Recenzja BlueHost

W 1996 roku Matt Heaton zaczął myśleć o firmie hostingowej, która ostatecznie stanie się Bluehost.


Po drodze Matt stworzył dwie inne firmy hostingowe, zanim Bluehost stał się rzeczywistością w 2003 roku. Bluehost zdefiniował, a następnie ponownie zdefiniował, co to znaczy być firmą hostingową.

Pierwszą iteracją Bluehost była 0catch.com. To była darmowa usługa hostingowa, która szybko stała się popularna. Ograniczono liczbę funkcji, które firma mogła zaoferować swoim klientom. W 2003 roku firma przyjęła moniker Bluehost i od tego momentu zaczęła zapewniać klientom wspólne plany hostingowe.

Bluehost szybko stał się popularny częściowo z powodu jego zdolność do oferowania niedrogich planów. Oferowali swoje pakiety hostingowe z obsługą systemu zarządzania treścią. Jedną z najpopularniejszych funkcji Bluehost była możliwość instalacji WordPressa za pomocą jednego kliknięcia.

Bluehost stworzył system, w którym mogli oferować wspólne plany hostingowe za pomocą różnych punktów cenowych. Było to wyjątkowe, ponieważ niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy dużą firmę, która potrzebuje więcej zasobów, istnieje plan dostosowany do twoich potrzeb i budżetu.

Bluehost stał się liderem w zmianie tego, co firmy hostingowe miały na myśli, gdy sprzedawały swoją pamięć masową lub przepustowość jako nieograniczoną. W rzeczywistości oferowane przez nich usługi są ograniczone terminem “bez limitu” używane w odniesieniu do ilości miejsca lub przepustowości, której zwykły użytkownik potrzebowałby, gdyby prowadził typową stronę internetową.

Ogólnie uważamy, że Bluehost to świetny wybór. Oferują wysokiej jakości hosting w rozsądnych cenach i zapewniają solidne wsparcie dla nowych rejestracji.

Przejdźmy do recenzji, aby lepiej zrozumieć ich ceny i plany. ��

Mała historia Bluehost

Bluehost stał się popularny oferując swoim klientom nieograniczoną przestrzeń dyskową. Jednak jeśli osoba “nadużywane” ten przywilej, przechowując masowe ilości danych, które nie miały nic wspólnego z ich witryną, wówczas zostanie na nich nałożony limit.

To samo dotyczy tych, którzy używali swojej witryny jako masowego urządzenia do wysyłania e-maili lub tych, którzy używali jej jako sposobu przesyłania lub pobierania dużych ilości plików audio lub wideo.

Ideą tych elastycznych ograniczeń było powstrzymanie jednego użytkownika na wspólnym serwerze przed wykorzystaniem tak wielu zasobów, że byłoby to szkodliwe dla innych użytkowników na tym samym serwerze.

W 2009 roku Bluehost po raz kolejny zmienił grę, jeśli chodzi o interakcje firm hostingowych z ich klientami. To w tym roku postanowili rozpocząć ograniczanie zużycia procesora przez niektórych użytkowników.

Stało się tak, ponieważ niektórzy użytkownicy stawiają wysokie zapotrzebowanie na zasoby procesora i negatywnie wpływają na wrażenia innych użytkowników na serwerze. Nieuchronnie po zakończeniu badań stało się jasne, że większość stron internetowych z przepustnicą przesyła lub pobiera informacje, które nie powinny znajdować się na wspólnym koncie hostingowym.

Zakupiony przez Endurance International Group

W 2010 roku Bluehost został zakupiony przez Endurance International Group. Ta grupa została założona w 1997 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Burlington w stanie Massachusetts.

Grupa Endurance International zakupiła szereg firm hostingowych. Mają praktykę pozwalania przejętym firmom na kontynuowanie działalności pod własną nazwą.

Oznacza to, że wybierając pomiędzy usługą Bluehost a inną firmą hostingową, możesz wybierać między dwiema firmami należącymi do tej samej firmy macierzystej.

Bluehost jest nadal niezależny

Bluehost jest zarządzany przez Endurance International Group. Nadal jednak działają niezależnie. Kupując usługę od Bluehost, otrzymujesz coś, co jest wyjątkowe od tej firmy.Oferowane usługi odzwierciedlają długą historię Bluehost polegającą na niezawodności, oferowaniu doskonałej obsługi klienta, zapewnianiu niskich cen i oferowaniu różnych opcji hostingu, w tym hosting dzielony, VPS i hosting dedykowany.

Teraz, gdy mamy trochę historii o firmie, pozwólmy’poświęć kilka minut i zapoznaj się z niektórymi szczegółami dotyczącymi oferowanych przez nich usług i tego, czy ich usługi są dla Ciebie odpowiednie.

Co lubimy w Bluehost

Kiedy gromadzimy te recenzje hostingu, naszym celem jest dostarczenie bezstronnego raportu.

Staramy się przekazywać informacje odzwierciedlające nasze osobiste doświadczenia i osobiste doświadczenia naszych współpracowników w kontaktach z tą firmą. Jesteśmy bardzo zainteresowani badaniem danych statystycznych i przedstawieniem mierzalnych wskaźników przy określaniu jakości hosta.

Możesz zobaczyć nasze śledzenie na żywo Bluehost tutaj. Statystyki są aktualizowane 15-20 razy dziennie. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasz przewodnik po najlepszy hosting Australii.

99,9 procent czasu przestoju

czas pracy

Nie tak dawno temu Bluehost dokonał gruntownego przeglądu swoich serwerów. Jednym z zauważalnych wyników ich serwerów jest ich poprawiony czas pracy. Jest prawie idealny. Jest większy niż 99,99 procent.

W ciągu 10 miesięcy Bluehost udało się mieć tylko pięć wyłączeń. Oznaczało to, że w ciągu 7296 godzin pracy pozostało tylko dziewięć minut przestoju. Kilka lat temu zostali dotknięci atakiem DDOS, który wpłynął na ich czas pracy.

Jeśli jednak spojrzysz na ich usługi od grudnia 2017 r. Do września 2018 r., Zobaczysz, że mieli tylko dwa miesiące, w których ich usługa nie była w 100 procentach większa. Przez te dziesięć miesięcy, ich usługi wzrosły o 99,99 procent czasu.

Ich strony ładują się szybko

Jeśli spojrzysz na usługi Bluehost na początku 2016 roku, zobaczysz, że ich prędkości były ogromne. Ich średnia prędkość wynosiła około 1500 ms. Oznaczało to, że nie znaleźli się w pierwszej 10 najszybszych programów ładujących strony.

Przejdź do roku 2020, a zobaczysz fenomenalną poprawę czasu ładowania. Teraz Bluehost ma średni czas ładowania 424 ms. To stawia ich w pierwszej piątce najszybszych hostów, które sprawdziliśmy.

Zapytani, co doprowadziło do tej zmiany, przedstawiciele Bluehost powiedzieli, że było to częścią ich dążeń do poprawy jakości obsługi klienta. Aby osiągnąć ten cel, przeznaczyli pieniądze i zainwestowali w park serwerów BlueRock. Wyniki mówią same za siebie. W ciągu 10 miesięcy ich najszybsza średnia prędkość wynosiła 399 ms, a ich najwolniejsza średnia prędkość wynosiła 467 ms. Pod każdym względem są to niesamowite prędkości.

Niska cena wstępna

Kilka lat temu wiele osób pomyślało dwa razy o użyciu Bluehost. Uważali, że usługa była zbyt droga i że nie’Mam coś dodatkowego, co sprawiło, że cena była opłacalna.

Jednak w 2020 roku Bluehost robi na nas wrażenie. Oni mają imponujące czasy ładowania i imponujące czasy sprawności. Jednocześnie oferują swoje usługi w rozsądnej cenie. Można śmiało powiedzieć, że są jednym z najtańszych hostów internetowych na rynku.

Oferują wstępną cenę już od 2,95 USD miesięcznie, w zależności od ofert promocyjnych, które możesz znaleźć. Prawdą jest, że będziesz w stanie znaleźć tańsze opcje hostingu. Jednak gdy spojrzysz na cenę, ulepszone serwery i obsługę klienta, czujemy, że są one warte swojej wartości.

BH nie jest złe dla twojej wartości, ale zdecydowanie nie znajduje się na naszej liście najlepsze tanie hosty.

Wiele bezpłatnych funkcji bezpieczeństwa

Wiadomości są pełne doniesień o poważnych cyberatakach i naruszeniach danych. Dlatego cieszymy się, że Bluehost ma szeroki wachlarz opcji bezpieczeństwa. Dysponują szeregiem narzędzi zaprojektowanych specjalnie w celu rozwiązania typowych ataków i zagrożeń.

Na przykład możesz zwalczać spam za pomocą Eksperci od spamu, Spam Hammer, i SpamAssassin (całkiem niesamowite imiona).

Cloudflare może uchronić Cię przed ukierunkowanym atakiem typu „odmowa usługi”.

Jeśli masz w witrynie treści wysokiej jakości, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś spróbuje je ukraść. Właśnie dlatego Bluehost oferuje ochronę hotlink, która uniemożliwia kradzież twoich zdjęć i treści za pomocą hotlinkowania. Istnieją filtry, których można użyć do zablokowania określonych kont e-mail, a Bluehost oferuje możliwość blokowania adresów IP.

Jesteś w stanie chronić katalogi hasłem, tworzyć czarne listy adresów IP, włączać uwierzytelnianie dwuskładnikowe, sprawdzać poprawność tokenów i korzystać z wielu innych cennych funkcji bezpieczeństwa. Bluehost zapewnia bezpieczeństwo tobie i odwiedzającym twoją stronę.

Należy pamiętać, że BH obciąży Cię opłatą za ochronę prywatności, podczas gdy firmy takie jak Namecheap nie. Pomoże Ci to zaoszczędzić 20-50 USD rocznie. Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po najlepszych rejestratorach domen.

Zasady zwrotu pieniędzy

Bluehost ma 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. Jeśli anulujesz swój plan w ciągu pierwszych 30 dni, otrzymasz bezpłatny zwrot pieniędzy. Uwaga: jeśli nie anulujesz w ciągu pierwszych 30 dni, nie otrzymasz proporcjonalnej refundacji za czas, którego nie wykorzystałeś. Pamiętaj też, że opłaty za domeny nie podlegają zwrotowi.

Łatwy w użyciu

Bluehost dołożył wszelkich starań, aby ułatwić konfigurację witryny i zarządzanie nią. Ich ulepszony interfejs cPanel jest tak prosty w obsłudze, jak to tylko możliwe. Po prostu klikając odpowiednią ikonę, możesz dostać się tam, gdzie chcesz.

Z cPanel możesz zająć się takimi sprawami jak adresy e-mail i elementy na swojej stronie z centralnej lokalizacji. Możesz dostosować układ panelu sterowania do swoich potrzeb. Możesz edytować rzeczy, aby najczęściej używane funkcje były najbardziej widoczne.

Zalecane przez WordPress.org

Po wybraniu hosta witryny internetowej powinieneś poświęcić trochę czasu na poznanie faktów i liczb na jego temat. Biorąc to pod uwagę, WordPress.org jest największym CMS na świecie. Prowadzi miliony stron internetowych. Jeśli WordPress zaleca dostawcę usług hostingowych, zwykle należy zwrócić na to uwagę.

WordPress ostatnio sporządził listę swoich trzech ulubionych dostawców hostingu. Bluehost pojawił się na tej liście.

To tylko kilka rzeczy, które pokochaliśmy w Bluehost. Kolejnym szczegółem, o którym warto wspomnieć, są funkcje e-commerce, które ułatwiają założenie sklepu internetowego za pomocą Bluehost.

Aby uzyskać więcej dobroci WordPress, przeczytaj nasz przewodnik po najlepsi gospodarze WordPress.

Czego nie lubimy w Bluehost

Chcemy przedstawić jak najszczerszy obraz Bluehost, jak tylko możemy. W tym celu omówimy niektóre rzeczy, których nie lubimy w tej usłudze hostingowej.

Obsługa klienta

obraz obsługi bluehostBluehost robi wiele rzeczy dobrze, a my’zaobserwowaliśmy wzrostowy trend w jakości oferowanych przez nich usług. Jeśli jednak masz problem i musisz skontaktować się z obsługą klienta, nie ma gwarancji, co dostaniesz.

Niektórzy klienci dzwonią do działu obsługi klienta i otrzymują fenomenalną pomoc. Mają pozytywne doświadczenia. Istnieją jednak pewne skargi. Bluehost zachęca swoich klientów do kontaktowania się z nimi przez telefon. Jednak wiele osób rzeczywiście miało problemy, nawet jeśli tak było’dzwoniłem wiele razy.

Biorąc to pod uwagę, porównując Bluehost z innymi tanie hosty internetowe szybko zobaczysz, że ich wsparcie jest dalekie od najgorszego. Ma tylko trochę miejsca do poprawy.

Jeśli szukasz trzymania w ręku, trzymaj się Siteground.

Musisz zapłacić za migrację witryny

Spora część dostawców hostingu, na których patrzyliśmy, z przyjemnością przeniesie Twoją witrynę z bieżącej lokalizacji na ich serwer. Dla nich jest to stosunkowo prosta procedura i oznacza, że ​​będziesz ich klientem przez kilka następnych lat.

Z jakiegoś powodu Bluehost nie widzi tego w ten sposób. Pobierają 150 USD, aby zrobić coś w ich serwisie, co większość innych usług robi za darmo. A jeśli to’nie są wystarczająco frustrujące, będą przenosić maksymalnie pięć witryn i 20 kont e-mail.

Jeśli ta odrobina pieniędzy nie wystarczy, naliczają opłatę w wysokości 80 USD za 45-minutowy wstępny przegląd ich usług. Większość dostawców hostingu chętnie udzieli bezpłatnego przewodnika po swoich usługach.

Wyjaśnienie cen Bluehost

Bluehost oferuje pięć różnych planów hostingowych. Zawierają:

 • Hosting współdzielony
 • Hosting dedykowany
 • Hosting WordPress
 • Hosting VPS
 • Witryny w chmurze

Dla większości osób wspólny plan hostingowy jest więcej niż wystarczający. Kiedy zaczynasz, nie wiesz, ile ruchu przyciągnie Twoja witryna. Hosting dedykowany to w zasadzie wynajem fizycznego serwera. Hosting WordPress to hosting zoptymalizowany pod kątem WordPress.

Oto zestawienie cen każdego z nich.

Shared Hosting (najlepszy wybór na początek)

 • The “Podstawowy” plan zaczyna się od 2,95 $ miesięcznie. Następnie wzrasta do 7,99 USD miesięcznie po upływie okresu wstępnego. (najlepsze dla nowych właścicieli witryn)
 • The “Plus” abonament kosztuje 10,99 USD miesięcznie. (najlepsze dla długoterminowych witryn lub blogów)
 • The “Choice Plus” za 23,99 USD miesięcznie. (najlepiej, jeśli chcesz zarabiać na swojej stronie)

Ceny te są dość dobre, ale Bluehost oferuje szereg ofert promocyjnych, które pozwalają uzyskać jeszcze lepszą cenę. Z „Podstawowy„plan, rozumiesz jedna witryna, nieograniczona przepustowość i 50 GB miejsca. Otrzymujesz darmową domenę z pięcioma zaparkowanymi domenami oraz 25 subdomenami. Otrzymasz również 100 MB miejsca na każdym z pięciu kont e-mail.

The “Plus” i “Choice Plus” plany ci dają nieograniczona liczba witryn, nieograniczona przestrzeń i nieograniczona przepustowość. ty’ponownie podano jedną domenę z nieograniczoną liczbą subdomen i zaparkowanych domen. Konta e-mail mają nieograniczone miejsce do przechowywania i kilka korzyści bezpieczeństwa.

Bluehost oferuje “Business Pro” plan. Jest to trochę drogie dla przeciętnego użytkownika, ale oferuje szereg dodatkowych korzyści, w tym premium SSL, prywatność domeny i dedykowany adres IP.

Hosting VPS (więcej zasobów / bezpieczeństwo)

 • Pakiet „Standardowy” zaczyna się od 18,99 USD miesięcznie. W końcu skacze do 29,99 USD miesięcznie.
 • Pakiet „Ulepszony” zaczyna się od 29,99 USD miesięcznie i ostatecznie skacze do 59,99 USD miesięcznie.
 • Pakiet „Ultimate” zaczyna się od 59,99 USD miesięcznie, ostatecznie skacze do 119,99 USD miesięcznie.

Z tego, co widzieliśmy, ceny te są prawie tym, za co należy się spodziewać Hosting VPS. Pierwsze dwa plany mają szybkość dwóch rdzeni procesora. Ostatnie dwa plany mają odpowiednio trzy lub cztery rdzenie. Otrzymujesz 30 GB miejsca na najniższym poziomie i 120 GB miejsca na najwyższym poziomie.Hosting VPS

Pamięć RAM to dwa GB dla najniższego poziomu i osiem GB dla najwyższego poziomu. Dostajesz jeden terabajt przepustowości przy zakupie standardowego pakietu, a to przeskakuje do trzech terabajtów przepustowości z najwyższym poziomem.

Z każdym poziomem otrzymujesz jedną domenę. Ze standardowym pakietem Ty’otrzymałem jeden adres IP. Ulepszone i najlepsze pakiety są dostarczane z dwoma adresami IP. Wszystkie plany mają Wsparcie 24/7 i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Hosting dedykowany (dla firm)

 • The “Standard” poświęcenie pakietu hostingowego rozpocznie się od 79,99 USD miesięcznie, a ostatecznie do 119,99 USD miesięcznie.
 • The “Ulepszony” pakiet rozpocznie się od 99,99 USD miesięcznie. W końcu wzrośnie do 159,99 USD miesięcznie.
 • The “Premia” Pakiet zaczyna się od 119 USD miesięcznie i ostatecznie stanie się 209 USD miesięcznie.

Zarówno plan „standardowy”, jak i „ulepszony” jest wyposażony w procesor 4 × 2,5 GHz. Dzięki planowi „Premium” otrzymujesz procesor 4 × 3,3 GHz. Zakres pamięci waha się od 500 GB z najniższym planem do jednego terabajta, co odzwierciedla najwyższy plan. Pamięć RAM dla najniższego planu wynosi cztery GB, a warstwa „Premium” daje 16 GB.

Warstwa „standardowa” zapewnia pięć TB przepustowości i 15 TB przepustowości w warstwie „Premium”. Każdy plan ma jedną domenę. Plan „Standardowy” obejmuje trzy adresy IP, plan „Rozszerzony” ma cztery, a plan „Premium” pięć. Podobnie jak wszystkie plany oferowane przez Bluehost, również one korzystają z pomocy 24/7 i gwarancji zwrotu pieniędzy.

Zobacz powiązane – najlepiej oddani gospodarze

WordPress Hosting (najlepszy na BlogS)

 • Pakiet „Basic” zaczyna się od 2,95 USD miesięcznie, jeśli otrzymasz 36-miesięczną subskrypcję.
 • Pakiet „Plus” zaczyna się od 5,45 USD miesięcznie, jeśli otrzymasz 36-miesięczną subskrypcję.
 • Pakiet „Choice Plus” zaczyna się od 5,45 USD miesięcznie, jeśli otrzymasz 36-miesięczną subskrypcję.

Plany hostingowe WordPress oferują te same technologie, co udostępnione plany hostingowe, które omówiliśmy powyżej. Przeczytaj więcej o najlepszych hostach wordpress tutaj.

Wsparcie Bluehost

Jak wspomnieliśmy w naszej sekcji za i przeciw, wsparcie Bluehost jest mieszane. Wygląda na to, że wiele zależy od dnia, w którym dzwonisz i od kogo wchodzisz w interakcje.

Czasami odbierzesz telefon od razu i znajdziesz się w interakcji z doświadczonym asystentem klienta pomocy technicznej.

W innych przypadkach połączenia telefoniczne mogą nie zostać odebrane lub może się wydawać, że osoby wchodzące w interakcje z Tobą nie mają pojęcia o tym, co’idzie dalej niż ty.

zasoby pomocnicze

Oprócz wsparcia telefonicznego Bluehost oferuje mnóstwo zasobów wsparcia. Obejmuje to bazę wiedzy, która zawiera artykuły, przewodniki, instrukcje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest to dobrze poparta baza wiedzy, więc jest duża szansa, że ​​będziesz w stanie znaleźć odpowiedzi na pytania, które masz.

The “Zasoby edukacyjne” to świetny sposób na zapoznanie się z różnymi aspektami witryny, w tym zarządzanie logowaniem, nazwy domen, e-mail, WordPress itp..

Jeśli masz pytania dotyczące czegokolwiek, czego nie możesz znaleźć w bazie wiedzy, zapraszają ich klientów zadzwoń do nich, korzystając z linii pomocy 24/7.

Werdykt – We Like Bluehost

Bluehost jest idealny dla każdego, kto zaczyna. Są jednym z najstarszych hostów internetowych i mają wieloletnie doświadczenie oraz dobrą reputację. Oni oferują tańsze ceny przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości. Mają szereg zasobów online, które zostały zaprojektowane w celu ułatwienia procesu konfiguracji.

Istnieje wiele ekscytujących funkcji i dodatków oferowanych klientom bez względu na cenę. Różnorodność dostępnych planów ułatwia znalezienie pakietu odpowiadającego Twojemu budżetowi i potrzebom.

W przeważającej części nasze wrażenie dotyczące Bluehost jest popularnym poglądem. Byłoby miło, gdyby przeprowadzili migrację Twojej witryny za darmo i gdyby ich obsługa klienta była mniej trafiona. Uważamy jednak, że Bluehost to świetny wybór do hostingu i łatwo umieszcza go na naszej liście najlepszych hostów.

Dzięki za zatrzymanie się przez facetów. Dodaj recenzję poniżej. 

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki korzystania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map