Hosting mirë shitës

imazh që tregon sesi funksionon hostimi i rishitësitSi një shitës hosting, ju keni mundësinë për të krijuar një biznes ku ju shesin të tjerët hapësirë ​​në internet. Ju jeni ai që dikton çmimin. Ju jeni ai që tregton dhe u shet klientëve. Ju jeni ai që është përgjegjës për mirëmbajtjen e marrëdhënieve që keni me klientët tuaj.


Sidoqoftë, kompania nga e cila po blini shërbimin e pritjes është përgjegjëse për çështje harduerike, çështje softuerësh dhe adresimin e çdo çështje teknike. Në thelb po merrni me qira hapësirën e serverit. Ju jeni duke paguar një çmim me shumicë, kështu që ju jeni në gjendje ta rishisni atë për një çmim të shitjes me pakicë dhe të fitoni.

Me këtë në mendje, marrja e një programi të shitësit cilësor do të sigurojë klientët tuaj të qëndrojnë me ju për 2-3 vjet.

Në këtë udhëzues do të mbulojmë një numër programesh shitësish dhe do t’ju ndihmojmë të kuptoni më mirë secilën prej tyre.

A ka një treg për hosting shërbimeve?

Po. Vetëm mendoni, në vitin 2016, kishte rreth një miliardë faqe interneti të gjalla. Në vitin 2020, vetëm tre vjet më vonë, kemi afër dy miliardë faqe interneti të drejtpërdrejta. Websitesdo ditë faqet e internetit të reja po vijnë në internet. Kur rishitni hosting, ju jeni në gjendje të fitoni para nga kjo prirje në rritje. Në mënyrë që të jetë i suksesshëm në këtë biznes, ju duhet të keni një kuptim të mirë të lojtarëve të tjerë në këtë fushë. Duhet të dini nga kush duhet të merrni me qira serverat tuaj, si dhe kompanitë që duhet të shmangni. Ju duhet të dini kriteret që shumica e njerëzve që kërkojnë të fillojnë një faqe të re të internetit dëshirojnë, dhe duhet të dini specifikimet që duhet të kenë serverët tuaj në mënyrë që të jenë në gjendje t’u ofrojnë klientëve tuaj një shërbim të mirë.

Shumica e kompanive pritëse bëjnë fitimet e tyre në vitin e dytë deri të tretë të pritjes, fitimet e vitit të parë zakonisht hahen nga përpjekjet e marketingut. Shërbimet e cilësisë së pritjes sigurojnë që ju të mund të fitoni atë përfitim dy-tre vjeçar.

Wefarë kërkojmë në Rishites

Ne do të shohim në disa fusha që ne i konsiderojmë të rëndësishme në zgjedhjen e një hosti shitës.

Mbani në mend se shitësit më të shumtë ofrojnë paketë shumë të ngjashme, pajisja shpesh është në detaje. Ju do të dëshironi të dini saktësisht se çfarë ata ofrojnë falas, kështu që ju mund të dini se si të çmimeve ofertën tuaj të pritjes dhe të shkallës së biznesit tuaj.

Këtu janë disa. Nëse keni nevojë për rekomandime më specifike në faqet e internetit më teknike (të themi aplikacionet në internet), ju lutem më dërgoni një email ([email protected]) për më shumë informacion. Faleminderit!

Uptime dhe besueshmëri

imazhi i shpejtësisë së faqes në internetNjë fushë tjetër që ne shikuam ishte kohëzgjatja dhe besueshmëria. Ju nuk doni asgjë më pak se një garanci 99.9 përqind në kohë. Do gjë më pak se kaq do të thotë që klientët tuaj mund të shikojnë deri në një orë joproduktive çdo muaj të vetëm. Kjo orë mund të jetë e mjaftueshme për të bërë ndryshimin midis biznesit të klientit tuaj të suksesshëm ose që është një dështim.

Diqka që klientët tuaj do të dëshirojnë nga ju, dhe kështu që ju duhet ta kërkoni atë nga kompania nga e cila po blini shërbimin pritës, është ruajtja e SSD dhe serverat HTTP / 2. Siç do ta shihni, kompanitë që do të shqyrtojmë më vonë në këtë udhëzues ofrojnë shpejtësi të mirë dhe kohën e duhur. Disa madje ofrojnë një garanci për kthimin e parave nëse kohëzgjatja e tyre bie nën pragun 99.9 përqind.

Ju mund të shihni tonë gjurmimi i pritjes live për të parë se cilat host kanë performancë të mirë / të dobët.

Mbeshtetje teknike

Edhe në një botë të përsosur me serverat më të mirë, gjërat do të shkojnë keq. mbeshtetje teknikeKur ata e bëjnë këtë, klientët që ju keni shitur shërbimin tuaj do të shikojnë për ju për ndihmë. Ju nga ana tjetër do të shikoni në kompaninë e web hosting. Kjo është arsyeja pse ju dëshironi ndërmarrja e web hosting që ju përdorni për të siguruar përgjigje në kohë dhe të keni teknikë ekspertë. Delaydo vonesë nga ana e kompanisë pritëse për t’ju dhënë përgjigje ose korrigjimin e çështjeve do të thotë një vonesë në klientët tuaj që të marrin faqen e tyre të internetit dhe të drejtojnë përsëri.

Mbështetja 24/7 është një domosdoshmëri absolute për të zgjidhur çdo çështje teknike. Mos e merrni në konsideratë një host shitës që përdor një sistem biletash. ��♂️

çmim

Faktori i fundit që do të shqyrtojmë është çmimi. Siç e përmendëm, ky është një biznes. Bizneset kanë të bëjnë me fitimin e parave. bankë derrashSa më e lirë që ju të mund të blini një pritje me shumicë për blerje, fitimi më i madh që ju doni të bëni kur rishitni shërbimin. Të gjitha kompanitë që do të rishikojmë kanë një çmim që është mjaft i ulët për t’ju lejuar të bëni disa dollarë dhe të keni një dhomë të vogël për tu rritur.

Tani që kemi paraprakisht pa mbaruar, le të zhyten dhe të diskutojmë zgjedhjet tona për kompanitë më të mira të presë në internet. Ne i kemi renditur në rendin e preferencës sonë.

Shitësit më të mirë të hostimit në internet

HostGator – Plani më i mirë për Performancën

Karakteristikat kryesore
 • Fushat e pakufizuara
 • SSL falas
 • Program falas për Menaxhimin e Klientëve WHMCS / Faturimin
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Garancia 99.9% e Uptime

rekuizitë

 • Pritëse për etiketë të bardhë
 • kontrollin e plotë të burimeve
 • ResellerClub llogari pa asnjë kosto shtesë

Cons

 • Mungon ruajtja e SSD

HostGator ofron ato që ne mendojmë se jemi disa nga planet më të plota të shitësit në treg. Planet që ata ofrojnë e bëjnë më të lehtë për shitësit të ofrojnë veçori të nevojshme për klientët e tyre dhe të menaxhojnë klientët e tyre. Kjo do t’ju lejojë juve si shitës të krijoni veçori të reja në dispozicion të klientëve tuaj kur të vijnë në internet, dhe klientët tuaj të kenë qasje në mbështetjen e klientit. E gjithë kjo bëhet me një çmim relativisht të lirë.

Zbritje në Regjistrim

Të gjitha planet e listuara më lart ju lejojnë një llogari falas ResellerClub. Kjo do të thotë që ju keni mundësi të shesni 70 plus gTLD dhe ccTLD për klientët tuaj. Shtë një 80 përqind zbritje në kostot e regjistrimit. Ju jeni në gjendje të shesni emrat e domain për klientët tuaj. Ju mund t’i ndihmoni ata të migrojnë në faqen e tyre të internetit nga serveri i tyre aktual në tuajin. Meqenëse po blini të gjitha shërbimet me kosto, ju jeni në gjendje të fitoni para kur i shisni ato.

HostGator ka një numër mjetesh unike që bëjnë të mundur që ju të markoni biznesin tuaj. Për shembull, HostGator ka një cPanel të dizajnuar në mënyrë unike që mund t’u ofroni klientëve tuaj. Ajo që është e mrekullueshme për këtë është që ju mund të shtoni logon tuaj dhe markën tuaj.

HostGator ka krijuar një mori videosh dhe mësimesh. Ju mund t’i përdorni këto me klientët tuaj dhe t’i markësoni ato në mënyrë që të duket se të gjitha këto informacione vijnë nga biznesi juaj.

Ju keni 100 përqind kontroll mbi gjerësinë e bandës, ruajtjen, RAM, etj. Ju mund të kontrolloni se si alokohen burimet tuaja. HostGator ju jep mundësinë për të përmirësuar një gjysmë niveli përgjatë muajit nëse mendoni se jeni në prag të mbarimit të burimeve. Në këtë mënyrë, ju nuk humbni klientë të mundshëm.

I besueshëm jashtëzakonisht & # x1f600;

Ne përzgjodhëm HostGator si zgjedhjen tonë numër një për shkak se sa të besueshëm janë. Ata kanë një 99.9 përqind garanci në kohë. Ju e shihni këtë lloj garancie me shumë kompani pritëse. Ajo që na pëlqen në lidhje me HostGator është se ata në të vërtetë ndjekin me garancinë e tyre. Nëse serverët e tyre nuk e plotësojnë këtë prag gjatë muajit, HostGator do t’ju kompensojë për tërë muajin.

Siç e përmendëm, klientët tuaj do të jenë në gjendje të përdorin cPanel me markën tuaj. Do të keni mundësi të përdorni cPanel gjithashtu. HostGator ka bërë një punë të bukur për të ridizajnuar cPanel në mënyrë që të jetë i lehtë për t’u përdorur. Ka shumë fuqi pas saj. Ju dhe klientët tuaj do të keni të gjitha opsionet që do të prisnit nga cPanel me një dizajn unik që nuk mund të rrihet.

Kur lexoni rishikimet e HostGator, është e qartë të shihni pse ata renditen si një nga ofruesit më të mirë atje sot. Ata kane shpejtësi të shkëlqyera, kohë të mahnitshme dhe cPanel i lehtë për t’u përdorur. HostGator godet çdo pikë kryesore që do të prisni nga një kompani pritëse në këtë kllapa çmimesh.

Enoughshtë mjaft e lehtë për t’u përdorur në mënyrë që newbies të plotë mund ta zotërojnë atë shpejt. Sidoqoftë, ajo ka fuqinë dhe karakteristikat që lejojnë përdoruesit e energjisë të marrin atë që dëshirojnë të bëjnë. Ka një numër karakteristikash të sigurisë në dispozicion. Disa prej tyre janë përfshirë, dhe të tjerët kushtojnë ekstra. Pse mos t’i jepni një e shtënë vetes? HostGator aktualisht po ofron një garanci të kthimit të parave 45 ditë.

A2 Hosting – Premium Reseller Hosting

Karakteristikat kryesore
 • Llogari Rishitesi eNom Falas
 • Garancia e kthimit të parave
 • SSL dhe SSD falas
 • 24/7/365 Mbështetje
 • 1000 GB transferim
 • 20X më shpejt Opsioni Turbo

rekuizitë

 • integrimi cPanel
 • Zgjidhni midis serverëve Linux ose serverëve Windows
 • Dy softverë falas të faturimit për të zgjedhur

Cons

 • Nuk është një shumë hapësirë ​​ruajtje

Ne përzgjodhëm A2 Hosting si zgjedhjen tonë numër dy, sepse, të ngjashme me HostGator, ata janë në gjendje t’u ofrojnë klientëve të tyre pothuajse gjithçka që do t’ju duhej. Planet e tyre të shitësit janë disa nga më të mirat në treg. Ato përfshijnë:

 • integrimi cPanel
 • Ruajtja e SSD
 • WHMCS ose Blesta për administrimin e llogarive

Komplet Gjithëpërfshirës i Karakteristikave & # x1f4c3;

Vetëm për të gjitha planet reseller hosting, pavarësisht kompanisë, kanë disa lloj të faturimit software. A2 Hosting është i ndryshëm në atë që ju jepen dy mundësi. Nëse blini llogarinë “Argjend”, mund të zgjidhni midis WHMCS dhe Blesta. WHMCS ka fituar njohje në mesin e shumë si një mjet për zgjidhjen e problemeve. Blesta favorizohet sepse është me burim të hapur, që do të thotë se përdoruesit janë në gjendje ta rregullojnë atë për të përmbushur nevojat e tyre.

Ju mund të zgjidhni një server Linux ose një server Windows. Sistemi operativ që ju zgjidhni do të përcaktojë opsionet e softuerit të disponueshëm për ju. Kjo zgjedhje është bërë në bazë të shërbimeve që ju doni të ofrojë për klientët tuaj. Për shembull, Linux përdor cPanel dhe PHP. Windows do të përdorë bërthamat Plesk dhe.NET.

Pavarësisht nga plani që ju zgjidhni, do t’ju ndahen një sasi e mirë burimesh. Plani i nivelit më të ulët që ofron A2 Hosting mbështet deri në 40 llogari. Mund të vazhdoni të rriteni prej andej. Ndërsa biznesi juaj rritet, ju mund të zgjidhni llogari të nivelit më të lartë që ofrojnë më shumë hapësirë ​​ruajtjeje.

Një nga hostet më të shpejtë të uebit & # x1f686;

Ne u mahnitëm me shpejtësinë e A2 Hosting. Ata janë ndër hostet më të shpejtë të uebit që kemi testuar. Shpejtësia e tyre bazë është e shpejtë, por kjo përmirësohet vetëm falë ruajtjes së SSD. Ekzistojnë një numër i qendrave të të dhënave në të gjithë botën për të dhënë përmbajtje. Ju keni mundësinë për të marrë një server “turbo”. Kjo i jep server shpejtësi që janë 20x më shpejt se normale.

A2 Hosting ofron mbështetje të mahnitshme. Ju jeni në gjendje të komunikoni me ta përmes:

 • Email
 • Bisedë live
 • Mbështetje telefonike

Për më tepër, ju jeni në gjendje të përdorni një bazë të njohurive të mbështetur mirë. Ekzistojnë një numër i udhëzuesve që mund t’i përdorni për t’i ndihmuar klientët tuaj t’i përgjigjen pyetjeve themelore dhe të fillojnë të presin faqen e tyre të internetit.

A2 Hosting ka ofruar shërbim të qëndrueshëm për më shumë se 15 vjet. Kjo ka ndihmuar ata të ndërtojnë një emër për cilësi në botën e web hosting. Nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me shërbimin e tyre, ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave në çdo kohë.

A2 hosting është një kompani që përqendrohet në bërjen e gjërave sa më të personalizueshme të jetë e mundur. Mund të duhet pak për të kuptuar mënyrën se si i vendosin gjërat, por pasi të keni një ndjenjë për të, do të keni një pritës të lirë dhe të shpejtë në internet që ka një gamë mbresëlënëse karakteristikash. Lexoni përmbledhjen tonë të plotë për A2 Hosting.

InMotion – Karakteristika të shkëlqyera më pak funksione

Karakteristikat kryesore
 • 100G + Disqet
 • IP e përkushtuar falas
 • Panele të pakufizuara
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Rezervimi i faqes

rekuizitë

 • Ruajtja e SSD
 • Pritëse për etiketë të bardhë
 • Siguri e shkëlqyeshme e sitit

Cons

 • Periudha e joproduktive

Kur shikoni të gjitha produktet që ofron InMotion, shihni se disa prej tyre janë shumë të këndshme, dhe të tjerët duket se nuk kanë veçori. Fatmirësisht, planet e tyre të shitësit janë disa nga tiparet më të këndshme që ata ofrojnë. InMotion ju jep mundësinë të zgjidhni midis gjashtë konfigurimeve të ndryshme. Ata ofrojnë shumë karakteristika, përfshirë karakteristika për t’ju ndihmuar me faturimin dhe kopjen rezervë.

Shërbimi transparent ��

Për NE, përfitimi numër një i InMotion është transparenca e tij. Si një produkt me etiketë të bardhë, kur përdorni burimet e tyre, marka juaj ose emri juaj është ajo që shohin të tjerët. InMotion funksionon në sfond. Në këtë mënyrë, nuk ka konfuzion midis biznesit tuaj dhe i tyre. Kjo shton besueshmërinë tuaj.

Burimet që ju ofrohen janë mbresëlënëse. servers reseller janë të pajisura me ruajtje SSD, si dhe RAID – 6 mbrojtjen e të dhënave. Kjo ju lejon shpejtësia më e shpejtë në dispozicion për transferimin e të dhënave. Në të njëjtën kohë, ju jeni në gjendje të mbani tepricë.

Ka disa çifte të tjera që do t’i merrni prej tyre si shitës. Për shembull, do të merrni një llogari falas me Enom. Kjo do të bëjë të mundur që ju të ofroni regjistrimin SSL dhe emrat e domain për klientët tuaj. Do të merrni një program faturimi WHMCS. Ky program është i popullarizuar sepse bën faturat automatike, mbledhjen e pagesave dhe gjurmimin e klientëve tuaj të thjeshtë.

Ekipi i Madh i Mbështetjes & # x1f4de;

InMotion ofron një numër të mirave të tjera për klientët e tyre. Njëra është ekipi mbështetës që ata kanë. Eshte një nga më të mirat me të cilën kemi bashkëvepruar. Stafi i tyre është i ndarë në dy departamente të ndryshme. Kjo e bën më të lehtë për ju të gjeni përgjigjen e pyetjes së saktë që ju ose klientët tuaj mund të kenë. Shumë prej stafit të tyre janë të trajnuar kryq. Kështu që ju mund të jeni duke folur me një shitës, por ata do të jenë në gjendje të ofrojnë mbështetje teknike gjithashtu.

InMotion ju ofron një numër karakteristikash të sigurisë. Mbrojtja nga malware i Patchman do të thotë që serveri juaj po kërkohet vazhdimisht për një program me qëllim të keq. Thingdo gjë që vlerësohet të jetë në dyshim do të karantizohet dhe hiqet. Mbrojtja Corero DDoS është atje për të mbrojtur serverin tuaj nga sulmet brutale të forcës.

InMotion u ofron klientëve të tyre pothuajse gjithçka që u nevojitet. Programe shtesë mund të përfshihen falas ose do të jenë në dispozicion për blerje. Ne nuk mund të marrë përsipër sa të impresionuar jemi me karakteristikat që ata kanë në dispozicion.

Mbështetja e tyre për WordPress është e shkëlqyeshme. Ata kanë një ekip mbështetës të përgjegjshëm dhe ofrojnë një gamë të gjerë karakteristikash të sigurisë. InMotion u ofron klientëve të tyre një garanci të kthimit të parave 90 ditë, kështu që ju mund t’i provoni ata pa rrezik.

SiteGround – Hosting i shkëlqyeshëm i Shitësit në cloud

Karakteristikat kryesore
 • I ulët sa 42 $ / vit
 • Duart më të mira të Mbështetjes
 • SSL falas
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Lokacione të shumëfishta të serverëve

rekuizitë

 • Ruajtja e SSD
 • Mim i lirë
 • Mbështetje fenomenale e klientit

Cons

 • Mund të blini vetëm pritjen vjetore

Shpesh kemi diskutuar se çfarë na pëlqen në lidhje me SiteGround. Shtë një nga opsionet më të mira të hostimit për WordPress. Të gjitha arsyet që kemi përmendur dhe më shumë janë pse i shtuam ato në këtë listë. SiteGround është një mundësi e shpejtë e pritjes me një çmim të ulët. Ata ofrojnë mbështetje fenomenale.

Ju siguron kredi

SiteGround ka një plan reseller hosting që është i ndryshëm se ajo që ju merrni me shumicën e ushtrive të tjera. Me shumicën e hosteve të tjerë, ju do të blini një plan mujor ose një plan vjetor që mund të rishitni. SiteGround jep ju kredi. Do kredi ju jep një vit shërbim rishitës. Ju mund të blini sa më shumë kredi që dëshironi në çdo kohë të caktuar. Çfarë është e madhe për ta është se ata nuk skadon. Kjo do të thotë që ju mund të rinovoni llogarinë e një klienti ose të hapni një llogari të re sa herë që ju dëshironi.

Për shumë njerëz, kjo mënyrë e bashkëveprimit funksionon më mirë sesa planet që kufizojnë qasjen tuaj në burime, në varësi të nivelit të planit që blini. Me SiteGround, çdo llogari është për një faqe në internet. Kështu që ju mund t’u ofroni klientëve tuaj një plan gjithëpërfshirës. Një klient mund të dëshironi një faqe interneti që u organizua për tre vjet. Kështu që ju blini tre kredi. Ose një klient i ndryshëm mund të dëshirojë që shtatë uebfaqe të priten për një vit, kështu që ju i blini dhe u jepni atyre shtatë kredi.

Për shitësit që janë mësuar të merren me kompani të tjera pritëse, kjo mënyrë e bashkëveprimit mund të duket pak e çuditshme. Sidoqoftë, shumë shpejt arrijnë të vlerësojnë fleksibilitetin që ofron ky lloj plani. Në vend që të keni një llogari universale, secili plan mund të shkulet për të përmbushur nevojat e klientit i cili do të marrë atë.

Pa pagesë Daily Backups & # x1f193;

Përveç mënyrës unike të cilës i afrohen shitësit të shitësit, SiteGround ka shumë për të ofruar. SiteGround ofron mbajtjen e etiketave të bardha. Kjo do të thotë që e gjithë marka e tyre është hequr, dhe ju jeni në gjendje ta vendosni markën tuaj në vendin e saj.

Klientët tuaj marrin një numër karakteristikash tërheqëse. Secila nga faqet e tyre mund të mbështetet çdo ditë falas. Tridhjetë kopje rezervë të mëparshme janë mbajtur në skedar. Klientët tuaj do të marrin një CDN falas në Cloudflare. Kjo jo vetëm që do të përmirësojë shpejtësinë, por do t’ju ndihmojë klientët tuaj të luftojnë sulmet DDoS.

Serverdo server është i aktivizuar HTTP / 2. Të gjithë ata janë të pajisur me depo SSD. Klientët tuaj kanë besim në dinë se po marrin teknologjinë më të fundit.

Sipas mendimit tonë, SiteGround është ndër opsionet më të mira të shitjes. Ata kanë plane gjithëpërfshirëse. Stafi i tyre ofron mbështetje të mahnitshme. Ata ofrojnë shpejtësi të ngurta. Ka shumë për këtë host që është tërheqës. Ju jeni në gjendje ta provoni vetë, falë garancisë së kthimit të parave prej 30 ditësh.

Faqet: Si të Backup Your Website

Fjalët përfundimtare

Të jesh një shitës në internet i hostimit është një biznes me potencial të pakufizuar. Rritja e biznesit tuaj dhe lumturia e klientëve tuaj varet nga hosti në internet nga i cili po merrni me qira shërbimin tuaj. Ndërsa keni bërë hulumtimet tuaja, me siguri keni parë që nuk ka shumë ofrues që heqin dorë nga serverët e tyre që të tjerët të rishitin. Dhe shumë nga ata që bëjnë shitës mbështetës nuk ofrojnë mjetet ose shërbimet më të mira. Kjo është arsyeja pse ne e bëmë këtë udhëzues të përfshijë ato që ne mendonim se ishin ofruesit më të mirë.

Gjithashtu duhet të keni parasysh se disa kompani të lira të pritjes gjithashtu ofrojnë plane të shitësit në një pjesë të çmimit.

A keni punuar me shitës të tjerë? Cilat janë të mirat dhe të këqijat e të qenit në këtë biznes? Do të donim shumë të dëgjonim nga ju. Na tregoni se çfarë mendoni në seksionin e komenteve më poshtë.

Për më shumë informacione rreth rishikimeve tona të tjera, ju lutemi lexoni udhëzuesin më të mirë të mbajtjes në internet. Faleminderit si gjithmonë që keni marrë kohën për të lexuar udhëzuesit tanë.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map