LearnDash ile Online Ders Web Sitesi Nasıl Yapılır

Son 4 yıldır, bilgimi toplayıp bu web sitesindeki kurslar aracılığıyla satıyorum. Kelimenin tam anlamıyla, herkes yapabilir!


Bazı insanlar Teachable, Podia veya Kajabi gibi SaaS tabanlı bir çözümle gitmeyi tercih ediyor..

Ancak, bilgilerinizi güzel bir şekilde satabileceğiniz ve sunabileceğiniz bir çevrimiçi kurs web sitesi oluşturmak oldukça kolaydır..

Bu eğitim için birkaç şeye ihtiyacınız olacak:

 • Web sitesi barındırma. Siteground’ı tavsiye ederim
 • WordPress (elbette), Ücretsiz
 • WordPress Teması, Astra da ücretsiz
 • LearnDash, WordPress için endüstri lideri öğrenme yönetim sistemi

Bu eğitimde, aşağıdakiler dahil baştan sona çevrimiçi kurs web sitesinin nasıl oluşturulacağını ele alacağız:

 • Çevrimiçi Kurs Web Sitesi Oluşturmak için İhtiyacınız Olan Şeyler
 • 1. Adım. Web sitesi barındırma ve alan adı satın alma.
 • 2. Adım. LearnDash’i kurun ve ayarlayın.
 • Adım 3. WordPress temanızı ve sayfa oluşturucunuzu yükleyin.
 • Adım 4. LearnDash ile ilk dersinizi oluşturun.
 • Adım 5. Kursunuza bölümler ve dersler ekleyin.
 • 6. Adım. Derslerinizi daha küçük konulara ayırın.
 • Adım 7. Kursunuza sınavlar ekleme.
 • Adım 8. Derslerinize ödev ekleme
 • Adım 9. Bir kursu satış hunisine bağlama
 • Paketleme

Çevrimiçi Kurs Web Sitesi Oluşturmak için İhtiyacınız Olan Şeyler

Güzel bir çevrimiçi kurs web sitesi oluşturmak için bir avuç araca ihtiyacınız olacak. Bunlardan bazıları ücretsiz, bazıları değil. Ancak, kurslarınız aracılığıyla bilginizi satarak elde edebileceğinize kıyasla maliyet minimumdur.

1. İyi bir web sitesi barındırma ve alan adı.

Kurslarınızı kendi web sitenizde barındırdığınız için, güvenilir, hızlı ve mükemmel destek sunan iyi bir web sitesi satın almanız gerekir. Ayrıca, temel olarak web sitenizin adresi olan bir alan adına da ihtiyacınız olacaktır.

Orada barındırma oldukça bir sürü var, ama benim için en iyisi Siteground olduğunu. Kullandığım yıllar boyunca hızlı, güvenilir ve müşteri desteği inanılmaz. Siteground’da barındırılan web sitelerim her zaman çalışır durumda. Ve herhangi bir sorunla karşılaşırsam, ekiplerine yardım etmek hızlıdır. Bu öğreticide, Siteground’ı kullanacağız.

Siteground ile hostinginizde% 70 tasarruf etmek istiyorsanız, kaydetmek için buraya tıklayın ��

2. WordPress.

Sonuçta WordPress ile web sitenizi oluşturacağınız için oldukça açık. WordPress’i diğer SaaS tabanlı çözümlere göre kullanmanın ana avantajı, verileriniz ve tasarımınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızdır.

WordPress, istediğiniz herhangi bir işlevi ekleyecek geniş bir eklenti ve tema topluluğuna sahiptir. Düşünebiliyorsanız, bir eklenti var. Ve neredeyse her gün geliştiriciler yeni eklentiler ve temalar sunuyor, bu yüzden gerçekten WordPress ile yapabileceklerinizin bir sınırı yok.

WordPress’in kurulumu ve kurulumu gerçekten kolaydır. Siteground, daha sonra konuşacağımız tek tıklamayla WordPress yükleyici ile birlikte gelir.

3. Bir WordPress teması ve bir sayfa oluşturucu.

Ayrıca, çalışması kolay bir WordPress temasına da ihtiyacınız olacak. Astra’yı ücretsiz, iyi kodlanmış ve sayfa oluşturucular ve kurs oluşturucular gibi çoğu eklenti ile iyi çalıştığı için kullanmayı seviyorum.

Sayfa oluşturucular, resimler ve metinler gibi öğeleri sürükleyip bırakarak web sayfaları oluşturmanıza izin veren WordPress eklentileridir. Kullanımı çok kolaydır ve çarpıcı web siteleri oluşturmak için pahalı web geliştiricileri işe alma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu öğreticinin amaçları doğrultusunda, Elementor Pro’yu sayfa oluşturucu olarak kullanacağız. Kişisel olarak, Elementor Pro sayfa oluşturucular söz konusu olduğunda beklentilerimi aştı. Sezgisel, kullanımı çok kolay ve web sitenize gerçekten lezzet katacak birçok gelişmiş özellik sunuyor.

4. Web sitenizi çevrimiçi bir kurs web sitesine dönüştürmek için bir öğrenme yönetim sistemi eklentisi.

Son olarak, web sitenizi içeriğinizi satabileceğiniz, öğrenci ilerlemesini, ödül sertifikalarını ve daha fazlasını takip edebileceğiniz güzel bir kurs web sitesine dönüştürmek için güçlü bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) WordPress eklentisine ihtiyacınız olacaktır..

WordPress’in önde gelen LMS eklentisi bugüne kadar LearnDash. Karşılaştığım en güçlü, en gelişmiş kurs oluşturucu yazılımını kaldırıyor ve aslında göz ardı edilmesi son zamanlardaki güncellemeleri nedeniyle başka bir LMS’den LearnDash’e geçiyorum..

learndash ana sayfası

Kısa süre önce piyasaya sürülen LearnDash 3.0 ile, kullanıcı deneyimini geliştiren ve genel olarak kurs web sitelerinin daha iyi görünmesini ve daha profesyonel hissetmesini sağlayan tonlarca yeni özellik var.

LearnDash, güvenilirliği hakkında söylenecek binlerce üniversite, saygın çevrimiçi pazarlama ajansı ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır..

Hemen şimdi LearnDash’ı denemenizi tavsiye ederim. Oldukça uygun fiyatlı, neredeyse çok elde edeceğiniz tüm özellikler için uygun fiyatlı. Herhangi bir nedenle bundan memnun değilseniz, 30 günlük para iadesi garantisini kullanabilirsiniz.1. Adım. Web sitesi barındırma ve alan adı satın alma.

İlk adım, bir web sitesi barındırma ve alan adı satın almaktır. Web siteleri oluşturma konusunda yeniyseniz ve endüstri terimlerine aşina değilseniz, web sitesi barındırma web sitenizin evi gibidir. İnternette web sitenizin bulunduğu bir alandır.

Alan adı ise adrestir. Web sitenizi aramak için arama çubuğuna kullanıcıların yazdığı şey budur. Alan adlarına örnek olarak WPCrafter.com, Facebook.com, Wikipedia.org vb. Verilebilir. “.Com” ve “.org”, bir tür alan adı uzantısıdır.

.Gov, .net, .us, .co, vb. Gibi tonlarca başka alan adı uzantısı vardır ve seçtiğiniz şey tercihinize ve kuruluşunuzun türüne bağlıdır. Özel bir işletmeyseniz, .com çalışmalıdır. Çoğu eğitim kurumu için .org tercih edilen alan adı uzantısıdır.

Daha önce de söylediğim gibi, yüksek kaliteli barındırma ve şaşırtıcı destek sağladığı için Siteground kullanmanızı tavsiye ederim. Siteground’dan% 70 indirimli hosting satın almak için bu bağlantıyı tıklayarak Siteground sayfasını ziyaret edin.

Ana sayfada, farklı barındırma türleri görmelisiniz. WordPress hosting iyi bir şey, bu yüzden tıklayın Başlamak tam altında.

bir site planı seçin

Ardından, WordPress’in Siteground tarafından barındırma fiyatlandırma planlarını içeren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

siteground wordpress hosting fiyatlandırma

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak tercih ettiğiniz planı seçin. GrowBig harika bir plan çünkü sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabileceksiniz ve ayrıca bazı premium özellikler elde edebileceksiniz. Bu özelliklerden biri, bir test web sitesinde yeni kodları ve özellikleri test etme ve canlı web sitenizdeki son değişiklikleri tek bir tıklamayla itme yeteneğidir. Aynı ekip tarafından geliştirilen gelişmiş bir önbellek eklentisi ve bir web sitesi için ücretsiz bir web sitesi transferi ile birlikte gelir.

Bu derste, devam edip GrowBig’i satın alacağım. Kendi planınızı seçip tıklayabilirsiniz Plan Al.

Ardından alan adınızı seçen bir sonraki adıma yönlendirilirsiniz. Alan adınızı doğrudan Siteground içinden satın almak daha kolaydır, ancak zaten bir alan adınız varsa, “Alanım zaten var” ı seçebilir ve bunu alan adı kutusuna yazabilirsiniz. Alan adınızı ayrı bir web sitesinden de satın alabilirsiniz, ancak Siteground’daki barındırma hizmetinizle entegrasyon için ek adımlar atar.

bir alan seçin

İstediğiniz alan adını aldıktan sonra, İlerlemek ve kasanızı tamamlayın.

Satın alma işleminizi yaptıktan sonra, bağlantıyı gösteren bir ekran görürsünüz “Müşteri Alanına Geç”. Bunu tıklayın, yeni barındırma hesabınızı ayarlayabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Altında Web Sitenizi Kurun, seçmek Yeni bir web sitesi başlat.

Ardından yükleyebileceğiniz yazılımların bir listesini göreceksiniz. seçmek WordPress.

wordpress'i yükle

Daha sonra sizden kullanıcı adınız ve şifreniz gibi yönetici giriş bilgilerini sağlamanız istenir. Bunlar web sitenizin güvenlik ayrıntılarıdır, bu yüzden tahmin edilmesi kolay olmayan ayrıntıları kullandığınızdan emin olun.

Tamamlandığında, tıklayın Onaylamak > Kurulumu Tamamla. Artık canlı, kendi kendine barındırılan bir WordPress web siteniz var.

Web sitenizi özelleştirmek için WordPress’e giriş yapmanız gerekir. Bunu yapmak için Siteground gösterge tablonuza gidin ve Hesaplarım sekmesi. Tıkla Kurulum sekmesinde, kaydettiğiniz alan adını göreceksiniz. Karşısında yeşil Yönetici Portalı’na gidin buton. WordPress giriş sayfanıza gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

wordpress yönetici kontrol paneline git

WordPress giriş sayfası şöyle görünür:

wordpress giriş sayfası

Web sitenize ilk kez giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi buraya girin.

2. Adım. LearnDash’i kurun ve ayarlayın.

WordPress’e girdikten sonra, LearnDash’i kurmanın zamanı geldi. LearnDash satın aldığınızda, yükleyiciye (.zip dosyası) ve lisans anahtarına erişirsiniz. LearnDash’i yüklemek için şu adrese giderek .zip yükleyicisini WordPress’e yükleyin Görünüm > eklentiler > Yeni ekle > Eklentiyi Yükle.

learndash yükleme

Yükleme tamamlandığında, etkinleştirme.

Artık WordPress’te LearnDash yüklü ve etkinleştirilmiştir. Yapmanız gereken ilk şey, lisansa giderek LearnDash > Ayarlar. E-posta adresinizi ve lisans anahtarınızı girmek için LMS Lisansı sekmesine geçin. Ayrıntıları girdikten sonra, Lisansı Güncelle.

learndash lisansını etkinleştirme

Ardından, kursunuz için çevrimiçi ödemeler almak istiyorsanız ödeme ayarlarınızı yapılandırmanız gerekir. Tıkla PayPal Ayarları sekmesine gidin ve PayPal e-posta adresinizi, para biriminizi, ülkenizi vb. girin. Tıklayın Kayıt etmek işiniz bittiğinde.

learndash'daki paypal ayarları

LearnDash 3.0

Yapmanız gereken başka bir şey, Legacy yerine LearnDash 3.0 kullandığınızdan emin olmaktır. Bunu yapmak için Genel sekmesi. Burada, bir seçim yapma seçeneğini göreceksiniz. Etkin Şablon. Emin olun LearnDash 3.0 Odak Modu gibi gelişmiş özelliklere erişmek için Eski yerine seçilir.

Odak Modu site genelinde uygulanır ve kenar çubukları ve diğer widget’lar gibi bir sayfadaki gereksiz öğeleri kaldırarak öğrencilerinize dikkat dağıtıcı bir deneyim sunar. Bu, içeri girip sayfalarınızı tek tek düzenlemek zorunda kalmadan güzel, profesyonel görünümlü bir kurs web sitesi oluşturmanızı da kolaylaştırır.

Bir web sitesi Odak Modu etkinleştirildikten sonra şu şekilde değişir:

odak modunu etkinleştirme

Adım 3. WordPress temanızı ve sayfa oluşturucunuzu yükleyin.

LearnDash’i kurduktan sonra, bir kurs oluşturmaya devam edebilirsiniz, ancak bu öğreticide, size güzel bir çevrimiçi kurs web sitesi oluşturmanızı daha da hızlı ve kolay hale getirecek şeyler yapmanın biraz farklı bir yolunu göstermek istiyorum..

Bunun için Astra Tema ve Elementor’a ihtiyacımız olacak.

Elementor’u yüklemek için şu adrese gidin: Eklenti > Yeni Ekle ve aramak Elementor. Yükle ve Etkinleştir’i tıklayın.

elementor ücretsiz sürümü yükleme

Astra Tema’yı yüklemek için şu adrese gidin: Görünüm > Tema > Yeni ekle. Astra’yı arayın, tıklayın Yüklemek, ve etkinleştirme.

astra teması yükleme

Astra etkinleştirildikten sonra, gösterge tablonuzda şöyle bir mesaj görürsünüz:

Astra başlangıç ​​sitesi

Astra, birkaç tıklamayla web sitenizde kullanabileceğiniz hazır site şablonları koleksiyonuna sahiptir. Bu şablonları görmek için tıklayın Başlamak. Bir sayfa oluşturucu seçmeniz istenir ve bunun için Elementor’ı seçmenizi öneririz, ancak tercih ettiğiniz başka bir sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Tıkladığınızda Sonraki, kendi web siteniz için kullanabileceğiniz ücretsiz ve premium site şablonlarının bir listesini görürsünüz.

Çevrimiçi kurs web sitesi için tasarlandığından, LearnDash ile kullanmayı sevdiğim belirli bir şablon var. Şablonları aşağı kaydırırsanız, LearnDash Akademisi şablonu. Tabii ki, bunun dışındaki şablonları da kullanabilirsiniz, ancak bu eğitimde bu şablonu kullanacağım.

learndash akademi şablonu

Tıklamak beni şablonun önizlemesine götürecek ve içinde şablonun iki eklenti gerektirdiğini görüyorum: LearnDash Course Grid ve LearnDash WooCommerce Integration. Bunlar, hızlı bir şekilde yükleyebileceğiniz ÜCRETSİZ LearnDash eklentileridir. LearnDash > Eklentileri.

learndash eklentilerini yükleme

LearnDash Course Grid ve LearnDash WooCommerce öğelerini arayın ve her birini yükleyin ve etkinleştirin.

Artık Astra şablon önizlemesine geri dönebilir ve yenile düğmesine basabilirsiniz. Görmeniz gereken şey bu:

learndash academy önizleme

Çevrimiçi kurslar sunmak için özel olarak hazırlanmış gerçekten güzel bir web sitesidir. Tıklayın Siteyi İçe Aktar bu şablonu web sitenizde kullanmak için.

Bu şablon Elementor’da tamamen düzenlenebilir, böylece renkleri, metinleri, tipografiyi, resimleri ve simgeleri markanıza uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Elementor’u kullanmayı bilmiyorsanız, Elementor’u nasıl kullanacağınıza ilişkin bu eğiticiyi izleyebilirsiniz.

Adım 4. LearnDash ile ilk dersinizi oluşturun.

Artık web sitenizin ön ucu harika göründüğüne göre, içeriğinizi veya kurslarınızı eklemenin zamanı geldi. Bazılarınız LearnDash ile kurs oluşturmanın zor ve karmaşık olması gerektiğini düşünüyor olabilir, çünkü buradaki çoğu LMS’de olduğu gibi.

Ancak LearnDash son zamanlarda ders oluşturmayı dersleri ve konuları sürükleyip bırakmak kadar basit hale getiren inanılmaz bir ders oluşturucu ortaya çıkardı. Bu web sitesi için kullandığımız LearnDash Akademi şablonu, web sitesinde gösterilen örnek dersleri de içeri aktarır. Tüm Dersler sayfa. Şöyle görünüyorlar:

akademi tüm dersleri öğren

Her kursun öne çıkan bir resmi, başlığı, kısa açıklaması, ilerleme çubuğu ve yüzdesi ve Kayıt Yaptıran etiket. Tüm bunlar LearnDash içinde yapılandırılabilir.

Eğer gidersen LearnDash > Dersler, web sitenizdeki tüm derslerin bir listesini görürsünüz. İçe aktarılan kursları başlıklarına tıklayarak düzenleyebilir veya sıfırdan yeni bir kurs oluşturabilirsiniz. Yeni bir kurs oluşturmak için Yeni ekle.

learndash'a yeni bir kurs ekle

Ardından kurs editörüne alınacaksınız. Kursunuza bir başlık verin ve kısa bir açıklama ekleyin. Öne çıkan bir resim de ekleyebilirsiniz.

Ardından Ayarlar sekmesini seçin. Bu sekmede, kurs malzemeleri ekleyebilir, kurs sertifikası atayabilir, kurs ön koşulları atayabilirsiniz, vb..

kurs ayarları

Aşağı kaydırırsanız, kursunuza kimlerin erişebileceğini de belirleyebilirsiniz. Herkese, sitenizdeki kayıtlı olmayan kullanıcılara bile açık olabilir, kayıtlı üyeler için serbestçe erişilebilir veya bir kerelik veya yinelenen bir ücret karşılığında satın alınabilir ve daha fazlası.

kurs erişim ayarları

Tıklarsan Şimdi al, kurs fiyatını belirleyebilirsiniz. Gelince Tekrarlanan seçeneğini seçerseniz, faturalandırma döngüsünün yanı sıra kurs fiyatını da belirleyebilirsiniz. Kapalı seçeneği en iyi, kursunuzun daha sonra bahsedeceğimiz özelleştirilmiş bir satış hunisi içinde kullanılabilir olmasını istediğinizde kullanılır.

Adım 5. Kursunuza bölümler ve dersler ekleyin.

Kursu ayarlamayı bitirdikten sonra, inşaatçı Kursunuz için bir taslak oluşturmaya başlamak için üstteki sekmeye tıklayın. Sahip olduğunuz tek şey bir taslaksa, sorun değil çünkü daha sonra geri dönüp derslerinize içerik ekleyebilirsiniz.

Bölüm başlıkları ekleyerek başlayabilirsiniz. Yeni Bölüm Başlığı. Bir bölümdeki başlık gibi, kursunuzun akışını organize etmenin bir yolu olduğu için bölüme içerik ekleyemezsiniz.

Ardından, tıklayarak yeni bir ders ekleyebilirsiniz. Yeni Ders. İstediğiniz kadar ders ekleyebilir ve sürükleyip bırakarak veya yan taraftaki küçük yukarı ve aşağı düğmelerini tıklayarak yeniden düzenleyebilirsiniz..

bölüm başlıkları ve dersler ekleme

Yeni bir ders oluşturmak için başka bir yöntem LearnDash > Dersler > Yeni ekle.

Bir sonraki adım, her derse içerik eklemek olacaktır. Kurs oluşturucunun içindeyken, bunu farenizi düzenlemek istediğiniz dersin üzerine getirip tıklatarak yapabilirsiniz. Düzenle.

Metin, resim, video ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz ders düzenleyicisine alınacaksınız. Ders sayfasını istediğiniz gibi özelleştirebilir ve istediğiniz kadar içerik ekleyebilirsiniz.

İçeriği tamamladıktan sonra, Ayarlar dersinizi daha da özelleştirmek için Burada ders materyalleri ekleyebilir, video ilerlemesini etkinleştirebilir (kurslarınız video biçimindeyse), öğrencilerin ödev yüklemelerine izin verebilir, dersi belirli bir derse atayabilir ve ders erişim ayarlarını yapılandırabilirsiniz..

ders ayarları

Sayfayı aşağı kaydırırsanız, dersinizi belirli bir kursla ilişkilendirebileceğiniz ders erişimi ayarlarını görürsünüz..

Ayrıca, derslerinizin öğrencilerinize ne zaman sunulacağını kontrol edebileceğiniz LearnDash’in damla besleme özelliğini de kullanabilirsiniz. Eğer Kayıt tabanlı seçeneğiyle, ders öğrencilerinize sunulacaksa, kayıttan sonraki belirli bir gün sayısını belirleyebilirsiniz.

ders erişim ayarları

Her şey doğrudan LearnDash’in kurs oluşturucu içinde yapılır, böylece kitlenize değer katan kurslar oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

6. Adım. Derslerinizi daha küçük konulara ayırın.

Dersiniz çok uzun olacak şekilde birden fazla konuyu kapsıyorsa, daha küçük konulara ayırmak öğrencileriniz için aşırı bilgi yüklemesini önlemenin harika bir yoludur.

Bir derse konu eklemek için şu adrese gidin: LearnDash > Başlıklar > İlk konunuzu ekleyin. İlk konunuz değilse, tıklayın Yeni ekle.

yeni konu ekle

Dersleri nasıl düzenleyeceğiniz gibi, bir başlık, öne çıkan bir resim ve metin, resimler, gömülü video ve diğer medya gibi diğer içerikleri ekleyerek konuları düzenleyebilirsiniz.

Tıklama Ayarlar sizi konunun ayarlar sayfasına götürür. Burada konu malzemeleri atayabilir ve video ilerleme, atama yüklemeleri ve zamanlayıcı gibi seçenekleri etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca konuyu, bir derse ve dersin altındaki bir derse de atayabilirsiniz. Konu Erişim Ayarları.

konu ayarları

Adım 7. Kursunuza sınavlar ekleme.

Bir kurs oluşturucu olarak, öğrencilerinizin sınavlar ve ödevler yoluyla ilerlemesini ölçmek isteyebilirsiniz. LearnDash, oluşturduğunuz her sınavı ve ödevi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak gelişmiş özelliklerle sınavlar ve ödevler oluşturma işlemini o kadar basit ama eksiksiz hale getirir.

Yeni bir test eklemek için şu adrese gidin: LearnDash > Sınavlar > Yeni ekle. Tıpkı derslerde ve konularda olduğu gibi, sınavınıza bir başlık ve kısa bir açıklama verin. Ardından Ayarlar ayarlarını yapılandırmak için sekme.

Altında Sınav Erişim Ayarları, sınavı bir ders ve dersle ilişkilendirebilir, sınav önkoşullarını atayabilir ve kayıtlı üyelere erişimi sınırlandırabilirsiniz.

sınav erişim ayarları

Aşağı kaydırın ve şunu göreceksiniz: Testte İlerleme ve Kısıtlama Geçme puanını ayarlayabileceğiniz, sınav sertifikası atayabileceğiniz, sınav tekrarlarını kısıtlayabileceğiniz, tüm soruların tamamlanmasını isteyebileceğiniz ve hatta bir zaman sınırı belirleyebileceğiniz bölüm.

sınav ilerleme ve kısıtlama ayarları

Aşağı kaydırmak, sınav materyallerini etkinleştirme, sınavın otomatik olarak başlatılmasını, soruların nasıl görüntüleneceğini seçmesi ve daha fazlası gibi daha fazla ayarı ortaya çıkaracaktır. Bu ayarlar oldukça gelişmiştir ve öğrencilerinizi mümkün olan en iyi şekilde değerlendirmenize izin verecektir. İşiniz bittiğinde, Güncelleme.

Şimdi sınavınıza soru ekleme zamanı. Bunu yapmak için şu adrese gidin: LearnDash > Sınavlar. Farenizi soru eklemek istediğiniz sınavın üzerine getirin ve tıklayın Sorular.

bir sınava soru ekle

Daha sonra buraya götürüleceksiniz:

sınavlara soru ekle

Şunlardan birini tıklayın: Soru Ekle düğmesini tıkladığınızda soru düzenleyicisine yönlendirilirsiniz. Soru düzenleyicinin içinde, asıl soruyu ekleyebilir, eşdeğer puan sayısını atayabilir, öğrencinin soruyu doğru veya yanlış cevaplayıp yanıtlamadığını göstermek için mesaj atayabilirsiniz ve bu şekilde devam edebilirsiniz..

Yanıt türünü tek bir seçenek, çoktan seçmeli, deneme, boşlukları doldurma vb. Olarak da seçebilirsiniz. Bir yanıt türünü tıkladığınızda, bu yanıt türüne özgü ek ayarların bulunduğu bir açılır menü açılır.

cevap türleri

Adım 8. Derslerinize ödev ekleme.

Ayrıca belirli derslere ödevler ekleyebilirsiniz. LearnDash > Dersler ve ödev eklemek istediğiniz dersi düzenleme. Ders düzenleyicisinin içine girdikten sonra, Ayarlar çıkıntı.

Altında göreceksiniz Ekran ve İçerik Seçenekleri etkinleştirme seçeneği Ödev Yüklemeleri. Bu seçeneği etkinleştirin. Ardından, izin verilen dosya biçimleri, dosya boyutu sınırı, ödev için nokta sayısı atama ve otomatik veya manuel olarak derecelendirilip derecelendirilmeyeceği gibi ek seçenekler görürsünüz..

atama yüklemeleri

Dersinizdeki ödev için talimat vermeyi unutmayın. Tıklayın Güncelleme değişikliklerinizi kaydetmek için.

Dersin sonunda öğrenciler ödevlerini yükleme seçeneğini göreceklerdir:

öğrenciler ödev yükleyebilir

Arka uçta, gönderilen ödevleri şu adrese giderek görüntüleyebilirsiniz: LearnDash > Ödevler.

gönderilen ödevlerin nerede görüntüleneceği

Adım 9. Bir kursu satış hunisine bağlama.

Daha önce, Kurs Erişimi Özelleştirilmiş bir satış dönüşüm hunisinde bir kurs mevcut olduğunda en iyi şekilde kullanılan Kapalı Ayarlar.

Bir kursu özelleştirilmiş bir satış dönüşüm hunisine bağlamak için aşağıdaki eklentilerin yüklü olması gerekir:

 • CartFlows
 • WooCommerce
 • LearnDash WooCommerce Entegrasyonu

Bu eklentilerin tümü ücretsizdir. CartFlows’ın premium bir sürümü olsa da, bir kursu satış hunisine bağlamak için ücretsiz sürüm yeterlidir.

LearnDash Akademi şablonunu yüklediyseniz, bu üç eklentinin tümü WordPress’inize zaten yüklenir. Ancak, aşağıdakilere giderek etkinleştirildiklerinden emin olmalısınız: eklentiler.

Yapmamız gereken ilk şey WooCommerce kurulum sihirbazını çalıştırmak. Woocommerce yüklendiğinde, bu iletinin göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz:

cartflows kurulum sihirbazını başlat

Tıklayın Kurulum Sihirbazı’nı çalıştırın kurulum sihirbazına girin. Kurulum sihirbazı şu şekilde çalışır:

woocommerce kurulum sihirbazı içinde

Bu yapıldıktan sonra, WordPress kontrol paneline geri dönün ve adresine giderek yeni bir ürün ekleyin. Ürün:% s > Yeni ekle. Ürününüzü, bir satış dönüşüm hunisine bağlamak istediğiniz kursla aynı şekilde adlandırın.

Aşağı kaydırırsanız, seçmek için bir seçenek görürsünüz Ürün bilgileri. seçmek kurs, Ve içinde Genel sekmesinde, bağlanmak istediğiniz kursu seçin. İlgili Dersler.

yeni bir ürün kursu ekle

Bu yapıldıktan sonra, artık özel bir satış hunisi oluşturma zamanı. CartFlows bunun içindir. Müşterilerin ödeme deneyimini geliştirmek ve sonuçta gelirinizi artırmak için WordPress’in içinde satış hunileri oluşturmanıza olanak tanıyan bir eklentidir.

Satış hunisi oluşturmak için şu adrese gidin: CartFlows > akışlar. LearnDash Academy şablonu zaten hazır bir dönüşüm hunisi / akışı ile geliyor. Bunu kullanmayı seçebilir veya sıfırdan bir akış oluşturabilirsiniz.

Akış oluşturmak istiyorsanız, Yeni ekle. Burada, Elementor’da kullanıma hazır ve tamamen düzenlenebilir bir huni şablonları kitaplığı göreceksiniz. Beğendiğiniz birini seçin ve tıklayın İthalat.

yeni bir akış yaratmak

Daha sonra, akışa bir ad verebileceğiniz ve adımları basit bir sürükle bırak yöntemiyle yeniden düzenleyebileceğiniz akış düzenleyicisine alınacaksınız.

Ardından, az önce yaptığınız ürünü ödeme sayfasına bağlamanız gerekir. Farenizi sayfanın üzerine getirip simgesini tıklayarak ödeme sayfasını düzenleyin. Düzenle. Aşağı kaydırın ve Ödeme Düzeni bölümünde, tıklayın Bir ürün seçin. Kutuya ürünün adını yazın ve seçin.

Ayrıca tasarım, düzen, renk ve daha fazlası gibi diğer ödeme ayarlarıyla da oynayabilirsiniz. Tıklamayı unutmayın Güncelleme tüm değişikliklerinizi kaydetmek için.

ödeme sayfasına ürün ekle

Bu yapıldıktan sonra, ödeme sayfasının URL’sini kopyalayın ve LearnDash > Dersler. Yeni oluşturduğunuz satış dönüşüm hunisine bağlanmak istediğiniz kursu düzenleyin ve Ayarlar. Aşağı doğru kaydırın Giriş türü bölümüne gidin ve seçin Kapalı. Kurs fiyatını ve ödeme sayfasının URL’sini girin. hit Güncelleme.

ödeme sayfası URL'sini yapıştır

Şimdi, öğrenciler bu kursu satın aldıklarında, oluşturduğunuz özel ödeme sayfasına yönlendirilirler.

özel ödeme sayfası

Paketleme

WordPress’te çevrimiçi bir kurs web sitesi oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu gördüğünüze göre, umarım harekete geçecek ve içeriğinizi oraya koyacaksınız. LearnDash, birkaç saat içinde herkesin, hatta teknik olmayanların bile güzel kurs web siteleri oluşturmasını sağlar.

Başarı öykülerinizi duyduğum için çok heyecanlıyım ve sorularınızı yanıtlamak için buradayım.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map