Vytváranie firemných e-mailových účtov: jednoduché kroky k vašej e-mailovej adrese @ Domain.com

Po zakúpení názvu domény by ste mali strieľať na e-mailovú adresu priradenú k názvu vašej domény. A použitie e-mailovej adresy s rovnakým menom, ako je vaša doména, vytvára dojem profesionála. Nie je potrebné, aby ste zistili, že v podnikaní by ste nemali obchodovať s nikým, kto má ‘[Email protected]‘ako ich e-mailovú adresu.


Ešte zaujímavejšie je, že môžete vytvoriť e-mail pre členov tímu, ktorý zobrazí názov spoločnosti! Okrem toho, že e-mail s doménou.com je atraktívny marketingový tip pre vašu značku.

Dôrazne sa odporúča, aby si používatelia firmy vytvorili e-mail, ktorý súvisí s názvom vašej domény, a nie s Gmailom, čo z neho robí viac osobného použitia..

Nižšie uvedený príklad nájdete pomocou e-mailu s názvom vašej domény:

Názov domény: www.closet.com

Tvoj email: [Email protected]

Aby sme to dosiahli, sme na vás, aby sme vás viedli celým procesom zvnútra a von.

1. Zaregistrujte si doménové meno a webhosting

Ak si chcete kúpiť doménové meno, môžete skontrolovať ktoréhokoľvek registrátora domény, aby získal svoju doménu (napr., GoDaddy je registrátor veľkých domén, ktorý tiež ponúka hosťovanie). Títo registrátori tiež navrhnú vhodné názvy domén pre vaše podnikanie, z ktorých si môžete vybrať, najmä ak už nikdy nemôžete vlastniť Amazon.com alebo eBay.com.!

Ak chcete pokračovať vo vytváraní e-mailových účtov pre svoju firmu, musíte prepojiť svoje doménové meno s vybratým účtom webhostingu. Na hosťovanie vašich webových stránok odporúčam používať program SiteGround.

Po pripojení registrátora aj hostiteľa sa prihláste do svojho webhostingového účtu a začnite vytvárať e-maily.

Navštívte SiteGround

2. Prihláste sa do svojho cPanel a vytvorte si svoje e-mailové účty

Ak ako poskytovateľa hostingu používate službu SiteGround, prihláste sa na informačný panel svojho cPanel a zobrazí sa vám sekcia „Pošta“. Kliknite na e-mailové účty.

Vyplňte nasledujúce polia:

 • e-mail
 • heslo
 • Potvrďte heslo

Ak chcete pridať kvótu poštovej schránky, môžete tak urobiť. V predvolenom nastavení je kvóta nastavená na 250 MB, čo nie je zlé. Nezabudnite, že v závislosti od vášho plánu hostingu môžete znížiť a zvýšiť poštové limity.

Proces dokončíte kliknutím na tlačidlo „Vytvoriť účet“. Opakovaním vyššie uvedených krokov môžete vytvoriť viac e-mailových účtov pre svoje doménové meno. To je všetko!

3. Prístup k svojmu e-mailovému účtu

Po vytvorení e-mailových účtov máte k nim teraz prístup kliknutím na Webmail.

Ak chcete získať prístup k svojmu e-mailu, kliknite na Prihlásiť sa na Webmail.

Vyberte predvolenú webovú aplikáciu a odtiaľ uvidíte svoju poštovú schránku.

Pomocou aplikácie webmail môžete začať odosielať a prijímať e-maily.

Svoj e-mail môžete pripojiť k rôznym zariadeniam nastavením konfiguračných skriptov v preferovanej aplikácii alebo zariadení.

Nastavte si svoj e-mailový účet pomocou balíka G Suite

Po vytvorení e-mailových účtov ich môžete prepojiť s balíkom G Suite od spoločnosti Google Cloud. Je ľahšie používať ako používať webmail aplikáciu. Webmail tiež neponúka žiadne iné aplikácie okrem odosielania a prijímania e-mailov. Balík G Suite však poskytuje všetky populárne aplikácie Google, ako sú Gmail, Fotky Google, Dokumenty, Disk atď.

Program G Suite môžete mať iba za 5 dolárov na používateľa / mesiac a máte prístup ku všetkým jeho ponúkaným aplikáciám a funkciám.

Ako zaregistrovať svoj e-mailový účet v

Ísť do Suite G webové stránky a vyberte plán podľa vášho výberu.

Po výbere plánu zadajte potrebné informácie o svojej firme, aby ste mohli pokračovať.

Potom sa opýtajú, či ste si už doménu kúpili. Keďže ste to už urobili skôr, vyberte možnosť „Mám doménu“ a môžete kliknúť na tlačidlo „Ďalej“.

Zadajte svoje obchodné meno alebo názov svojej domény. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Zadajte svoje užívateľské meno a heslo. Toto používateľské meno bude názov účtu pre váš e-mail a bude priložený k názvu vašej domény.

Po dokončení týchto krokov sa zobrazí správa „Úspešná“.

Kliknite na tlačidlo „Go to Setup“ a dokončite proces nastavenia.

Na obrazovke Nastavenie začnite pridávať členov svojho tímu a vytvárať ďalšie účty. Začiarknite políčko „Pridal som všetky e-mailové adresy používateľov, ktoré momentálne používajú [táto doména]“, a kliknite na tlačidlo „Ďalej“..

Overte vlastníctvo svojej domény skopírovaním metaznačky alebo nahrajte súbor HTML na svoj hostingový účet na overenie. Na overenie vlastníctva domény použite iba jednu z týchto metód.

Prihláste sa na svoj web a nainštalujte Vložte zásuvný modul záhlavia a päty.

Po inštalácii prejdite do časti Nastavenia, potom na „Vložiť hlavičky a päty“ a do textovej oblasti „Skripty v hlavičke“ zadajte metaznačku. Kliknite na tlačidlo Uložiť.

Po všetkých nastaveniach budete potrebovať záznamy MX pre svoje doménové meno, aby bol balík G Suite funkčný pre vaše e-mailové účty..

Ako vytvoriť záznamy MX:

Prejdite na svoj cPanel a navštívte sekciu Mail. Kliknite na položku MX. Upozorňujeme, že niektoré podmienky alebo časti sa líšia od iných poskytovateľov hostingu. Používam funkciu SiteGround. Musíte len zistiť, čo s tým súvisí alebo je podobné.

Vyberte názov svojej domény a kliknite na Nastaviť Google MX.

V prípade ostatných poskytovateľov hostingu bude možno potrebné vrátiť sa na webovú stránku balíka G Suite a začiarknuť políčko „Otvoril som ovládací panel pre svoju doménu“. Prezrite si záznamy MX, ktoré môžete skopírovať z Google do svojho cPanel. Prejdite späť na svoj hostingový účet a zadajte záznamy MX. Kliknite na „Pridať záznam“

Prejdite na webovú stránku balíka G Suite a začiarknite možnosť „‘ Vytvoril som nové záznamy MX “. Odstráňte všetky existujúce záznamy MX záznamov smerujúce na názov vašej domény. Po odstránení všetkých záznamov MX uložte záznamy MX ručne a začiarknite políčko „Uložil som záznamy MX“. Kliknite na tlačidlo „Overiť doménu a nastaviť e-mail“ a proces je hotový.

Teraz sa môžete prihlásiť do svojho účtu Gmail alebo G Suite ako správca a môžete ich ľahko používať na rôznych zariadeniach.

záver

Ak máte značkový e-mailový účet, vyzerá to legitímne a profesionálne. Váš faktor dôvery vo váš potenciál a existujúcich klientov sa zvýši, pretože je to vynikajúci spôsob, ako komunikovať o záležitostiach súvisiacich s podnikaním, keď viete, že sa nezaoberáte subjektom typu fly-by-night..

Získanie názvu domény a firemného e-mailu je lacné a každá firma, ktorá to v zásade nemôže urobiť, by nemala zaručovať dôveru niekoho. Ako vaše kontakty rastú, môžete na vytváranie zoznamov e-mailov použite doplnky alebo zosilniť e-mailový marketing so softvérom na podporu vašej podnikateľskej vízie.

Začnite hneď teraz a vytvorte si firemný e-mail, pomocou ktorého si budete môcť starať o vzťahy so zákazníkmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map