Rishikimi i sitit

SiteGround ka mbetur si një nga zgjedhjet tona më të mira për mbajtjen në internet për vitet e fundit.


Ato janë një nga kompanitë e pakta në brezin e ri të web hosting që vënë konsumatorin në radhë të parë.

Kjo përfshin mbi performancën mesatare të serverit, azhurnime falas dhe shumë karakteristika të menaxhuara nga ana e hostit.

Një nga gjërat e para që përdoruesit më të parë të SG vërejnë është mbështetja e çmendur. Mbështetje 24/7 është gati për gatishmëri për t’ju ndihmuar fjalë për fjalë me gjithçka që lidhet me pritjen tuaj.

Për disa blogerë dhe pronarë të biznesit kjo do të thotë se do të kurseni orë të tëra duke kuptuar detaje teknike se si të modifikoni elemente të caktuara të hostit tuaj.

Icingmimi i mençur SiteGround del me 3,95 dollarë në muaj pricemimi i zbritur mbi atë çmim prej 11,95 $ i rregullt. Në krahasim me hostet e tjerë kjo është një marrëveshje e madhe.

Në këtë udhëzues do të shikojmë disa nga karakteristikat e lartpërmendura.

Le të hidhemi tek djemtë e gjërave nerdy. ��

Si mësuam së pari për sitin e faqes

Në vitin 2013, unë po ndiqja një konferencë në Tajlandë dhe bisedova me disa djem. Doli që disa prej tyre kanë punuar për sitin e sitit, pasi bisedova për një kohë në lidhje me agjencinë time në internet dhe ekipin e Whitelabel që kisha ndërtuar ata sugjeruan shërbimin e tyre si një rregullim për disa nga çështjet e pritjes që unë kam pasur me lokale Pritësit me bazë në Australi.

Ata më treguan për databazën e tyre masive të Singaporit që sapo kishin marrë me qira.

Një muaj më vonë unë kisha kaluar mbi 20 site në sitin e faqes dhe kurrë nuk jam shikuar mbrapa.

Vendi i sitit na shpëtoi shumë kohë, probleme dhe siguroi një shërbim shumë më të mirë. Në pjesët vijuese I’Do të shpjegoj disa nga aspektet teknike se pse shërbimet e tyre rreh konkurrencën.

Ndjekja e Shërbimit të SiteGround

Rekomandimet nuk do të thotë asgjë me të dhëna të mira të forta. Për fat të mirë, duke përdorur sistemin tonë të integruar që ne përdorim për të menaxhuar të gjitha llogaritë tona të pritjes / klientit, ne gjithashtu kemi vite të të dhënave në kohërat e pritjes dhe joproduktive. Ju mund të shihni tonë ndjekja e drejtpërdrejtë e SiteGround këtu.

Ju nuk mund ta dini se çfarë do të thotë kështu, më lejoni të shpjegoj …

Koha e ndalimit është sasia e kohës që faqja juaj në internet është në rregull ose nuk mund të arrihet. Kjo është zakonisht për shkak të një problemi në server.

Uptime është sasia e kohës që funksionon në internet dhe funksionon pa gabime. Koha më e lartë në kohë është e mirë.

SiteGround Uptime

Mesatarisht, ne vendosim kohën e SiteGround në 99,92% që është siç mund ta merrni me mend…. jashtëzakonisht i lartë.

Kjo është testuar nëpërmjet datacenter tyre Singapor. Kjo është shumë e mirë duke marrë parasysh ka qenë vetëm 5 ndërprerjet në 24 muajt e fundit. Kjo është me të vërtetë e ulët duke marrë parasysh që Panthur dhe Melbourne IT kishin mbi 173 (po, ju e lexoni saktë)

Gjatesite e joproduktive

 • 4/28/2015 – 154 sekonda
 • 10/4/2015 – 561 sekonda
 • 11/11/2016 – 431 sekonda
 • 2/3/2017 – 331 sekonda
 • 2/4 2017 – 430 sekonda

Këtu janë disa rekorde të raporteve tona për kohën e duhur për vitin 2017. Ju mund të shihni të gjitha vargjet nga 100-99.9%.

Ky test është posaçërisht nga Sidnei. Kjo u testua në 12/29/2016 siç mund ta shihni nga e djathta. Ju mund të shihni se me uptime si kjo duke u ulur faqen tuaj nuk është në thelb asnjë çështje.

kohën e duhur në Sidnej

Një screenshot tregon se si pult jonë gjurmët uptime e çdo vend individual / host. Të gjitha të dhënat tona janë në gjendje të gjurmohen historikisht. Pamje shumë mirë?

imazhi i kohës së duhur

Shpejtësia e terrenit

Kam folur në lidhje me këtë në rishikimin tonë të hosteve australianë kundër të dhënave të të huajve, një nga pyetjet më të zakonshme që marrim është arsyeja pse’Ju djema rekomandoni disa nikoqirë lokalë dhe arsyet janë shumë të thjeshta. Unë kërkoj falje nëse unë ofendoj ndonjë Aussies tjerë që punojnë në industrinë e shërbimeve web.

imazh që tregon shpejtësinë e Internetit në Australi

Të dhënat e të dhënave Australiane përdorin softuer jo të besueshëm, të lirë dhe të vjetëruar. Kombinuar me mungesën e kabllove me fibër optike që ofrojnë internet dhe ju keni një recetë për një Internet shumë të ngadaltë dhe jo të besueshëm.

Të dhënat e qendrës Australiane vazhdimisht janë renditur mjaft keq në testet në të gjithë botën për shpejtësinë e internetit dhe performancën e faqes në internet.

Ju mund të mendoni se shpejtësia e Internetit nuk ka asnjë lidhje me punën e internetit, por kjo nuk është’t sakt. Qendrat e të dhënave dërgojnë informacion për vizitorët, në qoftë se ai i databazës’Interneti është në vetvete i ngadaltë për të marrë ulje të performancës përreth. Klikoni këtu për më shumë rreth asaj se sa keq Interneti Australian thith. Një vit para kësaj ne ishim në # 56 ��

SiteGround’Qendrat e të dhënave janë të shpejta dhe ndërsa ISP-ja juaj me bazë në Australi mund të jetë e ngadaltë të paktën të dhënat po vijnë shpejt në ndriçim përmes të dhënave të tyre.

Këtu janë disa nga rezultatet tona të testimit nga Sydney dhe melbourne.

imazhi i shpejtësisë së sitit

Mund të thoni fasttttttt?

Kjo ishte një nga tonat Uebfaqja e tregtisë elektronike para dhe pas ndërrimit. Vini re rënien masive të kohës së ngarkesës dhe kjo është duke përdorur një “prim” nikoqir i vendosur në Sidnei (kemi fituar’emrat e emrave).

kaloni siteground nga klienti

Në rast se nuk jeni’t bindur këtu janë disa herë më shumë prova përmes 5 lokacioneve difernetike në të gjithë Australinë gjatë vitit 2017.

 • Shpejtësia mesatare e korrikut: 314ms
 • Shpejtësia mesatare e qershorit: 302ms
 • Shpejtësia mesatare e majit: 283ms
 • Shpejtësia mesatare e muajit prill: 333ms
 • Shpejtësia mesatare e marsit: 312ms

Mbështetja më e mirë për çdo host Web

krenohet Siteground veten në mbështetjen e tyre. Kjo vetëm i bën ata të qëndrojnë larg larg nga shumë ofrues të tjerë. Ekipi i tyre është me të vërtetë i informuar dhe i shpejtë për t’ju ndihmuar për çdo çështje që shfaqet.

Shumë nga hostet e tjerë të uebit kanë lënë pas dore ekipet e tyre të mbështetjes dhe e kanë transferuar atë në vendet e tjera ku stafi mbështetës është apatik dhe shumë herë as nuk e kuptojnë se për çfarë po flisni. Të dy siti dhe A2 janë hostet e vetëm që trainojnë stafin e tyre ndihmës për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja.


 • Opsionet mbështetëse për Siteground

  1. Bisedë live (24/7)
  2. Sistemi i Biletave (përgjigjur zakonisht 1 ditë)

  Këtu keni një pamje të shpejtë të dritares së bisedës. Ka vetëm një pritje 10-15 sekondash që biseda të fillojë. Ju madje mund të vlerësoni stafin tuaj të ndihmës nëse nuk jeni të lumtur.

 • imazh që tregon chat-in e mbështetjes së sitit

Ata e mbajnë Uebfaqen Tuaj Azhurnuar

Një nga dobësitë më të mëdha të sigurisë që hackers dhe djema tjera të këqija shfrytëzojnë është versionet më të vjetra të plugins, temat apo WordPress në vetvete. Vuneralabilties më të reja janë “Patched” si këto programe janë të përditësuar dhe fikse nga zhvilluesit.

Nëse nuk je’t të përmirësuar faqen tuaj ju’janë një objektiv kryesor për hakerat të cilët përdorin bots për të kërkuar në internet për faqet e internetit më të vjetra për t’u përhapur. Mendoni për atë si një sistem sigurie dhe nëse jeni’po përdor një bllokues të vjetër atje’s një shans të mirë dikush është gonna të merrni në.

Autoground site-azhurnon të gjitha faqet duke përdorur wordpress (mësoni më shumë rreth mbajtjes së WordPress). Kjo do të thotë që ju nuk duhet të shqetësoheni për mbajtjen e azhurnuar të sitit tuaj.

nëse ti’jeni një biznes të vogël që ju mund të vërtetë të vendosur atë dhe të harrojmë atë.

Supercachcerground Site dhe CDN

Ata gjithashtu ofrojnë një veçori plotësisht të optimizimit që e bën faqen tuaj’Përvoja e përdoruesit edhe më mirë me herë më të shpejtë të ngarkimit. Një rrjet shpërndarjeje cloud ose CDN shpërndan skedarët tuaj mbi 34 vende në të gjithë botën për të ofruar kohë më të shpejtë ngarkese në varësi të vendit ku vizitorët qasen në përmbajtjen tuaj nga.

Këto janë tipare që zakonisht kërkojnë pagimin e një pagese mujore për të. Karakteristikat e CDN rritin në mënyrë dramatike sigurinë e uebit, shfletimin e përvojës dhe shpejtësinë.

  Certifikata falas SSL (Kurseni 70-100 dollarë)

  Imazhi i internetit SSL mbrojtur

  Siti i faqes ofron SSL plotësisht falas.  

  Nëse nuk jeni të sigurt për atë që është SSL, do të thotë shtresa e sigurt e foleve. Nëse keni parë ndonjëherë tekstin e gjelbër http: // në fillim të një URL që është SSL. Ideja që qëndron pas kësaj është që shfletuesi i vizitorit tuaj dhe hosti juaj krijuan një tunel të koduar për të tregtuar informacione mbrapa dhe me radhë. Kjo mbrapa dhe me radhë lejon intimitetin dhe sigurinë totale

  Nëse po planifikoni të shisni ndonjë gjë në faqen tuaj të internetit ose dëshironi që faqja juaj të shfaqet në kërkimin organik të Google, atëherë NUK KENI SSL. Për fat të mirë me sitin e saj është falas.

  Instalime me një Klikim për Newbies

  Siti i faqes ofron një instalim unik me 1 klikim të WordPress. Pasi të regjistroheni, do të shihni opsionin për një instalim me një klikim të wordpress ose çfarëdo lloj CMS që dëshironi të përdorni.

  Vendosni fjalëkalimin / hyrjen tuaj dhe jeni mirë të shkoni brenda pak minutash. Ju mund të vendosni fjalë për fjalë faqen tuaj brenda pak minutash dhe nëse kjo mbështetje shumë e komplikuar do ta bëjë atë për ju.

  Transferime Falas në Uebfaqe

  Nëse po planifikoni të zhvendosni faqen tuaj nga një host në tjetrin kalimi i tij ndonjëherë mund të jetë një sherr i madh. Ju dëshironi të bëni të sigurtë çdo gjë është duke punuar mirë dhe nuk ka probleme kur kopjimi fotografi tuaj mbi.

  Kjo zakonisht bëhet duke krijuar kopje rezervë ose duke e bërë manualisht përmes FTP dhe cPanel. Vendi i faqes e bën atë falas me ndonjë regjistrim të ri, do të thotë nëse keni një sit ekzistues, ata do ta migrojnë atë saktësisht siç ndodh brenda 1-2 ditëve.

  Nuk kërkohet pagesa shtesë. 

  Dobësitë e Siteground Hosting

  Shumica e ushtrive do të reklamojnë duke përdorur një çmim me të vërtetë të ulët si $ 2-5 dollarë, megjithatë, ekziston një përcaktim i vogël për këtë. Ju do të duhet të regjistroheni për 2-3 vjet.

  Me sitin e faqes ju po shikoni të njëjtën gjë edhe pse ato kanë një regjistrim një vjeçar. Kjo është normale pasi asnjë nuk do të krijojë një faqe në internet vetëm për 4 ose 5 muaj.

  Nuk ka tarifa të fshehura ose rritje të shitjeve në softuer ose siguri me paketën origjinale të regjistrimit.

  Planet e Pritjes së Vendeve të sitit

  Planet e ndryshme të terrenit

  Ndarja e përbashkët

  me pritje e përbashkët po ndani një adresë IP me shumë faqe të tjera të internetit. Logjika që qëndron pas pritjes së përbashkët është se askush faqe nuk kërkon të gjithë hapësirën e caktuar për disk të ngurtë ose bandën. Pritësit e përbashkët ofrojnë opsionin më të lirë për shumicën e faqeve të internetit.

   Plani i fillimit

   • Kostoja – $ 3.95 / month
   • Një faqe interneti dhe hapësirë ​​10 GB HD
   • E shkëlqyeshme për faqet me më pak se 10k vizitorë të përditshëm
   • Pa pagesë Backups dhe disa Addons
   Plani i madh

   • kosto – $ 5.95 / month
   • Uebfaqe të shumta
   • 20GB
   • Vizitorë Ditarë Deri në 25k
   • SSL falas
   • Rezervime falas
   Plani GoGeek

   • Kostoja – $ 11.95
   • Hapësirë ​​HD 30 GB
   • Vizitat ditore deri në 100k
   • Shumë përmirësime

   Plani më i mirë për të marrë nëse ju’po filloni dhe don’t kanë 10k vizitorë të përditshme është plani të përbashkët. Kjo gjithashtu funksionon shumë për dyqan e-tregti dhe Biznes i vogël faqet e internetit.

   Epo, kjo është.

   Nëse keni ndonjë pyetje ose komente don’të jemi të trembur dhe të lini një poshtë nesh’do t’i përgjigjemi sa më shpejtë që mundemi.

   Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

   Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map