Rishikimi i SendinBlue: Shërbimi i marketingut me email me një buxhet

Shumica e startupeve nuk e kuptojnë vlerën e një shërbimi të marketingut me email. Por në varg pikë-bosh, çdo ekspert eCommerce do të pajtohen se ajo është një makinë të mirë-i shkrirë për t’u lidhur me perspektivat dhe të mblidhen të çon. Kjo ju jep një platformë për të folur drejtpërdrejt me klientët tuaj, përmes kutive të tyre. Nuk ka rëndësi nëse ata janë potencial, të pranishëm, apo edhe me klientët e kaluar, vlera e marketingut me email varet nga ndërtimi i marrëdhënieve, në çdo kohë që është i përshtatshëm për ta.


Pa dyshim, shërbimi i marketingut me email shërben si një nga mënyrat më efektive për t’iu qasur klientëve tuaj të rinj dhe blerësve ekzistues. Përdorimi i email është gjithashtu mënyra më e lirë e reklamave tek profili yt dhe produktet.

Si fillestar, ju dëshironi një shërbim të përballueshëm të marketingut me email ose edhe falas nëse është e mundur, apo jo?

A keni dëgjuar ndonjëherë për SendinBlue? Nëse jo, unë do të kapërcej karakteristikat, çmimet dhe mbështetjen e tij, nëse mund t’ju ndihmojnë në krijimin e një strategjie unike të marketingut me email në një qasje të përballueshme.

Farë është SendinBlue?

SendinBlue është një mjet i njohur që ofron shërbime të marketingut me email. Builtshtë ndërtuar posaçërisht për bizneset e vogla dhe të mesme, ku ofron veçori të dobishme për fillestarët.

SendinBlue është krijuar për të ndihmuar sipërmarrësit të krijojnë një mënyrë të thjeshtë por efektive të komunikimit midis shitësit dhe klientëve përmes përdorimit të emailit.

Ajo ofron një plan falas, i cili është i përsosur për fillestarët që të përqëndrohen në biznesin e tyre dhe të kursejnë investimet e tyre në disa gjëra më të rëndësishme për të përmirësuar profilin e tyre.

SendinBlue gjithashtu ofron fushata SMS për të dërguar mesazhin e shitësit për klientët e tyre pa një datë skadimi.

Karakteristikat më të mira të SendinBlue

1. Drag and drop Designer Email

Me këtë mjet, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për krijimin e një dizajni unik të postës elektronike. Shtë një mjet shumë miqësor për përdoruesit, ku mund të krijoni fushatat tuaja të postës elektronike, pa u shqetësuar për kompleksitetet teknike.

Duke përdorur mjetin e tij të tërheqjes dhe tërheqjes, me disa klikime, ju mund të personalizoni fushatat tuaja të postës elektronike në varësi të planit tuaj të zgjedhur. Ai gjithashtu ka një redaktues të pasur teksti, dhe ju mund të përdorni Kodet HTML tuaj si preferencën tuaj.

Gjithashtu ju lejon të zgjidhni nga faqosjet e saj të para-dizajnuara të postës elektronike. Duke përdorur redaktorin drag and drop, ju mund të rirregulloni ngjyrat, tekstet që doni të përfshini, duke shtuar fotografi, logot me prekjen tuaj personale.

SendinBlue ka shumë modele të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni për të përmirësuar strategjinë tuaj të marketingut me email dhe për ta bërë atë tërheqës për marrësit tuaj të synuar.

2. Automatizimi i marketingut

Karakteristika e automatizimit të marketingut është gjithashtu në dispozicion edhe në një llogari abonimi falas. Kjo veçori ju lejon të dërgoni azhurnime për produktet tuaja të reja, promovime dhe artikuj të blerë çfarëdo serie tjetër mesazhesh në listën tuaj të kontakteve të personalizuara.

Ky mjet gjithashtu ju lejon të gjurmoni vizitorët në faqen tuaj dhe të synoni një email specifik dhe t’i dërgoni direkt tek shikuesit e faqes tuaj.

SendinBlue ju lejon të zgjidhni nga automatizimi i saj ekzistues i paracaktuar i marketingut, ose mund të krijoni strategjinë tuaj të postës elektronike në varësi të nevojave tuaja. Krijimi i automatizmit të marketingut është gjithashtu një mjet miqësor për përdoruesit që SendinBlue duhet të ofrojë. Ai siguron një proces hap pas hapi për përdoruesit e tij që të familjarizohen shpejt me ndërtimin e automatizmit të tyre të marketingut.

Mësimi dhe përdorimi i këtyre mjeteve të automatizimit të marketingut ju lejon të mbani kontakte me klientët tuaj dhe t’i mbani ato të azhurnuara në produktin tuaj të ri dhe gjithashtu i sjell përfitime shitësit për të ndjekur shikuesit e profilit të tyre dhe automatikisht u dërgoi një email atyre.

3. transaksioneve Email Features

Tipari i postës elektronike transaksionale të SendinBlue është shumë i përshtatshëm si për shitësin ashtu edhe për blerësin. Përfiton të dy palët pasi shitësi mund të vendosë automatikisht një shërbim të marketingut me email për çdo blerje të blerësit të tyre.

Mund të përdoret gjithashtu për gjurmimin e statusit të dërgesës, ku blerësi mund të dërgojë një konfirmim me email për përcjelljen e porosisë. I përshtatshëm edhe për blerësit tuaj, apo jo? Ata mund të gjurmojnë të gjitha transaksionet e tyre në dyqanin tuaj online.

Ai gjithashtu ka karakteristika të menaxhimit të kontaktit, testimin A / B, ndarjen e kontakteve dhe shumë më tepër që mund të ofrohen falas!

Çmimeve

Ju mund të përfitoni SendinBlue falas, dhe ju mund të shijoni dhe maksimizoni strategjinë tuaj të marketingut me email me veçoritë e saj falas. Kjo ju lejon të ruani kontakte të pakufizuara, por, ju mund të dërgoni vetëm një maksimum 300 email në ditë, gjë që nuk është e keqe për fillestarët.

SendinBlue ofron 5 Plane të ndryshme për ju që të zgjidhni nga cilat shkojnë nga 0 $ / muaj në 66 $ / muaj vetëm!

Ka plane falas, Lite, Thelbësore, Premium dhe Enterprise. Nëse doni të dërgoni një email ditor të pakufizuar, ai është në dispozicion tashmë në planin e saj Lite i cili nuk kushton shumë për pronarët e bizneseve të reja.

Nëse dëshironi të keni akses në tiparet mbizotëruese të SendinBlue, mund të shfrytëzoni planin e tij Premium ose Enterprise, ku ai ka një fluks pune të pakufizuar automatizimi, ndërtues faqesh për ulje dhe dërgoni veçori të optimizmit të kohës.

Abonimet e SendinBlue ju lejojnë të azhurnoni menjëherë në varësi të nevojave tuaja dhe nuk ju mungojnë në një plan të veçantë. Ju mund të minimizoni planin tuaj, nëse dëshironi, në çdo kohë.

mbështetje

SendinBlue ofron një sistem të zgjeruar mbështetjeje për përdoruesit e tij. Nëse shfrytëzoni planin e tij të Ndërmarrjes, mund të keni menaxherin tuaj të llogarisë mbështetëse që mund t’ju ndihmojë në krijimin e reklamave unike me email dhe strategjitë për të kapur më shumë klientë, metrikë të fushatës dhe shumë më tepër.

Për çdo llogari, ajo ofron mbështetje me të gjitha planet që përfitoni. Për ato falas, ju mund të merrni 60 ditë mbështetje telefonike dhe chat për 60 ditë, si dhe me përdoruesit e planit Lite. Mbështetja e pakufizuar në telefon dhe biseda mund të përfitohet me tre planet e tjera të përmendura.

Ai gjithashtu ka faqe në internet ku mund të vizitoni mësimet dhe bloget që mund t’ju ndihmojnë në krijimin e pamjeve tuaja.

OptinMonster + SendinBlue

Si një shitës, ju dëshironi të rritni listën tuaj të emailit sa më lehtë që të jetë e mundur, apo jo? Nëse po, mund të konsideroni të përpiqeni të përdorni së bashku OptinMonster dhe SendinBlue.

Me ndihmën e OptinMonster, ju mund të krijoni popup tuaj unik. Ajo gjithashtu ofron shumë shabllone që shfaqen, në varësi të nevojave tuaja.

OptinMonster projektoi modele specifike të dobishme për arka, kuponë, zbritje, promovime festash, dhe shumë më tepër. Ju gjithashtu mund të krijoni popup tuaj të projektuar me porosi dhe të keni kontroll të plotë mbi hartimin tuaj.

SendinBlue ofron një ndërtues të formave që shfaqen, ku mund të dizajnoni edhe popup-in tuaj. Por me ndihmën e OptinMonster, ju mund të përmirësoni popup-in tuaj dhe të zgjeroni listën tuaj të postës elektronike.

Një tipar i shkëlqyeshëm i OptinMonster është se ajo ka një qëllim daljeje, ku vizitorët e faqes tuaj mund të kthehen në faqen tuaj te internetit. Popupet me qëllim të daljes janë të shkëlqyeshëm në gjurmimin e vizitorëve të faqes tuaj kur ata ishin gati të linin faqen tuaj dhe t’u dërgonin atyre një popup të synuar në kohën e saktë.

përfundim

SendinBlue është një mjet i shkëlqyeshëm për marketing me email, veçanërisht për pronarët e bizneseve të mesme dhe të vogla. Ajo ofron karakteristika të shkëlqyera falas, dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për shpenzimet e tepërta në përmirësimin e fushatave tuaja për të reklamuar biznesin tuaj.

SendinBlue ju lejon të përqendroheni në rritjen e biznesit tuaj duke i dhënë karakteristikat e tij më të mira për përdoruesit e tyre. Ju lehtë mund të azhurnoni llogarinë tuaj për të hyrë në karakteristika të tjera mahnitëse sa herë që biznesi juaj është gati.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector