Si të bëni një faqe interneti të gypave të shitjeve

Gypat e shitjeve janë të gjithë mllef sepse ATA PUNOJNË! Ato pothuajse menjëherë rritin shitjet tuaja dhe shumën mesatare që një blerës harxhon në faqen tuaj të internetit.


Tani nëse keni hulumtuar se si të bëni një gyp shitje, mund të keni hasur në softuerin e gypit që kushton nga 1.200 dollarë deri në 3.600 dollarë në vit. Plus, ata ju bëjnë që të keni veç e veç shitjen tuaj të internetit nga uebfaqja juaj, vetëm më shumë për të menaxhuar.

Lajmi i mirë është se nuk duhet të kushtojë aq shumë ose të jetë aq i komplikuar për të ndërtuar një gyp shitjeje në faqen tuaj të internetit. Ose e gjithë gypi i shitjeve mund të jetë uebfaqja juaj, ku faqja kryesore është faqja e shitjeve ose arka. .Shtë Alternativa e përsosur e ClickFunnels!

Në këtë tutorial, unë të mbuluar çdo gjë që ju duhet dhe si për të vendosur të gjitha deri. Në fakt, unë ju tregoj se si të ndërtoni 3 gypa.

 • Gyp arre me dy hapa
 • Shitje gyp w / një përplasje porosie, 2 upsells, dhe 1 downsell
 • Gyp i gjenerimit të plumbit

këtu
janë hapat që do të mbulojmë në këtë tutorial:

Le të
Fillo!

Gjërat që ju nevojiten për të ndërtuar një faqe interneti të gypave të shitjeve

Tani le të kalojmë ato që ju do të keni nevojë. Pjesa më e mirë është që ju mund të keni disa nëse jo të gjitha këto.

1. Një host i mirë në internet.

Everydo uebfaqe ka nevojë për mbajtje në internet dhe në fund të fundit, një gyp shitjeje është vetëm një uebfaqe ose një mjet në faqen tuaj të internetit. Pra, pritja cilësore është hapi i parë.

Ju mund të përdorni çdo shërbim të mbajtjes së faqes në internet, por në këtë tutorial, ne do të përdorim Siteground. Me të vërtetë më pëlqen Siti i faqes sepse ofron një pritje me cilësi të lartë dhe mbështetje fantastike.

Nëse doni të kurseni 70% në pritjen tuaj me sitin e faqes, klikoni këtu për këtë zbritje.

2. Një temë WordPress.

Nëse po shtoni gypin e shitjeve në ekzistuesin tuaj
në internet, atëherë mund të keni tashmë një temë WordPress. Nëse kjo është një grup i ri, unë
ju rekomandojmë të përdorni temën Astra sepse është e shpejtë, e lehtë dhe ju
nuk mund të rrahë falas.

Astra u la gati 2 vjet më parë, dhe unë mendoj
Unë kam qenë përdorues i tyre i parë. Shtë tema që unë përdor në këtë uebfaqe dhe të gjitha të miat
faqet e internetit.

3. Një shtojcë për ta kthyer faqen tuaj në internet
dyqan.

Për të patur një uebfaqe të gypave të shitjeve, do t’ju duhet një
arka. Jemi në fat sepse WordPress ka tregtinë elektronike më të përdorur
platformë në botë, WooCommerce. Ndodh që të jetë e lirë (që mund të jetë
pse është sistemi më i popullarizuar i tregtisë elektronike).

WooCommerce është perfekt për shitjen e produkteve fizike apo dixhitale. Ka kaq shumë integrime me mjetet e transportit detar, sistemet e menaxhimit të të mësuarit, mjetet e anëtarësimit, portat e pagesave dhe më shumë.

4. Një ndërtues i besueshëm i faqeve.

Si përdorues të WordPress, ne jemi aq të prishur me ndërtuesit më të mirë të faqeve që krijohen. Fjalë për fjalë, asnjë ndërtues tjetër i faqeve që kam përdorur jashtë WordPress nuk është afër me ato që kemi në dispozicion për t’u përdorur.

Me afro 3 milion instalime aktive, Elementor është më i miri nga më të mirat. Elementor ka një version falas, por në këtë tutorial, ne përdorim versionin profesional për shkak se ajo vjen me një ndërtues formë për të kapur të çon dhe një ndërtues popup.

Përndryshe, mund të përdorni cilindo nga ndërtuesit e faqeve vijuese:

 • Ndërtues kastor
 • Ndërtues Divi
 • Elementor
 • Lulëzoni Arkitektin
 • Brizy

5. Një ndërtues i gypave të WordPress.

Aty ku ndodh vërtet e gjithë magjia është kur ne
instaluar ndërtues të mirë gyp për WordPress, CartFlows. Kjo shtojcë e mahnitshme
e bën shumë të lehtë ndërtimin e gypave të shitjeve për WordPress që i kanë të gjitha
karakteristika për të fituar më shumë para.

CartFlows ka një version falas që mund t’ju marrë
filluar. Ju mund ta përdorni atë për të krijuar gypa të pakufizuar të plotë me një plotësisht
faqe e personalizueshme e arka.

Sidoqoftë, në këtë tutorial, ne përdorim CartFlows Pro sepse kjo ju lejon të shtoni gunga të rendit në arkëtimin tuaj, ofertat e shitjes së shpejtë dhe ofertat e shitjeve të ulëta. CartFlows gjithashtu vjen me shabllone të gypave të shitjeve që mund të filloni t’i përdorni në faqen tuaj të internetit me vetëm disa klikime të miut.

kjo
tutorial do të mbulojë gjithçka që ju nevojitet për të krijuar një gyp shitje në tuaj
Faqen e WordPress në orën tjetër, kështu që ngjesh, rrëmbeu kafenë dhe le të marrim
filluar!

Hapi 1. Vendosni WordPress-in tuaj
Faqja e internetit.

nëse
ju keni krijuar të gjithë faqen tuaj të WordPress-it, mund të vazhdoni te Hapi
Dy. Por nëse po filloni nga e para, unë do t’ju udhëzoj në të gjithë
procesi i vendosjes së uebfaqes tuaj të parë të WordPress.

Gjëja e parë që ju nevojitet kur krijoni faqen tuaj të internetit është pritja. Siç thashë më parë, ka shumë kompani pritëse atje, por për këtë mësimdhënie, ne do të përdorim Siteground. Sshtë një nga hostet më të besueshëm që unë njoh, dhe ata ofrojnë një ofertë ekskluzive me 70% zbritje nëse ju blerje duke përdorur këtë lidhje.


faqja fillestare e tyre, ju do të shihni katër lloje të ndryshme të pritjes. Për këtë tutorial,
ne do të përdorim WordPress Hosting.
Kjo rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.

zgjidhni një sit në sit

Kliko
Fillo, dhe ju duhet të merreni
në faqen e çmimeve. Në këtë faqe, ju do të shihni tre plane çmimesh:

zgjidhni një plan hosting hosting për WordPress


këto tre plane, më pëlqen më shumë plani i GrowBig sepse përveç të qenit në gjendje
për të pritur uebfaqe të pakufizuara me një çmim kaq të përballueshëm, do të merrni më shumë
tipare të përparuara. Një nga këto karakteristika është kur dëshironi të provoni diçka
faqen tuaj te internetit, por dëshironi ta mbani atë të gjallë, ju mund të krijoni një version demonstrues të juaj
faqen në internet dhe provoni gjithçka që dëshironi në këtë version. Pasi të keni mbaruar, mund të shtyni
të gjitha këto ndryshime në uebfaqen tuaj origjinale.

zgjedh
planin më të mirë për nevojat tuaja dhe klikoni Marr
plan
. Ju do të duhet të zgjidhni një emër domain. Ju mund të regjistroheni tuaj
domenin e duhur brenda Siteground, por nëse tashmë keni blerë një të tillë, mund ta përdorni atë
në vend të kësaj. Blerja e një domain në Siteground kushton 15 dollarë.

zgjidhni një domen

dikur
ju jeni bërë, klikoni vazhdoj dhe
do të çoheni në faqen e arkëtimit. Thjesht plotësoni personal dhe faturimin tuaj
detajet dhe klikoni Paguaj tani. Ti tani
keni web-in tuaj të hostimit dhe domainit.

Faza e dytë e ngritjes së faqes tuaj WordPress është instalimi dhe vendosja e WordPress.org. Tani për të mos hutuar, duhet të dini se ekzistojnë dy lloje të WordPress: WordPress.com dhe WordPress.org.

WordPress.com është një shërbim pritës ku mund të krijoni një faqe në internet, por nuk mund të përdorni domainin tuaj. Ajo që dëshironi të përdorni është WordPress.org pasi do t’ju lejojë të krijoni një uebfaqe të vetë-pritur. Nëse jeni akoma të paqartë për këtë, mund të shikoni postimin tim në lidhje me ndryshimin midis WordPress.com dhe WordPress.org.

Për të ngritur faqen tuaj në WordPress dhe filloni të shtoni një temë (preferohet Astra Theme) dhe ta rregulloni atë, shikoni këtë tutorial të shpejtë video. Si të krijoni një faqe në internet në 10 minuta – hap pas hapi (EASY).

Hapi 2. Instaloni dhe vendosni
CartFlows.

Tani që keni një uebfaqe të drejtpërdrejtë të WordPress, ja ku fillon vërtet argëtimi. Arsyeja kryesore që unë dua WordPress është se ajo ka një ekosistem plugins dhe temash që mund të përdorni për të rregulluar faqen tuaj të internetit dhe të shtoni çdo veçori që dëshironi.


krijoni një gyp shitjeje në faqen tuaj të internetit, do t’ju duhet një ndërtues i gypave të WordPress
plugin. Dhe më e mira atje është CartFlows.

CartFlows
ju lejon të krijoni lehtësisht gypa të përparuara të shitjeve brenda WordPress në vetëm një
disa klikime Ju nuk keni nevojë për aftësi të përparuara të kodimit ose të punësoni një të shtrenjtë
zhvillues dhe nuk do të duhet të paguani mijëra për ta përdorur atë.

faqja fillestare e luleve


fakt, CartFlows ka një version falas që mund të përdorni për të krijuar numra të pakufizuar
e gypave të shitjeve me arka të personalizueshme dhe ju faleminderit faqeve. Ju mund të përdorni
kjo për të marrë filluar ose në qoftë se ju doni të luajnë rreth me atë për të parë se si funksionon.

por
për këtë tutorial, ne do të përdorim CartFlows Pro
(e cila kushton 299 dollarë në vit) sepse do të na lejojë të shtojmë një grumbull porosie, ngritje në shitje dhe
downsells.

Instalimi i Versionit Falas

nëse
po përdorni versionin falas ose pro, do të duhet të instaloni versionin falas
e CartFlows. Për ta bërë atë, futuni brenda pultit tuaj të WordPress dhe në
paneli i dorës së majtë, rri pezull miun plugin
dhe klikoni Shto nje te ri.

ju do të
pastaj të çohet në depon e pluginave të WordPress. Në këndin e sipërm të djathtë,
ekziston një shirit kërkimi. Shkruajni “CartFlows” në shiritin e kërkimit dhe goditni Enter. ju
atëherë duhet të shikoni shtojcën CartFlows. Kliko instaloj atëherë Aktivizoni. tani
versioni falas CartFlows është instaluar dhe aktiv në faqen tuaj.

instalimi i versionit falas të lakërave

Instalimi i Versionit Pro

Kur
blini CartFlows Pro, duhet të merrni një skedar .zip të shkarkueshëm. Kjo është
instaluesi i shtojcave. Sigurohuni që ta ruani atë në kompjuterin tuaj që të mundeni
instaloni atë në faqen tuaj të WordPress.


instaloni CartFlows Pro, shkoni te plugins >
Shto nje te ri. Në pjesën e sipërme të
faqe, do të shihni një buton të quajtur Ngarkoni
plugin.
Klikoni mbi atë, klikoni zgjedh
skedar,
gjeni dhe zgjidhni instaluesin .zip të CartFlows dhe klikoni instaloj. Mund të duhen disa çaste për të
instaloni dhe pasi të jetë bërë, klikoni Aktivizoni.
Pastaj do të duhet të futni çelësin tuaj të licencës.

instalimi i versionit pro kartelave

Wizard Setup CartFlows

CartFlows
ka një magjistar të konfigurimit që do t’ju ndihmojë ta vendosni atë në vetëm disa klikime. Sapo ti
instaluar versionin falas, duhet të shihni një mesazh në krye të faqes
duke ju nxitur të ekzekutoni Wizard Setup. Klikoni blu Filloni Wizard butoni për të filluar vendosjen CartFlows up.

filloni magjistarin e konfigurimit të lakrave

këtu është
si funksionon magjistari i konfigurimit:

magjistar për konfigurimin e lakrave

brenda
magjistari, do të zgjedhësh ndërtuesin e faqeve që dëshiron të përdorësh. faqe
ndërtuesit janë shtojcat WordPress që e bëjnë kaq të lehtë ndërtimin e faqeve të internetit të bukura
duke zvarritur dhe rënë elementet.

Janë me mijëra ndërtues faqesh atje. Edhe pse CartFlows punon me shumicën e tyre, CartFlows ka modele për Elementor, Beaver Builder dhe Divi.

Nga shumë krijues të faqeve, më pëlqen ta përdor më së shumti Elementor sepse është intuitiv, ka redaktim brenda dhe shumë i lehtë për t’u përdorur. Kështu që në këtë tutorial, unë do të përdor Elementor Pro.

Disa nga ju mund të pyesin nëse ju duhet të paguani për ndonjë prej këtyre ndërtuesve faqe para se të qenit në gjendje për të krijuar një gyp. Përgjigja është JO, yti nuk je Ju mund të përdorni shabllonet e gypave me versionet falas të këtyre ndërtuesve të faqeve. Ju mund të blini versionet premium të ndërtuesit tuaj të faqeve të preferuara për të hyrë në karakteristika të përparuara, por nuk keni pse të përdorni CartFlows.

Nëse doni të mësoni se si të ndërtoni një faqe në internet duke përdorur Elementor, klikoni këtu për një tutorial se si të përdorni Elementor.


magjistari i konfigurimit, gjithashtu do të pyeteni nëse doni të instaloni WooCommerce. nëse
jeni duke planifikuar të shisni produkte ose shërbime në faqen tuaj të internetit, ju absolutisht
duhet WooCommerce. Shtë një plugin WordPress që e kthen çdo faqe në internet
dyqani i tregtisë elektronike, dhe mbi karakteristikat e tij të përparuara, është FALAS!

ju
gjithashtu do të jepet mundësi për t’u bashkuar me një trajnim të veçantë se si të përdorin
CartFlows për të krijuar gypa të shitjeve me konvertim të lartë. Nëse jeni të interesuar, ju
thjesht duhet të siguroni emailin tuaj dhe të prisni një mesazh nga CartFlows.

hap
3. Vendosni WooCommerce.

Para se të vazhdoni me krijimin e një
gyp shitjeje, është më mirë të vendosni së pari WooCommerce. Kur të keni instaluar
dhe aktivizuar WooCommerce, kjo mesazh mund të jetë shfaqur:

magjistar për vendosjen e woocommerce

Duke klikuar vjollcën Run Run Wizard butoni do të marrë
ju brenda magjistarit të konfigurimit ku do t’ju duhet të jepni disa detaje si
vendndodhjen tuaj, metodat tuaja të preferuara të pagesës, dhe më shumë.

magjistar për vendosjen e woocommerce

WooCommerce punon me tonelata
portat e pagesave përfshirë Stripe dhe PayPal. Ju gjithashtu mund të ofroni offline
metodat e pagesës si transferi bankar, kontrolloni pagesa dhe para në dorëzim.

Vendosja e Portave të Pagesave

Pasi të keni mbaruar me magjistarin e konfigurimit, duhet të siguroni detaje për portat tuaja të pagesave. Për ta bërë atë, klikoni Woocommerce në panelin e majtë në pultin e WordPress-it tuaj dhe klikoni Cilësimet. Në pjesën e sipërme të ekranit, kaloni te pagesat tab.

Woocommerce settings portë e pagesës

Nën Menyra pagese zonë, do të keni mundësi të aktivizoni portat e pagesave dhe
menaxhoni ato. Kështu që nëse dëshironit të shtonit një portë të re pagese që nuk e keni
aktivizoni në magjistarin e konfigurimit, këtu mund ta bëni.

Për të filluar pranimin e pagesave më
dyqani juaj, do të duhet të vendosni portat tuaja të pagesave.

Për ta bërë atë, klikoni Menaxho në anën e djathtë të pagesës
portë që ju duhet të menaxhoni. Për shembull, nëse doni të vendosni Stripe tuaj
porta e pagesës, duhet të klikoni Manage:

menaxhoni pagesën e shiritit

Për të filluar pranimin e Stripe
pagesa, ju duhet të siguroni çelësat tuaj të publikueshëm dhe sekret që mundeni
hyrje brenda pultit tuaj të llogarisë Stripe.

menaxhoni pagesën e shiritit

shtoj
Produktet e tua

Ju gjithashtu duhet të shtoni produktet tuaja
me WooCommerce për të filluar shitjen në faqen tuaj të internetit. Nëse vini re, ka një
fushë e re në panelin e majtë në pultin e WordPress-it tuaj të thirrur Produkte. Kjo u shtua nga
WooCommerce, dhe këtu mund të shtoni produkte të reja në dyqanin tuaj, të organizoni
ato në kategori, dhe shtoni etiketa dhe atribute si madhësia dhe ngjyra.

Për të krijuar një produkt të ri, shkoni te Produkte > Shto nje te ri.

jap
produktin tuaj një emër, vendosni çmimin e rregullt, shtoni një përshkrim të shkurtër, dhe a
image produkt. Këto janë informacionet themelore që ju duhet të ofroni, por mundeni
dhe duhet të japë më shumë detaje si SKU, statusin e aksioneve, dimensionet dhe më shumë.

dikur
gjithçka është bërë, goditi publikoj, dhe
tani keni produktin tuaj të parë.

Ja sa e shpejtë është të shtoni një
produkt në WooCommerce:

duke shtuar një produkt të ri në woocommerce

hap
4. Krijoni një gyp arka 2-hapëshe.

Tani që gjithçka është vendosur, ju
mund të fillojnë të krijojnë gypat tuaj. Lloji i parë i gypit që dua të bëj
mësojmë është 2-hap checkout gyp. Kjo është një e zakonshme, shumë e efektshme
gyp ku klientët mund të futin detajet e tyre të faturimit në hapin e parë dhe
rishikoni dhe vendosni rendin e tyre në hapin tjetër.

Pas instalimit të CartFlows, ju mund
kanë vërejtur një send të ri në panelin e majtë të quajtur CartFlows. Për të krijuar një gyp të ri ose të rrjedhë ashtu si e quan CartFlows
ajo, shkoni në CartFlows > Flow > Shto nje te ri.

duke shtuar një fluks të ri në lulesh

Do të shihni gjithashtu opsionet Import ose eksport. Me Export, ju mund të eksportoni çdo fluks që dëshironi dhe ripërdorimin e tij në një faqe tjetër në internet ose ta shisni atë për një çmim. Me Import, mund të importoni një fluks që keni bërë ose marrë diku tjetër për ta përdorur në faqen tuaj të internetit.

Pasi të klikoni Shto nje te ri, do të shihni modele të gatshme për ndërtuesin e faqeve që po përdorni. Kështu që në shembullin tim, pasi zgjodha të përdor Elementor si ndërtues të faqeve të mia, do të shoh një listë të modeleve të bukura të Elementor.

modele të rrjedhës

Ju mund të shikoni shabllonet për të
shikoni se si duket secili hap (faqe) dhe sa hapa ka rrjedha. Disa shabllone
kanë tre hapa ndërsa disa kanë sa 5 hapa. Zgjidhni atë që i përshtatet
nevojat tuaja.

Për të krijuar një arkë prej 2 hapash
gyp, ju mund të përdorni çdo model që dëshironi. E drejta përkrah shablloneve është edhe një
opsion për të krijuar rrjedhën tuaj që do të thotë se do të filloni me një kanavacë të zbrazët dhe
hartoni rrjedhën sidoqoftë që dëshironi.

Nëse doni të përdorni një shabllon, rri pezull
miun mbi modelin dhe klikoni import.
Kjo mund të zgjasë një kohë, por CartFlows automatikisht do ta shkarkojë
shablloni, në mënyrë që të filloni ta redaktoni.

Sapo të bëhet importimi, ju
duhet të shihni brenda CartFlows një listë të hapave të rrjedhës:

lista e hapave në një rrjedhë

Ju mund të drag dhe drop këto hapa
për të rirregulluar ato, kështu që nëse doni që Pagesa e Pagesës të jetë hapi i parë, thjesht tërhiqni
dhe hidheni në majë. Nëse doni të shtoni një hap të ri, thjesht klikoni në blu Shtoni hapin e ri në fund. Ky do
ju tregojnë modele të gatshme për ulje, arka, ngritje në shitje, ulje dhe
faqet e arkëtimit.

Vini re se faqet Checkout, Upsell dhe Downsell kanë një rresht portokalli dhe janë etiketuar “Asnjë produkt i caktuar”. Kjo do të thotë që për këto faqe, ju duhet të caktoni një produkt WooCommerce.

Për të filluar krijimin e një faqe arka 2-hapëshe, klikoni në redaktoj opsioni i faqes së arkëtimit. Shkoni në fund të faqes dhe poshtë Layout arka, click Zgjidhni një produkt. Në kutinë e etiketuar “Kërkoni për një produkt”, shkruani emrin e produktit që doni të lidheni në faqen e arkëtimit. Nëse doni të shtoni më shumë se një produkt, klikoni Shtoni produkt të ri.

duke shtuar një produkt në faqen e arkëtimit

Nëse mund të aplikoni një kod kuponi
duan. Në pjesën e poshtme të kësaj pjese është Produktet, Variacionet dhe Opsionet e Sasisë. Nëse aktivizoni produktin
opsione, do të shihni më shumë opsione si aktivizimi i ndryshimeve dhe sasisë së produktit.
Thjesht luani pak këtu dhe shihni opsionet që mund t’u jepni klientëve tuaj.

Pasi të keni lidhur një produkt,
click Fushat e arkëtimit në të majtë
menu. Ju pastaj duhet të shihni opsionet për arkë
lëkurë.
Klikoni në opsionet dropdown dhe zgjidhni Dy hapa.

zgjidhni arka me dy hapa

Ruani ndryshimet tuaja dhe shikoni tuaj
faqe arka Në vend të kësaj arkë me një hap:

arka e një hapi

Tani do ta keni këtë të bukur
arka me dy hapa:

arka e dy hapave

Siç e keni parë, duke bërë të mundur
arka me dy hapa është aq e thjeshtë sa një klik. Një gjë tjetër që dua të vë në dukje
në këtë pikë është me CartFlows Pro, ju mund të rregulloni fushat e arkëtimit kështu
mund të përfshini, përjashtoni ose rregulloni artikujt.

Për ta bërë atë, nën Layout arka, click Fushat e arkëtimit dhe aktivizoni Custom
Redaktori i fushës. Ju do të jeni në gjendje të riorganizoni fushat e faturimit dhe të dërgimit ose
zgjidhni të fshihni ose tregoni fushat specifike. Ju gjithashtu mund të shtoni një fushë të re nëse jeni
preferoj.

Gjithashtu, çdo faqe që krijoni
CartFlows është plotësisht i redaktueshëm me krijimin e faqeve sipas zgjedhjes suaj. Pra nëse
keni përdorur një shabllon ose keni krijuar tuajin, çdo element i faqes tuaj mund të jetë
redaktuar. Brenda ndërtuesit të faqes tuaj, ju mund të hiqni ose zëvendësoni imazhet, të ndryshoni tekste,
modifikoni butonat, ndryshoni sfondin, dhe shumë, shumë më tepër.

hap
5. Krijoni një gyp shitje me
nje urdher
përplasem, 2 ngritje në shitje dhe 1 ulje në shitje.

Shtimi i gungave të porosive, zbritjeve dhe zbritjeve të shitjeve janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të rritur vlerën e transaksionit të klientëve tuaj. Nëse produktet ose shërbimet tuaja janë me të vërtetë të shkëlqyera dhe do t’i ndihmoni ata të marrin rezultatet që dëshirojnë më shpejt dhe më mirë, atëherë ju po u bëni atyre një favor duke i vendosur ato produkte para tyre ndërsa ata janë në një gjendje blerjeje.

Në këtë hap, unë do të shtoj një
porositë e urdhrave, një ngritje në këmbë, një zbritje dhe një tjetër upsell.

Le të fillojmë duke shtuar një urdhër
përplasem. Për dallim nga ndërtuesit e tjerë të gypave që vetëm ju lejojnë të shtoni një rend të rendit në një
vend (pas arka), CartFlows Pro ju lejon të shtoni gunga të rendit në 5 të ndryshme
vende. Për të shtuar një grumbull të rendit, modifikoni faqen tuaj të arka dhe shkoni në Layoutet e arka. Kliko Porosit Bump dhe mundësoni përplasjen e rendit. Si e thjeshtë
si kjo, ju tani keni një renditje të rendit në faqen tuaj arka.

duke mundësuar përplasjen e rendit

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni një produkt që dëshironi të ofroni në rendin tuaj të porosisë. Atëherë mund të rregulloni përplasjen tuaj të porosive sa të doni. Ju mund të zgjidhni midis dy stileve dhe të zgjidhni nga 4 vende ku mund të shfaqni. Ju mund të shtoni një etiketë arka, të nënvizoni tekstin, përshkrimin e produktit dhe një imazh të produktit. Ka shumë më tepër opsione këtu, kështu që thjesht luani derisa të merrni që të duket si ashtu si dëshironi.

këtu është
një shembull i një përplasje të urdhrit:

Le të
shtoni tani uljet dhe uljet. Për këtë rrjedhë, unë dua të shtoj një upsell pas
faqja e arka, një ulje pas ngritjes, dhe më pas një tjetër ngritje pas
zbritja.

Gjëja e parë që duhet të bëni para se të shtoni zbritje dhe ulje të shitjeve është krijimi i
produkte që dëshironi të ofroni në këto hapa. Ashtu si më parë, shkoni te Produkte > Shto nje te ri dhe shkruani detajet e produktit tuaj.

dikur
ju keni krijuar produktet, kthehuni brenda rrjedhës suaj dhe lidhni produktet
në faqet përkatëse, d.m.th. lidh produktin upsell në faqen upsell dhe
produkti i ulur në faqen poshtë dhe kështu me radhë.

Nëse rrjedhja juaj mungon një hap si një upsell, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni Shtoni hapin e ri dhe ju do të shihni modele të gatshme për faqen e uljes, arka, ngritje, ulje dhe faleminderit. Ju gjithashtu mund të krijoni tuajin nga e para.

shabllone për hapa të rinj


përmbledh, këtu janë hapat për të shtuar zbritje dhe zbritje:

 1. Krijoni produktet që dëshironi të ofroni si upsells
  dhe zvogëlohet në Produkte> Shto të Re.
 2. Shtoni çdo hap që mungon për të kompletuar gypin tuaj
  kërcitje Shtoni hapin e ri.
 3. Lidhni produktet me hapat përkatës.
 4. Kthehu tek redaktori i rrjedhës dhe godit Update.

Le të
hidhni një sy në një gyp të mostrës me një përplasje të rendit, ngritje në shitje dhe zbritje të shitjeve:

mostër e shitjes së gypit me përplasje të urdhrave, zbritje dhe zbritje të shitjeve

disa
nga ju mund të dëshironi të bëni gypin tuaj të tërë faqen tuaj të internetit, kështu që në këtë rast,
hapi i parë i gyp tuaj duhet të jetë homepage tuaj. Prettyshtë shumë e lehtë për tu bërë
kjo me WordPress. Të gjithë ju duhet të bëni është të shkoni në Cilësimet > lexim dhe
në cilësimet e ekranit të faqes fillestare, zgjidhni “Një faqe statike”. Pastaj zgjidhni uljen
faqe e gypit tuaj dhe ruajini ndryshimet tuaja.

tani,
kur të shkoni në faqen fillestare të faqes suaj të internetit, do të shihni faqen e uljes së faqes tuaj
gyp.

caktimi i faqes së uljes si faqja kryesore

hap
6. Krijoni një
të çojë
gyp brez
.

Lloji i fundit i gypit që unë dua t’ju mësoj se si të krijoni është një gyp i gjeneratës së plumbit. Ndonjëherë thjesht do të doni të mblidhni detajet e kontaktit nga drejtuesit, dhe në këtë rast, nuk do të keni nevojë për një faqe arka (nëse nuk doni t’i shesni diçka pasi të paraqesin detajet e kontaktit të tyre).

Krijimi i një gypi të gjeneratës së plumbit
është goxha e thjeshtë. Thjesht krijoni një fluks të ri dhe zgjidhni të krijoni tuajin. Ky do
krijoni automatikisht një fluks me tre hapa: një faqe ulje, një faqe arka,
dhe një faqe faleminderit. Ju nuk keni nevojë për një faqe arka që të mund ta fshini atë
hap.

atëherë
ju doni të redaktoni faqen e uljes me ndërtuesin e faqes tuaj. Brenda faqes
ndërtues, ju do të jeni në gjendje të ndërtoni faqen tuaj të uljes nga e para ose të përdorni një
template. Elementor vjen me modele falas dhe premium që mund të zgjidhni
nga. Thjesht duhet të klikoni ikonën e dosjes në zonën e redaktorit të përmbajtjes dhe do të jeni
shikoni një pop-up me të gjitha shabllonet që mund të përdorni. Zgjidhni një model dhe klikoni Fut.

nëse
nuk ju pëlqen forma me të cilën vjen modeli, mund ta fshini dhe
zëvendësojeni atë me një të re duke përdorur bllokun Form. Për të hyrë në bllokun e Formularit,
klikoni në kutinë e vogël me pika në këndin e sipërm të djathtë të panelit të krahut të majtë dhe zgjidhni
Elementet. Shkoni poshtë derisa të shihni bllokun e Formularëve. Vini re se ky bllok është një
tipar premium dhe është i disponueshëm vetëm në Elementor Pro.

zvarrit
dhe hidheni këtë formë në zonën tuaj të dëshiruar dhe vazhdoni të redaktoni. Ka shumë që
ju mund të bëni me një formë në Elementor. Ju mund të shtoni ose hiqni fushat, të ndryshoni
lartësia dhe gjerësia e fushave, shtoni një kufi, dhe më shumë.

një
gjëja e rëndësishme për të bërë këtu është të përcaktoni ato që ndodhin pasi një vizitor plotëson
forma dhe paraqet. Në panelin e majtë, nën përmbajtje, lëvizni poshtë dhe klikoni veprimet
Pas Paraqitjes.
Klikoni në fushë dhe do të shihni një përmbledhje opsionesh. zgjedh Redirect.

caktoni veprimin pasi të paraqisni për të ridrejtuar

Sapo të jetë bërë, shkoni te Redirect dhe ngjisni në URL-në e faqes faleminderit (ose çfarëdo qoftë faqja tjetër) në fushën bosh.

hit Update për të ruajtur të gjitha ndryshimet tuaja. Tani kur vizitorët plotësojnë formën tuaj, ata do të merren në hapin tjetër të gypit.


Duke përfunduar

Shtimi i një gypi të shitjeve në faqen tuaj të internetit ose shitja e produkteve / shërbimeve tuaja përmes një faqe interneti të dedikuar për gypa të shitjeve me të vërtetë mund të bëjë një ndryshim masiv në shitjet e produkteve / shërbimeve tuaja.

Tani që ju e dini se si t’i vendosni të gjitha, unë nuk mund të pres që të dëgjoj për historitë tuaja të suksesit.

Produkte të lidhura

SiteGround

SiteGround është një host shumë i rekomanduar në internet, sepse ata u janë përkushtuar përdoruesve të WordPress dhe megjithatë kanë ende çmime të përballueshme. Ata janë më të njohurit për performancën e shpejtë dhe mbështetjen e tyre po aq të shpejtë.

Karakteristikat kryesore të faqes kryesore:

 • Certifikatë falas SSL
 • Mbështetje e shpejtë e njohur
 • WordPress Staging Enviroment
 • Migrimet Falas në Uebfaqe
 • Rezervime ditore

SiteGround është një zgjedhje solide për nevojat tuaja për mbajtjen në internet. Ata kujdesen për faqet e internetit të WordPress dhe ofrojnë më pak burime sesa konkurrentët e tyre, por besueshmëri më e lartë.

Kontrolloni SiteGround

Tema Astra

Astra është një temë falas WordPress që është e përqendruar në shpejtësinë. Me opsion mund të blini versionin Pro për 59 dollarë i cili shton disa opsione dhe opsione shtesë.

Karakteristikat kryesore të Temës Astra:

 • Jo Tema e agjërimeve, por nuk është aspak e qëlluar
 • Shumë Sites Demo Falas
 • Tipar fleksibël mega mega
 • Opsionet e paraqitjes me porosi
 • Mbështetje WooCommerce
 • Mbështetje për LearnDash

Astra Theme është një zgjedhje e drejtë për çdo projekt të projektimit në internet të WordPress. Unë mendoj se pyetja më e madhe është nëse madje duhet të blini një temë këto ditë pasi ndërtuesit e faqeve po bëjnë të gjitha gjërat e njëjta për të cilat do të ju duhej një temë. Për shembull, Elementor ka temën Falas që lejon ndërtuesin e faqes tuaj të bëjë të gjitha punët.

Ende ekzistojnë disa arsye të mira për të blerë një temë pro, por për shumicën e njerëzve, ata me shumë gjasë do të jenë në rregull me një temë falas.

Për mua, megjithatë, unë mendoj se Astra Theme nuk ka vazhduar me trendet aktuale dhe nuk e rekomandoj më atë.

Ekzistojnë tema moderne shumë më të mira që ofrojnë ndërtues të ndërtesave për header dhe futbollistë, duke u kufizuar në 3 paraqitje, plus faqet më fleksibël dhe faqosjet postare.

Kontrolloni Temën Astra

Elementor

Elementor është një ndërtues faqesh WordPress që ka marrë dizajnin e faqes në WordPress nga stuhia. Ka grupin e tipareve më të thella, megjithatë është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe zotëruar. Elementor është krijuesi i faqeve falas me shfaqje të plotë. Ekziston edhe një shtesë shtesë Pro për të shtuar veçori shtesë të zhvilluesit.

Karakteristikat kryesore të elementit:

 • Redaktori i faqes së përparme të drejtpërdrejtë
 • Karakteristikat e Personalizimit të Uebfaqeve
 • Modeli dhe Biblioteka e Bllokut
 • Opsione të gjera të përgjegjshme për celularin
 • Ndërtuesi më i fuqishëm i popupit
 • PRO Krijoni Headers / Footers me porosi
 • PRO Krijo Layouts Type Type

Elementor është ndërtuesi më i fortë i faqeve që aktualisht është në dispozicion. Ata vazhdimisht lëshojnë karakteristika të reja që janë në përputhje me tendencat aktuale të projektimit. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje ta mbani uebfaqen tuaj të rëndësishme.

Elementor Pro është një vlerë e jashtëzakonshme duke marrë parasysh të gjitha modulet shtesë dhe tiparet e fuqisë që përfshin.

Nëse do të filloja një projekt të ri në faqen e internetit sot, Elementor do të ishte krijuesi i faqeve që unë do të zgjidhja. Unë e konsideroj si një ndërtues faqesh WordPress që duhet të jetë kënaqësi për tu përdorur.

Kontrolloni elementin

CartFlows

CartFlows është një ndërtues i gypave të shitjeve për WordPress. Kjo ju lejon të ndërtoni shpejt dhe me lehtësi gypat e shitjeve duke përdorur ndërtuesin tuaj të faqes.

Karakteristikat kryesore të Shifrave të Shportave:

 • Modelet e Dizajnuara Profesionalisht
 • 5 gunga të rendit të vendndodhjes
 • Një Klikim Upsell
 • Përdorni ndërtuesin e faqeve të preferuara
 • Zgjerohen ndryshe nga Gypat e Klikimeve
 • Kohëmatësit e Countdown & Testimi i Splitit

Nëse doni një ndërtues të gypave të shitjeve për WordPress dhe jeni mirë me pritjen e vetë, ose duke përdorur hostimin e menaxhuar të WordPress, atëherë CartFlows nëse është një opsion i shkëlqyeshëm sepse është super i lehtë për t’u përdorur por shumë i fuqishëm.

Kontrolloni ShportatLlows

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector