr.com veya 99design gibi web sitelerini deneyebilirsiniz, ancak stillerine, parça kayıtlarına, incelemelere, derecelendirmelere ve daha fazlasına göre bir sanatçı seçerken dikkatli olmalısınız.

Web Sitenizi Özelleştirme

Artık web sitenizde bu renkleri, yazı tiplerini ve logoları kullanma zamanı. WordPress arka uç kontrol panelindeyseniz, Görünüm > Özelleştirmek tema özelleştiricisini açma.

temayı özelleştir

Web sitenizin ön ucundaysanız ve üstte siyah bir çubuk varsa tıklayabilirsiniz Özelleştirmek özelleştiriciyi açmak için.

temayı özelleştir

Tema özelleştirici şöyle görünür:

tema özelleştirici

Burada logonuzu yükleyebilir, site renklerini ve tipografisini değiştirebilir, düğmeleri özelleştirebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Burada yaptığınız değişiklikler, web sitenizde gerçek zamanlı olarak gösterilir, böylece neye benzediğini hemen görebilirsiniz. Ayrıca, her temanın farklı özelleştirme seçenekleri vardır, bu nedenle Astra dışında başka bir tema kullanıyorsanız, burada farklı seçenekler görebilirsiniz.

Astra’da site renklerinizi değiştirmek için şu adrese gidin: Renkler ve Arkaplan. Temel renkleri, ekmek kırıntılarını, üstbilgi ve altbilgi çubuğu renklerini değiştirme seçeneğiniz olacaktır.

renk arka plan editörü

Temel Renkler, web sitenizin teması, bağlantısı, metni ve bağlantı vurgulu rengidir. Örneğin Tema Rengini değiştirmek isterseniz, Renk seç. Bir renk seçmenin iki yolu göreceksiniz. İlk olarak, bir Hex kodu bir kutuya yapıştırabilirsiniz. Yani Coolors.co veya başka herhangi bir yerde bir renk bulduysanız, Hex kodunu buraya yapıştırabilirsiniz. Yerleşik bir seçim aracında da bir renk seçebilirsiniz.

temel renk düzenleyici

Site tipografinizi değiştirmek için özelleştirici ana menüsüne dönün ve matbaacılık. Temel, kırıntı, içerik ve blog tipografisini değiştirebileceksiniz.

tipografi özelleştirici

Sonraki logonuzu ekliyor. Logonuzu yüklemek için şu adrese gidin: Yerleşim > Başlık > Site Kimliği. Logo bölümünün altında, Logoyu Değiştir düğmesine basın ve logonuzu yükleyin.

logo yükle

Astra ayrıca logo genişliğinizi ayarlamanıza olanak tanır, böylece görünmesini istediğiniz büyüklükte veya küçüklükte değişiklik yapabilirsiniz. Aşağı kaydırırsanız, site başlığınızı değiştirebilir, bir site kısa açıklama ekleyebilir ve bir site simgesi veya favori simgesi ekleyebilirsiniz.

Astra’nın özelleştirme alanında, site içerik genişliğinizi değiştirmek, blog yayın yapısını değiştirmek, altbilginizi ve başlığınızı özelleştirmek gibi çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Web siteniz için en çok neyi beğendiğinizi görmek için buradaki seçeneklerinizi keşfedin.

Özelleştirmeyi bitirdiğinizde, tıklamayı unutmayın Yayınla değişikliklerin sitenizde yayınlanmasını sağlamak için.

Adım 5. Elementor ile web sitenizi özelleştirme.

Bu noktada, site rengini değiştirmek, tipografiyi, bir logo eklemek ve tüm diğer şeyleri özelleştirme temellerini öğrendiniz. Şimdi sitenizin görünüşünü tamamen değiştirmek için el değmemiş ayrıntılara geçme ve Elementor’u (veya tercih ettiğiniz herhangi bir sayfa oluşturucuyu) kullanmaya başlama zamanı.

Daha önce de belirttiğim gibi, bu öğreticide Elementor kullanacağım çünkü sadece en iyisi olduğunu düşünüyorum, ancak rahat olduğunuz herhangi bir sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Elementor içinde, bir web geliştiricisini kodlamadan veya işe almadan web sitenizle hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Öğe eklemek basit bir sürükle ve bırak işlemidir.

Elementor ile bir sayfayı düzenlemenin iki yolu vardır. İlk olarak, WordPress arka ucundaysanız tıklayın Sayfalar ve Astra Site şablonuyla otomatik olarak oluşturulanlar da dahil olmak üzere web sitenizin tüm sayfalarının bir listesini görmelisiniz. Belirli bir sayfa oluşturucu (örn. Elementor) ile yapılan sayfalar şu şekilde etiketlenir:

sayfalar

Sayfa oluşturucunuzla bir sayfayı düzenlemek için farenizi üzerine getirin ve tıklayın Şununla düzenle (sayfa oluşturucu). Benim durumumda, olacak Elementor ile Düzenle.

elementor ile düzenle

Bunu tıkladığınızda, Elementor’a yönlendirilirsiniz.

Başka bir yol, web sitenizin ön ucundaysanız, düzenlemek istediğiniz sayfaya gidin ve tıklayın Elementer ile düzenle üstteki siyah çubukta:

elementor ile düzenle

Bunlardan her ikisi de sizi Elementor’a sokar. Elementor’a girdikten sonra, başlığınız için farklı resimler kullanabilir, metinleri değiştirebilir, simgeleri değiştirebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Başlığınızdaki metinleri ve resmi işinize uyacak şekilde değiştirerek başlayabilirsiniz. Elementor içindeki metinlerle yapabileceğiniz birkaç şey:

elemanda metin düzenleme

Gördüğünüz gibi, metni doğrudan içerik düzenleme alanındaki değiştirebilir, boyutu, ağırlığı, rengi ve tipografi ailesini değiştirebilirsiniz. Ayrıca basit solmalar, yakınlaştırma ve daha fazlası gibi animasyonlar da ekleyebilirsiniz. Web sitenize baharat eklemek için burada yapabileceğiniz bir sürü şey var.

Ayrıca, web sitenizin resimlerini işletmenizin doğasına uyacak şekilde değiştirmek de istersiniz. Elementor’daki görüntülerin değiştirilmesi çok kolaydır. Sadece görüntüyü tıklamanız yeterlidir ve seçenekler sol kenar çubuğunda görünecektir. Yeni bir resim yükleyebilir, boyutunu değiştirebilir, kenarlık veya gölge ekleyebilir, animasyon ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

öğedeki görüntüleri düzenleme

Elementor içinde, düğme metinlerini değiştirebilir, referans alanını özelleştirebilir, metinler, resimler, düğmeler, videolar ve daha fazlası gibi daha fazla öğe / blok ekleyebilirsiniz..

Elementor Pro, form ekleme (genellikle üçüncü taraf bir eklenti gerektirir), kendi yazı tiplerinizi yükleme, sürgü ekleme, fiyat tabloları ve fiyat listeleri ekleme, üstbilgilerinizi ve altbilgilerinizi özelleştirme (üstbilgilerinizi ve altbilgilerinizi özelleştirme) gibi çok daha fazla özellik ile birlikte gelir. çoğu sayfa oluşturucu için sınırsızdır) ve çok daha fazlası.

Elementor Pro’yu satın almak ve aynı zamanda Elementor Pro kurslarıma ücretsiz erişim sağlamak istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayın.

Adım 5. WooCommerce’ı kurun.

Şimdi, herhangi bir web sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştüren WordPress eklentisi olan WooCommerce’i kurmanın zamanı geldi. Ürün eklemenize, çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize, kupon oluşturmanıza, gönderim bedelini ve vergilendirmeyi ayarlamanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.

WooCommerce, Özel Baskı Astra Sitesi teması tarafından benim için zaten kuruldu, bu yüzden şimdi girip ayarlamam gerekiyor. Henüz WooCommerce yüklü değilse, şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle ve WooCommerce için arama.

Yapmamız gereken ilk şey WooCommerce > Ayarlar. 7 sekme göreceksiniz: Genel, Ürünler, Nakliye, Ödemeler, Hesaplar ve Gizlilik, E-postalar ve Gelişmiş.

Önce şuna bir bakalım: Genel sekmesi. Bu sekmede, hangi ülkelerde satacağınız ve göndereceğiniz mağaza adresinizi ayarlayabilecek ve vergi oranlarını etkinleştirebileceksiniz..

woocommerce genel ayarları

Aşağı kaydırırsanız, kuponları etkinleştirme ve para birimi, nerede görüntüleneceği vb. Dahil olmak üzere fiyatların web sitenizde nasıl görüntüleneceğini özelleştirme seçeneklerini de görürsünüz..

Sıradaki Ürün:% s ürünle ilgili seçenekleri ayarlayabileceğiniz bir sekme. Mağaza sayfanız olarak hangi sayfanın olacağını, ziyaretçiler sepete bir ürün eklediğinde, ürün boyutlarını ayarladığında, müşteri yorumlarını etkinleştirip yapılandırdığında ve yıldız derecelendirmelerini etkinleştirdiğinde ne olacağını belirleyebilirsiniz.

woocommerce ürün ayarları

Bu bölümün üst kısmında, Envanter ve İndirilebilir ürünler. Envanter bölümünde, yanındaki kutuyu işaretlerseniz Stok yönetimini etkinleştir, envanterinizi yönetmenize yardımcı olacak seçeneklerin bir listesini görürsünüz. Örneğin, stok stoğunuz bu sayıya ulaştığında size bir bildirim gönderilecek şekilde düşük envanter eşiğini ayarlayabilirsiniz. Web sitenizdeki stok öğelerini gizlemeyi de seçebilirsiniz.

stok ayarları woocommerce

Gelince İndirilebilir ürünler bölümünde, yalnızca web sitenizde indirilebilir içerik satıyorsanız önemlidir, bu nedenle yalnızca fiziksel ürünler satıyorsanız bunu atlayabilirsiniz. Ürünlerinizi indirmeden önce alıcıların giriş yapmalarını isteme seçeneğiniz vardır. Ayrıca ödemelerden sonra indirmelere erişim verebilirsiniz.

indirilebilir ürün seçenekleri

Bir sonraki sekme Nakliye. Bu, yalnızca alıcılara gönderilecek fiziksel ürünler satıyorsanız geçerlidir. Bu sekmenin içinde üç alt bölüm vardır: Gönderim bölgeleri, Gönderim seçenekleri ve Gönderim sınıfları.

Gönderim Bölgeleri’nde, gönderim bölgeleri eklemeniz ve bu bölgelere kullanılabilir gönderim yöntemleri atamanız gerekir. Birkaç ülkeye gönderim yapıyorsanız, bu işlem biraz zaman alacaktır.

nakliye bölgeleri

Gönderim bölgeleriyle ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa WooCommerce’ın gönderim bölgesine göz atabilirsiniz belgeleme.

Sıradaki Nakliye seçenekleri Bölüm. Bu bölümde, gönderim ücretlerinin web sitenizde nasıl görüntüleneceğini kontrol edebilir ve varsayılan veya gerekli gönderim hedefini belirleyebilirsiniz.

nakliye seçenekleri

Gönderim’deki son bölüm Nakliye sınıfları. Gönderim sınıflarıyla, bir ürün grubuna farklı gönderim ücretleri atayabilirsiniz; örneğin, daha fazla posta ücreti gerektiren daha ağır ürünler.

nakliye sınıfları

Gönderim ücretlerinizi ayarlamak için şu adrese gidin: Nakliye Bölgeleri ve “Sabit Ücret” gibi mevcut bir gönderim yöntemini oluşturup düzenleyin.

nakliye ücreti ekle

Tıkladıktan sonra Düzenle, Bir pop-up penceresi açılacaktır. Burada, yeni oluşturduğunuz gönderim sınıfı için sabit gönderim ücretini ve ek maliyeti ekleyebilirsiniz..

Bir nakliye sınıfının gönderim bedeli

Gönderim ayarlarınızı yapılandırmayla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa WooCommerce’in nakliye belgeleri.

Şimdi devam edelim Ödemeler. Bu sekmede, PayPal, doğrudan banka havalesi, teslimatta nakit ve daha fazlası gibi ödeme ağ geçitlerini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bir yöntemi etkinleştirdikten sonra, Kurmak hesaplarınızı bağlamak ve ödemeleri kabul etmeye başlamak için.

Ödeme metodları

Stripe ödemelerini kabul etmek istiyorsanız, şu adresteki bir eklentiyi yükleyebilirsiniz: WooCommerce Stripe Ödeme Ağ Geçidi. Sadece git eklentiler > Yeni ekle ve eklentiyi arayın. Bu eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmek WooCommerce’de Stripe ödeme yöntemini etkinleştirecek, ancak WooCommerce > Ayarlar > Ödemeler ayarlamak için.

İçinde Hesaplar ve Gizlilik sekmesinde, hesap oluşturma ve kullanıcı gizliliği ile ilgili ayarları yapılandırabilirsiniz. Konukların hesap oluşturmadan satın almalarına izin verebilir, gizlilik sayfanızı ve politika sayfalarınızı ayarlayabilir ve kullanıcı verilerinin ne kadar süreyle saklanacağını seçebilirsiniz..

hesaplar ve gizlilik

Sıradaki E-postalar WooCommerce’ın belirli koşullara göre otomatik olarak gönderdiği e-postaların bir listesini göreceğiniz sekme. Örneğin, yeni bir sipariş verildiğinde seçtiğiniz bir e-posta adresine bir e-posta gönderilebilir. Ayrıca, müşterilerin geri ödeme veya tamamlanmış siparişler gibi siparişleriyle ilgili güncellemeleri içeren e-postaları da görebilirsiniz..

E-posta Bildirimleri

Sonunda, ileri API sekmesinin yerini alan sekmesi, WooCommerce’a hangi sayfanın alışveriş sepeti sayfası veya ödeme sayfası olarak hareket edeceğini söyleyebileceğiniz sayfa ayarları gibi daha teknik ayrıntıları yapılandırmanıza olanak tanır.

sayfa yapısı woocommerce

Aşağı kaydırırsanız, WooCommerce’ın aradığı URL’ye ek olarak yeni bir sayfaya ihtiyaç duymadan farklı içerik görüntülemelerini sağlayan uç noktalar olarak değiştirebilirsiniz..

6. Adım. Ürün ekleyin.

Temel WooCommerce ayarlarını yaptıktan sonra, ürün ekleme zamanı geldi. Bu eğiticide kullandığımız Astra Site teması zaten örnek ürünlerle birlikte geliyor ve bir ürün sayfasının ön uçta nasıl göründüğü:

ürün sayfası

Şimdi bunu nasıl değiştirebileceğimize bir göz atalım ve kendi ürünlerimizi arka uca ekleyelim.

Yeni bir ürün eklemek veya mevcut bir ürünü düzenlemek için menü seçeneğini tıklamanız yeterlidir Ürün:% s WordPress kontrol panelinin sol kenar çubuğunda. Ardından sahip olduğunuz tüm ürünlerin bir listesini görürsünüz. Alternatif olarak, bir ürün sayfasının ön ucundaysanız, Ürünü düzenle sayfanın üstündeki siyah çubukta. Bu sizi doğrudan ürün düzenleyicisine götürür.

ürün editörü

Bu, ürün başlığını ve ürün açıklamasını değiştirebileceğiniz yerdir. Aşağı kaydırırsanız, adlı bir bölüm görürsünüz. Ürün bilgileri. Burası zamanınızın çoğunu harcayacağınız yerdir. Burada ürünün türünü seçebilir ve oradan diğer ürün ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

WooCommerce bu tür ürünleri eklemenizi sağlar:

 • Fiziksel, indirilebilir, sanal. Sanal bir ürünün indirilmesine gerek yoktur. Bir randevu veya bire bir koçluk oturumu buna bir örnektir.
 • Basit ürün. Bu tek ürünlü bir üründür.
 • Gruplandırılmış ürün. Bu farklı ürünlerin bir paketidir.
 • Harici ürün. Bir satış ortağı bağlantısı gibi web siteniz dışında satın alınan ürünler.
 • Değişken ürün. Değişken bir ürünün renkleri ve boyutları gibi varyasyonları vardır.
ürün çeşitleri

Yeni bir ürün oluşturduğunuzda ilk adım ürün türünü seçmektir. Her tür farklı seçeneklerle birlikte gelir. Örneğin, indirilebilir bir üründe şu seçenekler bulunur:

indirilebilir ürün seçenekleri

Bu bölümün sol tarafında envanter, gönderim, bağlantılı ürünler ve daha fazlası için daha fazla seçenek göreceksiniz.

İçinde Envanter, SKU ekleyebilir, bu ürün için belirli sayıda stok sağlayabilir, stok durumunu ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

İçinde Nakliye, ürünün ağırlığını ve boyutlarını belirtebilir ve önceki adımda oluşturduğumuz bir gönderim sınıfı atayabilirsiniz.

ürün verilerinde gönderim

İçinde Bağlantılı Ürünler, bir ürüne satış ve çapraz satış öğesi atayabilirsiniz. Bir satış, daha yüksek bir fiyatı olduğu için mevcut ürün yerine önerdiğiniz bir üründür. Çapraz satışlar, geçerli ürüne dayanarak alışveriş sepetinde önereceğiniz ürünlerdir. Bir satış veya çapraz satış eklemek istiyorsanız, ürünün adını ilgili kutulara yazın.

bağlantılı ürünler

Ayrıca, ürünlerinizde Öznitellikler Bölüm. Boyut, renk, ağırlık vb. Olabilir. Ayrıca, değişken bir ürün oluşturuyorsanız, önce buraya bir özellik eklemeniz gerekir. Değişken bir ürünün nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, WooCommerce’in kılavuzu.

Aşağı kaydırırsanız Ürün bilgileri kutusuna kısa bir ürün açıklaması ekleyebileceğiniz bir alan görürsünüz. Bu açıklama ürününüzün yanında ve fiyatının yakınında görünecektir. Kısa ve güzel tut. Sağ tarafa bir ürün resmi ekleyebilirsiniz. Daha fazla ürün resminiz varsa, resimleri Ürün galerisi Bölüm.

kısa açıklama ve ürün resmi

Sayfanın üst kısmında bulunan Katalog görünürlüğünü ayarlamak da önemlidir. Yayınla. Bazı durumlarda, belirli ürünleri gizlemek isteyebilirsiniz, çünkü belki de özel indirimli fiyatla çapraz satış olarak sunuyorsunuz. Bunu yapabileceğiniz yer burası.

katalog görünürlüğü

Burada her şeyi bitirdikten sonra tıklayın Güncelleme tüm değişikliklerinizi kaydetmek için.

Farklı ürün türleri ve bunları nasıl doğru şekilde oluşturabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu WooCommerce kılavuzu başlamak için harika bir yerdir. Ürün listelerinizi oluşturana kadar burada gösterdiğim adımlarla web sitenize daha fazla ürün eklemeye devam edin.

7. Adım. Kasalarınızı özelleştirin.

WooCommerce, şimdiye kadar gördüğünüz gibi harika bir eklentidir, ancak buna karşı yaygın bir şikayet, ödeme seçeneklerinin olmamasıdır. Ödeme sayfalarının nasıl görüneceğini değiştiremezsiniz ve bununla birlikte bir satış hunisi oluşturamazsınız. Satış hunisi, bir müşterinin satın alma değerini artırmanın harika bir yoludur, bu nedenle web sitenizde yoksa, gerçekten parayı masaya bırakmış olursunuz.

E-ticaret web siteniz için bir satış hunisi oluşturmak istiyorsanız, yardımcı olabilecek en iyi eklenti CartFlows’tur. WordPress’in içinde güzel ve son derece etkili huniler oluşturmanıza olanak tanıyan bir huni oluşturucu WordPress eklentisidir..

cartflows

CartFlows ile satış hunisi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yaptığım bu eğiticiye göz atabilirsiniz.

8. Adım. Sepeti terk etmenin zirvesinde kalın.

Bu öğreticiyi sona erdirmeden önce, sepetten vazgeçme hakkında bir şey daha ekleyeyim. E-ticarette birçok müşterinin satın alma işlemini tamamlamadan alışveriş sepetlerini terk edeceği bir gerçektir.

Bunun birçok nedeni olabilir. Dikkatleri dağılmış olabilir, güç veya bağlantı kesilmiş, acil bir şey ortaya çıkmış olabilir. Her ne ise, bu terk edilmiş arabaların çoğu, bu konuda hiçbir şey yapmayacaksanız satışlarını kaybediyor.

Neyse ki, adlı bir eklenti var WooCommerce Sepeti Vazgeçme Kurtarma Terk edilmiş arabaları olan müşterileri takip eden ve otomatik olarak takip e-postaları gönderen eklenti – hepsi ÜCRETSİZ!

Burada kullandığım Astra Site temasını kullandıysanız, bu eklenti sizin için önceden kurulmuş olurdu. Ama eğer değilse, eklentiler > Yeni ekle ve eklentiyi arayın.

WooCommerce altında yeni bir seçenek oluşturacak Alışveriş Sepetini Terk Etme. Bunu tıklarsanız, kaç tane terk edilmiş arabaya sahip olduğunuza, kaçının kurtarıldığına ve kaçının kaybolduğuna ilişkin bir genel bakış görebilirsiniz..

geri kazanılabilir sipariş sepeti terk

Ayrıca, WooCommerce’ın gönderdiği takip e-postalarını, Takip E-postaları sekmesini tıklayın, farenizi düzenlemek istediğiniz e-postanın üzerine getirin ve Düzenle.

takip e-postaları

Daha sonra e-posta düzenleyicisine yönlendirileceksiniz:

takip e-postalarını özelleştirme

Paketleme

Bir e-ticaret WordPress web sitesi oluşturmak karmaşık ve bunaltıcı görünebilir, ancak umarım buna bir ışık tuttum ve biraz yardımla nasıl yapabileceğinizi gösterdim. Başarı öykülerinizi duyduğum için heyecanlıyım ve yardıma ihtiyacınız olursa aşağıdaki yorum bölümünde bana ulaşabilirsiniz..

SiteGround

SiteGround, WordPress kullanıcılarına hitap ettikleri ve yine de uygun fiyatlandırmaya sahip oldukları için çevrimiçi olarak şiddetle tavsiye edilen bir web barındırıcısıdır. En hızlı performansları ve eşit derecede hızlı destekleriyle tanınırlar.

Temel SiteGround Özellikleri:

 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • HIZLI Bilgili Destek
 • WordPress Evreleme Ortamı
 • Ücretsiz Web Sitesi Taşıma İşlemleri
 • Günlük Yedeklemeler

SiteGround web hosting ihtiyaçlarınız için sağlam bir seçimdir. WordPress web sitelerine hitap ediyorlar ve rakiplerinden daha az kaynak sunuyorlar, ancak daha yüksek güvenilirlik.

SiteGround’u İnceleyin

Astra Teması

Astra, hıza odaklanan ücretsiz bir WordPress temasıdır. İsteğe bağlı olarak, bazı ek ayarlar ve seçenekler ekleyen Pro sürümünü 59 $ karşılığında satın alabilirsiniz..

Temel Astra Tema Özellikleri:

 • Fastes Teması Değil, Ama Hüzün Yok
 • Ücretsiz Demo Siteleri Çok
 • Esnek Mega Menü Özelliği
 • Özel Düzen Seçenekleri
 • WooCommerce Desteği
 • LearnDash Desteği

Astra Tema, herhangi bir WordPress web tasarım projesi için adil bir seçimdir. En büyük soru, sayfa oluşturucuları için bir temaya ihtiyaç duyacağınız aynı şeyleri yaptığı için bu günlerde bir tema satın almanız gerektiğinde olduğunu varsayalım. Örneğin, Elementor, sayfa oluşturucunuzun tüm işi yapmasına izin veren ücretsiz Hello temasına sahiptir.

Profesyonel bir tema satın almak için hala iyi nedenler var, ancak çoğu insan için büyük olasılıkla ücretsiz bir tema ile iyi olacaklar.

Yine de bence Astra Tema güncel trendlere ayak uyduramadı ve artık tavsiye etmiyorum.

Dahili üstbilgi ve altbilgi oluşturuculara 3 düzenle sınırlandırılmış, ayrıca daha esnek sayfa ve yayın düzenleri sunan çok daha iyi modern temalar var.

Astra Temasına Göz Atın

Elementor

Elementor, WordPress web tasarımını fırtınaya alan bir WordPress sayfa oluşturucusudur. En derin özellik kümesine sahiptir, ancak kullanımı ve ustalaşması çok kolaydır. Elementor en tam özellikli ücretsiz sayfa oluşturucusudur. Ek geliştirici özellikleri eklemek için bir Pro eklentisi de var.

Temel Elementor Özellikleri:

 • Canlı Ön Uç Sayfa Editörü
 • Web Sitesi Kişiselleştirme Özellikleri
 • Şablon ve Blok Kütüphanesi
 • Kapsamlı Mobil Duyarlı Seçenekler
 • En Güçlü Açılır Pencere Oluşturucu
 • PRO Özel Üstbilgi / Altbilgi Oluşturma
 • PRO Yazı Tipi Düzenleri Oluştur

Elementor şu anda mevcut olan en güçlü sayfa oluşturucudur. Mevcut tasarım trendlerine uygun yeni özellikleri sürekli olarak piyasaya sürüyorlar. Bu, web sitenizi alakalı tutabileceğiniz anlamına gelir.

Elementor Pro, içerdiği tüm ek modüller ve güç özellikleri göz önüne alındığında inanılmaz bir değerdir.

Bugün yeni bir web sitesi projesine başlayacak olsaydım, Elementor seçeceğim sayfa oluşturucu olurdu. Ben kullanmak için bir zevk WordPress sayfa oluşturucu olması gerektiğini düşünüyorum.

Elementor’a göz atın

CartFlows

CartFlows, WordPress için bir satış hunisi oluşturucusudur. Seçtiğiniz sayfa oluşturucunuzu kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde satış hunileri oluşturmanıza olanak tanır.

Anahtar CartFlows Özellikleri:

 • Profesyonelce Tasarlanmış Şablonlar
 • 5 Yer Siparişi Yumruları
 • Tek Tıkla Yükseliyor
 • Tercih Edilen Sayfa Oluşturucunuzu Kullanın
 • Tıklama Hunilerinden Farklı Olarak Genişletilebilir
 • Geri Sayım Sayacı ve Ayırma Testi

WordPress için bir satış hunisi oluşturucu istiyorsanız ve kendinizi barındırmada veya yönetilen WordPress barındırmada iyi iseniz, o zaman harika bir seçenekse CartFlows, kullanımı çok kolay, ancak çok güçlü.

Alışveriş Sepeti

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map