5 Shërbimet kryesore të Monitorimit të Uebfaqeve

monitorimi i faqes në internetJu jeni të interesuar të monitoroni tuaj faqe’performancës. Ofruesi juaj i hostit ju tregon se do të keni një kohë të gjatë 99.9 përqind. Por ju doni të jetë në gjendje për të monitoruar se garanci për të siguruar që ju jeni duke marrë atë që ju po paguajnë për të. Ose mbase keni një ndjenjë që uebfaqja juaj nuk është’t të shpejtë të mjaftueshme.


Ka të ngjarë të keni bërë kujdesin tuaj të duhur dhe keni hetuar se çfarë pritja më e mirë në internet për nevojat tuaja është. Por mund të shqetësoheni për faqen tuaj të internetit’performancës.

Ju nuk mund të uleni para faqes tuaj të internetit 24 orë në ditë shtatë ditë në javë. Kjo është ajo për çka janë shërbimet e monitorimit të faqes në internet. Këto shërbime mund t’ju ndihmojnë të identifikoni pikat e forta dhe pikat e dobëta me faqen tuaj me qëllimin t’ju ndihmojnë të përmirësoni normat e konvertimit dhe të përmirësoni faqen tuaj.

Në këtë artikull, ne do të shikojmë në një numër të lirë, si dhe web monitorimin paguar shërbimet që mund të ju ndihmojë menjëherë.

Pingdom.com ofron një shërbim bazë që fillon me 12,95 $ në muaj. Me shërbimin, ju merrni:

 • 10 monitorë
 • Një faqe e statusit publik
 • Intervalet e monitorimit një minutë

Rishikimi i Pingdom

Paketa premium do t’ju kushtojë 205 dollarë në muaj. Me këtë opsion, ju merrni:

 • 250 monitorë
 • Muaj të pakufizuar të prerjeve
 • Intervalet e monitorimit një minutë
 • Gjendja e faqes Publik
 • Qasje me shumë përdorues

Pingdom.com ofron shërbime të tjera të dizajnuara për ndërmarrje më të mëdha që shkojnë për 395 dollarë në muaj e lart. Pingdom.com monitoron faqen tuaj për ju kur të keni mundësi’t. Megjithëse shërbimi ofron disa mjete falas, ju shikoni përfitimin e tij të vërtetë kur përdorni tiparet premium. Duke analizuar uebfaqen tuaj’Kohëzgjatja dhe performanca, kontrollimi i serverave në të gjithë botën dhe marrja e alarmit nëse ka ndonjë problem me faqen tuaj janë vetëm disa nga karakteristikat që do të kënaqeni.

Do të merrni reagime nga përdoruesit e vërtetë dhe ata do t’ju tregojnë se çfarë mendojnë për faqen tuaj’Performanca e s, përfshirë faqen e internetit’shpejtësia e Kjo teknologji mund t’ju ndihmojë të identifikoni çdo problem dhe t’i zgjidhni ato shpejt.

2. Monitor.us

Monitor.us ka një model falas si dhe një model me pagesë. Modeli falas përfshin:

 • Dy monitorues
 • 24 orë log
 • Intervalet e monitorimit një minutë

Monitor.us Shqyrtim

Versioni premium do t’ju kushtojë 130 dollarë në muaj. Kjo perfshin:

 • Intervalet e monitorimit një minutë
 • Tre vende monitorimi
 • Deri në 100 monitorues

Bukurinë e këtij shërbimi është Its aftësia për tu personalizuar. Zgjidhni tiparet që ju nevojiten dhe më pas do të paguani në përputhje me rrethanat. Monitor.us është një të gjitha-në-një IT zgjidhje që është e bazuar në cloud. Do të kontrollojë në faqen tuaj çdo pesë minuta. Ajo ka zhvilluar një reputacion për t’u ofruar vizitorëve të gjitha mjetet e monitorimit të internetit që u duhen në një vend. Shumë janë të befasuar nga varg i mjeteve që janë në dispozicion në një softuer që është potencialisht falas. Me këtë program, ju mund të monitoroni:

 • Shëndeti i serverit
 • Performanca e rrjetit
 • Koha e shpejtë e faqes në internet
 • Matricë me porosi

Meqenëse ky është një softuer i bazuar në cloud, ju nuk e doni’keni ndonjë gjë për të shkarkuar. Monitor.us është krenar që është në gjendje të ndihmojë klientët e saj të zgjedhin përdoruesin e tyre’Përvoja s, përmirësimi i kohës, dhe rritja e bazës së klientit të tyre. Ky është një mjet i fuqishëm me një numër karakteristikash të dobishme.

3. Uptrends.com

Uptrends.com ofron shërbimin e tij bazë për 14,95 $ në muaj. Në këtë pikë çmimi, ju do të merrni:

 • 10 monitorë
 • Intervalet e monitorimit 1 – 60 minuta
 • Një monitorim i vërtetë i përdoruesit të uebit
 • 60 kredite SMS

Paketa premium do të kushtojë 205 dollarë në muaj. Në këtë pikë çmimi, ju merrni:

 • Intervalet e monitorimit 1 – 60 minuta
 • 250 monitorë
 • 600 kredite SMS
 • 50 monitorim real i përdoruesit të faqes në internet
 • Identifikimi me shumë përdorues

Uptrends.com ofron paketa të tjera që janë në mes të këtyre dy pikave të çmimeve, në varësi të shërbimeve që ju nevojiten. Ju jeni në gjendje të krijoni paketa të personalizueshme dhe të zgjidhni tiparet që ju nevojiten, duke përfshirë:

 • Monitorim i vërtetë i përdoruesit
 • Intervali i monitorimit
 • Numri i monitoruesve
 • Mbështetje telefonike
 • Multi-browser monitorimit opsione dhe më shumë

Uptrends.com mund t’ju ofrojë të dhëna të dobishme në lidhje me sjelljen e klientëve tuaj dhe efikasitetin e faqes suaj të internetit. Ky mjet është krijuar kryesisht për bizneset më të mëdha. Bizneset e vogla ose individët mund ta konsiderojnë këtë mjet të jetë pak më i shtrenjtë se sa u duhen.

4. Site24x7.com

Site24x7.com ofron shërbimin e tij fillestar për 9 dollarë në muaj. Në këtë pikë çmimi, ju do të merrni:

 • 10 monitorë
 • 50 kredite SMS
 • Intervalet e monitorimit një minutë

Shërbimi i tyre premium është 89 dollarë në muaj. Do të merrni:

 • 100 monitorë
 • 250 kredi SMS
 • Intervalet e monitorimit një minutë
 • Qasje me shumë përdorues

Si shumë nga faqet e tjera ne’E diskutuar tashmë, Site24x7.com ka disa plane të ndërmjetme që ju lejojnë të personalizoni planin tuaj bazuar në nevojat dhe qëllimet tuaja. Për më tepër, ekziston një plan i Ndërmarrjes që kushton 250 dollarë në muaj.

Site24x7.com përdor monitorimin e vërtetë të përdoruesit për të ndihmuar në shpërndarjen e komenteve të përdoruesit. Shërbimi ju bën të mundur:

 • Monitoroni shërbimet e Internetit
 • aplikacionet Monitor web me një shfletues të vërtetë
 • Analizoni se sa kohë duhen ngarkesa të komponentëve të ndryshëm të faqes tuaj
 • Merrni njoftime të menjëhershme nëse faqja juaj shkon poshtë
 • Shkarkoni raportet tuaja dhe ndajini ato me ISP-në tuaj

Site24x7.com ofron qasje në celular që ju lejon të monitoroni faqen tuaj nga kudo. Meqenëse ky program është i disponueshëm në një numër gjuhësh, ai mund të përdoret nga individë në të gjithë globin.

5. Montastic.com

Montastic.com ka një version falas që ofron tre monitorë dhe interval monitorimi 30 minutësh.

Versioni premium kushton 49 dollarë në muaj dhe ofron interval monitorimi pesë minutash dhe 500 monitorë.

Ekzistojnë një shumëllojshmëri e planeve që ju mund të zgjidhni midis versionit falas dhe versionit 49 dollarë në muaj, në varësi të asaj se sa e madhe është kompania juaj dhe për çfarë ju nevojitet ndërmarrja juaj.

Montastic.com është përdorur nga një numër i stilistëve që janë në kërkim të një zgjidhje falas për monitorimin e tyre në faqen e internetit.

Ky mjet nuk ka shumë të njëjtat këmbanat dhe bilbilat që mund të shihni në disa nga mjetet e tjera që kemi shqyrtuar.

Kjo është perfekt për përdoruesit që duan të alarmohen kur faqja e tyre shkon poshtë. Me shërbimin falas, Montastic.com do të kontrollojë faqen tuaj çdo 30 minuta. Nëse dëshironi intervale më të shpeshta, azhurnoni në shërbimin e paguar.

Cilin shërbim duhet ta zgjedhni?

Nuk ka asnjë mënyrë që ne t’ju tregojmë se cili shërbim është më i mirë se tjetri, sepse kjo varet nga ajo që po përpiqeni të realizoni me faqen tuaj të internetit. Një numër i shërbimeve që përmendëm ofrojnë një mundësi falas. Opsionet falas nuk kanë të njëjtat karakteristika ose të dhëna të besueshme që do të merrni nga një shërbim premium.

Ne nuk po themi që shërbimet falas janë të këqija. Në fakt, ata bëjnë një punë të shkëlqyer nëse nuk ju duhen të gjitha kambanat dhe bilbilat. Pse të mos fillojmë me një shërbim falas për të marrë një mendim për mënyrën e funksionimit të tyre? Pastaj mund të përmirësoni më vonë në një shërbim premium.

Nëse jeni duke përdorur një hosting të lirë është me të vërtetë e rëndësishme të monitoroni kohën e duhur në faqen tuaj të internetit dhe të siguroheni që nuk ka probleme.

A keni përdorur ndonjë nga mjetet që kemi përmendur në këtë listë? Nëse po, nëse po, na tregoni se çfarë mendoni për ta në seksionin e komenteve më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map