Výukový program pre schémy: Ako zobraziť bohaté úryvky v programe WordPress

Doplnením bohatých úryvkov a označení schém na vašom webe WordPress sa dozviete, že „extra osobnosť“, vďaka ktorej vynikne na výsledných stránkach vyhľadávacieho nástroja Google (SERP). Možno ste videli výsledky Google s hodnotiacimi hviezdičkami, cenami, špecifikáciami produktov alebo informáciami o receptoch. Tieto šikovné vizuálne podnety v službe Google často zvyšujú vaše šance na kliknutie na to, aby vaša stránka dosiahla vyššiu návštevnosť a mieru konverzie.


Škoda, že iní považujú za mätúce pridávať úryvky, ale je to jednoduché. Najmä, ak používate správny nástroj, budete môcť maximalizovať výhody, ktoré vám prinášajú „bohaté výsledky“.

Čo sú to Rich Snippets a Schema Markup?

Bohaté úryvky a označovanie schém majú rovnaký koncept, majú však úplne odlišné úlohy. Známe sú aj ako „bohaté výsledky“. Ide o štruktúrované údaje, ktoré je možné pridať do kódu HTML stránky, aby mohli webovým prehľadávačom a spoločnosti Google lepšie porozumieť vášmu obsahu. Je tiež dôležité, ak chcete, aby bol váš web viditeľný pomocou funkcií vyhľadávania.

Bohaté úryvky

Pamätáte si, že keď hľadáte v službe Google a niektoré odkazy ukazujú hodnotenie hviezdičkami? Toto je jeden z príkladov bohatého úryvku.

UAk chcete dosiahnuť lepšie výsledky, bohaté úryvky umožňujú používateľom ľahko nájsť informácie, ktoré hľadajú. Keď sa váš web zobrazí vo vyhľadávacích nástrojoch, ako je Google, a po pridaní bohatých úryvkov môže spoločnosť Google zobraziť ďalšie informácie o skutočnom výsledku.

Musíte tiež pochopiť, že pridanie úryvkov na svoj web neznamená automaticky vyššie hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. Pomáha to však vyniknúť vašej webovej stránke, čo znamená, že zvyšuje pravdepodobnosť, že ju veľa návštevníkov prehliada.

Existuje mnoho typov úryvkov, ktoré môžete použiť, a tu sú najbežnejšie typy:

Preskúmanie – Zobrazuje hodnotenie hviezdičkami a kto vykonal kontrolu. Môže to byť od jednotlivého recenzenta alebo od užívateľa kumulatívne recenzie.

video – Môže sa použiť na označenie trvania, licencie, produkčnej spoločnosti a / alebo tvorcu videa.

recept – Zahŕňa nutričné ​​informácie, ako je veľkosť porcie, kalórie, obsah tuku a ďalšie.

hudba – Obsahuje informácie o hudbe, ako je dátum vydania, dĺžka, žáner a producent.

výrobok – Jedným z najobľúbenejších vyhľadávaní sú produkty, najmä ak ste v odvetví elektronického obchodu. IT obsahuje potrebné informácie o produkte, ako je cena alebo imidž produktu.

Podnikanie a organizácia – Zahŕňa dostupné vlastnosti, ako sú obchodné meno, adresa (fyzická adresa a adresa URL), telefónne číslo, geolokácia (zemepisná šírka a dĺžka) a logo.

Najlepšie príbehy – Toto je pole „Najlepšie príbehy“ vo výsledkoch vyhľadávania, ale môžete to vidieť iba vtedy, keď služba Google News schváli web..

Okrem toho môžete tiež pridávať udalosti, pracovné ponuky, zoznamy kurzov, knihy, články a mnoho ďalších. Aby som to zhrnul, bohaté úryvky vám môžu pomôcť získať viac kliknutí a zvýšiť vaše hodnotenie.

Označenie schémy

Označenie schémy je jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Google vytvára užitočné výsledky. Je to jedna z najnovších foriem optimalizácie a považuje sa za jednu z najdominantnejších foriem SEO. Môže to zvýšiť výkonnosť vašich webových stránok v SERP, pretože funguje ako kód v zákulisí, ktorý pomáha spoločnosti Google vytvárať bohaté úryvky..

Označenie schémy tiež pomáha s ďalšími funkciami viditeľnosti vyhľadávania, ako napríklad:

 • SiteLinks – Toto sú ďalšie odkazy vo výsledkoch vyhľadávania, ak niekto hľadá váš web.
 • Drobečková navigácia – Spoločnosť Google namiesto zobrazovania nespracovanej adresy URL zobrazuje navigačnú navigáciu.
 • Vyhľadávacie pole SiteLinks – umožňuje ľuďom vyhľadávať na vašom webe zo samotnej stránky s výsledkami vyhľadávania Google.

Navyše, ak v roku 2019 skombinujete schému s najlepšími SEO nástrojmi WordPress, môžete ďalej vylepšiť svoj výkon SEO.

Ako pridať označenie schémy na váš web WordPress

Ako som už spomenul, pridávanie bohatých úryvkov a označení schém nezaberie veľa času, ak používate správny nástroj. Niektoré doplnky vám to teraz môžu pomôcť, ale môžem povedať, že program Schema Pro je najlepší, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Čo z neho robí skvelý doplnok na automatizáciu označovania schém?

 • Užívateľsky prívetivé rozhranie, takže funguje skvele, aj keď ste netechníci
 • Umožňuje mapovať existujúci obsah a pridať kód do dátových polí
 • Funguje v pozadí a používa formát JSON-LD odporúčaný spoločnosťou Google pri pridávaní schémy
 • Vytvorte označenie schémy iba raz a program Schema Pro automaticky vloží kódy na iné relevantné príspevky a stránky.

Program Schema Pro stojí 79 dolárov ročne alebo 249 dolárov za celoživotný prístup. Ak ste agentúra, môžete ju získať za 249 dolárov ročne alebo 699 dolárov za celoživotný prístup.

Navštívte Schema Pro

Inštalácia a konfigurácia schémy Pro

Po stiahnutí doplnku Schema Pro prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na Pridať nový z ponuky Doplnky. Odovzdajte súbor ZIP doplnku Schema Pro, nainštalujte ho a aktivujte. Ak máte problémy s inštaláciou doplnku, prečítajte si našu komplexnú príručku na riešenie problémov s WordPress.

Konfigurácia schémy Pro

Choďte do ponuky Nastavenia a nájdete Schema Pro.

Na karte Konfigurácia nájdete tlačidlo Spustiť Sprievodcu nastavením, kde môžete nakonfigurovať základné informácie o svojej webovej stránke.

Nastavenie spustíte kliknutím na tlačidlo Štart.

Vyberte svoje logo a definujte, či váš web predstavuje spoločnosť alebo jednotlivca. Potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

Pripojte svoje profily sociálnych médií k svojej webovej stránke. Kliknite na Ďalej.

Nakonfigurujte nastavenia pre strúhanku, SiteLinks, SearchLinks Search Box a na stránku, na ktorú chcete aplikovať schému. Odporúčam povoliť všetky funkcie. Kliknite na tlačidlo Ďalej.

Nastavenie je ako ísť na piknik, však? Ak ste však zmätení, kliknutím na ikonu otáznika [?] Získate ďalšie pokyny.

A teraz je čas pridať schému.

Schema Pro podporuje 13 hlavných typov schém a neustále pridáva ďalšie. Informácie o schéme, ktoré môžete pridať, závisia od druhu zvolenej schémy. Napríklad, ak sa rozhodnete pre typ schémy receptu, môžete pridať kalórie, čas prípravy, čas varenia, kategóriu, výťažok z receptu atď..

Ak vyberiete typ schémy Uverejňovanie pracovných miest, môžete pridať názov, dátum zverejnenia, typ zamestnania, adresu, plat a ďalšie súvisiace informácie..

Väčšina blogerov by pravdepodobne mohla mať prospech aj z používania typu schémy článku.

Vytvorenie novej schémy

Ak vytvárate schému prvýkrát, môžete kliknúť na tlačidlo Vytvoriť prvú schému alebo prejsť na Schéma Pro v ponuke Nastavenia. Na karte Schémy kliknite na položku Pridať nový.

Vyberte typ schémy. Potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

Vyberte, ktorý obsah chcete použiť typ schémy. Môžete tiež pridať pravidlá AND a OR. Kliknite na Ďalej.

A ste hotoví!

Ako som už spomenul, informácie, ktoré môžete pridať, závisia od zvoleného typu schémy. Na nasledujúcej obrazovke teda nájdete všetky súvisiace informácie a program Schema Pro tieto informácie automaticky mapuje na informácie na vašej webovej stránke WordPress..

V našom príklade je typ schémy článok. Schema Pro teda mapuje meno autora ako meno autora WordPress a dátum vydania ako dátum vydania WordPress.

Ak chcete veci upraviť ručne, môžete tak urobiť pomocou vlastných polí a mapovať informácie pomocou označenia schémy. Tieto informácie potom môžete vybrať v rozbaľovacej ponuke.

Nové vlastné pole

Keď už hovoríme o vlastných poliach, existujú prípady, keď aplikácia Schema Pro nenájde potrebné informácie, ktoré je potrebné mapovať pomocou označenia schémy. Napríklad v type schémy typu Article existujú značky schémy Rating and Review Count, ale tieto údaje nie sú v predvolenom nastavení k dispozícii na vašom príspevku alebo stránke WordPress..

Schema Pro robí, že pridáva nové vlastné polia pod editor WordPress, aby ste ich mohli vyplniť, čo je dobrovoľné..

Pridanie iného typu schémy na konkrétnu stránku alebo príspevok

Ak píšete konkrétnejší obsah, ako napríklad recenzia produktu (nielen všeobecný článok), možno budete chcieť použiť typ schémy Kontrola. Jednoducho sa môžete vrátiť do sprievodcu nastavením aplikácie Schema Pro a pridať typ schémy kontroly.

Ide o to, že namiesto toho, aby ste ho povolili vo všetkých príspevkoch, môžete ho povoliť na konkrétne stránky / príspevky / archívy atď. Môžete ho buď povoliť konkrétnemu príspevku vyhľadaním jeho názvu príspevku a manuálnym pridaním nových príspevkov v budúcnosti alebo na konkrétnu značku alebo kategóriu. Môžete napríklad pridať značku „Review“ alebo kategóriu, na ktorú sa dá typ schémy Review použiť.

Ak teda vytvoríte príspevok a nastavíte jeho značku alebo kategóriu ako „Recenzia“, v sekcii Schema Pro pod editorom WordPress sa zobrazí typ schémy Review.

Ako používať nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov na testovanie značky

Po nastavení a celej konfigurácii sa musíte uistiť, že všetko vaše úsilie funguje tak dobre, ako si želáme. Testovanie sa môže zdať ťažké, ale spoločnosť Google ponúka najlepšiu súpravu nástrojov na kontrolu dokončenia. Nazýva sa a Nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov.

Tento nástroj skontroluje a zistí, či je na vašom webe prítomné označenie schémy, a pomôže vám skontrolovať, či sa v konfigurácii označenia schémy nenašla nejaká chyba..

Jednoducho prejdite na nástroj a zadajte adresu URL vášho obsahu. Kliknite na tlačidlo Spustiť test a spoločnosť Google zistí, či existuje nejaké označenie schémy.

Keď spoločnosť Google zistí, že máte nainštalované označenie schémy, znamená to, že máte všetko nastavené, pretože spoločnosť Google má všetko, čo potrebuje na vytvorenie bohatých úryvkov pre váš web..

záver

Pridanie bohatých útržkov a označení schém na váš web WordPress sa môže zdať trochu zložitejšie. Ak ste netechnológ, na prvý pohľad sa to môže zdať skľučujúce. Môže však byť takmer bez námahy, ak na tento účel používate správny doplnok.

Doplnok Schema Pro je veľmi užívateľsky prívetivý a je jedným z najlepších nástrojov, s ktorými som sa stretol pri pridávaní bohatých útržkov a značení schém na autopilota. Funguje na 99% vecí, ktoré potrebujete pre vylepšenie používateľského prostredia. Stačí nakonfigurovať niekoľko nastavení a ručne pridať niektoré informácie do vlastných polí a je dobré ísť. Navyše ho môžete skombinovať s ukazovateľom priebehu čítania pre lepšie zapojenie.

Ak teda chcete, aby vaše webové stránky vynikli na stránke s výsledkami vyhľadávania a aby ste zvýšili mieru prekliknutia, môžete využiť výhody bohatých útržkov a značiek schém..

Schema Pro

Schema Pro vám umožňuje pridať schému na vašu webovú stránku, ktorá pomôže vyhľadávacím nástrojom lepšie porozumieť vašim webovým stránkam a obsahu.

Kľúčové vlastnosti schémy Pro:

 • Pravidelne pridajte schému prostredníctvom pravidiel
 • Použite údaje vo vlastných poliach

Schema Pro je vynikajúcou možnosťou, ako pridať schému na svoju webovú stránku WordPress.

Väčšia otázka je, či z toho budete mať úžitok viac, ako to, čo váš doplnok SEO už poskytuje.

Dva najčastejšie používané pluginy SEO pre WordPress, Yoast a RankMath, ponúkajú obaja rovnakú funkcionalitu, akú ponúka Schema Pro. Toto nebol prípad, keď bol program Schema Pro prvýkrát uvedený na trh, ale dnes sa väčšina vašich potrieb v schéme môže uspokojiť s tým, čo už máte.

Pozrite sa na schému Pro

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector