Tworzenie firmowych kont e-mail: proste kroki do własnego adresu e-mail @ Domain.com

Po zakupie nazwy domeny powinieneś szukać adresu e-mail powiązanego z nazwą domeny. A korzystanie z adresu e-mail o tej samej nazwie co domena zapewnia silne wrażenie profesjonalisty. Nie trzeba geniuszu, by zrozumieć, że w biznesie nie powinieneś mieć do czynienia z nikim, kto „[chroniony e-mailem]„jako ich adres e-mail.


Jeszcze bardziej sensacyjne jest to, że możesz utworzyć wiadomość e-mail dla członków zespołu, aby wyświetlić nazwę firmy! Oszczędź na tym, że posiadanie adresu e-mail w domenie.com jest atrakcyjnym wskazówką marketingową również dla Twojej marki.

Zdecydowanie zaleca się użytkownikom biznesowym utworzenie wiadomości e-mail związanej z nazwą domeny, a nie z Gmailem, co czyni ją bardziej osobistym.

Zobacz poniższy przykład przy użyciu wiadomości e-mail z nazwą domeny:

Nazwa domeny: www.closet.com

Twój email: [chroniony e-mailem]

Aby to osiągnąć, jesteśmy do Twojej dyspozycji i poprowadzimy Cię przez cały proces wewnątrz i na zewnątrz.

1. Zarejestruj nazwę domeny i hosting

Aby kupić nazwę domeny, możesz sprawdzić dowolnego rejestratora domen, aby uzyskać domenę (np., GoDaddy jest dużym rejestratorem domen, który również oferuje hosting). Rejestratorzy ci będą również sugerować odpowiednie nazwy domen dla Twojej firmy, z których możesz wybierać, szczególnie gdy nigdy nie będziesz już właścicielem Amazon.com ani eBay.com!

Następnie musisz połączyć nazwę domeny z wybranym kontem hostingowym, aby kontynuować tworzenie kont e-mail dla swojej firmy. Polecam użycie SiteGround do hostowania twojej witryny.

Po połączeniu rejestratora i hosta zaloguj się na swoje konto hostingowe, aby rozpocząć tworzenie wiadomości e-mail.

Odwiedź SiteGround

2. Zaloguj się do swojego cPanel i utwórz swoje konta e-mail

Jeśli używasz SiteGround jako dostawcy hostingu, zaloguj się do pulpitu cPanel, a zobaczysz sekcję „Poczta”. Kliknij Konta e-mail.

Wypełnij następujące pola:

  • E-mail
  • Hasło
  • Potwierdź hasło

Jeśli chcesz dodać limit skrzynki pocztowej, możesz to zrobić. Domyślnie limit jest ustawiony na 250 MB, co nie jest złe. Pamiętaj, że możesz zmniejszyć i zwiększyć limity poczty, w zależności od planu hostingowego.

Kliknij przycisk „Utwórz konto”, aby zakończyć proces. Możesz utworzyć wiele kont e-mail dla swojej nazwy domeny, powtarzając powyższe kroki. Otóż ​​to!

3. Uzyskaj dostęp do swojego konta e-mail

Po utworzeniu kont e-mail możesz teraz uzyskać do nich dostęp, klikając opcję Poczta internetowa.

Aby uzyskać dostęp do poczty e-mail, kliknij Zaloguj się do poczty internetowej.

Wybierz domyślną aplikację poczty internetowej, a stamtąd zobaczysz swoją skrzynkę pocztową.

Możesz rozpocząć wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail za pośrednictwem aplikacji poczty internetowej.

Możesz połączyć swoją pocztę e-mail na różnych urządzeniach, konfigurując skrypty konfiguracyjne w preferowanej aplikacji lub urządzeniu.

Skonfiguruj swoje konto e-mail w G Suite

Po utworzeniu kont e-mail możesz połączyć je z G Suite przez Google Cloud. Jest łatwiejszy w użyciu niż w aplikacji poczty internetowej. Ponadto poczta internetowa nie oferuje żadnych innych aplikacji oprócz wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. G Suite udostępnia jednak wszystkie popularne aplikacje Google, takie jak Gmail, Zdjęcia Google, Dokumenty, Dysk itp.

Możesz mieć abonament G Suite tylko za 5 USD za użytkownika / miesiąc, a także uzyskać dostęp do wszystkich oferowanych aplikacji i funkcji.

Jak zarejestrować konto e-mail w G Suite

Iść do G Suite stronę internetową i wybierz plan.

Po wybraniu planu wprowadź niezbędne dane firmy, aby kontynuować.

Następnie zapytają, czy już kupiłeś domenę. Ponieważ już to zrobiłeś, wybierz opcję „Mam domenę” i możesz kliknąć „Dalej”.

Wprowadź nazwę firmy lub nazwę domeny. Po zakończeniu kliknij „Dalej”.

Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło. Ta nazwa użytkownika będzie nazwą konta e-mail i będzie dołączona do nazwy domeny.

Po zakończeniu tych kroków pojawi się komunikat „Udane”.

Kliknij przycisk „Przejdź do instalacji”, aby zakończyć proces instalacji.

Na ekranie konfiguracji rozpocznij dodawanie członków zespołu, aby utworzyć więcej kont. Zaznacz opcję „Dodałem wszystkie adresy e-mail użytkowników aktualnie korzystających z [tej domeny]” i kliknij przycisk „Dalej”.

Sprawdź własność domeny, kopiując metatag lub prześlij plik HTML na konto hostingowe w celu weryfikacji. Użyj tylko jednej z tych metod, aby zweryfikować własność domeny.

Zaloguj się do swojej witryny i zainstaluj Wstaw wtyczkę nagłówków i stopek.

Po zainstalowaniu przejdź do Ustawień, a następnie „Wstaw nagłówki i stopkę” i wprowadź metatag w polu tekstowym „Skrypty w nagłówku”. Kliknij przycisk Zapisz.

Po wszystkich konfiguracjach będziesz potrzebować rekordów MX dla swojej nazwy domeny, aby G Suite działał na Twoich kontach e-mail.

Jak tworzyć rekordy MX:

Przejdź do swojego cPanel i odwiedź sekcję Mail. Kliknij pozycję MX. Pamiętaj, że niektóre warunki lub sekcje różnią się od innych dostawców hostingu. Używam SiteGround. Musisz tylko dowiedzieć się, co to odpowiada lub jest podobne.

Wybierz nazwę swojej domeny i kliknij Ustaw Google MX.

W przypadku innych dostawców hostingu może być konieczne powrót do witryny G Suite i zaznaczenie opcji „Otworzyłem panel sterowania dla mojej domeny”. Zobacz rekordy MX, które możesz skopiować z Google na swój cPanel. Wróć do swojego konta hostingowego i wprowadź rekordy MX. Kliknij „Dodaj rekord”

Wejdź na stronę G Suite i zaznacz opcję „Utworzyłem nowe rekordy MX”. Usuń wszystkie istniejące wpisy MX Records wskazujące na nazwę Twojej domeny. Po usunięciu wszystkich rekordów MX zapisz ręcznie rekordy MX i zaznacz opcję „Zapisałem rekordy MX”. Kliknij przycisk „Zweryfikuj domenę i skonfiguruj adres e-mail”, a proces zostanie zakończony.

Możesz teraz zalogować się na swoje konto Gmail lub G Suite jako administrator i możesz łatwo używać tego na różnych urządzeniach.

Wniosek

Jeśli masz markowe konto e-mail, wygląda na legalne i profesjonalne. Twój współczynnik zaufania do potencjalnych i obecnych klientów zostanie powiększony, ponieważ jest to świetny sposób komunikowania się w sprawach biznesowych, gdy wiesz, że nie masz do czynienia z bywalcem nocnym.

Zdobycie nazwy domeny i firmowego adresu e-mail jest tanie, a każda firma, która nie może tego zrobić, nie powinna gwarantować komukolwiek zaufania. W miarę wzrostu liczby kontaktów możesz używaj wtyczek do tworzenia list e-mail lub wzmocnić e-mail marketing dzięki oprogramowaniu do realizacji wizji biznesowej.

Zacznij teraz i utwórz firmową pocztę e-mail, aby pielęgnować relacje z klientami z odrobiną wiarygodności.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector