Astra WordPress Theme Review – Ideální téma pro začátečníky

Je to úhledný, mimořádně přizpůsobitelný a především ZDARMA. To je naše mantra k Astra – téma WordPress, které je tak dynamické, že ho můžete použít pro cokoli – web blog / portfolio nebo internetový obchod. Ve skutečnosti je to ideální téma pro začátečníky fušující do WordPress.


Téma Astra používá více než 300 000 webů a jejich počet se zvyšuje o 1k denně. Navíc podporuje populární doplňky pro tvorbu stránek, jako jsou Beaver Builder, Divi a Elementor. To znamená, že můžete snadno přizpůsobit své stránky tak, jak chcete.

Pokud nejste designér, můžete snadno importovat vysoce kvalitní předdefinované šablony a dokončit svůj web pouhými několika kliknutími.

Kromě toho můžete nainstalovat několik bezplatných rozšíření v závislosti na tom, co váš web potřebuje. A pokud chcete pro své webové stránky více pokročilých funkcí, můžete upgradovat na Astra Pro.

Takže stojí Astra za humbuk? A pokud jej použijete pro svůj web?

Pojďme se pustit do drsného tématu Astra, proč je tak populární a jaké výhody můžete získat, když upgradujete na profesionální verzi tématu.

Tvůrci Astra

Astra je nejvíce přizpůsobitelné a nejlehčí téma WordPress vytvořené společností Brainstorm Force – což je také tým, který stojí za zásuvnými moduly, jako je Convert Pro (zásuvný modul pro e-mail pro přihlášení a generování potenciálních zákazníků), Schema Pro (zásuvný modul pro značení schématu) a Portfolio WP (portfoliový plugin) ).

Brainstorm Force vytvořil Astra tak, aby se snadno a efektivně integrovala s tvůrci stránek pomocí doplňků Ultimate pro Beaver Builder a doplňků Ultimate pro rozšíření pluginů Elementor..

Brainstorm Force je také velmi aktivní v komunitě WordPress a při účasti na WordCamps. Navíc pravidelně aktualizují své bezplatné doplňky WordPress.

Takže se můžete bezpochyby spolehnout na kvalitu výstupu, který tento tým produkuje.

Co můžete získat od Astra?

Podle vývojářů Astra je to super lehký a vysoce přizpůsobitelný. Pokud používáte Astra na, váš web a máte pouze výchozí data WordPress; váš web by se měl načíst za méně než půl sekundy.

Proč je to? Zakázali jQuery a udržovali zdroje pod 50kb.

Používám motiv Astra pro svůj web a načte se za méně než 3 sekundy. Pokud náhodou procházíte můj web, uvidíte spoustu obrázků a videí, ale načítání trvá vždy méně než 3 sekundy.

Další věcí, díky které je Astra jedinečná, je to, že podporuje mnoho populárních tvůrců stránek WordPress. Kromě prvků Elementor a Beaver Builder podporuje také Thrive Architect, Divi, Brizy, WPBakery (dříve Visual Composer) a Gutenberg. Když už mluvíme o tvůrcích stránek, zde je náš názor na Elementor vs. Beaver Builder a velmi podrobný přezkum Brizy, který byste si mohli vyzkoušet.

Pokud ale plánujete importovat návrhy webových stránek ze startovacích serverů Astra, měli byste pro úpravy použít buď Elementor, Beaver Builder, Brizy, nebo Gutenberg..

Věděli jste, že mnoho témat WordPress nepodporuje moderní tvůrce stránek? To znamená, že můžete vytvořit atraktivní stránku pomocí nástroje pro tvorbu stránek, ale s aktivovaným motivem WordPress to nefunguje.

Máte tedy štěstí, že používáte motiv Astra, protože se s tímto scénářem nikdy nebudete bát.

Když aktivujete Astra na svém webu a když upravujete své příspěvky, stránky nebo jiné vlastní typy příspěvků, uvidíte, že do pole nastavení byla přidána nastavení Astra..

Je skvělé, když si můžete přizpůsobit svůj web stránku po stránce, že? A to je to, co můžete dělat s Astra. I když nejste technologičtí, můžete si svůj web přizpůsobit pomocí přizpůsobovače motivu WordPress.

Pokud nechcete trávit mnoho času a úsilí při tvorbě svých webových stránek, můžete importovat předdefinované návrhy webových stránek společnosti Astra. Stačí aktivovat plugin Astra Starter Sites a vybrat šablony, které se vám budou líbit.

Pokud používáte bezplatnou verzi, můžete si vybrat z asi 35 návrhů. Ale pokud jste na profesionální verzi, existuje asi 70 návrhů. Ať už je váš web určen pro váš blog, firmu, internetový obchod nebo portfolio, můžete vždy mít design, který se hodí pro váš web.

Začátečníci mohou stále vytvářet profesionálně vypadající webové stránky pomocí Astra. Ale pokud jste vývojář, jistě si také užijete používání Astra.

S Astra můžete vytvářet vlastní typy příspěvků a také vytvářet webové stránky WooCommerce. Dodržuje standardy WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) 2.0 a také doporučené postupy pro SEO. Podporuje také překlady a RTL (zprava doleva).

Můžete také snadno vložit háčky a filtry a snadno vložit obsah na svůj web. Nebo můžete použít bezplatný plugin Astra Hooks, pokud nejste v technických věcech.

Jak přizpůsobíte Astra?

Kde můžete získat kopii motivu Astra, kterou si můžete nainstalovat na svůj web? Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout.

Můžete si ji stáhnout z WordPress.org.

Nebo jej jednoduše prohledejte v oblasti motivů na hlavním panelu administrátora WordPress.

Pokud nyní chcete importovat předdefinované šablony návrhů, stačí nainstalovat plugin Astra Starter Sites WordPress a vybrat si z designu, který se vám líbí.

Po instalaci motivu Astra se v nabídce Vzhled na hlavním panelu WordPress zobrazí možnosti Astra.

Odtud uvidíte různé možnosti, které můžete nakonfigurovat, aby bylo možné přizpůsobit téma. Najdete zde také oblíbené bezplatné a prémiové pluginy, které pomáhají rozšířit funkčnost vašeho motivu Astra.

Tyto možnosti přizpůsobení budou přesměrovány na přizpůsobovač motivu WordPress. To je dobrá věc, protože můžete mít přehled o změnách, které provedete v reálném čase. Můžete dokonce vidět, jak bude váš web vypadat, když budete v tabletu nebo v mobilu.

Přizpůsobitel motivu WordPress obsahuje mnoho oddílů a podsekcí, které usnadňují výběr nastavení, která chcete konfigurovat. Pokud vás to však stále zaměňuje, možná budete chtít přidat funkci vyhledávání do svého přizpůsobovače pomocí Hledání přizpůsobitelnosti zapojit.

Pokud se rozhodnete upgradovat na verze pro nebo nainstalovat další pluginy, uvidíte další možnosti v přizpůsobiteli motivu WordPress.

Webové stránky Astra Starter

Jak jsem řekl, pokud nechcete trávit mnoho času a úsilí při navrhování své vlastní webové stránky, můžete nainstalovat Webové stránky Astra Starter bezplatný plugin pro výběr designu webových stránek, který chcete.

Jakmile nainstalujete a aktivujete plugin, najdete nabídku Astra Sites pod „Vzhledem“ na hlavním panelu WordPress..

Budete požádáni, abyste si vybrali, který tvůrce stránek používáte: Gutenberg, Brizy, Beaver Builder nebo Elementor.

Nezapomeňte, že tvůrce stránek musí být na vašem webu aktivován, protože každý návrh byl vytvořen pomocí zvláštního pluginu pro tvorbu stránek.

Jakmile vyberete tvůrce stránek, zobrazí se všechny návrhy webových stránek dostupné pro tento konkrétní tvůrce stránek. Můžete je také filtrovat podle typu designu: Vše, Blog, Obchod, eCommerce, Zdarma a Další.

Také si všimnete, že některé šablony návrhů mají štítek „Agentura“. To znamená pouze to, že se jedná o prémiový design dostupný v Astra Pro.

Ale říkám vám, ať už se jedná o bezplatnou nebo prémiovou verzi, tyto návrhy jsou vysoce kvalitní.

Klikněte na jeden z návrhů a získáte náhled toho, jak to vypadá, a jaké pluginy jsou nutné, aby to fungovalo.

Jednoduše klikněte na tlačítko „Install Plugins“ v horní nebo dolní části stránky a nainstalujte všechny potřebné pluginy. Pokud je plugin již na vašem webu nainstalován a aktivován před importem šablony návrhu, bude označen jako aktivní.

Po instalaci všech požadovaných doplňků klikněte na tlačítko „Importovat tento web“. Zobrazí se varovné pole, které vám připomene, že na svůj web budete importovat design webových stránek a přepsat existující obsah.

Pokud jste si jisti designem webu, který jste vybrali, stačí kliknout na tlačítko „OK“ a po několika sekundách bude na váš web importován.

Po dokončení importu můžete nyní svůj web zobrazit kliknutím na „Hotovo! Tlačítko Zobrazit web “.

Rozšíření Astra o bezplatné pluginy

Vraťte se zpět do nabídky Možnosti Astra v nabídce Vzhled na hlavním panelu WordPress a uvidíte sekci, která obsahuje seznam všech bezplatných pluginů, které můžete použít k rozšíření funkčnosti vašeho motivu Astra..

Tyto pluginy jsou vyvíjeny společností Brainstorm Force s výjimkou pluginu Unlist Posts & Pages, který vytvořil Nikhil Chavan.

Pět z těchto bezplatných pluginů bylo výslovně vyvinuto pro Astra.

Proč nejsou zahrnuty v hlavním tématu? Protože vývojáři musí udržovat základní verzi co nejlehčí.

Pokud například aktivujete plugin Astra Hooks, přidá se do přizpůsobovače motivu WordPress nová sekce Hooks. Pomáhá vám snadno vkládat krátké kódy, JavaScript a obsah.

Pokud chcete vidět umístění háčků v motivu Astra, můžete nainstalovat plugin Astra Theme Hooks.

Hromadná úprava Astra vám umožňuje současně upravovat nastavení Astra Meta na více příspěvcích nebo stránkách.

Banner domovské stránky pro téma Astra umožňuje přidat banner na svou domovskou stránku.

Pokud potřebujete nainstalovat vlastní soubory písem a písma Typekit, můžete nainstalovat pluginy Custom Fonts a Custom Typekit Fonts.

Pokud používáte Gutenberg a chcete mít další bloky, jako jsou rozložení příspěvků, ceník a infobox, zkuste aktivovat zásuvný modul Ultimate Addons for Gutenberg.

Pokud chcete vytvořit a spravovat postranní panely, pomůže vám s tím plugin pluginu Sidebar Manager.

Pokud chcete skrýt konkrétní stránky na svém webu z vyhledávačů, použijte plugin Unlist Posts & Pages.

Doplněk Templator vám pomůže uložit šablony a stránky v cloudu, abyste je mohli exportovat na libovolný web. Je k dispozici pouze pro Elementor, ale brzy přidají podporu pro Divi a Beaver Builder.

Astra Pro

Zatímco bezplatná verze Astra je nesmírně úžasná, představte si, co víc můžete s prémiovou verzí udělat.

Získáte přístup k výkonnějším funkcím pro snadnější a rychlejší vytváření profesionálních webových stránek.

Pokud používáte verzi Astra Pro, můžete odemknout celkem 18 modulů, které zvyšují funkčnost vašeho webu.

Modul Barvy a pozadí umožňuje nastavit barvy na kterékoli části vašeho webu (například základní barvy, záhlaví, zápatí, obsah, blog a postranní panel).

Modul Typografie umožňuje přizpůsobit a stylizovat vaše písma tak, jak chcete. Modul Mezery na druhé straně umožňuje nakonfigurovat mezery pro okraje a výplně.

Modul Blog Pro vám umožňuje přizpůsobit váš blog a archivovat stránky zobrazením autorského životopisu nebo načtením předchozího blogového příspěvku pod aktuální..

Modul Vlastní rozvržení umožňuje uložit vlastní rozvržení pro záhlaví, zápatí, místa s háčky a 404 stránek, abyste je mohli snadno přidat do jiných částí svého webu..

Modul Rozložení stránek umožňuje spravovat celkové rozvržení vašeho webu. Rozložení, které jste vybrali, bude použito na vnější obal vašeho webu.

Pokud máte dlouhou webovou stránku, možná budete chtít přidat posuvné tlačítko nahoře vlevo dole nebo na pravé straně stránky, aby se uživatelé mohli rychle vrátit zpět na začátek stránky. To lze provést pomocí modulu Scroll To Top, který vám umožní přizpůsobit ikonu.

Modul Zápatí Widgety má různá rozvržení, která můžete použít pro oblast zápatí. Umožňuje také přizpůsobit zápatí na základě vašich preferencí.

Pokud prodáváte fyzické a digitální produkty, můžete svůj web snadno integrovat s integračními moduly pro WooCommerce, Easy Digital Downloads, LearnDash a LifterLMS..

Modul White Label umožňuje změnit značku Astra jako svůj vlastní produkt. Pokud jste designérská agentura, můžete pomocí tohoto modulu zabránit svým klientům vědět, jaké téma WordPress používáte pro vytváření webových stránek.

Kdo je nadšený? Musíš si dělat srandu, když říkáš, že nejsi.

Ceny Astra Pro

Všechny tyto funkce jsou opravdu působivé. Ale co cena? Kolik to bude stát, abyste získali všechny tyto funkce?

Nebuďte překvapeni, když vám řeknu, že Astra Pro začíná na pouhých 59 $ ročně. Nebo si ji můžete zakoupit za celoživotní přístup, který začíná na 249 $.

Velmi cenově dostupné, správně?

Všechny balíčky Astra Pro jsou dodávány se 14denní 100% zárukou vrácení peněz a navíc můžete téma nainstalovat na neomezený počet webů. Prémiovou podporu získáte také při zakoupení balíčku Astra Pro.

Pokud chcete více šablon návrhů webových stránek a dalšího doplňku portfolia WP, můžete upgradovat na balíček Mini Agency Bundle, který je 169 USD ročně nebo 499 USD za celoživotní přístup. Můžete také mít Ultimate Addons pro Elementor nebo Ultimate Addons pro Beaver Builder, záleží na tom, co si vyberete.

Další pluginy, jako jsou Convert Pro a Schema Pro, jsou zahrnuty v plné sadě agentur, což je 249 $ za rok nebo 699 $ za celoživotní přístup..

Takže, který z nich byste si měli vybrat?

Vždy říkám, že ten, který je pro vás ten pravý, je ten, který dokáže splnit vaše požadavky a rozpočet.

Pokud právě začínáte, možná nebudete potřebovat všechny další funkce. Můžete jednoduše začít s balíčkem základní úrovně Astra Pro.

Pokud potřebujete na webu více funkcí, můžete nainstalovat jednotlivé pluginy. Pokud například potřebujete doplněk Ultimate Addons for Elementor, můžete jej získat za 49 $ za rok až do 249 $ za rok, v závislosti na vybraném balíčku.

Pokud však potřebujete více pluginů, bylo by lepší provést upgrade na balíček Mini Agency Bundle nebo Agency Agency.

Závěr

Určitě nemáte nic jiného než obdiv k tématu Astra. Je to jedno z nejlepších bezplatných témat WordPress.

Pokud plánujete používat bezplatnou verzi, jsem si jistý, že nakonec upgradujete na prémiovou verzi, protože nemůžete dostatek všech fantastických funkcí, které Astra nabízí..

Na co čekáš? Pokračujte, vytvořte tento web a udělejte dojem svým uživatelům a klientům.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map