Výukový program Schema Pro: Jak zobrazit bohaté úryvky v WordPress

Doplnění bohatých úryvků a označení schémat na vašem webu WordPress vyjadřuje, že „extra osobnost“, díky které vyniká na stránkách s výsledky vyhledávání ve vyhledávači Google (SERP). Možná jste viděli výsledky Google s hvězdičkami hodnocení, cenami, specifikacemi produktu nebo informacemi o receptech. Tyto šikovné vizuální podněty na Googlu často zvyšují vaše šance na kliknutí na to, aby vaše stránka dosáhla zlepšeného provozu a míry konverze.


Škoda je, že pro ostatní je nepřehledné přidávat bohaté úryvky, ale pravda je, že se snadno používá. Zejména pokud používáte správný nástroj, budete moci maximalizovat výhody předvedení „bohatých výsledků“.

Co jsou Rich Snippets a Schema Markup?

Bohaté úryvky a označení schématu mají stejný koncept, ale mají zcela odlišné role. Také se nazývají „bohaté výsledky“, jedná se o strukturovaná data, která lze přidat do kódu HTML stránky, což webovým prohledávačům a Googlu pomůže lépe porozumět vašemu obsahu. Je také důležité, pokud chcete, aby byl váš web viditelný pomocí vyhledávacích funkcí.

Bohaté úryvky

Pamatujete si, že při vyhledávání na Googlu a některé odkazy ukazují hodnocení hvězdičkami? To je jeden z příkladů bohatého úryvku.

USed pro lepší výsledky, bohaté úryvky umožňují uživatelům snadno najít informace, které hledají. Když se váš web zobrazí ve vyhledávačích, jako je Google, a přidají se bohaté úryvky, může Google zobrazit další informace o skutečném výsledku.

Musíte také pochopit, že přidání bohatých úryvků na váš web neznamená automaticky vyšší hodnocení vyhledávačů. Pomáhá však, aby váš web vynikl, což znamená, že zvyšuje pravděpodobnost, že vaši stránku navštíví mnoho diváků.

Existuje mnoho typů úryvků, které můžete použít, a zde jsou nejběžnější typy:

Posouzení – Zobrazuje hodnocení hvězdičkami a kdo provedl recenzi. Může to být od jednotlivých recenzentů nebo uživatelských kumulativních recenzí.

Video – Může být použit k označení doby trvání, licence, produkční společnosti nebo tvůrce videa.

Recept – Obsahuje nutriční informace, jako je velikost porce, kalorie, obsah tuku a další.

Hudba – Obsahuje informace o hudbě, jako je datum vydání alba, délka, žánr a producent.

Produkt – Jedním z nejoblíbenějších vyhledávání jsou produkty, zejména pokud jste v odvětví elektronického obchodu. IT obsahuje potřebné informace o produktu, jako je cena nebo obrázek produktu.

Podnikání a organizace – Zahrnuje dostupné vlastnosti včetně obchodního jména, adresy (fyzické a URL), telefonního čísla, geolokace (zeměpisná šířka a délka) a loga.

Nejlepší historky – Toto je pole „Nejlepší příběhy“ ve výsledcích vyhledávání, ale můžete to vidět pouze tehdy, když Zprávy Google schválí web.

Kromě toho můžete také přidávat události, příspěvky do zaměstnání, seznamy kurzů, knihy, články a mnoho dalších. Abychom to shrnuli, bohaté úryvky vám mohou pomoci získat více kliknutí a zvýšit vaše hodnocení.

Označení schématu

Značení schématu je jedním z důvodů, proč Google vytváří takové užitečné výsledky. Je to jedna z nejnovějších forem optimalizace a počítá se jako jedna z nejdominantnějších forem SEO. Může to zvýšit výkon vašeho webu v SERP, protože funguje jako kód zákulisí, který pomáhá Googlu vytvářet bohaté úryvky..

Značení schématu také pomáhá s dalšími funkcemi viditelnosti vyhledávání, jako například:

 • SiteLinks – Jedná se o další odkazy ve výsledcích vyhledávání, pokud někdo hledá váš web.
 • Drobečková navigace – Namísto zobrazování nezpracované adresy URL Google zobrazuje stručnou navigaci.
 • Vyhledávací pole SiteLinks – umožňuje lidem vyhledávat na vašem webu z samotné stránky s výsledky vyhledávání Google.

Kromě toho můžete dále zlepšit svůj výkon SEO, pokud v roce 2019 zkombinujete schéma s nejlepšími SEO nástroji WordPress SEO.

Jak přidat označení schématu na váš web WordPress

Jak jsem již zmínil, přidání bohatých úryvků a označení schématu nezabere tolik času, pokud používáte správný nástroj. Nyní vám to některé pluginy mohou pomoci, ale mohu říci, že Schema Pro je ten nejlepší, na který se můžete spolehnout.

Co z něj dělá skvělý plugin pro automatizaci označení schématu?

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní, takže funguje skvěle i v případě, že nejste technik
 • Umožňuje mapovat existující obsah a přidat kód do datových polí
 • Funguje v pozadí a používá formát JSON-LD doporučený společností Google při přidávání schématu
 • Vytvořte označení schématu pouze jednou a program Schema Pro automaticky vloží kódy na další relevantní příspěvky a stránky.

Program Schema Pro stojí 79 USD ročně nebo 249 USD za celoživotní přístup. Pokud jste agentura, můžete ji získat za 249 $ ročně nebo 699 $ za celoživotní přístup.

Navštivte Schema Pro

Instalace a konfigurace schématu Pro

Po stažení pluginu Schema Pro přejděte na hlavní panel WordPress a v nabídce Pluginy klikněte na Přidat nový. Nahrajte soubor ZIP pluginu Schema Pro, nainstalujte ho a aktivujte. Pokud máte problémy s instalací pluginu, přečtěte si prosím obsáhlého průvodce řešením problémů WordPress.

Konfigurace schématu Pro

Přejděte do nabídky Nastavení a najdete Schema Pro.

Na kartě Konfigurace najdete tlačítko Průvodce nastavením, kde můžete nakonfigurovat základní informace o svém webu.

Chcete-li zahájit nastavení, klikněte na tlačítko Start.

Vyberte své logo a definujte, zda váš web představuje společnost nebo jednotlivce. Poté klepněte na tlačítko Další.

Propojte své profily sociálních médií s webem. Klepněte na tlačítko Další.

Nakonfigurujte nastavení pro strouhanku, SiteLinks, SearchLinks Search Box a na stránku, na kterou chcete použít schéma. Doporučuji povolit všechny funkce. Klikněte na „Další“.

Nastavení je jako jít na piknik, že? Pokud jste však zmatení, můžete klepnutím na ikonu otazníku [?] Získat další pokyny.

A teď je čas přidat schéma.

Schema Pro podporuje 13 hlavních typů schémat a přidává další. Informace o schématu, které můžete přidat, závisí na typu zvoleného schématu. Pokud se například rozhodnete pro typ schématu receptury, můžete přidat kalorie, dobu přípravy, dobu vaření, kategorii, výnos receptury atd..

Pokud zvolíte typ schématu zveřejňování pracovních míst, můžete přidat název, datum zveřejnění, typ zaměstnání, adresu, plat a další související informace.

Většina bloggerů by také pravděpodobně mohla mít prospěch z použití typu schématu článku.

Vytvoření nového schématu

Pokud vytváříte schéma poprvé, můžete kliknout na tlačítko Vytvořit první schéma nebo v nabídce Nastavení přejděte na Schéma Pro. Na kartě Schémata klikněte na Přidat nový.

Vyberte typ schématu. Poté klepněte na tlačítko Další.

Vyberte, jaký obsah chcete použít typ schématu. Můžete také přidat pravidla AND a OR. Klepněte na tlačítko Další.

A máte hotovo!

Jak jsem již zmínil, informace, které můžete přidat, závisí na typu zvoleného schématu. Na následující obrazovce tedy najdete všechny související informace a program Schema Pro tyto informace automaticky mapuje na informace na vašem webu WordPress..

V našem příkladu je typ schématu článek. Schema Pro tedy mapuje jméno autora jako jméno autora WordPress a datum zveřejnění jako datum publikování WordPress.

Pokud chcete věci upravit ručně, můžete tak učinit pomocí vlastních polí a mapovat informace pomocí označení schématu. Tyto informace pak můžete vybrat v rozbalovací nabídce.

Nové vlastní pole

Když už mluvíme o vlastních polích, existují případy, kdy Schema Pro nemůže najít potřebné informace, které mají být mapovány pomocí schématu. Například v typu schématu článku existují značky schémat hodnocení a počtu kontrol, ale tato data ve výchozím nastavení nejsou k dispozici ve vašem příspěvku nebo stránce WordPress..

Schema Pro dělá to, že přidává nová vlastní pole pod editor WordPress, takže je můžete vyplnit, což je volitelné..

Přidání jiného typu schématu na konkrétní stránku nebo příspěvek

Pokud píšete konkrétnější obsah, například recenzi produktu (nejen obecný článek), můžete použít typ schématu recenze. Jednoduše se můžete vrátit do průvodce nastavením Schema Pro a přidat typ schématu Review.

Jde o to, že místo aktivace ve všech příspěvcích můžete povolit konkrétní stránky / příspěvky / archivy atd. Můžete jej určitému příspěvku povolit hledáním jeho názvu příspěvku a ručně přidáním nových příspěvků v budoucnu nebo na konkrétní značku nebo kategorii. Můžete například přidat značku „Review“ nebo kategorii, na kterou lze použít typ schématu Review.

Pokud tedy vytvoříte příspěvek a nastavíte jeho značku nebo kategorii jako „Recenze“, v sekci Schema Pro pod editorem WordPress se zobrazí typ schématu Review.

Jak používat nástroj pro testování strukturovaných dat k testování značky schématu

Po nastavení a veškeré konfiguraci se musíte ujistit, že veškeré vaše úsilí funguje tak dobře, jak si přejeme. Testování se může zdát obtížné, ale Google nabízí svou nejlepší sadu nástrojů ke kontrole dokončení. Říká se tomu Nástroj pro testování strukturovaných dat.

Tento nástroj zkontroluje a zjistí, zda je na vašem webu přítomen značení schématu, a pomůže vám zkontrolovat, zda v konfiguraci vašeho značení schématu nebyla nalezena nějaká chyba..

Jednoduše přejděte do nástroje a zadejte adresu URL vašeho obsahu. Klikněte na tlačítko Spustit test a Google zjistí, zda existuje nějaké označení schématu.

Jakmile Google zjistí, že máte označení schématu na místě, znamená to, že jste všichni nastaveni, protože Google má vše, co potřebuje k vytvoření bohatých úryvků pro váš web..

Závěr

Přidání bohatých úryvků a označení schémat na váš web WordPress se může zdát trochu složitější. Pokud nejste technik, může se to zdát jako první skličující. Pokud však používáte ten správný plugin, který vám pomůže s těmito věcmi, může to být téměř bez námahy.

Plugin Schema Pro je velmi uživatelsky přívětivý a je jedním z nejlepších nástrojů, se kterými jsem se setkal, pokud jde o přidávání bohatých úryvků a značek schémat na autopilota. Funguje na 99% věcí, které potřebujete pro lepší uživatelský dojem. Stačí jen nakonfigurovat několik nastavení a ručně přidat některé informace do vlastních polí a je dobré jít. Navíc ji můžete zkombinovat s ukazatelem průběhu čtení pro lepší zapojení.

Pokud tedy chcete, aby váš web vynikal na stránce s výsledky vyhledávání a zvyšoval počet prokliků, můžete využít výhod bohatých úryvků a značek schémat..

Schema Pro

Schema Pro vám umožňuje přidat schéma na váš web, které pomůže vyhledávacím strojům lépe porozumět vašemu webu a obsahu.

Klíčové vlastnosti schématu Pro:

 • Pravidelně přidejte schéma pomocí pravidel
 • Použijte data ve vlastních polích

Schema Pro je skvělá možnost přidat schéma na váš web WordPress.

Větší otázkou je, zda z toho budete těžit víc, než to, co váš SEO plugin již poskytuje.

Yoast a RankMath, 2 nejpoužívanější SEO pluginy pro WordPress, oba nabízejí téměř stejnou funkcionalitu, jakou nabízí Schema Pro. To nebyl případ, kdy byl Schema Pro poprvé uveden na trh, ale dnes může být většina vašich potřeb schématu splněna tím, co již máte.

Podívejte se na schéma Pro

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map