6 Shtojcat më të mira të anëtarësimit në WordPress për të ndërtuar një komunitet të lulëzuar

A po planifikoni të krijoni përmbajtje premium në faqen tuaj të internetit WordPress dhe ta bëni atë të arritshëm vetëm për anëtarët tuaj të regjistruar? Nëse është kështu, ju do të duhet një plugin faqe anëtarësimit që ju lejon për të krijuar anëtarësisë, dhe kufizojnë përmbajtjen tuaj ekskluzive vetëm për anëtarët tuaj. Në këtë artikull, unë do të ndaj me ju gjashtë shtojcat më të mira të faqeve të anëtarësimit për faqen tuaj të internetit WordPress.


Zgjedhja e shtojcës së duhur të faqeve të anëtarësimit është një nga konsideratat më të rëndësishme kur ndërtoni një komunitet të lulëzuar për biznesin tuaj, pavarësisht nëse jeni duke shitur një kurs në internet ose duke ndërtuar një listë të pajtimtarëve tuaj.

Benefitsfarë përfitimesh mund të merrni nga një sit anëtarësie?

Së pari, le të flasim për atë që të mirë bën për ju kur ndërtoni një sit anëtarësie.

 • Ndërtoni një listë emaili që ka shkallë të lartë angazhimi. Ju mund të krijoni një bibliotekë të përmbajtjeve tuaja dhe të lejoni që ajo të arrihet vetëm nga përdoruesit tuaj të regjistruar. Në këtë mënyrë, ju do të keni mundësi të ndërtoni një listë abonentësh mjaft tërheqës.
 • Ndërtoni autoritetin tuaj. Kur krijoni përmbajtje të vlefshme për anëtarët tuaj, kjo ofron një mundësi për ju që të ndërtoni autoritetin tuaj brenda kamareve tuaja. Kjo gjithashtu ju lejon të ndërtoni një themel për bazën tuaj besnike të klientit.
 • Fito një të ardhur të përsëritur. Nëse jeni në gjendje t’i nxisni anëtarët tuaj të paguajnë për pajtimin e tyre, atëherë mundësitë e fitimit janë të pafundme.

Tofarë duhet të kërkoni në një plugin site anëtarësie?

Më lejoni të ndaj me ju disa veçori të mrekullueshme për të cilat duhet të mendoni me të vërtetë kur zgjidhni shtojcën e duhur të anëtarësimit për faqen tuaj të internetit.

Lehtësinë e përdorimit

Nëse ju nuk jeni një person i techie dhe ju nuk doni të punësojë një zhvillues për të ngritur faqen tuaj të anëtarësimit, atëherë zgjidhni një plugin që është e lehtë për t’u përdorur. Mund të blini një shtojcë të lehtë, e cila ka të gjitha tiparet thelbësore që ju nevojiten, dhe nëse keni nevojë për veçori më të avancuara, atëherë mund të kërkoni një shtojcë me funksion të plotë ose të instaloni shtesat.

pajtueshmëri

Testoni shtojcën e parë në instalimin tuaj lokal WordPress përpara se ta instaloni në faqen tuaj të internetit të prodhimit. Kjo ndihmon për të siguruar që shtojca juaj të jetë në përputhje me temën tuaj dhe shtojcat e tjera të instaluara aktualisht.

Dizajni dhe Karakteristikat

Ju gjithashtu mund të dëshironi të hidhni një vështrim në karakteristikat e tij specifike, siç janë karakteristikat e tij të menaxhimit të pajtimit, veçorinë e përmbajtjes së pikës, dhe mbështetjen e portave të pagesave. Nuk janë një shumë të plugins të anëtarësimit, por ata kanë karakteristika të ndryshme dhe jo të gjithë prej tyre kanë të veçantë karakteristikat që ju do të ketë nevojë për faqen tuaj anëtarësimit.

Pra, tani, le të hedhim një vështrim në shtojcat më të larta të faqes tonë të anëtarësimit në WordPress.

1. MemberPress

MemberPress është një nga shtojcat më të njohura të anëtarësimit për faqet e internetit të WordPress. Probablyshtë ndoshta një nga shtojcat më të plota të anëtarësimit me të gjitha tiparet e tij që do t’ju duhen për një sit të fuqishëm, me tipare plotësisht anëtarësie.

Cilat janë avantazhet e lartë të MemberPress?

 • Vendosja e tij është shumë e lehtë dhe e drejtpërdrejtë. Ju mund të vendosni automatikisht faqet e hyrjes, çmimeve, llogarisë dhe faleminderit për anëtarët tuaj.
 • Ajo ka një kontroll të fuqishëm të qasjes, në të cilën mund të kufizoni hyrjen në postimet, faqet, kategoritë, etiketat dhe dokumentet dhe skedarët e mediave.
 • Nëse jeni duke shitur kurse në internet, ju mund të nxirrni ushqimin e përmbajtjes tuaj, do të thotë se ato mund të shihen nga anëtarët tuaj pas një kohe të caktuar.
 • Integrohet lehtësisht me shërbime të ndryshme të marketingut me email si MailChimp, AWeber, GetResponse dhe MadMimi. Nëse jeni në podcasting, MemberPress integrohet gjithashtu me Shërbimet Ueb të BluBrry dhe Amazon.
 • Ai gjithashtu ka një mbështetje të integruar për Stripe, PayPal dhe Autorizo.net.
 • Ajo gjithashtu ofron krijimin e faqeve dinamike të çmimeve me modelet e para-ndërtuar.
 • Kjo gjithashtu ju lejon të kontrolloni datat e skadimit të kuponit tuaj dhe për cilat produkte aplikohen. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një përqindje zbritje ose një shumë fikse.

Ndër kufizimet e saj, megjithatë, është se është i kufizuar vetëm në mbështetjen e tre portave më të njohura të pagesave. Pra, nëse jeni në një vend pa këto porta pagese, do të duhet të merrni parasysh një shtojcë tjetër të anëtarësimit. Gjithashtu, ajo ende ka nevojë për më shumë integrime me shërbime të tjera të njohura. Megjithatë, mund të punësoni një zhvillues për të integruar një shërbim të palëve të treta.

AnëtarPress fillon me 258 dollarë në vit me një çmim të rregullt.

Vizitoni AnëtarPress

2. Anëtarësia e WooCommerce

Anëtarësia WooCommerce ju lejon të ndërtoni një sistem anëtarësie që është i integruar në dyqanin tuaj online. Ju mund ta kufizoni përmbajtjen tuaj dhe ta ushqeni atë tek anëtarët tuaj.

Një gjë që duhet të mbani në mend është se është një shtesë e WooCommerce, që do të thotë se duhet të instaloni së pari plugin WooCommerce para se të përdorni Anëtarësime WooCommerce. Plus, nëse planifikoni të pranoni pagesa të përsëritura, atëherë ju nevojitet gjithashtu shtojca e Abonimeve WooCommerce.

Canfarë mund të bëjnë anëtarësitë e WooCommerce për biznesin tuaj?

 • Përfitimi kryesor i kësaj shtojce është që ju mund t’i vendosni produktet tuaja të jenë të arritshme vetëm nga anëtarët tuaj dhe t’u siguroni atyre zbritje në të gjithë vendin.
 • Ju mund të planifikoni kur përmbajtja juaj do të jetë e dukshme për anëtarët tuaj.
 • Kjo shtojcë ju lejon të vendosni mundësi të transportit falas për anëtarët tuaj dhe kuponat për jo-anëtarë.
 • Anëtarët tuaj mund të lundrojnë lehtësisht në pultin e anëtarësimit të tyre.
 • Ju mund të importoni ose eksportoni anëtarët në një skedar CSV.
 • Ajo ka një zonë të Shënimeve të Anëtarësisë për të mbajtur nën kontroll informacionin e klientit dhe referencën për komunikim të lehtë me anëtarët tuaj.

Një gjë që nuk më pëlqen në lidhje me këtë shtojcë është që pagesa nuk janë ndërtuar brenda. Kështu që, ju gjithashtu duhet të instaloni Portat e Pagesave WooCommerce me një çmim shtesë.

Anëtarësia e WooCommerce fillon me 149 dollarë në vit për një sit të vetëm.

Vizitoni Anëtarësitë e WooCommerce

3. Kufizoni përmbajtjen Pro

Kufizimi i përmbajtjes Pro është një tjetër shtojcë anëtarësie për t’u marrë parasysh pasi ju lejon të ndërtoni me lehtësi një sit anëtarësie të shfaqur plotësisht. Shtë një pretendent i fuqishëm në fushën e shtojcës së anëtarësimit pasi është krijuar nga i njëjti ekip që krijoi plugin AffiliateWP dhe Easy Digital Downloads.

Le të hedhim një vështrim se çfarë mund të bëjë për faqen tuaj të anëtarësimit në WordPress.

 • Integrohet lehtë me faqen tuaj në WordPress.
 • Ajo ka integrime të integruara me porta pagese të ndryshme si PayPal, Braintree, 2Checkout, Stripe dhe Autorizo.net.
 • Ju mund të krijoni kode zbritje sa më shumë që ju pëlqen, dhe të ofroni shuma fikse ose përqindje zbritje.
 • Një tjetër gjë e mirë me këtë shtojcë është se me funksionalitetin e saj të raportimit, ju do të jeni në gjendje të gjurmoni performancën e anëtarësisë suaj.
 • Ju gjithashtu mund të eksportit të dhënat tuaja në një skedar CSV.
 • Ju gjithashtu mund të dërgoni automatikisht email Mirë se vini në anëtarët tuaj të re, email konfirmimi pagesës, dhe përkujtesa llogari skadimit.

Në krahasim me shtojcat e tjera të anëtarësimit, do të shihni se ka më pak integrime me shërbime të tjera të palëve të treta si ofruesi i shërbimit të postës elektronike. Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të përmirësohet.

Prmimet për Kufizoni përmbajtjen Pro fillojnë me 99 dollarë në vit dhe mund të shkojnë deri në 499 dollarë në vit, varësisht nga numri i shtesave të përfshira dhe numri i vendeve që lejohet të instalohet.

Vizitoni Kufizoni përmbajtjen Pro

4. Anëtarësia e paguar Pro

Anëtarësimi i paguar Pro është i përshtatshëm për një uebfaqe që ofron përmbajtje premium, shoqata, gazeta, produkte abonimi dhe shumë më tepër. Gjëja më e mirë për këtë është se ju mund ta përdorni falas.

Le të hedhim një vështrim se çfarë mund të bësh me Anëtarësimin e paguar Pro.

 • Ju mund të emëroni dhe kontrolloni hyrjen e anëtarëve tuaj në përmbajtjen tuaj. Për shembull, ju mund t’i kategorizoni anëtarët tuaj si një anëtar ari, argjendi ose bronzi.
 • Ajo integron me portat e pagesave të larta si Stripe, PayPal, Authorize.net, Braintree, CyberSource dhe 2Checkout. Uebfaqja juaj ka nevojë për një certifikatë SSL në mënyrë që të bëjë procesin e arkëtimit të sigurt dhe të sigurt.
 • Ju mund të vendosni një informacion unik për çmimet për çdo nivel anëtarësie.
 • Ju mund të kontrolloni hyrjen e përmbajtjes për secilin nivel anëtarësie.
 • Ju mund të gjeneroni raporte të hollësishme në lidhje me punën e anëtarësisë suaj.
 • Ju mund të lejoni që motorët e kërkimit të indeksojnë përmbajtjen tuaj premium në mënyrë që faqja juaj të mund të renditet akoma për kërkimet e fjalëve.
 • Ju mund të rregulloni njoftimet me email.
 • Anëtarësia e paguar Pro është e shkëlqyeshme për një uebfaqe të thjeshtë. Sidoqoftë, nëse keni një uebfaqe të komplikuar, atëherë duhet të merrni në konsideratë shtesat në dispozicion nëse ato përshtaten me nevojat e faqes tuaj të internetit.

Ndërsa mund t’i përdorni falas, nuk merrni ndihmën dhe azhurnimet premium, plus shtesa të tjera që ju nevojiten. Pra, shikoni çmimet e tyre që fillojnë me 297 dollarë në vit.

Vizitoni Paid Anëtarësimi Pro

5. S2Member

S2Member është një tjetër plugin anëtarësimi falas i WordPress që mund të përdorni për faqen tuaj të internetit. Ajo vjen me shumë karakteristika të jashtme duke e bërë atë një nga shtojcat më gjithëpërfshirëse.

Le të shohim cilat janë karakteristikat kryesore të kësaj shtojce.

 • Shtë falas dhe mund ta provoni nëse është më e mira për faqen tuaj të internetit. Edhe pse tiparet janë të kufizuara, është një fillim i mirë për sitin tuaj të anëtarësimit.
 • Ju mund të planifikoni lëshimin e përmbajtjes tuaj te anëtarët tuaj.
 • Mbështet PayPal me versionin e tij falas, dhe Stripe dhe Authorize.net me versionin e tij premium.
 • Integrohet mirë me shtojcat e bashkësisë si BuddyPress dhe bbPress.

Sidoqoftë, për shkak se ofron shumë karakteristika, mund të ketë një kurbë të mprehtë të të mësuarit për t’i kuptuar ato, veçanërisht nëse thjesht po filloni.

Meqenëse versioni falas ka karakteristika të kufizuara, mund të dëshironi veçori shtesë të versionit të tij premium i cili fillon me një tarifë një herë 89 $.

Vizitoni S2Member

6. aMember Pro

aMember Pro është një tjetër plugin fleksibël dhe miqësor për anëtarësimin. Sidoqoftë, më lejoni t’ju them menjëherë se nuk është një shtojcë amtare WordPress. Kjo është një PHP software ndërtuar që mund të integrohet me WordPress.

Këtu janë disa nga gjërat që mund të bëjë për uebfaqen tuaj të anëtarësimit:

 • Kjo ju lejon të krijoni nivele dhe artikuj të pakufizuar anëtarësie.
 • Kjo ju lejon të jepni përmbajtjen tuaj gradualisht.
 • Integratedshtë integruar me porta të ndryshme pagese si PayPal, 1ShoppingCart, ClickBank, WorldPay, 2Checkout, Zombaio, dhe shumë më tepër.
 • Ju lehtë mund të menaxhoni klientët tuaj dhe pajtimet e tyre.
 • Ju mund të gjeneroni raporte të hollësishme në lidhje me klientët tuaj dhe punën e anëtarësimit.
 • Përkthime gjuhësore për spanjisht, frëngjisht, gjermanisht, rusisht, kinezisht dhe greqisht janë në dispozicion.

Një gjë me të cilën mund të hasni me këtë shtojcë janë çështjet e përputhshmërisë me shtojcat e tjera të WordPress në faqen tuaj të internetit. Pra, tregohuni shumë të kujdesshëm për këtë.

Ju mund ta merrni këtë shtojcë me një pagesë një herë me çmim të rregullt 179,95 $.

Vizitoni një Anëtar Pro

përfundim

Nëse keni nevojë për një shtojcë anëtarësimi më të thjeshtë dhe të lehtë për faqen tuaj të internetit, atëherë kontrolloni Kufizoni përmbajtjen Pro. Por nëse keni nevojë për një më të gjerë, provoni të përdorni AnëtarPress.

Mos harroni, është më mirë të provoni së pari në WordPress tuaj lokal ose në një mjedis skenë për t’u siguruar që po ofroni shërbimin më të mirë për anëtarët tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector