7 kryesuesit e VPS-ve Australiane

Shtë një vit i ri, dhe ne kemi një listë të re të platformave më të mira të pritjes VPS në Australi. Ne jemi të kënaqur t’ju sjellim informacionet më aktuale në krye në internet të sigurisë dhe mbrojtje të intimitetit për shtëpitë dhe bizneset Australiane.


Shqyrtimet tona kanë për qëllim t’ju ofrojnë një përmbledhje gjithëpërfshirëse të veçorive, planeve dhe çmimeve në një mënyrë që ju lejon të merrni vendime të informuara. Shqyrtuesit tanë përdorin një sërë metrics për të fituar një lexim të saktë të performancës duke përdorur të dhëna të drejtpërdrejta, dhe vlerësimet tona janë gjithmonë të paanshme. Ne dëshirojmë që ju të jeni në gjendje të mbështeteni tek ne për informacion të saktë që mund t’i besoni.

Pse keni nevojë për një VPS cloud të instaluar në rrjetin tuaj

Uebsajti juaj zakonisht është në vijën e parë kur bëhet fjalë për gjenerimin e plumbit, shërbimin ndaj klientit dhe bashkëveprimin. Shërbimet e pritjes falas janë më pak të sigurta dhe i vënë të rrezikuar të dhënat tuaja, dhe serverët e përbashkët ndikojnë në kohën e prishjes tuaj dhe kufizojnë burimet tuaja.

Nga ana tjetër, serverat virtualë privatë ju japin shkallëzueshmërinë dhe sigurinë e një serveri të dedikuar pa çmim të lartë ose nevojë për një ekip të brendshëm IT për të menaxhuar platformën tuaj. Shpejtësitë e shkarkimit nuk janë aq të shpejta sa të përdorni një server të dedikuar fizik, por ato janë një përmirësim i madh në krahasim me platformat klasike të përbashkët të pritjes.

Nuk ka nevojë të investosh në infrastrukturë të shtrenjtë, dhe azhurnimet, siguria dhe mirëmbajtja janë të futura në sistem. Ju gjithashtu do të merrni të gjithë bandën e bandës dhe fuqinë përpunuese që ju nevojitet, përveç karakteristikave të zgjeruara të ruajtjes dhe sigurisë. Ofruesit më të mirë do të përfshijnë monitorimin e faqes në internet gjatë gjithë kohës dhe njoftimet në kohë reale.

Mashtrim është të gjesh një ofrues të besueshëm që qëndron në shqyrtim – dhe prapa platformës së tyre – dhe është i gatshëm ta vendosë atë me shkrim.

# 1 HostPapa – Më i miri në përgjithësi

Karakteristikat kryesore
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • mbështetje cPanel
 • Më shumë se 400 aplikacione dhe mjete
 • Domenet e Lira dhe Le të Encrypt SSL
 • Mbështetje fituese 24/7
 • Transferim falas i domenit dhe migrim në internet
 • Cloudflare Falas CDN
 • Email biznesi

Speed: 1 sekondë
Vendodhja: Kanadë
uptime: 99.95 përqind

Vizitoni HostPapa

rekuizitë
 • Numri një në shumicën e tregjeve
 • Koha më e shpejtë e ngarkimit
 • Pesë nivele pritës
Cons
 • Disa çështje me kohën e përgjigjes së mbështetjes për përdoruesit ndërkombëtarë
 • Rezervime automatike të disponueshme vetëm me Pro plan ose më të lartë

Kjo është zgjedhja numër një në aspektin ose çmimin, performancën dhe veçoritë. HostPapa ka arritur të ruajë një ekuilibër të mirë midis planeve të tyre të përbashkëta të pritjes dhe shërbimeve VPS ndër vite, dhe cilësia është e vështirë për tu mposhtur.

Niveli bazë i shërbimit ju jep 1.5G RAM, fuqi përpunuese katër-bërthamës dhe një ruajtje të madhe prej 50 GB SSD për 19,99 dollarë në muaj. Meqenëse ato ofrojnë pesë nivele shërbimesh, gjithmonë mund të gjesh një plan që ofron përzierjen e duhur të shërbimit me çmimin. Plani më i madh është “Extreme” të nivelit të shërbimit. Kjo është për ndërmarrjet e mëdha me një buxhet të madh dhe nevojë më të madhe për ruajtje dhe fuqi përpunuese. Për 250 dollarë në muaj, ju merrni 24 GB RAM, 1TB ruajtje SSD dhe një CPU me 12 bërthama.

# 2 Hostinger – Opsioni më i mirë i lirë

Karakteristikat kryesore
 • mbështetje cPanel
 • Qasja në rrënjë
 • Gjerësia e bandës 1000 – 8000 GB
 • Pa pagesë domain dhe transferimi website
 • Më shumë se 200 shabllone në internet
 • Le të Encrypt SSL
 • Instalimet me një klikim të WordPress-it
 • Pa backups përditshme dhe të përjavshme
 • Siguria e Bitninjës
 • Baza e gjerë e njohurive

Speed: 143 ms
Vendodhja: Lituani
uptime: 99.4 përqind

Vizitoni Hostinger.com

rekuizitë
 • Shkalla e lartë e besueshmërisë
 • Mim i shkëlqyeshëm
 • Shpejtësia dhe siguria
Cons
 • Më pak opsione mbi planet e tjera
 • Ndihma për klientët është ngadalë ngadalë

Nëse jeni duke kërkuar hosting i lirë në Australi, kjo është më e mira në dispozicion me vetëm 3,95 dollarë në muaj për Hostinger-së shërbim i nivelit të mesëm. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se ata po pakësojnë performancën ose veçoritë. Ata ofrojnë më shumë se 99 përqind të sigurisë në kohë dhe Bitnija, si dhe çertifikata falas SSL nga Let Encrypt.

Ata kanë një shtrirje më të vogël se ofruesit e tjerë, dhe tiparet janë disi të zhveshur nga eshtrat, Por, ku tjetër mund të merrni një VPS bazë për më pak se 1 dollarë në muaj dhe të merrni akoma ngarkesa të sigurta dhe të shpejta në faqe? Kjo ju jep vlerësimin buxhetor të pritjes së përbashkët pa rrezik. Për atë çmim, ju do të merrni një procesor të vetëm thelbësor, 20 GB ruajtje dhe 1000 GB bandwidth.

Ata gjithashtu kanë një ndërtues të rregullt të internetit të quajtur Zyro nëse ndonjëherë gjeni ndonjë nevojë për një të tillë. Ajo vjen me një duzinë karakteristika të dobishme si certifikatë falas SSL, ruajtje të pakufizuar SSD dhe bandwidth.

Zyro mund të përdoret plotësisht falas por gjithashtu përmban disa plane (të lira) me pagesë për të marrë një mori të veçorive të tij të pakufizuara.

Një tipar tjetër që donim të theksonim është Zyro’Prodhuesi i logos. Nëse ndjen nevojën për të rindërtoni logon tuaj ose për të përmirësuar atë të vjetër, mund të bëhet me lehtësi me Logo Maker, pa asnjë projektues’ndihma e nevojshme.

Për shkak se ata e dinë që edhe ndërmarrjet e mëdha dëshirojnë të kursejnë para, niveli më i lartë i tyre i shërbimit është me çmim vetëm 29,95 dollarë në muaj. Kjo është më pak se disa kompani ngarkuar për shërbimin e nivelit të mesëm, dhe ju do të merrni një procesor tetë-core, 8 GB RAM dhe 8000 GB bandwidth me atë çmim.

# 3 BlueHost – Opsioni më i mirë i besueshëm

Karakteristikat kryesore
 • Menaxhimi i shumë serverëve
 • SSL falas
 • Klient i integruar FTP
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress
 • Mbështetje bisede, telefon, dhe email 24/7
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Rezervime falas

Speed: 398 ms
Vendodhja: Shtetet e Bashkuara
uptime: 99.9 përqind

Vizitoni BlueHost.com

rekuizitë
 • Kompania e themeluar me një reputacion të mirë
 • Performanca konsistente
 • Raport i shkëlqyer çmim-veçori
Cons
 • Shërbimi ndaj klientit është i ngadaltë për t’u përgjigjur për disa çështje
 • Nuk ka transferime falas në sit

BlueHost mund të mos jetë zgjedhja jonë numër një, por ata vazhdimisht janë renditur në pesë më të mirët që nga fillimi në 2006. Kjo i bën ata një nga kompanitë më të vjetra të pritjes dhe më të besuarit. Ata ofrojnë tre nivele shërbimesh, me çmime që variojnë nga 19,99 $ në muaj në 59,00 dollarë për planin e tyre “Ultimate”. Paketa mes-varg është $ 29’99 muaj.

Farë merrni për paratë tuaja?

Në nivelin më themelor plani vjen me një procesor dual-core, 30GB e magazinimit SSD, dhe 2GB RAM. Plani “i përmirësuar” dyfishon ruajtjen dhe RAM-in, dhe Plani Ultimate ju jep dy bërthama të tjera në CPU, 120 GB SSD dhe 8 GB RAM.

# 4 HostGator – Pritja më e mirë e përbashkët

Karakteristikat kryesore
 • Mbështetje 24/7 përmes bisedës, telefonit dhe postës elektronike
 • Menaxhuar dhe opsionet gjysmë-menaxhuara
 • Host WordPress
 • qasje Root
 • 2 – 8 GB Ram
 • Procesorë të dyfishtë dhe katrorë
 • Ruajtja RAID-10
 • 120 – 240 GB ruajtje

Speed: 1113 ms
Vendodhja: Shtetet e Bashkuara
uptime: 99.98 përqind

Vizitoni HostGator.com

rekuizitë
 • Opsione gjysëm dhe plotësisht të menaxhuara
 • Shkallë e lartë e besueshmërisë
 • Pritja më e mirë me kosto të ulët të përbashkët
Cons
 • Ata tarifojnë shtesë për cPanel

HostGator njihet më mirë në shërbimin më të mirë të përbashkët të pritjes, por shërbimi i tyre VPS nuk është shumë i lëkundur. Edhe pse planet e tyre të menaxhuara plotësisht janë pak më të shtrenjta se disa kompani të tjera, duke filluar nga 29,95 $ në muaj, ata ofrojnë një plan gjysëm i menaxhuar që fillon me 19,95 dollarë në muaj. Semi-menaxhuar do të thotë që ata do të trajtojnë çdo problem hardware, konfigurimi dhe OS, dhe ju jeni përgjegjës për pjesën tjetër. Lexoni me kujdes shtypjen për të zbuluar saktësisht se çfarë nënkupton kjo.

Fatkeqësisht, cPanel nuk është falas si me kompanitë e tjera; do të duhet të paguani 10 $ shtesë në muaj për qasje. Sidoqoftë, ato janë platforma e vetme që ofron një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

# 5 Pritja për lëvizje – Më e mira për re

Karakteristikat kryesore
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress
 • Mbështetje 24/7 përmes bisedës, telefonit ose postës elektronike
 • Gjerësia e bandës deri në 4TB
 • Deri në 46 bërthama CPU
 • Uebfaqe dhe fusha të pakufizuara
 • Magazinim 75 GB
 • RAM 4 GB
 • Më shumë se 400 aplikacione në dispozicion
 • Monitorimi 24-orësh i sitit

Speed: 2.93 sekonda
Vendodhja: Shtetet e Bashkuara
uptime: 99.9 përqind

Vizitoni Pritjen e InMotion

rekuizitë
 • Identifikimi i vetëm për domenet, faturimet dhe cPanel
 • Disponueshmëria hibride në re
 • Mbështetje e shkëlqyeshme për klientët
 • Garancia më e mirë për kthimin e parave
Cons
 • Kërkon thirrje për t’u regjistruar në shërbimet e mbrojtjes së mashtrimit

Kjo është platforma e zgjedhjes nëse doni të përfitoni nga përfitimet e teknologjisë hibrid të reve. Ata ofrojnë tre nivele të shërbimit VPS, me çmimet që fillojnë nga 24,95 $ në muaj. Me atë çmim, ju do të merrni një çertifikatë falas SSL, ruajtje falas SSD, dhe një garanci të plotë për 90 ditë kthim të parave.

# 6 Web i lëngshëm – Mbështetja më e mirë

Karakteristikat kryesore
 • Siguria e ServerSecure
 • Cloudflare Falas CDN
 • Rezervime të integruara
 • Mbrojtja e rrjedhjes DDoS dhe DNS
 • Mbështetje për cPanel dhe Plesk
 • Deri në 30 domene
 • Rezervime falas 100 GB
 • 40 – 200 GB Ruajtje SSD
 • Gjerësia e brezit 1 – 10 TB

Speed: 152 ms
Vendodhja: Evropë
uptime: 100 përqind, e garantuar nga SLA

Vizitoni Uebin e Lëngshëm

rekuizitë
 • Pritëse në përputhje me HIPAA
 • Garancia më e mirë në kohë
 • Shpejtësia më e shpejtë
 • Shuma më e lartë e burimeve
Cons
 • Disa çështje me garanci rimbursimi 30-ditor
 • Mbështetja e Windows nuk është e disponueshme me planin bazë

Liquid Web markat vetë si shërbimi pritës “No-Hassle”. Ata gjithashtu kanë regjistruar mbështetjen e tyre të teknologjisë si “Njerëzit më të dobishëm në mbajtje”, dhe kompania përpiqet të përmbushë atë pritje. Jo vetëm që garantojnë 100 për qind kohë të shkruar me shkrim, ata do t’ju paguajnë për humbjet financiare për shkak të joproduktive.

Kompania ofron katër nivele shërbimesh që variojnë nga 15 $ – 85 dollarë në muaj, dhe kontratat janë në dispozicion muaj pas muaj, çdo vit, ose për dy vjet. Me atë çmim, ju do të merrni siguri superiore, një adresë IP të dedikuar dhe 100 kopje rezervë falas. Nëse jeni duke përdorur InterWorx, do të merrni gjithashtu fusha të pakufizuar.

# 7 A2 Hosting – Më i miri për bizneset e vogla

Karakteristikat kryesore
 • Optimizuar për WordPress,
 • Drupal, Joomla, Opencart dhe Magento
 • Shërbimi VPS i menaxhuar dhe i pakontrolluar
 • Ruajtje falas e pakufizuar e SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Migrim falas në sit
 • Qasja në rrënjë, sipas kërkesës

Speed: 150 ms
Vendodhja: Shtetet e Bashkuara
uptime: 99.78 përqind

Vizitoni A2 Hosting

rekuizitë
 • Planet për 5 dollarë në muaj
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e teknologjisë
 • Mbështetje e përgjegjshme ndaj klientit
 • Raporti i ulët i serverit / klientit
Cons
 • Akuzon ekstra për cPanel, rezervë dhe Softaculous

A2 Hosting është një nga më të mirat që ju po drejtoni një biznes të vogël në WordPress. Ata ofrojnë katër nivele shërbimesh dhe planet e tyre janë të personalizueshme; jo më shumë duke marrë një plan me çmim më të lartë vetëm për të marrë një ose dy tipare. Mimet fillojnë me 5 dollarë në muaj për mbajtjen e VPS, duke filluar deri në 32,99 $ në muaj për një plan të menaxhuar plotësisht.

Farë merrni për paratë?

Ton karakteristikash, për një fillim. Do të merrni migracionin falas të faqes, ruajtjen e brezit të pakufizuar dhe ruajtjen e SSD, dhe një garanci për kthimin e parave në çdo kohë. Kompania gjithashtu ofron një siguri të madhe që përfshin një certifikatë Let Encrypt SSL.

5 Gjërat që duhet të merren parasysh para se të zgjidhni një shërbim VPS

Ndonjëherë, vendimi juaj bazohet në një çështje shkallë. Kur çdo orë e joproduktive kushton rreth 150,000 dollarë, sa do t’ju kushtojë 97 përqind uptime për 99,99 përqind? A do ta besonit ka një ndryshim në kohëzgjatjen prej afro 11 ditësh në vit brenda vetëm disa pikë përqindje? Sigurohuni që të merrni ndonjë kohë të garantuar me shkrim, si pjesë e juaj marrëveshje për nivelin e shërbimit (SLA).

Faktorë të tjerë që mund të jetë një marrëveshje-breaker përfshijnë çmimet në lidhje me karakteristika të, kohëzgjatja e kontratës, dhe kushtet. Ju dëshironi diçka që i përshtatet buxhetit tuaj pa ju bllokuar në një kontratë afatgjatë ose duke ndërruar klientët tuaj.

Procesi ynë

Virtual servers private hapësirë ​​Share në një server fizike me klientët e tjerë. Për shkak se ato janë të vendosura në një mjedis virtual, bazuar në mjedis, ju humbni çështjet që i bëjnë një shqetësim serverëve të përbashkët tradicional, të tilla si kufizimet në gjerësinë e bandës dhe ruajtjen, fqinjët e këqij, mungesa e sigurisë dhe kërcënimi i joproduktive të tepërt.

Ne përdorim të dhëna në kohë reale dhe testimi i drejtpërdrejtë nga një gamë e lokacioneve të serverëve për të matur shpejtësinë dhe besueshmërinë e secilës platformë. Shpejtësitë e listuara në rishikim janë marrë nga një mesatare e rezultateve të testit të shpejtësisë.

Para se të kaloni në shqyrtimin tonë ose ofrues të ndryshëm, këtu është një përmbledhje e konsideratave më të rëndësishme kur vlerësoni një platformë VPS.

Funksionet dhe konfigurimi

Ndërsa ekzistojnë disa karakteristika, si siguria dhe ruajtja, që janë standarde me pothuajse çdo shërbim cilësor Australian VPS, ekzistojnë ende ndryshime në shkallë. Për shembull, disa do të përfshijnë një certifikatë falas SSL me çdo nivel shërbimi ndërsa të tjerët përfshijnë SSL vetëm nëse zgjidhni një plan premium. Një ofrues mund të ofrojë një çmim më të mirë, por ju duhet të pajtoheni me një kontratë tre ose katër-vjeçare për të marrë zbritjen.

Këto janë bazat që duhet të ketë çdo platformë australiane pritëse, dhe ju duhet t’i kushtoni vëmendje proporcionit të secilit në lidhje me çmimin:

 • Nevojat tuaja administrative
 • Performanca e sistemit
 • Numri i bërthamave të dedikuara në dispozicion, të tilla si dy-core ose katër-core
 • Disponueshmëria dhe përgjegjësia e mbështetjes së teknologjisë
 • Lloji dhe sasia e RAM-it
 • Nëse ka kapele mujore në gjerësi të bandës dhe / ose trafik
 • A ofrojnë ata një zgjedhje të sistemit operativ?
 • Sa depozitë SSD / HDD është përfshirë në secilin plan? A mund të hyni më shumë pa paguar shtesë?
 • Whatfarë lloj programi virtualizimi është i përfshirë?
 • A ofrojnë ato siguri në internet dhe kopje rezervë të automatizuar?
 • A janë ruajtur kopjet rezervë dhe të arritshme për ju dhe administratorin tuaj?
 • A është platforma e optimizuar për cloud?

Tani, le të stërvitemi pak më thellë në disa nga këto kërkesa.

Performanca e serverit në internet

Kjo është konsiderata numër një kur zgjedh hostin më të mirë VPS për Australianët. Do gjë tjetër mund të shkulet ose të tejkalohet, por performanca e keqe është e keqe për biznesin. Performanca ndikon në shpejtësinë dhe disponueshmërinë, dhe kjo mund të ndryshojë nga ndërmarrja në kompani.

Hidhni një sy në çfarë lloj të CPU përpunimit pushtet vjen me shërbimin tuaj, si dhe shpejtësia Bandwidth. Kjo mund të bëjë një ndryshim të madh në kohën e ngarkesës së faqeve, shpejtësinë e shkarkimit dhe përvojën e përgjithshme të përdoruesit (UX). Ju mund të jeni në gjendje të azhurnoni në SSD pa ndonjë kosto shtesë.

Gjeni nëse mund të rritni ndarjet tuaja, të shtoni bërthamat e CPU dhe të merrni RAM shtesë.

Karakteristikat e sigurisë

Siguria është konsiderata e dytë më e rëndësishme. Edhe pse shumë kompani ofrojnë baza si një firewall dhe SSL, mund t’ju duhet të shtoni siguri në platformën tuaj. Asnjëherë mos merrni asgjë si të dhënë. Nëse ata ofrojnë mbrojtje antivirus, zbuloni se çfarë lloji dhe sa.

Pjesa më e madhe e kësaj vjen me një plan të menaxhuar, por duhet të pyesni për llojin e murit të zjarrit, rrjetit, mbrojtjen DDoS, shërbimet kundër spamit dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS vjen me planin tuaj. Jini të gatshëm të shtoni masat tuaja të sigurisë për të përfshirë çdo boshllëk. Nëse jeni duke shkuar me një plan të pakontrolluar, të gjitha këto karakteristika të sigurisë ka të ngjarë për ju.

Shumë plane ofrojnë backups të sistemit, por ju duhet për të gjetur se si ruajtjes së të dhënave dhe restaurimi janë të trajtohen, nëse backups janë të automatizuar ose manuale, dhe nëse ju keni qasje në to në rastin e një shkeljeje të të dhënave apo bllokimi të sistemit. Nëse jeni përgjegjës për aktivizimin e kopjeve rezervë ose nuk do të keni akses në të dhënat tuaja, sigurohuni që të krijoni një plan alternative të zbutjes dhe restaurimit.

Sistemet e funksionimit

Nëse nuk zgjidhni një plan të pakontrolluar ose përdorni një server i dedikuar, mund të keni më pak mundësi për sa i përket sistemeve operative. Shumica e platformave të pritjes në Australi ofrojnë një aromë të Linux. Nëse nuk jeni të njohur me këtë OS ose thjesht preferoni Windows ose Apple, sigurohuni që të gjeni një platformë që është e licencuar dhe mbështet diçka tjetër përveç Platformës së Penguin.

Ata që nuk e kanë mendjen të mësojnë gjërat e jashtme të Linux, do të gjejnë disa përfitime. Shtë falas, dhe kodimi është me burim të hapur, do të thotë që ju keni më shumë mundësi për personalizim. Sidoqoftë, përveç nëse zgjidhni një plan të menaxhuar, do të jeni përgjegjës duke u siguruar që është i konfiguruar dhe instaluar siç duhet.

Ndihma për klientët

Pothuajse të gjitha shërbimet kanë njëfarë niveli të mbështetjes së klientit. Dallimi është në atë se sa i përgjegjshëm është dhe nëse ju keni mundësinë të flisni me një person të gjallë. Këtu hyjnë në lojë disa hetime të pavarura dhe rishikime të vërteta të klientëve.

Ju dëshironi një kompani që është në dispozicion 24/7 dhe ka disa mundësi për të kontaktuar mbështetjen e klientit. Biseda live në internet është një bonus, por ju dëshironi të jeni në gjendje të telefononi kompaninë ose t’i dërgoni me email atyre për disa nevoja mbështetëse. Shikoni faqen e tyre të internetit ose Google kompaninë për të parë nëse ata kanë një numër të madh ankesash, si trajtojnë ato ankesa dhe kohën mesatare të përgjigjes. A do të rikthehet ekipi mbështetës menjëherë tek ju ose do të duhet të prisni me orë ose ditë për zgjidhje?

Programe virtuale

Serverët privatë virtualë përdorin softuerin e virtualizimit për ndarjen e serverave të tyre fizikë. Kjo është ajo që ju siguron ruajtjen dhe burimet e zgjeruara që nuk do t’i gjeni me një plan tradicional të përbashkët të pritjes. Marka që ofron ofruesi i shërbimit tuaj do të përcaktojë cilat veçori dhe funksione janë të disponueshme, si dhe sa e thjeshtë është konfigurimi i serverit.

Bandat e njohura janë:

 • OpenVZ
 • Xen
 • KVM
 • Virtuozza

Optimizimi i cloud

teknologjia Cloud ka qenë një lojë-Changer kur bëhet fjalë për disponueshmërinë e burimeve dhe të çmimeve. Partshtë pjesë e asaj që e bën të mundshëm një sistem VPS dhe ndryshoi mënyrën se si ne bëjmë biznes me botën më të gjerë.

Një host solid VPS për Australianët mbështet platformat më të njohura të ndërtimit të faqes në internet përmes shtesave për WordPress, Drupal, dhe Joomla, të cilët kolektivisht kanë fuqi rreth 95 përqind të faqeve të internetit në internet. Optimizimi i cloud do të sigurojë gjithashtu që ju të mund të trajtoni goditjet në trafik, dhe përmirëson shpejtësinë përmes përmirësimeve si RAM i burstable, disqet SSD, balancimi i ngarkesave dhe caching faqesh.

Administrimi i sistemeve

Për të mos u ngatërruar me administrimin e faqeve, kjo i referohet ndërfaqes që ju lejon të instaloni, konfiguroni dhe rregulloni faqen tuaj të internetit. Nëse ju jeni në shkollë të vjetër, ju mund të zgjidhni administrimin komandës dhe lloji në të gjitha udhëzimet veten. Sidoqoftë, shumica e pronarëve të faqeve të internetit preferojnë të punojnë me një panel kontrolli të integruar që funksionon me një qasje pikë-dhe-klikimi.

Më i zakonshmi është cPanel, por gjithashtu do të gjeni Plesk, Webmin dhe Virtualmin në shumë platforma. Mbani në mend se disa udhëzime do të mbështeten në një qasje të linjës së komandës nëse punoni nga distanca.

Ne i kemi marrë në konsideratë të gjitha këto gjëra kur vlerësojmë kompanitë VPS në listën tonë. Ne i përçojmë përfundimisht gjetjet tona për ju.

Menaxhuar Kundrejt hostimit të vetë-menaxhuar

Kjo varet nëse keni kohë dhe aftësi për të menaxhuar të gjitha pjesët në lëvizje vetë ose nëse është më e kushtueshme dhe me kohë për të paguar një normë pak më të lartë dhe profesionistët të marrin përsipër menaxhimin.

Farë tjetër drejton vendimin për të zgjedhur mbajtjen e menaxhuar mbi DIY?

Me një VPS të pakontrolluar, ofruesi i shërbimit është përgjegjës vetëm për mirëmbajtjen e pajisjes kompjuterike që fuqizon platformën. Sistemi operativ, veçoritë e sigurisë dhe aplikacionet janë instaluar sipas gjykimit tuaj. Ata do të sigurohen që pajisja është e azhurnuar dhe funksionale. Pjesa tjetër varet nga ju.

Kur zgjidhni hostimin e menaxhuar, ju keni më pak zgjedhje sa i përket sistemeve operative dhe disa elementëve të tjerë. Shumica funksionojnë në disa versione të Linux Linux, dhe do të gjeni mbështetje për shtesat e zakonshme, si MySQL, Python dhe Apache. Pritja e menaxhuar gjithashtu ju lejon të merrni faqen tuaj të internetit të ndërtuar dhe të gatshëm për të filluar shumë më shpejt.

Duke pasur parasysh që ka disa marrëveshje të shkëlqyera në pritjen e menaxhuar, është alternativa më e mirë për shumicën e platformave të tregtisë elektronike, blogjeve dhe faqeve të internetit të biznesit.

Mendimet përfundimtare

Teknologjia ndryshon shpejt, dhe ne po bëjmë çmos për t’i ndihmuar Australianët të vazhdojnë me kohën. Ju keni shumë kompani për të zgjedhur kur jeni duke kërkuar për një server privat të besueshëm.

Nëse jeni të ngopur me kohën e tepërt të ndërprerjes ose kufizimet në shpejtësinë dhe ruajtjen, një VPS është një mundësi e shkëlqyeshme për ju. Qëllimi ynë është që të nxjerrim disa nga konfuzionet nga procesi duke gjetur ofruesit më të mirë të shërbimit të pritjes Australiane në drejtim të çmimit, karakteristikave dhe besueshmërisë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map