Si të krijoni një faqe në internet të kurseve

Nëse keni menduar që shërbime të shtrenjta si Kajabi, Teachable, Thinkific dhe të ngjashme ishin opsioni juaj i vetëm për të patur një uebfaqe të kurseve në internet, atëherë mendoni përsëri.


Sigurisht që këto shërbime janë të shkëlqyera, por me të vërtetë doni të paguani qindra dollarë në vit në një platformë që nuk e zotëroni apo kontrolloni vërtet?

Unë e bëra këtë udhëzues të thjeshtë për t’u ndjekur për t’ju treguar saktësisht se si të krijoni një faqe interneti të kurseve falas. E gjithë kjo që kërkohet është një shërbim web hosting dhe disa nga koha juaj. Kjo eshte!

Kjo si të bëni një udhëzues në internet është alternativa perfekte e Kajabi ose e Mësueshme.

Mjetet dhe shërbimet e përdorura

 • Hosting: InMotion Hosting ose Site Site
 • Tema: Tema Astra
 • Ndërtuesi i faqeve: Elementor
 • Sistemi i Menaxhimit të Mësimit: LifterLMS

Shkarkimi i faqeve të shitjeve

SiteGround

SiteGround është një host shumë i rekomanduar në internet, sepse ata u janë përkushtuar përdoruesve të WordPress dhe megjithatë kanë ende çmime të përballueshme. Ata janë më të njohurit për performancën e shpejtë dhe mbështetjen e tyre po aq të shpejtë.

Karakteristikat kryesore të faqes kryesore:

 • Certifikatë falas SSL
 • Mbështetje FAST diturit
 • WordPress Staging Enviroment
 • Migrimet Falas në Uebfaqe
 • Rezervime ditore

SiteGround është një zgjedhje solide për nevojat tuaja për mbajtjen në internet. Ata kujdesen për faqet e internetit të WordPress dhe ofrojnë më pak burime sesa konkurrentët e tyre, por besueshmëri më e lartë.

Kontrolloni SiteGround

Tema Astra

Astra është një temë falas WordPress që është e përqendruar në shpejtësinë. Me opsion mund të blini versionin Pro për 59 dollarë i cili shton disa opsione dhe opsione shtesë.

Karakteristikat kryesore të Temës Astra:

 • Jo Tema e agjërimeve, por nuk është aspak e qëlluar
 • Shumë Sites Demo Falas
 • Tipar fleksibël mega mega
 • Opsionet e paraqitjes me porosi
 • Mbështetje WooCommerce
 • Mbështetje për LearnDash

Astra Theme është një zgjedhje e drejtë për çdo projekt të projektimit në internet të WordPress. Unë mendoj se pyetja më e madhe është nëse madje duhet të blini një temë këto ditë pasi ndërtuesit e faqeve po bëjnë të gjitha gjërat e njëjta për të cilat do të ju duhej një temë. Për shembull, Elementor ka temën Falas që lejon ndërtuesin e faqes tuaj të bëjë të gjitha punët.

Ende ekzistojnë disa arsye të mira për të blerë një temë pro, por për shumicën e njerëzve, ata me shumë gjasë do të jenë në rregull me një temë falas.

Për mua, megjithatë, unë mendoj se Astra Theme nuk ka vazhduar me trendet aktuale dhe nuk e rekomandoj më atë.

Ekzistojnë tema moderne shumë më të mira që ofrojnë ndërtues të ndërtesave për header dhe futbollistë, duke u kufizuar në 3 paraqitje, plus faqet më fleksibël dhe faqosjet postare.

Kontrolloni Temën Astra

Elementor

Elementor është një ndërtues faqesh WordPress që ka marrë dizajnin e faqes në WordPress nga stuhia. Ka grupin e tipareve më të thella, megjithatë është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe zotëruar. Elementor është krijuesi i faqeve falas me shfaqje të plotë. Ekziston edhe një shtesë shtesë Pro për të shtuar veçori shtesë të zhvilluesit.

Karakteristikat kryesore të elementit:

 • Redaktori i faqes së përparme të drejtpërdrejtë
 • Karakteristikat e Personalizimit të Uebfaqeve
 • Modeli dhe Biblioteka e Bllokut
 • Opsione të gjera të përgjegjshme për celularin
 • Ndërtuesi më i fuqishëm i popupit
 • PRO Krijoni Headers / Footers me porosi
 • PRO Krijo Layouts Type Type

Elementor është ndërtues fortë faqja aktualisht në dispozicion. Ata vazhdimisht lirimin e tipare të reja që janë në përputhje me trendet aktuale të projektimit. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje ta mbani uebfaqen tuaj të rëndësishme.

Elementor Pro është një vlerë e jashtëzakonshme duke marrë parasysh të gjitha modulet shtesë dhe tiparet e fuqisë që përfshin.

Nëse do të filloja një projekt të ri në faqen e internetit sot, Elementor do të ishte krijuesi i faqeve që unë do të zgjidhja. Unë e konsideroj si një ndërtues faqesh WordPress që duhet të jetë kënaqësi për tu përdorur.

Kontrolloni elementin

Uebfaqja e LifterLMS

LifterLMS

LifterLMS është një sistem i menaxhimit falas të të mësuarit për WordPress. Ata gjithashtu kanë paguar shtesa në dispozicion që fillojnë me 99 dollarë në vit në sit.

Karakteristikat kryesore të LifterLMS:

 • Plugin Bërthamë është Falas
 • Integrimi i Beaver & Integrimi Divi
 • Drag / Drop Builder Course
 • Integrimi WooCommerce

LifterLMS është i shkëlqyeshëm si fillim. Një gjë që unë mendoj se është e çmendur është modeli i tyre i çmimeve. Po, unë jam duke u ankuar për çmimet diçka që nuk më pëlqen ta bëj.

Të paktën do t’ju duhet të blini një portë pagese, por me të vërtetë është e zgjuar të ofroni më shumë sesa një mënyrë që klientët tuaj të blejnë nga ju.

Por njeri, çmimi i paketave të tyre. Unë thjesht dua të di se çfarë po pinë duhan për të dalë me këto sende. Unë mendoj se bashkësia e tyre dhe baza e përdoruesit do të rriteshin aq më shpejt nëse do të kishin çmime realiste.

Kontrolloni LifterLMS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector