Recenzia témy Astra WordPress – téma ideálneho začiatočníka

Je to hladké, mimoriadne prispôsobiteľné a predovšetkým je to ZADARMO. To je naša mantra pre Astra – téma WordPress, ktorá je taká dynamická, že ju môžete použiť na čokoľvek – webovú stránku blogu / portfólia alebo internetový obchod. V skutočnosti je to ideálna téma pre začiatočníkov fušujúcich do WordPress.


Téma Astra používa viac ako 300 000 webových stránok a ich počet sa zvyšuje o 1k za deň. Navyše podporuje populárne doplnky na tvorbu stránok, napríklad Beaver Builder, Divi a Elementor. Znamená to, že si môžete ľahko prispôsobiť svoje stránky tak, ako chcete.

Ak nie ste dizajnér, môžete ľahko importovať vysoko kvalitné predpripravené šablóny a dokončiť svoj web jednoduchým kliknutím.

Okrem toho si môžete nainštalovať niekoľko bezplatných rozšírení v závislosti od toho, čo váš web potrebuje. A ak chcete pre svoj web pokročilejšie funkcie, môžete upgradovať na Astra Pro.

Takže stojí Astra za humbuk? A mali by ste ho používať pre svoje webové stránky?

Poďme sa pustiť do dusnej drsnosti témy Astra, prečo je tak populárna a aké výhody môžeš získať, keď prejdeš na pro verziu tejto témy.

Tvorcovia Astra

Astra je najviac prispôsobiteľná a najľahšia téma WordPress, ktorú vytvorila spoločnosť Brainstorm Force – ktorá je tiež tímom za doplnkami, ako sú napríklad Convert Pro (doplnok pre elektronickú poštu a generovanie potenciálnych zákazníkov), Schema Pro (doplnok pre označovanie schém) a WP Portfolio (portfóliový doplnok) ).

Brainstorm Force urobil Astra tak, aby sa ľahko a efektívne integrovala s tvorcami stránok s doplnkami Ultimate pre Beaver Builder a doplnkami Ultimate pre rozšírenia doplnkov Elementor..

Brainstorm Force je tiež veľmi aktívny v komunite WordPress a zúčastňuje sa programu WordCamps. Navyše pravidelne aktualizujú svoje bezplatné doplnky WordPress.

Takže sa môžete bezpochyby spoľahnúť na kvalitu výstupu, ktorý tento tím produkuje.

Čo môžete získať od Astra?

Podľa vývojárov Astra je to super ľahké a vysoko prispôsobiteľné. Ak používate Astra na svojom webe a máte iba predvolené údaje WordPress; Váš web by sa mal načítať za menej ako pol sekundy.

Prečo je toto? Zakázali jQuery a udržiavali zdroje pod 50kb.

Používam tému Astra pre svoj web a načíta sa menej ako 3 sekundy. Ak náhodou prehliadate moje stránky, uvidíte veľa obrázkov a videí, načítanie však trvá vždy menej ako 3 sekundy.

Ďalšou vecou, ​​ktorá robí Astra jedinečnou, je to, že podporuje mnoho populárnych tvorcov stránok WordPress. Okrem spoločností Elementor a Beaver Builder podporuje aj spoločnosti Thrive Architect, Divi, Brizy, WPBakery (predtým Visual Composer) a Gutenberg. Keď už hovoríme o tvorcoch stránok, tu je náš názor na Elementor verzus Beaver Builder a veľmi podrobný prehľad o Brizy, ktorý by ste mohli vyskúšať.

Ak však plánujete importovať návrhy webových stránok zo stránok Starter Astra, na úpravy by ste mali použiť Elementor, Beaver Builder, Brizy alebo Gutenberg..

Vedeli ste, že veľa tém WordPress nepodporuje moderných tvorcov stránok? To znamená, že pomocou nástroja na tvorbu stránok môžete vytvoriť atraktívnu stránku, ale s aktivovanou témou WordPress to nefunguje.

Takže, ak použijete tému Astra, budete mať šťastie, pretože sa nikdy nebudete obávať tohto scenára.

Keď aktivujete Astra na svojom webe a keď upravujete svoje príspevky, stránky alebo iné vlastné typy príspevkov, uvidíte, že do poľa nastavení boli pridané nastavenia Astra..

Je skvelé, keď si môžete prispôsobiť svoj web stránku po stránke, nie? A to je to, čo môžete robiť s Astra. Aj keď nemáte skúsenosti, môžete si svoj web prispôsobiť pomocou prispôsobovača tém WordPress.

Ak nechcete tráviť veľa času a úsilia pri vytváraní svojich webových stránok, môžete importovať preddefinované návrhy webových stránok spoločnosti Astra. Stačí si aktivovať doplnok Astra Starter Sites a zvoliť šablóny, ktoré sa vám páčia.

Ak používate bezplatnú verziu, môžete si vybrať z asi 35 dizajnov. Ale ak ste v profesionálnej verzii, máte k dispozícii asi 70 dizajnov. Či už je váš web určený pre váš blog, firmu, internetový obchod alebo portfólio, vždy môžete mať dizajn, ktorý sa hodí pre váš web..

Začiatočníci môžu stále vytvárať profesionálne vyzerajúce webové stránky pomocou Astra. Ale ak ste vývojár, určite sa vám bude páčiť aj používanie Astra.

S Astraou môžete vytvárať vlastné typy príspevkov a tiež vytvárať webové stránky WooCommerce. Dodržiava štandardy WCAG (Web Accessibility Guidelines) 2.0, ako aj osvedčené postupy pre SEO. Podporuje tiež preklad a RTL (sprava doľava).

Môžete tiež vložiť háčiky a filtre, aby ste na svoj web mohli jednoducho vložiť obsah. Alebo môžete použiť bezplatný doplnok Astra Hooks, ak nemáte technické znalosti.

Ako si prispôsobíte Astra??

Kde môžete získať kópiu témy Astra, ktorú si môžete nainštalovať na svoj web? Existujú dva spôsoby, ako to urobiť.

Môžete si ho stiahnuť z WordPress.org.

Alebo ich jednoducho vyhľadajte v oblasti tém na hlavnom paneli správcu WordPress.

Ak teraz chcete importovať preddefinované šablóny návrhov, stačí nainštalovať doplnok Astra Starter Sites WordPress a vybrať si z požadovaného dizajnu..

Po inštalácii motívu Astra sa v ponuke Vzhľad na paneli WordPress zobrazia možnosti Astra.

Odtiaľ uvidíte rôzne možnosti, ktoré môžete nakonfigurovať, aby ste mohli prispôsobiť svoj motív. Nájdete tu aj bezplatné a prémiové doplnky, ktoré vám pomôžu rozšíriť funkčnosť vašej témy Astra.

Tieto možnosti prispôsobenia presmerujú na prispôsobovač tém WordPress. Je to dobrá vec, pretože môžete mať prehľad o zmenách, ktoré vykonáte v reálnom čase. Môžete dokonca vidieť, ako bude váš web vyzerať, keď budete v tablete alebo v mobile.

Prispôsobovač tém WordPress obsahuje mnoho sekcií a podsekcií, ktoré vám uľahčujú výber nastavení, ktoré chcete nakonfigurovať. Ak vás to však stále mýli, môžete do svojho nástroja na prispôsobenie pridať funkciu Vyhľadávanie pomocou Prispôsobenie vyhľadávania zapojiť.

Ak sa rozhodnete pre inováciu na verzia pre alebo nainštalovať ďalšie doplnky, uvidíte ďalšie možnosti v prispôsobiteľe témy WordPress.

Webové stránky Astra Starter

Ako som už povedal, ak nechcete tráviť veľa času a úsilia pri navrhovaní svojich vlastných webových stránok, môžete si nainštalovať Webové stránky Astra Starter bezplatný doplnok na výber dizajnu webových stránok, ktorý chcete.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku nájdete ponuku Astra Sites pod „Vzhľadom“ na hlavnom paneli WordPress..

Budete vyzvaní, aby ste si vybrali, ktorý nástroj na tvorbu stránok použijete: Gutenberg, Brizy, Beaver Builder alebo Elementor.

Nezabudnite, že na vašom webe musí byť aktivovaný nástroj na tvorbu stránok, pretože každý návrh bol vytvorený pomocou doplnku pre konkrétny nástroj na tvorbu stránok.

Po výbere nástroja na tvorbu stránok sa zobrazia všetky návrhy webových stránok, ktoré sú k dispozícii pre tento konkrétny nástroj na tvorbu stránok. Môžete ich tiež filtrovať podľa typu dizajnu: Všetko, Blog, Obchod, elektronický obchod, Zadarmo a Iné..

Všimnite si tiež, že niektoré šablóny dizajnu majú označenie „Agentúra“. Znamená to iba to, že ide o prémiový dizajn dostupný v aplikácii Astra Pro.

Ale hovorím vám, či už ide o bezplatnú alebo prémiovú verziu, tieto návrhy sú vysokej kvality.

Kliknite na jeden z návrhov a dostanete ukážku toho, ako to vyzerá, a tiež, ktoré doplnky sú potrebné na to, aby to fungovalo..

Jednoducho kliknite na tlačidlo „Install Plugins“ v hornej alebo dolnej časti stránky a nainštalujte všetky potrebné doplnky. Ak je doplnok už na vašom webe nainštalovaný a aktivovaný pred importom šablóny návrhu, bude označený ako aktívny.

Po nainštalovaní všetkých požadovaných doplnkov kliknite na tlačidlo „Importovať túto stránku“. Zobrazí sa varovné pole, ktoré vám pripomenie, že na svoj web budete importovať návrh webovej stránky a prepísať existujúci obsah.

Ak ste si istí dizajnom webových stránok, ktorý ste vybrali, stačí kliknúť na tlačidlo „OK“ a po niekoľkých sekundách sa na váš web importuje..

Po dokončení importu si teraz môžete prezrieť svoje webové stránky kliknutím na „Hotovo! Zobraziť stránku “.

Rozšírenie Astra o bezplatné doplnky

Vráťte sa späť do ponuky Možnosti Astra v ponuke Vzhľad na hlavnom paneli programu WordPress a uvidíte sekciu so zoznamom všetkých bezplatných doplnkov, ktoré môžete použiť na rozšírenie funkčnosti vášho motívu Astra..

Tieto doplnky vyvinula spoločnosť Brainstorm Force s výnimkou doplnku Unlist Posts & Pages, ktorý vytvoril Nikhil Chavan..

Päť z týchto bezplatných doplnkov bolo výslovne vyvinutých pre Astra.

Prečo nie sú zahrnuté v hlavnej téme? Pretože vývojári musia udržiavať základnú verziu čo najľahšiu.

Ak napríklad aktivujete doplnok Astra Hooks, do prispôsobovača tém WordPress sa pridá nová sekcia Hooks. Pomáha vám ľahko vkladať krátke kódy, JavaScript a obsah.

Ak chcete vidieť umiestnenia háčikov v téme Astra, môžete nainštalovať doplnok Astra Theme Hooks.

Hromadná úprava Astra vám pomáha súčasne upravovať nastavenia Astra Meta na viacerých príspevkoch alebo stránkach.

Banner domovskej stránky pre tému Astra vám umožňuje pridať banner na svoju domovskú stránku.

Ak potrebujete nainštalovať súbory vlastných písiem a písma Typekit, môžete nainštalovať doplnky Doplnky Vlastné písma a Vlastné Typekit Fonts..

Ak používate Gutenberg a chcete mať ďalšie bloky, ako sú rozloženia príspevkov, cenník a infobox, skúste aktivovať doplnok Ultimate Addons for Gutenberg.

Ak chcete vytvoriť a spravovať bočné panely, pomôže vám s tým doplnok Sidebar Manager.

Ak chcete skryť konkrétne stránky na svojom webe pred vyhľadávacími nástrojmi, použite doplnok Unlist Posts & Pages.

Doplnok Templator vám pomôže uložiť šablóny a stránky v cloude, takže ich môžete exportovať na ľubovoľnú webovú stránku. Je k dispozícii iba pre Elementor, čoskoro však pridajú podporu pre Divi a Beaver Builder.

Astra Pro

Zatiaľ čo bezplatná verzia Astra je mimoriadne úžasná, predstavte si, čo viac môžete urobiť s prémiovou verziou.

Získate prístup k výkonnejším funkciám na jednoduchšie a rýchlejšie vytváranie profesionálnych webových stránok.

Ak používate verziu Astra Pro, môžete odomknúť celkom 18 profilov, ktoré zvyšujú funkčnosť vašich webových stránok.

Modul Farby a pozadie umožňuje nastaviť farby na ľubovoľnej časti vášho webu (napríklad základné farby, hlavička, päta, obsah, blog a bočný panel)..

Modul Typografia vám umožňuje prispôsobovať a upravovať písma tak, ako chcete. Modul medzery na druhej strane umožňuje nakonfigurovať rozstupy pre okraje a výplne.

Modul Blog Pro vám umožňuje prispôsobiť si blog a archívne stránky tak, že zobrazíte autorský životopis alebo načítate predchádzajúci príspevok blogu pod aktuálny..

Modul Vlastné rozloženia umožňuje uložiť vlastné rozloženia pre hlavičky, päty, miesta s háčikmi a 404 stránok, takže ich môžete ľahko pridať do iných častí svojho webu..

Modul Rozloženie stránok umožňuje spravovať celkové rozloženie svojich webových stránok. Rozloženie, ktoré ste vybrali, sa použije na vonkajší obal vášho webu.

Ak máte dlhú webovú stránku, možno budete chcieť pridať posúvacie tlačidlo hore vľavo alebo vpravo na svojej stránke, aby sa používatelia mohli rýchlo vrátiť späť na začiatok stránky. Môžete to urobiť pomocou modulu Scroll To Top, ktorý vám umožní prispôsobiť ikonu.

Modul Päta Widgety má rôzne rozloženia, ktoré môžete použiť pre oblasť päty. Umožňuje tiež prispôsobiť si pätu na základe vašich preferencií.

Ak predávate fyzické a digitálne produkty, môžete svoju webovú stránku ľahko integrovať do integračných modulov pre WooCommerce, Easy Digital Downloads, LearnDash a LifterLMS..

Modul White Label vám umožňuje premenovať Astra ako svoj vlastný produkt. Ak ste dizajnérska agentúra, môžete pomocou tohto modulu zabrániť svojim klientom vedieť, akú tému WordPress používate na vytváranie webových stránok.

Kto je teraz nadšený? Robíš si srandu, ak hovoríš, že nie si.

Ceny Astra Pro

Všetky tieto funkcie sú skutočne pôsobivé. Ale čo cena? Koľko to bude stáť, aby si všetky tieto funkcie?

Nebuďte prekvapení, keď vám poviem, že Astra Pro začína už len 59 dolárov ročne. Prípadne si ju môžete kúpiť na doživotný prístup, ktorý sa začína na $ 249.

Veľmi cenovo dostupné, správne?

Všetky balíčky Astra Pro sú vybavené 14-dňovou 100% zárukou vrátenia peňazí a navyše si môžete tému nainštalovať na neobmedzený počet webových stránok. Prémiovú podporu získate aj pri zakúpení balíka Astra Pro.

Ak chcete viac šablón dizajnu webových stránok a ďalšieho doplnku portfólia WP, môžete upgradovať na balík Mini Agency Bundle, ktorý je 169 dolárov ročne alebo 499 dolárov za celoživotný prístup. Môžete tiež mať doplnok Ultimate Addons for Elementor alebo Ultimate Addons for Beaver Builder, záleží na tom, čo si vyberiete.

Ďalšie doplnky, ako napríklad Convert Pro a Schema Pro, sú zahrnuté v úplnom zväzku agentúr, ktorý predstavuje 249 dolárov ročne alebo 699 dolárov za celoživotný prístup..

Takže, ktorý z nich by ste si mali zvoliť?

Vždy hovorím, že ten, ktorý je pre vás ten pravý, je ten, ktorý dokáže splniť vaše požiadavky a rozpočet.

Ak práve začínate, možno nebudete potrebovať všetky ďalšie funkcie. Môžete jednoducho začať s balíkom základnej úrovne Astra Pro.

Ak potrebujete na svojom webe viac funkcií, môžete nainštalovať jednotlivé doplnky. Ak napríklad potrebujete doplnok Ultimate Addons for Elementor, môžete ho získať za 49 dolárov ročne až do 249 dolárov ročne, v závislosti od vybraného balíka..

Ak však potrebujete viac doplnkov, bolo by lepšie upgradovať na balík Mini Agency Bundle alebo Agency Bundle.

záver

Určite nemáte nič iné ako obdiv k téme Astra. Je to jedna z najlepších tém zadarmo WordPress.

Ak plánujete používať bezplatnú verziu, som si istý, že nakoniec prejdete na prémiovú verziu, pretože nemôžete mať dostatok fantastických funkcií, ktoré ponúka Astra..

Na čo čakáš? Pokračujte, vytvorte tento web a zaujmite svojich používateľov a klientov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector