Jak opravit problémy WordPress sami

Pracovali jste někdy na svém webu WordPress, jste nadšeni, že něco provedete, a, BOOM, máte nějaký podivný problém, který vám brání v provedení vaší práce? Tak frustrující, že? V tomto příspěvku vám ukážu, jak udělat základní řešení WordPress pro řešení problémů a jejich opravu, abyste mohli tyto problémy vyřešit. Alespoň budete moci minimalizovat jakoukoli vnější podporu, kterou budete potřebovat od vývojáře motivu nebo pluginu.


Vaše první myšlenka by mohla být,

Ach! Je to můj tvůrce motivu nebo stránky!

Možná ano, možná ne. Pojďme na konec tohoto.

Tady je testovací web, na kterém něco nešlo podle plánu. Řekněme, že jste všichni nadšeni, když můžete upravit svou novou domovskou stránku. Nainstalovali jste pěkné téma, v tomto případě Astra, a skvělého tvůrce stránek, jako je Elementor, a některé doplňky. Přejdete na svou domovskou stránku a očekáváte, že kliknete na kartu nabídky „Upravit pomocí elementu“, ale…

BAM! Váš panel pro správu je CELKEM ZELENÝ!

Pravděpodobně byste tedy obvykle šli na hlavní panel a klikněte na stránky. Pak byste to viděli v seznamu a klikněte na „Upravit pomocí Elementoru“. Ale poté, když se pokusíte, zobrazí se tato chybová zpráva! Dang.

Pravděpodobně přemýšlíte, zatraceně toho Elementore. Musí to být problém. Řeknu vám však, že Tvůj tvůrce stránek je problém zřídka.

Buďte v klidu, projdeme některé techniky řešení problémů, abychom se dostali na dno jakéhokoli problému, nebo vás alespoň přiblíží k řešení dříve, než se zapojí vývojáři vašich motivů nebo stránek.

Normálně byste pravděpodobně kontaktovali vývojáře motivu nebo pluginu. Požádali by vás o pověření, abyste se dostali na svůj web. Pak by to trvalo několik dní a pečlivě by prošlo každým z vašich modulů plug-in-one, jeden po druhém deaktivaci a reaktivaci, aby se pokusili problém vyřešit. Pokusí se také přepnout témata, aby zjistila, zda je to vaše téma.

Jak udělat vlastní řešení problémů efektivněji než čekat na technickou podporu:

Krok 1: Vytvořte zálohu svého webu!

Je nanejvýš důležité být v bezpečí a vytvořit zálohu vašeho webu, než se dostanete do kterékoli z těchto činností zaměřených na odstraňování problémů. Zde je odkaz, jak snadno vytvořit zálohu na váš web. KLIKNĚTE ZDE.

Krok 2: Vytvořte pracoviště / klonovací web, na kterém budete pracovat.

Nechcete provádět tyto změny na svém živém webu. Zkontrolujte, zda váš webový host nabízí pracovní weby obsažené v balíčku. Pokud ano, vytvořte web pomocí hostitelského panelu nebo CPanelu. (Pokud nevíte, jak jej nastavit prostřednictvím hostitele, podívejte se na kanály nápovědy hostitele.)

Pokud ve svém plánu nemáte inscenování, můžete snadno nastavit vlastní web. JAK NASTAVIT STAGOVACÍ STRÁNKU.

Umožní vám to provést všechny změny na samostatném klonovacím webu v případě, že se něco pokazí, nebudete si svůj živý web zasazovat.!

Krok 3: Změňte motiv webu.

Přejděte do levého postranního panelu na palubní desce a klikněte na „Vzhled – Témata“. Jakmile se tam dostanete, uvidíte své aktivní téma vlevo. Pravděpodobně uvidíte některá další výchozí témata. Vyberte nejnovější z nich. Pokud je nevidíte, stačí klepnutím přidat motiv a vybrat libovolný motiv, nejlépe výchozí motiv WordPress.

Pokračujte a aktivujte jiné téma. Poté přejděte na problémovou stránku svého webu. S novým tématem by to mělo vypadat úplně jinak. Probíhá váš problém? V našem příkladu je problém stále tam. Poté zkuste přejít na stránku přes řídicí panel a klikněte na „Upravit pomocí elementu“. Je stále problém? V našem příkladu to tak je.

To, co jsme zde účinně udělali, je tedy téma jako potenciální příčina vyloučeno. Protože se nejedná o téma, vraťte se k tématům v části „Vzhled – Témata“ a znovu aktivujte vybrané téma. Pokud přejdete na rozhraní frontend a obnovíte se, uvidíte, že vaše staré téma je opět aktivní a problém stále přetrvává.

Krok 4: Nainstalujte a spusťte plugin Plugin Detective.

Normálně bychom šli na pluginy a deaktivovali je všechny, abychom zjistili, zda problém nevymizí (a obvykle se tak stane). Pak bychom museli každý nudně znovu aktivovat každý plugin a otestovat problém. S Plugin Detective to za vás automatizuje a ušetří vám spoustu času.

Chcete-li jej nainstalovat, přejděte na „Pluginy – přidat nový“ a vyhledejte plugin na vyhledávací liště. Mělo by se objevit nahoře. Pokračujte a klikněte na Instalovat a poté na Aktivovat. Budete přesměrováni na stránku pluginů vašeho webu. Podívejte se na horní nabídku a uvidíte novou možnost, která říká „Poradce při potížích“. Normálně byste prostě přejít na problémovou stránku a kliknout na „Poradce při potížích“ nahoru v panelu nabídek. V tomto příkladu nemáme lištu nabídek, takže v okně
zadní konec webu v panelu nabídek na hlavním panelu.

Vyvolá toho roztomilého detektivního robota. Kliknutím na ikonu se otevře nový případ. Poté se objeví otázka, která se nás zeptá, zda jsme na místě, kde se problém vyskytuje. V našem příkladu ještě nejsme na místě. Přímo v okně stačí kliknout na Zobrazit web. Zavede nás na domovskou stránku a zeptá se, jestli je to problém. Klepněte na tlačítko Ano. (Nebo přejděte kamkoli je váš problém, a klikněte tam ano).

Poté se zobrazí stránka, která se zeptá, které z uvedených modulů plug-in jsou pro váš web funkční. Klikněte na zásuvný modul pro tvorbu stránek, v tomto příkladu klikneme na prvek Elementor a poté na tlačítko „Hotovo.“

Poté se zobrazí obrazovka s aktivním vyšetřováním. Projde s vámi proces deaktivace všech modulů plug-in a jejich opětovné aktivace jeden po druhém a ukázání problému, abyste zjistili, zda je opraven. Pokračujte a klikněte na „Zahájit výslech“.

Ukáže vám obrázek vašeho webu a zeptá se, zda je problém vyřešen. V našem příkladu se znovu zobrazí náš panel administrátorů, takže klikneme na tlačítko, které říká: „Ano, je opraveno.“ Poté budete muset znovu kliknout na „Zahájit výslech“. Přivede vás zpět na problémovou stránku a znovu se zeptá, zda je opravena. Pokračujte v kliknutí na to, že je opraveno, když je opraveno, a pokračujte v klepnutí a pokaždé znovu spusťte dotaz. Nakonec najdete ten, kde není opraven. Jděte do toho a klikněte na „Ne, je to stále zlomené.“

Culprit Found!

?

Pokračujte v tomto procesu, dokud se nedostane na obrazovku, kde se uvádí, že je shledán vinníkem. V našem příkladu to byl plugin ODT Relative URLs. Uvidíte trochu roztomilého robota s mugshotem. Kliknutím na toto tlačítko jej deaktivujete. Poté klikněte na tlačítko a vraťte se na hlavní panel.

Detektiv Plugin Detektiv prošel několika pluginy najednou a znovu je aktivoval. Sledoval pokrok, takže jste nemuseli, což vám ušetří spoustu bolesti hlavy! Tento rychlý a snadný způsob řešení problémů vás okamžitě informuje, že to ve skutečnosti nebyl váš tvůrce stránek nebo motiv, jak jste si možná mysleli..

Vraťme se zpět na problémovou stránku a znovu zkontrolujte, zda je problém pryč. V našem příkladu přejdeme na domovskou stránku a klikneme na znovu načíst. Nízko a hle, admin bar je zpět! Takže v liště nabídky stačí kliknout na „Upravit pomocí Elementoru“. Yay, to nám umožňuje znovu vstoupit do Elementoru.

Nyní přejdeme do části Pluginy na webu přejdením na řídicí panel a kliknutím na Pluginy v levém postranním panelu. V seznamu pluginů uvidíte, že váš problémový plugin byl v našem případě relativní adresy ODT deaktivován.

Krok 5: Deaktivujte zásuvný modul problému na vašem LIVE webu.

Nyní jednoduše přejdeme na aktivní nebo živý web a deaktivujeme plugin pro problém. Stačí přejít na kartu pluginy na hlavním panelu a kliknutím deaktivovat tento problémový plugin.

Voila! Problém je vyřešen!!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map