10+ Pluginat më të mira të Pagesave WooCommerce

Ju jeni në biznes jo vetëm për t’i shërbyer klientëve tuaj, apo jo? Sigurisht, ju dëshironi të sillni më shumë shitje. Shtë e rëndësishme që ju të zgjidhni mënyrën më të mirë të pagesës për biznesin tuaj. Kjo është arsyeja pse në këtë post, unë do t’ju ndjek nëpër shtojcat më të mira të hyrjes së pagesave WooCommerce për faqen tuaj të internetit WordPress.


WooCommerce ju lejon të ndërtoni një dyqan online me uebfaqen tuaj të WordPress. Ju mund të shtoni produktet tuaja fizike, produktet dixhitale dhe pajtimet. Por, vetëm disa opsione të paracaktuar pagese janë integruar me WooCommerce. Mos u shqetësoni sepse ekzistojnë shumë shtesa falas dhe premium të portave të pagesave WooCommerce që mund të zgjidhni.

Farë është një portë pagese dhe si të vendosni për të?

Një portë pagese është thjesht një program i bazuar në internet që ju lejon juve, si pronar biznesi, të pranoni dhe përpunoni pagesa siç janë kartat e debitit dhe të kreditit. Kështu që, nëse drejtoni një dyqan në internet, ju duhet një hyrje pagese. Por, nëse dëshironi të pranoni pagesa në dyqanin tuaj fizik, atëherë nuk keni nevojë për një portë pagese.

Tani, ekzistojnë dy lloje kryesore të portave të pagesave:

 • Porta e ridrejtimit
 • Portë direkte

Kur një klient duhet të braktisë faqen tuaj të internetit kur paguan dhe pastaj ridrejtohet në faqen e internetit të kompanisë që administron portën e pagesës, që quhet porta e ridrejtimit. Shtë një opsion më i mirë nëse nuk doni të jeni përgjegjës për trajtimin e informacionit personal të kartave dhe kredive të klientëve tuaj.

Nga ana tjetër, kur një klient paguan drejtpërdrejt në faqen tuaj të internetit, kjo quhet portë direkte. It’sshtë opsioni më i mirë për shumicën e bizneseve pasi është më profesional dhe ndihmon në ndërtimin e besimit midis klientëve tuaj. Por, sigurohuni që siguria e faqes suaj të internetit të jetë gjithnjë e azhurnuar.

Një tjetër gjë e rëndësishme që duhet të theksohet është se porta juaj e pagesës duhet të jetë në gjendje të pranojë transaksione nga vendi juaj dhe vendi i origjinës së klientëve tuaj në mënyrë që të mos ketë ndonjë konflikt. Zgjidhja më e mirë për të parandaluar që kjo të ndodhë është nëse përpiqeni të përzieni dhe përputheni me portat tuaja. Ju gjithashtu mund të vendosni një portë që përfshin shumicën e klientëve tuaj dhe ju mund të ofroni një portë alternative.

Cilat janë shtojcat më të mira të hyrjes në hyrje të WooCommerce?

1. Porta e Pagesës së Shiritit WooCommerce

Nëse biznesi juaj drejtohet për në vende të ndryshme të botës, atëherë Gateway e Pagesave të WooCommerce Stripe është e përkryer për faqen tuaj të internetit në WordPress. Ajo drejton bizneset në 32 vende. Kjo është pothuajse kudo në botë, apo jo?

Ai pranon pagesa të kartave të kreditit direkt në dyqanin tuaj. Ai pranon kartat Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club, dhe madje edhe Bitcoin. Ai gjithashtu ka integrim API të Pagesave në Web, ku klientët tuaj lehtë mund të paguajnë përmes detajeve të pagesave të vendosura në pajisjet e tyre mobile ose shfletuesit që mbështesin API të Pagesave në Internet.

Është falas. Ju ngarkoheni vetëm kur fitoni para dhe këto të ardhura transferohen në bankën tuaj brenda 7 ditëve.

2. Porta e Pagesës e Pagesës së Pagesave të WooCommerce

Kur bëhet fjalë për përpunimin e pagesave, PayPal është ndër portat e pagesave më të besuara dhe të përdorura gjerësisht.

Pagesa e pagesës PayPal ju lejon të shisni produktet dhe pajtimet tuaja në internet përmes Kontrollit të Shtesave në Kontekst. Kjo shtesë ju ndihmon të përmbushni kërkesat e sigurisë për faqen tuaj të internetit eCommerce pa ndryshuar temën e faqes tuaj.

Ajo përdor një dritare modale që është pritur në serverët e PayPal por klientët tuaj do të ridrejtohen përsëri në faqen tuaj të internetit pas arkëtimit të tyre.

Ju nuk keni nevojë për çelësa API pasi është shumë e thjeshtë të lidheni me PayPal me Konfigurimin e Integruar të PayPal (Vendosja e thjeshtë).

3. Porta e Pagesave të Pagesave WooCommerce në Amazon

Nëse klientët tuaj porosisin gjithashtu nga Amazon, atëherë mund të shtoni gjithashtu Amazon Pay në faqen tuaj të internetit WooCommerce. Amazon Pay lejon miliona klientë të Amazonës të porosisin nga faqja e internetit tuaj duke përdorur informacionin që ata kanë në llogarinë e tyre në Amazon.

Me shtojcën Amazon Pay WooCommerce, mund të keni këto karakteristika:

 • Një faqe “Faleminderit” e personalizuar kur klienti juaj përfundon transaksionin
 • ID e transaksionit të paguajnë Amazon
 • ID e Referencës së Urdhrit të Shitësit
 • Regjistri i Historisë së Transaksioneve
 • Mënyra e transaksionit sandbox dhe live

4. Sheshi WooCommerce

Sheshi është më i miri për bizneset e vogla që shesin në internet dhe në dyqane fizike. Përpunon kartat kryesore të kreditit, Apple Pay dhe Android Pay.

Me Sheshin WooCommerce, mund të sinkronizoni inventarin tuaj midis WooCommerce dhe POS Square. Gjithashtu ju lejon të merrni pagesa direkt në dyqanin tuaj online.

Një gjë për tu marrë parasysh para se të përdorni këtë shtojcë është që faqja juaj në internet duhet të ketë një certifikatë SSL.

5. PayPal për WooCommerce

Shtojca PayPal për WooCommerce ju lejon të shtoni opsionet e pagesës PayPal në faqen tuaj të internetit WooCommerce. Me integrimin e thjeshtë PayPal me WooCommerce, të gjitha të dhënat tuaja të mundshme të transaksioneve regjistrohen në PayPal dhe WooCommerce, duke e bërë më të lehtë menaxhimin e transaksioneve nga PayPal ose WooCommerce.

Ai gjithashtu mbështet shenjat e pagesës WooCommerce në mënyrë që blerësit tuaj të kenë mundësinë të ruajnë informacionin e tyre të pagesës për arka më të lehtë dhe më të shpejtë pasi të porosisin përsëri nga dyqani juaj.

Dhe, nëse keni marrë shitje prej rreth 1.000 $ në muaj, atëherë merrni një azhurnim falas në PayPal Pagesat Pro.

6. WorldPay për WooCommerce

Shtesa e WorldPay for WooCommerce ju lejon të pranoni pagesa të kartave të kreditit përmes një faqe të sigurt të pagesave të pritur edhe nëse faqja juaj e internetit nuk ka një certifikatë SSL. Pranon kartat kryesore të debitit dhe të kredisë si MasterCard, Visa, Amex, JCB dhe Diners.

Ky është një lloj porte ridrejtimi ku klientët tuaj janë dërguar në WorldPay që ata të bëjnë një transaksion të sigurt pagese. Pasi të jenë bërë me pagesa, ato do të ridrejtohen përsëri tek faqja e falënderimit e faqes suaj të internetit.

7. Pagesat e Mollie për WooCommerce

Me Pagesat Mollie për shtojcën WooCommerce, metodat kryesore të pagesave janë mbështetur. Këto përfshijnë kartat e kreditit (Visa, MasterCard, Amex, Cartes Bancaires të Francës dhe CartaSi të Italisë), kartat e debitit (V Pay dhe Maestro), metodat e pagesave evropiane, lokale dhe ndërkombëtare, dhe madje edhe metodat e pagesës së dorëzimit.

Ai gjithashtu mbështet rimbursime të plota dhe të pjesshme të pagesës. Ju gjithashtu mund të konfiguroni pagesat tuaja në pagesa ditore, javore, mujore ose të personalizuara. Ai gjithashtu mbështet WordPress multisite dhe WPML.

Shtë falas për t’u përdorur. Ka vetëm një tarifë kur arka e klientëve tuaj.

8. Braintree për WooCommerce

Braintree për WooCommerce është zhvilluar nga Pagesa Plugins e cila është një partner zyrtar i Braintree dhe PayPal. Kjo shtojcë pranon kartat e kreditit, PayPal, PayPal Credit, Apple Pay dhe Google Pay.

Shtë plotësisht falas dhe ju mund të zgjidhni ose madje të krijoni format tuaja personale.

9. WooCommerce USAePay Pagesa Gateway

Me shtojcën WooCommerce USAePay, ju mund të pranoni pagesa standarde, abonime dhe pagesa të përsëritura.

Klientët tuaj mund të paguajnë në mënyrë të sigurt direkt nga faqja juaj e internetit. Ata gjithashtu kanë mundësinë për të ruajtur informacionin e kartelave të tyre për arkëtimin më të shpejtë në të ardhmen. Gjë e mirë për këtë është që informacioni i ndjeshëm i kartelave nuk ruhet në faqen tuaj të internetit.

Ju gjithashtu mund të krijoni dhe menaxhoni produktet tuaja që kanë pagesa të përsëritura.

10. Gateway Cryptoniq

Cryptoniq është një plugin WordPress që ju lejon të merrni Cryptocurrency si pagesa. Mbështet 4 monedha të njohura kriptosh si BTC, ETH, LTC dhe Doge. Kështu që, nëse klientët tuaj janë në monedhë kriptuese, atëherë mund të dëshironi ta shtoni këtë si mundësi pagese.

Përdor një metodë të decentralizuar të pagesës, ku thjesht shtoni adresat e portofolit tuaj në panelin e opsioneve dhe klientët tuaj do t’i dërgojnë direkt në adresën tuaj. Kjo do të thotë që pagesa është e drejtpërdrejtë dhe nuk keni nevojë për ndonjë shërbim të palëve të treta. Gjithashtu, nuk ka tarifa tërheqjeje.

11. Porta e Pagesës WooCommerce Pesapal

Shtojca Gateway e Pagesave WooCommerce Pesapal ju lejon të pranoni pagesa përmes portofolit elektronik dhe portofolit mobil, siç janë M-Pesa, Airtel Money, dhe mVisa.

Në të vërtetë mbështet vendet afrikane si Kenia, Uganda, Zambia, Zimbabwe, Ruanda, Tanzania, dhe Malawi. Pra, nëse jeni nga këto vende, mund të dëshironi të provoni këtë shtojcë. Valuta është vendosur në monedhën e vendit tuaj si parazgjedhje.

përfundim

Shtojcat e portës së pagesave janë të shkëlqyera për tu instaluar posaçërisht nëse drejtoni një dyqan në internet dhe dëshironi të pranoni pagesa në internet. Dhe porta më e mirë e pagesës varet nga mënyra se si e drejtoni biznesin tuaj.

Zgjidhni midis shtojcave që kam përmendur më lart bazuar në ato që ju nevojiten vërtet për biznesin tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector